MAP 1684 IRBIS-E! Ruský lovec ukrajinských F-16 vyděsil Washington! Šéf národní bezpečnosti USA včera oznámil, že o dodávkách F-16 pro Kyjev ještě není rozhodnuto! Děsí Pentagon víc hrozba obrovské ostudy, a nebo hrozba jaderné války!?

Komik možná sesadí malíře pokojů z piedestalu největšího šílence, který rozpoutal zatím největší masakr v dějinách lidstva. Tato hrozná představa se může stát brzkou realitou. Podle plukovníka Konstantinose Zikidise, bývalého zástupce velitele NATO HAF ETHM, experta na moderní letecký boj, je dodávka letadel F-16 Ukrajině smysluplná pouze v případě, že tyto F-16 budou při jejich bojových misích proti Rusku pilotovány ukrajinskými piloty, ale naváděny na ruské cíle západními operátory radarů z letadel NATO AWACS! Dimitrij Medveděv oznámil, že v podobných případech NATO musí počítat s tím, že tyto prostředky se stanou legitimními cíli ruské odvety. Plukovník Zikidis nicméně věří, že se Rusko zalekne války s NATO, kterou by tato odveta vyvolala. A na letadla NATO AWACS navádějící rakety vypalované z ukrajinských F-16 na ruská letadla v odvetě nezaútočí. Nám nezbývá, než se modlit, aby stařec z Ameriky nerozpoutal třetí světovou válku, jen proto, aby USA neutržily další ostudu po debaklu raket HIMARS, a antiraket Patriot, tentokráte s dodávkou beznadějně zastaralých letadel F-16 ukrajinskému hlavnímu hrdinovi. V dnešní analýze proto rozebereme technické detaily nadcházejícího možného leteckého souboje, aby všichni doma v Česku aspoň věděli, než to začne, proč budou šílenci riskovány všechny jejich životy.

Letadla F-16 jsou bez informací dodávaných na jejich palubu pomocí zařízení Link-16 z letadel AWACS proti ruským stíhačům slepá, nevidí je, a nemohou na ně včas navádět své rakety. Bez datové podpory AWACS budou letadla F-16 bez milosti už nad Kyjevem sestřelena, a nad Donbas ani nedoletí.

Polská letadla F-16C Block 50/52 s typickou konfigurací 2 palivových nádrží (370 galonů), 2 střel AIM-9X , a 2 střel AIM-120, která mají být Ukrajině časem dodána, mají podle plukovníka Zikidise, odrazovou rádiovou signaturu blížící se 3 m². Bez přídavných nádrží je RCS přibližně 2,5 m². Letadla F16A, která má Ukrajině dodat jako první Nizozemí jsou na tom s hodnotou RCS ještě hůř.

Ruská letadla SU-35 vidí F-16 s RCS 2,5 m² na 180 km. Ruská letadla MIG-31 na 240 km. Ruské letadlo ve speciální konfiguraci MIG-31 BM pomocí datového propojení s dalšími pozemními radary dokáže F-16 vystopovat až do vzdálenosti 350 km!

MIG-31 BM po vyhledání F-16 na 350 km předává svá data letadlům SU-35, která se k cíli přiblíží bez zapnutého radaru a v režimu stealth. SU-35 potom ze vzdálenosti 320 km na F-16 odpálí bez zapnutí radaru 2 rakety R-37M, a zmizí. A nebo pokračují v kolizním letu k F-16 a ze vzdálenosti 180 km vypálí další dvě rakety R-77-1. Rusové odpalují obvykle rakety po dvojicích – první má rádiové navádění, druhá infračervené.

Letadla F-16 vidí ruské SU-35 v nejmodernější konfiguraci Viper F-16, která se Ukrajině nedodává, teprve na 115 km. Starší F-16 vidí SU-35 asi na 80km.

Tzv. paprskové manévrovací akrobatické obraty ruských SU-35 dokáží zmást software západních radarů, F-16 i F-35, a ty mylně přestanou SU-35 považovat za letadla, a vyřádí je ze sledovaných cílů. Pilotům F-16 i F-35 tak nezbývá, než se pokusit přiblížit k ruským stíhačům do vzdálenosti 30 km, a z ní na ně vypustit nejvýkonnější americké rakety AIM 120, které sice mají dolet až 120 km, ale proti SU-35 mají vysokou účinnost pouze ze vzdálenosti odpalu 30km! 

Děsivé šroty jsou nizozemské F-16A. Ukrajina jich má dostat 24 kusů, a mají být prvními dodanými letadly F-16 Kyjevu. Nizozemské F-16 A byly vyrobeny v letech 1980 až 1992 v Holandsku podle licence USA. V letech 1998 až 2003 prošly tyto F-16 modernizací MLU. Ta podle nizozemského ministerstva obrany prodloužila jejich možnost provozování v důsledku silného opotřebení draků letitým provozem maximálně o 20 let, tedy nejdéle do rolu 2023! Nizozemsko se několik let bezúspěšně pokoušelo tyto stroje odprodat za symbolickou cenu, ale krom několika kousků domorodým letectvům do Chile a do Jordánska, a do USA jako cvičné terče, se žádný kupec nenašelZlí jazykové tvrdí, že Nizozemí se snaží za každou zbavit šrotu, který by jinak muselo ekologicky složitě likvidovat, a ještě si jej asi nechá z fondu EU mastně proplatit. Vojensko-průmyslový komplex USA prý naopak tlačí na Washington, aby se takto stará F-16 na Ukrajinu nedodávala, protože hrozí ztráta prestiže nově vyráběných F-16. A nově vyráběné F-16 v modernizaci Bloc 70/72 jsou nyní hlavním vývozním artiklem USA pro Tchaj-wan, Bulharsko, Slovensko, Maroko, Bahrajn, Jordánsko a Turecko,  a další země, které si buď nemohou finančně dovolit F-35, a nebo jim F-35 USA neprodají, protože by Rusku vyzradily všechna jeho tajemství. Tyto nové F-16 se prodávají za 124 milionů USD, 2,64 miliardy CZK za kus, tedy dráže než F-35, neboť jsou nepoměrně levnější na provoz, a na rozdíl od F-35 mohou samostatně, bez propojení na datovou síť NATO, vést jak vzdušný boj, tak útočit na pozemní cíle. Předpokládá se, že nová F-16 Bloc 70/72 by mohla svést relativně rovnocenný souboj s menším počtem ruských letadel, pokud by se k nim dokázala přiblížit, a Rusy překvapit a v krátkém časovém úseku přečíslit. V každém případě, by těchto moderních F-16 Ukrajina potřebovala ne desítky, ale aspoň vzhledem k síle ruského letectva 600 kusů. To by stálo 75 miliard USD, a 75 miliard USD je k 19. květnu 2023 součet vší vojenské, finanční a humanitární pomoci Washingtonu Kyjevu za celou dobu války

Ani dodání F-16 blok 70/72, kdyby je USA dokázaly vyrábět v potřebných počtech, by nevyřešilo hlavní problém leteckého souboje s ruskými letadly SU-35 a MIG-31 BM. Ruský infračervený pasivní vyhledávací systém OLS-35 SU-35 dokáže dokonce i F-35 nalézt na vzdálenost 35 km při letu F-35 přímo k SU-35, a přes 100 km při jiných směrech letu. Všechna SU-35 manévrující na bojišti navíc pomocí triangulace a vzájemného sdílení dat z OLS-35 tuto vzdálenost detekce F-35 udržují na trvalé hranici přes 75 km, protože F-35 může letět přímo pouze k jednomu SU-35. F-35 stejně jako F-16 se musí dostat na vzdálenost 30 km od SU-35, aby měl pilot jistotu, že pomocí AIM 120 zasáhne SU-35. Ruské letectvo navíc operuje maximálně v přifrontovém pásmu, a nebo podél ruské hranice. Podle plukovníka Zakidise nejnovější ruský radar VHF NEBO SVU dokáže F-35 detekovat na vzdálenost 152 km, a to díky chybné konstrukci přídě letadla, vstupní trysky a spoje mezi trupem, křídly a bodci, která nebrala v úvahu možnosti VHF radarů. VHF NEBO SVU nedokáže určit přesnou polohu F-35 nezbytnou pro koncové navedení střel, ale předává svá data radarovému systému IRBIS-E na palubě SU-35. IRBIS-E potom soustředí svůj výkon do úzkého paprsku a snadno překoná Stealth ochranu F-35 a navede na něj své rakety. F-35 odhalí SU-35 na 150 km, na hranici asi 90km dosáhne jeho radar dostatečně přesného změření, aby mohl zahájit palbu AIM 120. F-16 blok 70/72 dosáhne zhruba stejného vyhledávacího a zaměřovacího výkonu. SU-35 ovšem s vysokou pravděpodobností odruší a vymanévruje rakety AIM 120 vypálené z větší vzdálenosti než 30km. F-35 ani F-16 žádné verze nemají dostatečný výkon, aby se mohli pustit do boje zblízka proti SU-35. Jakmile se ovšem F-35 a nebo F-16 obrátí k ruským letadlům zády a začnou prchat, jsou snadno detekovatelné a do vzdálenosti 350 km se vystavují riziku sestřelu ruskými raketami. 

Z analýz technického experta letectva NATO a dalších materiálů vyplývá jediné. F-16 na Ukrajině musí dostávat datové údaje o přesné poloze ruských letadel od operátorů NATO, typicky z letadel AWACS. Tím se všem NATO přímo zapojí do války s Ruskem. Expert NATO se spoléhá, že Rus, na prostředky NATO navádějící ukrajinské rakety na Rusy, nezaútočí. Ruský expert si může myslet to samé, že když na prostředky NATO navádějící ukrajinské rakety na ruské cíle zaútočí, nic se nestane, a NATO nepodnikne odvetu. A když podnikne….raději nemyslet. Myšlenkové pochody různých malířů pokojů jsou vždy prazvláštní.

Je pondělí 22. květen 05.12. Děkuji Vám za pomoc, dary i za nápady. Naše analýzy vznikají jen díky Vám, a my vám za to s pokorou děkujeme a doufáme, že tomu tak bude i v těchto zlých časech.  Mail na mne kpv0249@gmail.com. Poslední video pořady jsem natočil  16. května, a najdete ho zde, 8. dubna, a najdete ho zde, a 11. dubna, a najdete ho zde. Mějte se krásně a staňte se politiky. Jinak ty prohnilé nikdo nenahradí! Pokud někdo naše analýzy publikuje, prosím o uvedení jejich zdroje.

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář