MAP 1682 Nové ruské laserové satelity, vypuštěné letos v březnu a dubnu, se staly posly smrti pro Patrioty!

Řada z Vás možná zaregistrovala významnou změnu v přesnosti ruských raketových úderů proti cílům na Ukrajině. Zejména markantní byly chirurgicky přesné údery raket proti skladu munice u města Chmelnyckyj, a likvidace celé baterie střel Patriot rozmístěných na ochranu prezidenta Zelenského a jeho suity v Kyjevě. Za vší náhlou přesností ruských úderů zřejmě stojí dvě analytiky přehlídnuté události. 

12. března Rusko vypustilo z kosmodromu Baikonur asi 3 tunový tajný vojenský satelit Olymp-K-2 Luch-5X. Předpokládá se, že úkolem tohoto satelitu je provádět radioelektronickou rozvědku, zajišťovat laserovou datovou komunikaci s klíčovými prvky ruské armády, a provádět chirurgicky přesné navádění raket na sledované (pohybující se) cíle v reálném čase. 

23. března Rusko vypustilo z kosmodromu Pleseck špionážní družici BARS-M Kosmos 2567. Předpokládá se, že úkolem tohoto satelitu je pomocí elektrooptických kamer s vysokým rozlišením a laserových radarových systémů provádět detailní optickou špionáž vybraného území, v tomto případě Ukrajiny.

Tuto spekulaci o nových schopnostech ruské armády navádět své rakety na cíle přímo satelity, bezprostředně po jejich odhalení, potvrdil včera bývalý poradce velitele doněckých rebelů Zacharčenka, Alexandr Kazakov. Podle Kazakova, který nyní žije v Moskvě, stojí nová ruská strategie na ukrajinském válčišti na těchto nových přesných úderech raketami proti štábům, skladům a hlavním zbraním Ukrajinců. Jakmile budou tyto tři kategorie cílů těmito přesnými údery zdecimovány, ruská armáda, podle Kazakova, vyrazí konečně do ofenzívy. Zelenskyj prý ani žádnou ofenzívu nepodnikne, protože má strach. 

Respektovaný Miliatry Watch Magazine detailně rozebral ruský raketový útok proti systému Patriot ze 16. května, při kterém byl podle MWM zničen ruskými raketami Kh-47-M2 Kinzhal odpálenými z útočících letadel MIG-31,  jak naváděcí radar, tak 5 mobilních odpalovacích nosičů systému Patriot. Americký systém Patriot údajně při pokusu o svou obranu proti nalétávajícím raketám Kinzhal dokázal vystřelit, než byl zničen, celkem 32 raket Patriot za 96 milionů USD, ani jedna raketa Patriot ovšem žádný Kinzhal nezasáhla. MWM ve své zprávě dodává, že se stalo přesně, co všichni vojenští analytici očekávali, protože systém Patriot si ani v modernější verzi nedokázal v minulosti poradit s mnohem méně sofistikovanějšími raketami a střelami s plochou dráhou letu, než byly při útoku 16. května použité Kh-47-M2 Kinzhal. MWM předpokládá, že v nejbližší době budou ohlášeny ztráty personálu NATO, protože je prý předpoklad, že zničený systém Patriot nemohl být ještě obsluhován pouhými Ukrajinci. 

Zřejmě právě rozmístění v kosmu nejnovějších ruských naváděcích a špionážních družic umožnilo tento bezprecedentní chirurgický útok na Patrioty. Zničit naváděcí radar je celkem snadné, protože vyřazuje elektromagnetické vlny a jeho poloha je snadno odhalitelná. Zničit mobilní raketové odpalovací zařízení představuje nutnost vlastnit dokonalý satelitní špionážní a naváděcí systém, který pracuje v reálném čase. Odpalovací zařízení se totiž maskují, a ihned po odpalu mění své úkryty. Zničení Patriotů, tak podporuje verzi, že Rusko letos tento loni zjevný nedostatek vojenských schopností odstranilo!

Podle včerejšího oznámení Dimitrije Medveděva do ruské armády letos už dobrovolně vstoupilo a podepsalo profesionální kontrakty 117 tisíc mužů a žen. Zdá se tedy, že letošní ruský nábor dobrovolníků je nejméně stejně tak úspěšný jako letošní ukrajinská násilná mobilizace populace. Pokud se tento trend potvrdí, bude včera Kazakovem ohlášená ofenzíva, která válku vyřeší, pro Rusy úspěšná. 

Dnes budu v 10.00 natáčet pořad, takže analýze je bez gramatické korektury. Je sobota 20. květen 04.37, a já se jdu na to natáčení na pár hodin prospat. Děkuji Vám za pomoc, dary i za nápady. Naše analýzy vznikají jen díky Vám, a my vám za to s pokorou děkujeme a doufáme, že tomu tak bude i v těchto zlých časech.  Mail na mne kpv0249@gmail.com. Poslední video pořady jsem natočil  16. května, a najdete ho zde, 8. dubna, a najdete ho zde, a 11. dubna, a najdete ho zde. Mějte se krásně a staňte se politiky. Jinak ty prohnilé nikdo nenahradí! Pokud někdo naše analýzy publikuje, prosím o uvedení jejich zdroje.

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář