MIP 13 Sankce se otočily a pohroma se jako bumerang řítí na EU a Brusel!

  • Pád dolaru začal! 
  • Indie veřejně urazila vysoké emisary USA a EU a jedním dechem ocenila Rusa Lavrova!
  • Hyperinflace v EU a USA je prý podle některých špičkových ekonomů neodvratná!
  • Mazaný hlavní čínský náčelník Xi tvrdě on-line vyškolil von der Leyen a její amatérskou partu!
  • Ruské Iskandery poslaly dnes v noci nemilosrdně do nebe vlaky naložené ukrajinskými vojáky i s jejich novými zbraněmi.

(Náš oblíbený vtip od Číno-komunistů z Pekingu. Zdroj Global-Times)

Stará otřepaná francouzská fráze Cherchez la femme, pardieu! Cherchez la femme! (za vším) Hledej ženu, proboha! Hledej ženu! Se prý už prý bude od nového roku vyslovovat Cherchez Putin, pardieu! Cherchez Putin!’ A nezpůsobila to přitom nějaká lokální válka na Ukrajině, která podle Putina ani válkou není, ale válka o dolar a o euro! Čeští televizní a mediální našeptávači pohádek ovcím, co si mají nechat zdát, než jdou spokojeně spát, české Ovčany zase zapomněli informovat, že sankce proti Rusku se tento víkend jako bumerang otočily, a řítí se i s pohromou na USA a EU! Podle některých ekonomů nás čekají kruté časy, pokud nám budou vládnout stále stejní politici.

Naštěstí, změny se už prodírají na světlo Boží! Ve Velké Británii, kde ještě nějaký ten svobodný tisk zbyl, neb tam cenzorská Euro-Jouro-Komanda nemají žádnou moc, se strhla velká mela mezi vládnoucími konzervativci a jejich ministrem financí Rishim Sunakem. Volby se blíží, lid reptá na drahotu a inflaci, a poslanci se bojí, že už nebudou znovu zvoleni. Podle posledního průzkumu jsou konzervativci považování za stranu, která zvyšuje daně 39% voličů, kdežto labouristé jenom 27% voličů. Hotový poprask vyvolalo ovšem zjištění, že zatím co vláda zdaňuje chudé, tak si 6 hlavních obchodníků s energiemi vyplatilo různými formami tučný zisk 43 miliard GBP. (1,247 bilionu CZK, skoro Český státní rozpočet.)  A to vše v době, kdy britští analytikové odhalili, že energetické firmy vydělávají tolik, že mohou v pohodě snížit své marže z prodeje energií, a nic se nestane. A to v době, kdy britský tisk šíří zoufalé příběhy Britů, co nemají na jídlo. Gerard Woodhouse, místní labouristický radní z Liverpoolu, uvedl, že jejich potravinová banka, která rozdává chudým jídlo zadarmo, se potýká s nezvyklým problémem – chudí lidé už nechtějí brambory, pórek, ani zelí, protože nemají peníze, aby si zeleninu uvařili.  Lidé prý chodí do postelí v 18 hodin, aby nemuseli zapínat topení, ani používat elektřinu. Šílený je počet lidí, kteří se dožadují teplých přikrývek – podle radního Woodhouse mu jich nestačí v jeho obvodě 200 na týden, aby podělil všechny chudé. “Slyšel jsem o bídě ve třicátých letech. Tak teď to bude horší!”, uzavřel debatu Woodhouse!

Typicky Nelidsky jedná vláda českého kadeta Bieglera – profesora Fialy (ODS). Absolutní stupiditu této vlády dokládají dvě vyjádření jejích ministrů – nejprve ministr Kupka (ODS) oznámil, že letos nebylo možné naplnit české zásobníky plynu, jak požadoval bývalý ministr Havlíček (ANO). Protože ač byla volná přepravní i nabídková kapacita, fialová vláda by za toto naplnění zásobníků musela utratit 3 miliardy korun, nad obvyklou cenu! Za obvyklou cenu se ovšem plyn v této době sehnat nikde nedal! A vzápětí český ministr školství Gazdík (Polčákova banda STAN) oznámil, že kvůli útoku mačetou, při kterém zemřel učitel, vláda pošle do škol 2000 psychologů, aby podobným útokům (asi 1×5 let) zabránila. Celá tato operace psychologů má stát 2 miliardy ročně. Absurdita a Nelidskost  vlády kadeta Fialy je tak zřejmá. Vláda (ODS a STAN) nezaplatí 3 miliardy, díky kterým by občané Česka s určitostí letos nezmrzli, ale utratí každoročně 2 miliardy, které možná zabrání jedné vraždě za 5 let! I další vyjádření kadeta Kupky (ODS) vyvolávají už teď mráz na zádech. Český lid se nemusí bát, že zmrzne, protože v roce 2028 bude propojena Rakouská a Česká plynová soustava! A v roce 2036 bude postavena jaderná elektrárna. Co bude do té doby vláda kadetů netuší!  Obdobně vláda přitom nenaplnila zásobníky ropou, ačkoli jí to uložilo NKÚ!

(Útok na oděské sklady PHM a rafinerie, zdroj MO Ruska)

Doplnění k MIP 12 – Rusko zaútočilo (3.4.) na další sklady a rafinerie PHM a ropy na Ukrajině a to v Oděse! Jak jsme oznámili v MIP 12, Ukrajina bude nutně potřebovat denní dodávky 1,5 násobku české denní spotřeby rafinovaných ropných produktů. Ukrajina ale rafinuje ropu, kterou z 80% těží na svém území! Ruskou další válečnou strategií tak je, vytvořit další hlad po ropě na světových trzích, vyřazením Ukrajinské těžby ropy a současně potřebou zásobovat Ukrajinu rafinovanými ropnými produkty. Rusko tedy usiluje, aby ropa nadále zdražovala!

Dokonce i britská mainstreamová média už otočila a začala stále častěji tvrdit, že válka na Ukrajině je chyba, a ti, co ji prodlužují, jsou jen fanatičtí ukrajinští nacionalisté a banda kyjevských korupčníků! Významný britský novinář Peter Hitchens publikoval 2.4.2022 těsně před půlnocí na 3 nejsledovanějším britském zpravodajské serveru DailyMail rozsáhlé hodnocení Ukrajinského konfliktu, ve kterém ve zkratce uvedl – že válka na Ukrajině je válkou rozpumpovanou USA proti Rusku, že to, co Ukrajina ve skutečnosti potřebuje, je opatření k vyléčení její hnisající, univerzální korupce, a vytlačení ultranacionalistických fanatiků, kteří mají příliš velký vliv na její vládu a ozbrojené síly, na okraj společnosti. (Tedy Ukrajina se musí zbavit kamarádů českých vládních kadetů Fialy – ODS,  a Lipavského – Piráti )

(Foto: Lavrov + Módí, zdroj Zamini Ruska)

Samozřejmě, že Peter Hitchens, si nevycucal své závěry jen tak z prstu. Hitschens, není naštěstí ve svém životě odkázán výlučně na informace, které schválila maoistická Euro-Jouro-Komanda, aby se našeptávala ovcím před spaním, ale Hitschens ví, že britská ministryně zahraničí Liz Trussová, stejně jako další světoví ministři zahraničí, dostali tento týden velmi krutou lekci v Indii! Do Indie se minulý týden letadly přihrnuly všichni západní diplomaté, co mají vyšší diplomatickou hodnost, než je kadet Biegler ze Švejka: premiér Japonska, ministři zahraničí Číny, Británie, Ruska, Mexika, Řecka, Ománu a Rakouska, americký náměstek státního tajemníka zahraničí a vysoký poradce německého kancléře Scholze. Indický ministr zahraničí Subrahmanyam Jaishankar dokonce v indické televizi nahlas zasténal, že už je díky tomu nekonečnému množství jednání a tiskových konferencí se západními emisary, kteří se zoufale snaží obrátit Indii proti Rusku, vyčerpán. A hned na to se s úsměvem přivítal s ruským ministrem zahraničí Lavrovem, a ten jako jediný po jednání s ministrem Jaishankarem získal audienci u nejvyššího Indického vládce, premiéra Narendi Modího. V diplomacii jde o největší možný políček, doslova pověstný Flákancův flákanec na druhou, všem zemím, které o audienci usilovaly, a nedostaly ji. A to zejména, když jejich soupeř, ruský ministr zahraničí Lavrov, který přiletěl do Dillí náhle 1.4. takřka mimo oficiální protokol, audienci získal. Samozřejmě, ne zadarmo. Cenou audience je obchodování mezi Indií a Ruskem v rublech a rupiích, bez dolarů a eur, a na věky! A to je bohužel zárodek nového triumvirátu, který světu v následujících dekádách povládne Rusko -Indie-Čína! Čínský ministr zahraničí A o českých kadetech se jednou bude učit, že triumvirát, vznikl také díky nim, kadetům Bieglerům ze Švejka, co se pustili do politiky, bez toho, aby ji dokázali pochopit. Pro úplnost – čínský ministr zahraničí Wang I, přiletěl do Indie nečekaně 25.3 večer a samotné jeho přijetí v Dillí, znamená, že Čína i Indie začínají obrušovat ostré hrany svých vztahů kvůli Tibetu a Srí Lance a obě země si přitom nahlas přejí, aby se Rusko a vztahy s ním, staly garantem jejich budoucí spolupráce a bezpečnosti. Důsledkem tohoto postoje Indie, a všech zemí světa s výjimkou členů NATO, EU, Austrálie, Nového Zélandu, Japonska a Singapuru stojí Turecko a takřka všechny další země světa proti sankcím! Sankce v takovém případě způsobí pád dolaru, hyperinflaci a obrovskou chudobu! (viz dále) Indie za jediný měsíc nakoupila skoro celou Ruskou roční produkci ropy, která směřovala přes Ukrajinu do EU. (Se slevou!)

(Foto Wang I a Subrahmanyam Jaishankar, zdroj Zamini Čína)

Jednotná Sankční koalice proti Rusku se rozpadá každým dnem a americký ministr zahraničí Blinken už 3.4 už připustil, že sankce nefungují a Rubl posiluje a opatrně i připustil, že existuje pravděpodobnost, že sankce budou ukončeny, ještě před koncem války v závislosti na jednáních! V neděli 3. dubna oznámil slovenský ministr hospodářství Richard Sulík (SaS) Pokud bude podmínka platit  za plyn z Ruské federace v rublech, pak platíme v rublech. Obdobně se vyjádřil i bývalý předseda vlády Peter Pellegrini: Odstaviť Slovensko od ruskej ropy a plynu a urobiť tak gesto voči Ukrajine je fantasmagóriaOvšem další Český kadet, ministr financí Stanjura (ODS) to opět vidí jinak –Evropa na tento vyděračský požadavek Putina, platit v rublech, nesmí přistoupitNapříklad Dillí (Indie) využilo příležitosti zákazu dovozu ruského koksovatelného uhlí do EU (Česka), které je nutné pro výrobu oceli a okamžitě zdvojnásobilo své objednávky! (Za ruble a rupie!) Česko dováželo koksovatelné uhlí z Ruska (100% Cena) a nyní musí dovážet uhlí z Kanady (177% cena) a z Austrálie (212% cena). Tím se zdraží samozřejmě výroba oceli v Česku a zlevní výroba oceli v Indii! Typicky kadetské rozhodnutí současných vládců ODS, jejichž předchůdci z ODS, zařízli české OKD produkující černé koksovatelné uhlí! Poláci produkují černé koksovatelné uhlí v dostatečném množství sami pro sebe, ale díky tlaku Bruselu (a kadetů z Prahy) už neinvestují do rozvoje nové těžby. A tak ačkoli je na trhu polské uhlí po ruském nejlevnější 122%  na Česko nezbývá!

V celém článku úmyslně nehovoříme o válečných zvěrstvech jsou prezentována oběma stranami konfliktu a jejich médii v dostatečné míře, abychom se jim nevěnovali. O tom, jak funguje propaganda – případ profesora Františka Hájka (foto, květen 1943 Berlín), člena nacistické komise pro vyšetření vražd polských důstojníků v Katyni – v roce 1945, závěr nacistické komise: z doby rozpadu těl je zřejmé, že v Katyni vraždili Rusové – odvolal. Později pitval i Jana Masaryka a kněze Toufara! Ve válečné a státní propagandě se i dnes žádná strana nebude štít ničeho! Válka je a bude děsivá. Úkolem politika je válce zabránit, ne ji rozpoutat a přiživovat ji, obzvlášť, když jde o válku předem prohranou, a s cenou desetitisíců nevinných obětí. Politik, který se tímto neřídí, většinou jen a pouze sleduje svůj úzký sobecký cíl, být zvolen za každou cenu, a mít moc, a prebendy.

(Foto: Jednání špiček EU a Číny o tzv. sankcích na Rusko 1.4.2022, zdroj Xinhua-hlavní propagandistická platforma KSČíny.)

Tzv. Prezidentský kandidát Generál Petr Pavel požadoval 3.4.2022 maximálně možně izolovat barbarské Rusko, z důvodu tzv. masakru v Buče. Největší radost těmito svými výzvami pan Generál bez-pochyb udělal čínskému prezidentovi Xi Jing Pingovi, hlavnímu světovému komunistovi. Politika Petra Pavla je vodou na mlýn Číno-komunistům. 1.4. 2022 EU v nejvyšší možné sestavě varovala Xi Jing Pinga, aby nepodkopával evropské sankce proti ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi, a varovala Čínu, že evropské společnosti by se mohly stáhnout z obchodu s Čínou, pokud by se Peking příliš přiklonil k Moskvě. Číno-komunisté o jednáních 1.4.2022 s EU informovali oficiálním sdělením Xi Jing Pinga o obsahu jednání na I. platformě. Z čínského obsahu je zřejmé, že výhružky EU Číně, Čína ani nepovažovala za natolik důležité aby o nich  informovala. (Jsou fantasmagorické – viz dále.) Hlavní čínské sdělení o obsahu jednání se nese pouze v tónu, že EU a Čína, jako dvě hlavní ekonomické mocnosti světa, se musí soustředit, na vybudování světa bez US dominance. (Čtěte vyjádření Xi Jing Pinga důkladně, je to mezi řádky!). Číno-komunisté, ovšem po svém zvyku vydali i druhou verzi obsahu jednání z 1.4.2022, kde Xi Jing Pinga nepřímo citují: Xi poznamenal, že hlavní příčinou ukrajinské krize je regionální bezpečnostní napětí v Evropě, které se v průběhu let budovalo. Základním řešením je vyhovět legitimním bezpečnostním obavám všech relevantních stran. Čína podporuje Evropu, zejména EU, v tom, aby hrála primární roli, a podporuje Evropu, Rusko, USA a NATO při vedení dialogu s cílem čelit napětí, které se v průběhu let vytvořilo, a nalézt řešení pro vyváženého, efektivního a udržitelného bezpečnostního rámce v Evropě. Si Ťin-pching (české přepis jména) také poukázal na to, že Čína a EU se musí zavázat, že udrží situaci pod kontrolou, zabrání přelévání krize, a co je nejdůležitější, udrží systém, pravidla a základy světové ekonomiky stabilní, aby posílily důvěru veřejnosti. Toto druhé čínské sdělení současně s prvním vydala II. platforma. A dále je rozvinula I. platforma ve třetím sdělení (3.4), ve kterém citovala řadu vysokých evropských politiků, kteří podporují myšlenku, Xi Jing Pinga, co nejrychleji ukončit válku, sankce, a rozvinout euro-čínskou spolupráci (dominanci). A opět II. platforma, která rozsáhle argumentovala ( opravdu stojí za přečtení) tvrdými ekonomickými dopady sankcí na Rusko proti EU (další zdražování o stovky procent! Třeba jen nahrazení té části Ruského plynu, která je možná bude stát země EU 60-100 miliard EUR ročně! 9% z rozpočtu EU na roky 21-27, tedy 63% rozpočtu EU celkem jenom za plyn! A to ještě ne všechen! Protože to prostě nejde, nedají se kapacity postavit dříve než k roku 27-28!) Jak dramaticky se zvednou ceny v EU v Německu. V důsledku této politiky hrozí 1,5 milionům českých domácností – 3 až 4 miliony Čechů – propad do finanční katastrofy – co dělá vláda, jak jsme v minulých dílech dokázali – nic!

Děsivá čísla ERU. Podle ERU bylo v Česku v roce 2019 celkem 12 650 258 plynových přípojek zákazníkům. V roce 2011 bylo připojených zákazníků jenom 2 869 023! Tedy bylo postaveno 9 781 235 plynových přípojek. 300 tisíc plynových přípojek mělo v roce 2013 hodnotu 13 miliard korun! Jedna plynová přípojka měla tedy v roce 2011 hodnotu 43 000 CZK! Vláda nyní navrhuje odpojit lidi od plynu a rozdat jim elektrické přímotopy! Tedy vyhodit z okna hodnotu 421 miliard plynových přípojek, + cenu plynových kotlů a plynových sporáků a plynových průtokových ohřívačů (Dalších nejméně 400 miliard korun!) A rozdělit mezi lidi elektrické přímotopy, bojlery, a sporáky! (Dalších 400 miliard!) Celkem vláda kadetů profesora Fialy (ODS), Rakušana (Banda STAN, 3 nenažraní kauzisté za 3 měsíce! Polčák, Farský, Michalík, to už se dá považovat za organizovanou skupinu, a ne politické hnutí), Jurečka (KDÚ-ČSL), Lipavský (Piráti) a Pekarová-Adamová (TOP-09, do vlády ji asi ani kadeti nechtěli, jak má nízkou hodnost). Tak celkem tahle vláda chce vyhodit z okna hodnotu okolo 1,2 bilionu CZK (1 český státní rozpočet) za nahrazení plynu přímotopy! Tak tohle strategické řešení vymyslel stratég Čezu jménem Pavel Cyrani. Samozřejmě, akcionáři ČEZu budou jásat – budou tučné dividendy! Samozřejmě, bankéři budou jásat – vláda bude splácet obrovskou půjčku, a až nebude moci, bude se privatizovat ČEZ, České lesy, a České nemocnice! Samozřejmě, nepoctiví úředníci a neziskovčíci budou jásat – budou se rozdělovat nevídané dotace a těch se 5-10% pravidelně zkorumpuje! Lid bude mít smůlu, nedávno pořízený drahý kotel na plyn bude muset vyhodit, a koupit si přímotop a platit půjčky!

Dolar se zhroutí a s ním i EURO, předpokládají různí ekonomové už dlouho. Je jich stále víc a tvrdí, že Putinova válka ne-válka na Ukrajině odstartovala definitivní pád dolaru. Dolar zatím vždy těmto předpovědím odolal, ale nikdy nebyly podmínky pro jeho pád natolik příhodné! Podíváme se tedy na příčiny a důsledky pádu USD a co to pro nás bude znamenat. (Bude podrobně vysvětleno v příštím díle)

 

 

Článek vyjde i v audio verzi. Už na to pracujeme.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář