MAP 1726 Tajný dokument kyjevského režimu unikl na veřejnost! Už 19% pravověrných Západních Ukrajinců požaduje okamžitou kapitulaci a žádné kontakty s NATO, ani ochranu z NATO! Mezi Normálními a dosud neobsazenými Východními Ukrajinci jsou tato čísla ještě vyšší! Masivní ztráty ze sebevražedných útoků nařizovaných kyjevskou soldateskou otřásly ukrajinskou morálkou! Moskevský Gosudar si mne ruce. Hloupá strategie Západu mu daruje brzké vítězství!

Zelenskyj včera ve Vilniusu definitivně pochopil, že ho Biden a jeho evropské politické loutky napálili, když ho loni začátkem léta veštvali do války proti Putinovi do vítězného konce pod falešným slibem účinné pomoci a ochrany od NATO, a dal na summitu NATO průchod svým emocím, a v dramatickém projevu tzv. západní demokraty obvinil z neúcty k ukrajinským obětem! Zelenskému konečně došlo, že Ukrajina nikdy nebude přijata do NATO, ani nikdy nedostane jeho ochranu, protože ve Vilniusu včera demokrati za účasti prezidenta PePy, rozhodli, že teprve až válka skončí, tak se uvidí! Přičemž všem bylo už od února 2022, když Gosudar vyslal svá vojska, aby provedla zvláštní operaci, jasné, že podmínkou Putina, aby se zbytkem Ukrajiny uzavřel mír, bude právě ona podmínka, že Ukrajina nikdy nevstoupí do NATO, a nikdy nebude mít ochranu NATO.

Západní klauni se svými mediálními poskoky hráli celých 16 měsíců s Ukrajinci hru Slibem nezarmoutíš, a přitom od samého počátku věděli, že porazit Rusko v malém konvenčním souboji na Ukrajině, znamená dát Kyjevu okamžitě k dispozici 1/2 celého zbrojního arzenálu NATO. A riskovat přitom, že jeho nevycvičená soldateska o všechny moderní západní zbraně přijde ještě dřív, než stihne na Rusa, organizovaně udeřit. A že, Rus se naštve, zmobilizuje, a NATO se zbylou druhou polovinou konvenční výzbroje vyžene z Pobaltí na polské hranice, protože žádný obyvatel Bílého Domu, Downig Street 10, Elysejského paláce, nebo Hitlerova brlohu, nikdy nebude riskovat jadernou apokalypsu svého národa kvůli nějakým Východoevropanům. Tím spíš, že Rusa vydráždili svou naivní politikou k nepříčetnosti. 

Typickým důkazem této politiky západních demokratů jsou zápisky generála Edmunda, prvního barona z Ironside, který byl v červenci 1939, krátce po jmenování Inspektorem všech expedičních a zámořských sil Británie, vyslán do Polska, aby tam podpořil utkvělou představu polského vedení, že Británie přijde Polsku na pomoc. A po návratu z inspekce do Británie, suše zapsal do válečného deníku, že Poláci se rychle zhroutí, a že každá pomoc, nebo zbrklý útok na Hitlera, budou v této fázi války zbytečné, protože žádná východní polská fronta dlouho nebude. Obdobně si po jednání mezi polskou, britskou a francouzskou generalitou zapsal do válečného deníku: The French had lied to the Poles in saying they are going to attack Hitler. There is no idea of it. Francouzi lhali Polákům a slibovali jim, že zaútočí na Hitlera. Ačkoli na to ani nepomysleli. 

Obdobně dopadl nyní Zelenskyj a jeho kamarila. Západní demokrati potřebovali důvod pro sankce, potřebovali nahradit levné ruské energie a suroviny, za drahé z Norska, USA a Kanady. A Eurokraté potřebovali záminku pro konečné prosazení Green Deal. Eurokraté potřebovali miliony pracovitých a levných dříčů – imigrantů z Ukrajiny – do montoven, prodejen i na stavby. Kolik přitom padne Ukrajinců, jim bylo stejně irelevantní, jako kolik Čechů, Poláků, Židů a Cikánů zaplatí životem za Mnichov 38, i za Polsko 39. Každý americký, britský, nebo francouzský náčelník generálního štábu je natolik inteligentní a vzdělaný, a jeho aparát natolik kvalifikovaný, aby vládě předložil analýzu, z níž vyplývá, že bez 1/2 vší výzbroje NATO, a kompletní logistické podpory, a vyslání desetitisíců dobrovolníků vojenských specialistů střední úrovně, a stovek pilotů, nemá Ukrajina proti Rusku žádnou šanci! Přesto Zelenského hnali do letošní ofenzívy, a média jí freneticky tleskala, a radovala se z každého osvobozeného fotbalového hřiště, aniž by poukázala na cenu těchto malicherných vítězství, jejichž jediná cena spočívá v potřebě médií hlásat zprávy, a potřebě politiků oblbovat voliče. 

Současný ukrajinský prezident Zelenskyj vyrostl v tomto domě ve městě Kryvyj Rih na Ukrajině:

Žít v tomto městě i před válkou bylo peklo. Muži se zde dožívají pouze 62 let, ženy 73. (Pro srovnání – míra dožití mužů na Slovensku s výjimkou Bratislavy, a na Ostravsku, Ústecku a Karlovarsku je 73 let, a žen 79/80 let, a je nejnižší v EU. Podrobně všechny regiony EU v MAP 1594.)

Místní novináři se pokusili sestavit pamětní knihu občanů města Kryvyj Rih, kteří padli ve válce proti Gosudarovi, a oznámili, že na frontě už padly stovky obyvatel města, a že se jim podařilo přes vládní obstrukce a utajování smrt 234 vojáků i zadokumentovat. Muži ve věku 25 až 65 let, kteří se mobilizují na frontu, představují 27% obyvatel města Kryvyj Rih. Prokazatelně tedy už na frontě padlo 1.81 ‰ všech mužů schopných odvodu. Skutečné číslo padlých rodáků prezidenta Zelenského bude ovšem několikanásobně vyšší. Jak sami přiznávají i místní novináři, a dokazují naše analýzy počtů padlých z Volyně i Poltavy. (Výpočty vysvětleny na konci analýzy.)

Mobilizační kontingent celé Ukrajiny představuje asi 9.5 milionu mužů, 27% obyvatelstva. Z našich analýz i z listopadového podřeknutí Ursuly von der Leyen vyplývá, že ve válce už muselo padnout nejméně 150 000 Ukrajinců. Vzhledem k letošnímu trvalému nárůstu měsíčního počtu vojenských pohřbů, který jsme analyzovaly, spíš 200 000. Při započítání počtů raněných, kteří už nejsou schopni vojenské služby, tak za 16 měsíců války, Ukrajina bezúspěšně utratila 20% svého veškerého mobilizačního potenciálu. Jakékoli prodlužování války tak bude už jen vyvolávat dramatický pokles morálky způsobený značnými ztrátami. USA ztratily ve Vietnamu za několik let války jen 58 220 mužů, 0.029% obyvatelstva, a jejich bojová morálka se potom na celé desetiletí absolutně zhroutila. Ukrajina už ztratila na frontě za pouhých 16 měsíců bojů s Gosudarem asi 0.57% všeho svého obyvatelstva. Není náhodou, že se nyní Ukrajinou začíná šířit vietnamský syndrom vyhoření válkou. 

Včera dokonce už i český generál PePa přiznal, že čas Zelenského získat území před nevyhnutelným mírovým jednáním s Ruskem skončí do konce roku, protože Západ už bude unaven stupňujícími se požadavky Kyjeva na další zbraně i peníze nutné k vedení války, a že vládnoucí západní demokratičtí politici nebudou riskovat, že kvůli podpoře Ukrajiny přijdou ve volbách o svá koryta a prebendy. Co PePa nepřiznal je, že Ukrajinci už sami přestávají stát jak o členství v NATO, tak o ruskojazyčná území, tak o ničivé válečné spory s bratranci. Přičemž platí, že čím více Ukrajinců na daném území hovoří rusky, a čím více jich pracuje v děsivých podmínkách tamního těžkého průmyslu, tím více si přejí okamžitý mír za ruských podmínek.

Ve městě Kryvyj Rih hovořilo před válkou 27% obyvatelstva ruštinou, jako hlavním jazykem. Město patří do oblasti Dněpropetrovsk. V samotném Dněpropetrovsku hovoří 53% obyvatel rusky. Pro srovnání v Luhansku 86%, v Doněcku 87%, v Charkově 65%, v Chersonu 45%, ve Lvově jen 10%.  Obdobně je znatelný rozdíl dožití obyvatel Ukrajiny – v ruskojazyčných a průmyslových oblastech Doněck, Dněpropetrovsk, Cherson, Luhansk. Oděsa žijí Ukrajinci o 5 let méně než v Kyjevě a v pravověrných oblastech Západní Ukrajiny. Průměrná délka života muže na Ukrajině je nyní 66 let, v Kryvyj Rih jen 62 let, v Kyjevě ale 69 let. U žen nyní platí, že v Kyjevě žijí 78 let, v Kryvyj Rih 72 let, a na Ukrajině průměrně 76 let! Přitom 1.5% obyvatel Kryvyj Rih vytváří 6.4% celého HDP Ukrajiny a 7% všeho jejího exportu. Obdobně vysoký podíl na ekonomice Ukrajiny mají všechna průmyslová města, kde se hovoří rusky, i nyní. Zisky z práce těchto obyvatel se ovšem celá desetiletí pumpují hlavně do rozvoje Lvova, Kyjeva, a dalších měst Západní Pravověrné Ukrajiny, a životní úrovně jejich obyvatel a vládních úředníků. Typický příklad představuje prudký rozvoj průmyslové výroby – západních montoven – ve městě Lvov. Na Ukrajině nyní vytváří nejvyšší na obyvatele přepočtenou hodnotu průmyslové výroby – Kryvyj Rih – 200 000 UAH ročně, Lvov – 100 000, Kyjev 60 000, a Charkov už jen 50 000. Tok investic je ovšem opačný – Kyjev získal za uplynulá léta 19 miliard USD, Lvov jen 600 milionů a Charkov jen 400 milionů.

Ukrajina soustřeďuje celá léta takřka výlučně všechny investice do oblasti podél osy Kyjev – Lvov. Přičemž výběr daní do státního rozpočtu na Ukrajině je výjimečný v tom, že daně platí takřka výlučně zaměstnanci tzv. bílého trhu práce, a tato forma legální práce na plný úvazek je soustředěna ze 33% hlavně v místech velkých průmyslových aglomerací okolo měst Dněpropetrovsk, Kryvyj Rih, v Charkově, Oděse, Lvově a v Kyjevě. Na odvodu daní těchto zaměstnanců je závislý celý vojensko-úřednický aparát kyjevského režimu, a tito obyvatelé také budou splácet všechny kyjevské dluhy, hlavně Washingtonu! Jakmile se tito opomíjení ukrajinští Ostravané z Charkova, Dněpropetrovska a Kryvyj Rih, hovořící ruštinou, postaví proti Kyjevu a jeho politice, nastane rychlý konec Kyjevského režimu!

Podle včera provaleného vládního výzkumu nálad na Ukrajině se už situace začíná Zelenskému vymykat z kontroly. Už 33% Východních Ukrajinců a 19% Západních Ukrajinců si přeje uzavření míru s Ruskem se závazkem nikdy nevstoupit do NATO, a ani nepřijmout žádnou ochranu od NATO! Touha po okamžitém míru tak začíná mezi Ukrajinci rezonovat, stejně tak jako přesvědčení, že vybojovat si členství v NATO, nebo jeho ochranu, je příliš drahé a bude stát příliš mnoho životů. Rozdíly v náladách na Ukrajině nyní poměrně zřetelně ilustrují na jedné straně doslova rituální pohřby padlých hrdinů na pravověrné Volyni a v okolí Lvova, na které místní úřednictvo, aby zocelilo morálku, zve obyvatelstvo všemi dostupnými prostředky. (Spousta fotografií na odkazech se jmény.) A mnohem civilnější pohřby v oblasti Kryvyj Rih, (zdroj 2), či Poltava. Zatím co na Západě se na pohřbech spíš přísahá věrnost, na Východě se spíš truchlí.

Před pár dny všemi mastmi mazaný turecký sultán Erdogan nejspíš sehrál další operaci z Putinova arzenálu PSYOPS, a posadil hloupému Zelenskému do českého letadla 4 velitele Azova z Mariupolu. Ti jsou v Rusku nenávidění, a Putin tak dostal levně další důkaz o proradnosti Kyjeva a Západu, o tom, jak neustále porušují smlouvy s Ruskem. Podle smlouvy v souladu s mezinárodním právem byli 4 velitelé Azova propuštěni do internace u cizí mocnosti, která se nezúčastní války, a doby ukončení nepřátelství. Všichni 4 velitelé propuštěním tak ztratili ochranu Combatant,  a pokud se dostanou Rusům do spárů při nějaké nepřátelské akci, mohou je bez soudu legálně popravit.  Erdogan je s Putinem víc jedna ruka, než je se Západem. Turecko je závislé na ruském plynu, obilí, i turistech, i na odbytu svých výrobků v Rusku. Myslím, že nápad na propuštění nenáviděných velitelů Azova se mohl zrodit v Putinově hlavě, a nebo, že když mu o něm Erdogan hlásil, tak s ním radostně souhlasil. Ale nejpravděpodobnější je, že Erdogan pochopil, že propuštěním 4 velitelů Azova na Zelenského přání udělá Putinovu největší radost, když je propustí, a nebude Putina zbytečnými dotazy kompromitovat. Oba dva mají bohatou diplomatickou historii žehlení vzájemných vztahů, a vyžehlili si, jak sestřelení ruské stíhačky v Sýrii, tak turecké vměšování do lybijských záležitostí na protiruské straně, či podporu Ázerbájdžánu proti Arménii v Karabachu. Turci vědí ze své historie, že dráždit Rusko, když je k tomu ponoukají západní mocnosti, skončilo vždy špatně, a Západ vždy jen místo skutečné pomoci pokrčil rameny. 

Putin má už konečně Zelenského, tam, kde ho potřeboval mít. Zelenskyj se nachytal na západní sliby a vedl válku přesně podle Putinových představ. Putin totiž neplánuje uzavřít mír, pouze aby dosáhnul legalizace ruského vlastnictví Krymu, Doněcka, Luhanska, a Chersonska. Putin chce Ukrajinu demilitarizovat, zbavit ji jakékoli možnosti kooperovat s NATO, a denacifikovat, tedy zrovnoprávnit užívání ruštiny a ukrajinštiny, a přivést ji pod správu proruských politiků. Zřejmě ji bude chtít změnit z unitárního státu na konfederaci samostatných oblastí Vinické, Volyňské, Dněpropetrovské, Žitomirské, Zakarpatské, Záporožské, Ivano-Frankivské, Kyjevské, Kirovogradské, Lvovské, Nikolajevské, Oděské, Poltavské, Rivenské, Sumské, Charkovské, Chmelnické, Čerkaské, Černigovské a Černovické. Tím by dosáhnul ruské kontroly, protože by se bez transferu daní do Kyjeva z oblastí, což je typický znak konfederace, zhroutila kyjevská ústřední moc, a pravověrné regiony severně a západně od Kyjeva by bez daňových ekonomických transferů z bohatých částečně ruskojazyčných průmyslových oblastí ztratily svůj vliv. Tato politika by mu mohla přinést v průmyslových oblastech i podporu, protože by daně zůstávaly doma, vojenské výdaje by se neplatily, a dluhy Západu za válečnou podporu by se právně nemuseli stát dluhy nových oblastí. 

Odhadnout Putinovy kroky, je vždy nesmírně složité, protože myslí o mnoho politických kroků dopředu. Jedno je jisté. Na jaře a v létě loňského roku se usilovně snažil obsadit Kryvyj Rih. Na této historické mapě ISW, kterou jsme s naším komentářem zveřejnili 17.3.2023 v MAP 1127 dole vidíte na spodu uzoučký dráp, který se dere ke Kryvyj Rih z Chersonu. Proč?

10. května 2022 po odražení ruského postupu na Kryvyj Rih oznámil koncern Arcelor Mittal, který ovládá velkou část místní těžby, že o 50% zvýší dodávky koncentrátu železné rudy do EU, aby nahradil sankcemi postižený ruský dovoz. Podle odhadů představuje ukrajinská železná ruda nyní až 30% potřeb evropského průmyslu. A její nahrazení rudou z Brazílie, která je jediná v potřebném množství k dispozici, by bylo drahé. Putin ovládnutím oblasti Kryvyj Rih by ovládl evropský ocelářský průmysl. Ovládnutím Ivano-Frankivské těžební oblasti by ovládnul barevnou metalurgii EU.  Obdobně by ovládnutím pobřeží Černého moře ovládnul ukrajinskou produkci obilovin, a tím by získal s ruskými obilninami praktický monopol na dodávky obilovin do Afriky, Asie a Jižní Ameriky. 

Západ neprohlédl Putinovi cíle při ukrajinské kampani, a když napálil Zelenského, aby nejpozději na přelomu roku 21/23 nepřijal finlandizaci Ukrajiny výměnou za slib válečné pomoci a slib ochrany, nahrál Putinovi. Ten nyní nemá nejmenší důvod uzavírat jiný mír, než defacto přijmout kapitulaci Ukrajiny, která splní všechny Putinovi předválečné požadavky, a v řadě dalších ujednání bude takový to mír pro Rusko dalekosáhle výhodnější. 

Jazyk včerejšího komuniké o nepřijetí Ukrajiny do NATO odráží opozici Německa a USA, podle níž by příliš pevné odhodlání přijmout Ukrajinu mohlo vyvolat eskalaci ze strany Ruska, a pokud by bylo Ukrajině umožněno připojit se k alianci, zatímco by konflikt pokračoval, mohlo by být nakonec NATO zataženo do války proti Moskvě. Klíčový včera zveřejněný text zní: Ukrajina věří, že členství v NATO je jediným schůdným řešením, jak zabránit budoucím útokům na Rusko ze strany Ruska, ale USA a další členové aliance se obávají, že kdyby se Ukrajina v budoucnu k Alianci připojila, mohlo být Moskvou interpretováno jako eskalační. A žádný vůdce západních mocností neobětuje svůj blahobyt hrozbě jaderné války kvůli nějakým hlupákům z východní EU! Ti dostanou zbraně, podporu a ochranu, jen když se to Západu vyplatí, a nebude přitom riskovat. Kolik Východoevropanů slibům Západu naletí, a přitom zemře, je stále stejně irelevantní jako bylo v časech 1. barona z Ironside. Kdo se neumí poučit z vlastní historie, je předurčen ji opakovat! 

Když v roce 2014 navrhoval prezident Miloš Zeman finlandizaci Ukrajiny, byl označen za nezodpovědného a za trojského koně Ruska. Třeba senátor Pavel Fischer ještě v únoru 2022 napadal prezidenta Zemana za nápad finlandizace Ukrajiny. Požadavky Putina na neutralizaci Ukrajiny označil za nepřijatelné a ultimativní. A předpovídal, že se Putin zalekne sankcí, které by mu za přepadení Ukrajiny hrozily. Nyní kacířské myšlenky českého prezidenta označovaného českými novináři za ruského trolla šíří ve Vilniusu sami nejvyšší pohlaváři Západu, a fialoví novináři i politici mlčí. 

Ještě před 7 hodinami, aktuálně je 02.05 – 12/7, se český ministr zahraničí Lipavský, když už bylo Washingtonem odtroubeno,  nakrucoval před fotografy ve Vilniusu ve společnosti generála PePy, a plkal fantasmagorie o přijetí Ukrajiny do NATO. V interview pro německou televizi ARD potom dokonce tvrdil, že urychlené přijetí Ukrajiny do NATO nebude znamenat eskalaci s Ruskem, ale přinese stabilitu do oblasti střední Evropy. Co dodat. Staňte se politiky, protože ty neschopné musí někdo rychle nahradit! Je to jedině na Vás, a určitě budete lepší než Lipavský a PePa. Zítra analýza asi nebude, mám jednání Přípravného stávkového výboru. Závěr léta prý bude v ČR horký. 

Je středa 12. červenec 02.29. Na maily za poslední dny odpovím až ve čtvrtek, dnes nestíhám, musím zase otočit den a noc.   Video z 27.6. s Hájkem najdete zdeVideo z 24.6. se Skálou najdete zde! Děkuji Vám za pomoc, dary i za nápady. Naše analýzy vznikají jen díky Vám, a my vám za to s pokorou děkujeme a doufáme, že tomu tak bude i v těchto zlých časech.  Mail na mne kpv0249@gmail.com. Aktuálně připravujeme na příští týden opět nové pořady. Poslední video pořady jsem natočil  16. května, a najdete ho zde, 8. dubna, a najdete ho zde, a 11. dubna, a najdete ho zde. Mějte se krásně a staňte se politiky. Jinak ty prohnilé nikdo nenahradí! Pokud někdo naše analýzy publikuje, prosím o uvedení jejich zdroje. 

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář