MIP 14 Hrozí dramatický propad kvality a dostupnosti lékařské péče v Česku! Orbán zachránil Maďary!

Omlouvám se, za zpoždění analýz, ale složila mne rýmička do postele, takže nepracuji 16 hodin denně, jak obvykle, ale jen 8. Pád dolaru dodělám, někdy tento týden.

(Foto Victor zase zvítězil – gratulujeme!)

  • Hrozí dramatický propad kvality a dostupnosti lékařské péče v Česku!

Vladimír Dlouhý, (bývalá nomenklatura ÚV KSČ, Klausův ministr a oblíbenec Miloše) si včera na Seznamu lebedil, že mu vláda pěkně zvedla jeho důchod, a tak se současným zdražením nemá on a jemu podobní problém. Lidem by moc na výplaty nepřidával. Nicméně – přiznal, že složení ukrajinských uprchlíků neodpovídá potřebám českého pracovního trhu! A že, pokud uprchlíci nezačnou, co nejdřív pracovat, nálady Čechů se rychle změní.

Milan Kubek, předseda lékařské komory včera potvrdil naše starší informace o špatném zdravotním stavu ukrajinských uprchlíků ( MIP 7, HIV, TBC, Rakovina),  a varoval, že jejich léčení vážně poškodí financování českého zdravotnictví. Kubek přiznal, že se předpokládá, že se ukrajinští uprchlíci nebudou chtít vrátit na Ukrajinu, a naopak si ještě tzv. scelováním rodiny, pozvou do Čech další příbuzné, a že ukrajinských lékařů bude mezi uprchlíky málo! Na Ukrajině jsou podle Světové banky 3 praktičtí lékaři na 1000 obyvatel, na Slovensku 3,5, v Česku 4,1 a v Rakousku 5,2. Jak vidíte – lékařů je na Ukrajině značně méně, než v Česku! V Česku už, teď podle Kubka lékaři a sestry chybí. Potrvá, než se ukrajinští lékaři a sestry naučí dostatečně Česky, aby mohli svou práci vykonávat!

V Česku je 1 plně atestovaný lékař na 289 obyvatel Česka! Vedoucí STAN Rakušan oznámil, že Česká vláda počítá až se 600 tisíci uprchlíky!  To po tzv. scelování rodin (viz. Kubek) může ve výsledku znamenat až 1 milion obyvatel Česka navíc jenom z Ukrajiny. Protože tito uprchlíci dostali od Fialovy vlády speciální víza, mohou ihned začít bezplatně využívat český zdravotní systém. Každých 300 tisíc ukrajinských uprchlíků, tak zatěžuje kapacity českého zdravotnictví  o 2,75% na lékaře!. (bez uprchlíků – 1 český lékař na 289 obyvatel, 300 000 uprchlíků – 1 český lékař na 297 obyvatel, 600 000 uprchlíků – 1 český lékař na 305 obyvatel, 1 milion uprchlíků – 1 český lékař na 316 obyvatel). Toto zatížení bude ovšem znásobeno špatným zdravotním stavem Ukrajinců a tím, že jich značná část zřejmě nebude moci pracovat. (Viz Dlouhý)

Politika české vlády Petra Fialy je politikou lidojedů! V únoru 2022 Fialova vláda snížila platby zdravotním pojišťovnám na úhradu péče důchodců, dětí a dalších českých státních pojištěnců (celkem 5 až 6 milionů osob) o 20% oproti výši plateb vlády Andreje Babiše! (1967 Babiš, 1567 Fiala). Opatření zdůvodnila naprostou nutností šetřit státní výdaje! V březnu 2022 udělala ze 300 000 Ukrajinských uprchlíků české státní pojištěnce! To znamená nárůst počtu státních pojištěnců o 5%! Celkem je tedy české zdravotnictví zatíženo nárůstem: 2,75% pacientů s výrazně horším průměrným zdravotním stavem, než je u Čechů obvyklé a nárůstem státních výdajů za jejich léčení o 5%! Pokud bude uprchlíků 600 tisíc jak předpokládá ministr Rakušan (5,5% zatížení + 10% výdaje). Pokud se potvrdí předpoklady scelování rodin podle Kubka: (8,25 zatížení a +15% výdaje). To je politika lidojedů – neboť potrestáni budou obyčejní nemocní Češi, kteří si svoji zdravotní péči celá léta v pojištění platili – dojde k prodloužení už tak pandemií neúnosně zpožděných lhůt řady operací a vyšetření.

Pokud se podíváme na politiku Japonska! To přijalo loni 47 uprchlíků! Místo přijímání uprchlíků provádějí Japonci rozsáhlou robotizaci a automatizaci výroby, aby snížili potřebu levné pracovní síly! Jak vidíte, česká vláda místo robotizace a automatizace preferuje přijímání, co největšího množství levných pracovníků! Česká vláda si musí uvědomit, že cesta do budoucnosti vede tímto směrem, pokud si to neuvědomí musíme ji, co nejrychleji odvolit!

Všechny údaje ekonomů věští obrovskou krizi – včera Rakousko zveřejnilo, že index důvěry spotřebitelů v Rakousku klesnul poprvé dokonce pod nejhorší úroveň Pandemie! To znamená, že Rakušané nebudou nyní nakupovat a utrácet, mimo nezbytné! Tím dojde k hromadění zboží a služeb, které nikdo nechce koupit, a tím dojde k dalšímu růstu krize! Obdobné signály se každý den řítí z celého světa. Výsledkem, kterého se všichni obávají je obrovská hospodářská krize. Jakmile krize udeří – budou nezaměstnaní. V roce 2003 bylo v Česku 10,3% nezaměstnaných  (542 420 osob), a to nebyla hospodářská krize.

Podle Steva Cochrana (hlavní analytik Moody’s) současné vysoké ceny ropy, pokud nebudou stlačeny vyvolají destrukci poptávky po ropě = krizi! Česká ekonomika, není na rozdíl od Ruské ekonomiky autarkní (nezávislá na světě), ale je pravým opakem. Pokud vypukne krize, Česko bude jednou z nejhůře zasažených zemí! Významný český ekonom Kovanda přiznal, co si ve světě cvrlikají vrabci – Rusko sankce zvládá bez větších potíží! Před hospodářskou krizí se všichni snaží, zajistit si, co nejlevnější suroviny a energie, aby přežili velmi ostrý konkurenční boj o zákazníka, který za krize vypukne. Česká vláda to vidí ovšem opačně – takové chování je ovšem projevem kanibalismu vlastních občanů!

Samozřejmě událostí je Viktor Orbán – opět získal ústavní většinu. Čechům i Slovákům zbývá rychle najít své nové Victory a nebo Viktorky!

P.S. Jakmile se dám do pořádku – odpovím na maily, a pustíme zase do namlouvání pořadů. Dík za pochopení. Michal

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář