MAP 1690 Ve Washingtonu zavládl včera smutek, škrtaly se výdaje na zbraně! V Moskvě se slavilo! V Kyjevě se třásla zem! 28. květen 2023 vstoupí do historie!

Včera v neděli 28. května nechal Biden vytroubit z Washingtonu, že krach Ameriky se ještě nekoná, a že obě politické partaje Republikáni i Demokraté se domluvily, a zadluží Američany ještě víc! Aby dal Biden svým slovům váhu, nechal zveřejnit celý text nového dlužního úpisu Ameriky. A z Pentagonu se hned ozvali váleční havrani! Američtí jestřábi začali včera večer vztekle skřehotat, protože nový zákon o dalším zadlužování USA obsahuje pasáž, která škrtá americké vojenské výdaje!!!!!

Hlavní válečný havran USA Senátor Lindsey Graham, jinak neochvějný stoupenec Trumpa, který ještě 26. května na návštěvě u Zelenského rozhazoval miliardami a sliboval kyjevskému doupěti dodávky letadel F-16, dodávky raket s dostřelem 300 km ATACMS, dodávky zakázané kazetové munice, a tvrdil, že nejlepším způsob, jak utrácet americké miliardy, je zabíjet Rusy, propadl včera po zveřejnění dlužního úpisu zoufalství, a vztekal se, že zkrácení výdajů na námořnictvo povede k redukci US plavidel z 298 na 291. A to v době, kdy Čína zvyšuje počty svých válečných lodí o třetinu! A že výdaje Pentagonu, se navzdory Bidenovu tvrzení o zvýšení, vlastně snižují, protože rozdíl mezi zvýšenými výdaji +3.2%, a inflací v USA +5% je záporný, a to znamená, že USA vlastně odzbrojují, místo toho aby zbrojily!! Čínské loďstvo má nyní už 417 lodí s exklusivní průměrnou dobou stáří 13 let a každoročně svoji flotilu zvyšuje o bojový ekvivalent celé britské Royal Navy

Z Číny včera oznámili, že navzdory dočasné záchraně dolaru podpisem nového dlužního úpisu Ameriky, se de-dolarizace světa opět přiblížila, protože Saudská Arábie plánuje vstoupit do mezistátní banky NDB, známé také jako banka BRICS. K dosavadním členům Rusku, Číně, Indii, Brazílii, Jižní Africe, Emirátům, Uruguayi, Bangladéši a Egyptu, tak přibude významný a movitý člen Saudská Arábie. Ta nejenže začala s ropou obchodovat v Juanech a v dalších měnách, čímž zrušila letitý dolarový monopol USA na všechny světové obchody s ropou, ale dokonce i včera oznámila neslýchanou drzost – bude nakupovat stíhací letadla už ne z USA, ale z Číny, stejně jako i další zbraně z Ruska! USA tak za jediný rok přišly o svůj nejlukrativnější  zbrojní trh, a je otázkou budoucnosti, kdo vlastně, krom Černochové, bude americké zbraně nakupovat, a hlavně z čeho budou USA svoji vojenskou mašinerii financovat, když přicházejí o jednoho klienta za druhým, o dolar, a zásobovat zbraněmi Kyjev, je jako krmit černou díru, a myslet si, že se jednou nasytí, a zaplatí, co spolkla. 

Rusku se navzdory sankcím daří zvyšovat výrobu nebývalým tempem, přiznala organizace zřízená CIA na podvracení Ruska, a zveřejnila své výpočty ruské zbrojní a civilní produkce za 1. čtvrtletí letošního roku. Podle těchto odborných špionských výpočtů CIA se ruská produkce civilního zboží i zbraní zvýšila za 1Q2023 takto:

  • Počítače a elektronická a optická zařízení:                                                          171,7 procenta
  • Kovové výrobky, kromě strojů a zařízení (např. dělostřelecké náboje)         147 procent

V Bruselu, jak se od CIA dozvěděli, že 10 balíčků sankcí nemá na Rusko žádný vliv, vymysleli balík sankcí číslo 11, a v něm se chystají, že uvalí sankce na všechny státy celého světa, které s Ruskem obchodují. Že tím riskují odvetné sankce, zjevně nepochopili. Z balíčku naštěstí zatím nic nebude, protože Maďarsko a Řecko si postavily hlavu, a oznámily VETO! Proti jsou také Německo a další země, protože si spočítaly, že odvetné sankce by mohly těžce zasáhnout evropskou ekonomiku. Jak jsme vysvětlili už v dubnu 2022 – Ruská ekonomika je mimořádně autarkní – nezávislá na světě – a ve spojení se zeměmi BRICS a dalšími dodavateli se stává sankcemi takřka úplně nepostižitelnou. Nejnovější data CIA to jen potvrzují. Zatímco Německo se řídí do hospodářské krize, a jeho průmysl nemá objednávky, Rusko nabírá desetitisíce nových zaměstnanců. Ukazuje se, že sankce nastartovaly ruskou ekonomiku, měly tedy opačný důsledek, jak pro Rusko – růst, tak pro EU – krize! Sankce po roce dopadly přesně, jak předpověděl 4. dubna 2022 ekonom Kovanda.

V Turecku vyhrál volby Erdogan. Putin, Macron, i Biden se včera večer předháněli, kdo mu pogratuluje rychleji a lépe. Podle Putinovy gratulace bylo vítězství Erdogana přirozeným výsledkem jeho nezištné práce pro Turecko. A výrazem touhy tureckých voličů po nezávislé mezinárodní politice. Biden zase napsal, že se těší na budoucí spolupráci v NATO při řešení globálních výzev. Brusel raději mlčel, protože ve volbách vsadil na poraženého koně.  A protože Erdogan vyhrál ke vzteku Eurokratů volby ve druhém kole sázkou na útoky proti bruselským pravidlům LGBTQ, a navzdory západním volebním prognostikům veřejného mínění, volby vyhrál. Rozradovaný Erdogan po oznámení o svém vítězství pokřikoval na shromážděné voliče, že se mohou spolehnout, že tradiční rodina bude v Turecku svatá, a sklízel nadšené ovace! Erdoganovým vítězstvím bylo posíleno jižní křídlo Putinovy nové aliance, a lze očekávat, že Turecko se místo členem EU, stane dříve členem BRICS. 

Včera podvečer nejdříve Lavrov tvrdě varoval Západ, ať si dá na Rusko pozor, protože Rusko ještě nezačalo na Ukrajině pořádně válčit! Ale doba, kdy válku na Ukrajině vezme Rusko vážně, se nezadržitelně blíží! Jen co své varování dokončil, dopadl na Kyjev v této válce zatím nejmasivnější úder dronů a raket. Podle rozhovoru ruského velvyslance v Británii s BBC z tohoto víkendu je Rusko 16 krát silnější než Ukrajina, a až začne válku brát vážně, tak se budou dít věci. 

Válka na Ukrajině se nezadržitelně chýlí ke svému rozzuzlení. Předevčírem se z Kyjeva ozval jeden z nejvýznamnějších ukrajinských ekonomů současnosti Oleksiy Kush, a překvapeným divákům při rozhovoru s novináři oznámil, že Ukrajině zbývá pro válčení s Ruskem už jen jediný rok. Protože demografické a finanční ztráty Ukrajiny jsou už tak obrovské, že nejpozději na konci roku 2024 nastane bod, ze kterého už pro Ukrajinu není návratu. A ukrajinský národ i stát definitivně v důsledku lidských a ekonomických ztrát zaniknou. Konec roku 2024, je pro mně konec Ukrajiny, pokud neskončí válka. Tečka. Uzavřel své včerejší vystoupení Oleksiy Kush, který je spolupracovníkem řady významných ukrajinských prozápadních médií, třeba Kyiv Post, a jedním z nejvýznamnějších ukrajinských ekonomických a finančních analytiků. Kush tak potvrdil starší vyjádření dalšího významného ukrajinského ekonoma Jurije Gavrilečka, který obvinil západní spojence, že nelítostně drancují lidské zdroje Ukrajiny. Podle Gavrilečka, před 15 lety začaly státy EU masivně rozkrádat ukrajinské vysokoškoláky. Před 10 lety středoškoláky. A před 5 lety každého, kdo ukončil aspoň základní školu. Protože drancování lidí na Ukrajině stále pokračuje, řekl Gavriličko, nezůstane na Ukrajině už nikdo, kdo by ji po zničení obnovil. 

Naopak včera začali kyjevští propagandisté oznamovat blížící se vítězství. Plukovník ukrajinské rozvědky Roman Svitan slíbil Ukrajincům, že konečná ofenzíva na vyhnání Rusů začne 6. až 7. června a to v 5 až 7 útočných směrech, ale určitě na Bachmut. Plukovník Svitan je dobře informovaný, protože už v listopadu 2022 oznámil, že Ukrajina dostane letos na jaře rakety Patriot. Svou předpovědí se nejen dokonale trefil, tím spíš, že v listopadu 2022, byl ještě Biden proti. Ale také předpověděl, že rakety Patriot budou na Ukrajině obsluhovat příslušníci armád NATO. Podle prestižního vojensko-analytického webu MWM se Svitan nespletl ani v tomto údaji, jen se neví, kolik členů obsluhy Patriotů ze zemí NATO padlo při jejich zničení. 

Jestli Roman Svitan má aspoň občas přesné údaje, tak jeho kolega, velitel ukrajinského letectva skupiny Střed brigádní generál Сергей Голубцов je evidentní blázen. Golubcov včera tvrdil Ukrajincům, že až dostane 12 až 16 letadel F-16, tak je rozmístí na letištích 150 km od frontové linie, a až přiletí ruská letadla, tak F-16 vzlétnou, ozáří Rusy radarem na 100km, a ti prchnou. Golubcov buď neví, že Rusové sestřelují nepřátelská letadla na 300 km, tedy mimo dosah radaru F-16, a nebo prozradil nejvyšší státní tajemství NATO – letadla F-16, která Ukrajina dostane z Holandska jsou takové šroty, že mohou sloužit pouze jako návnada k útoku ruských letadel na ukrajinská letiště, kde budou Golubcovem rozmístěna. A tato strategie přesně odpovídá navržené strategii na vlákání ruských letadel do předem připravené protiletadlové raketové pasti, jak navrhují jihoameričtí vojenští specialisté, jako jediný možný způsob boje s ruským letectvem – viz. mapa pasti na ruské stíhačky a vrtulníky, která už byla úspěšně realizována: (Podrobně s dalšími mapami zde)

 

Je pondělí 29. květen 05.14. Děkuji Vám za pomoc, dary i za nápady. Naše analýzy vznikají jen díky Vám, a my vám za to s pokorou děkujeme a doufáme, že tomu tak bude i v těchto zlých časech.  Mail na mne kpv0249@gmail.com. Poslední video pořady jsem natočil  16. května, a najdete ho zde, 8. dubna, a najdete ho zde, a 11. dubna, a najdete ho zde. Mějte se krásně a staňte se politiky. Jinak ty prohnilé nikdo nenahradí! Pokud někdo naše analýzy publikuje, prosím o uvedení jejich zdroje.

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář