MAP 1675 Odborný odhad letošních ukrajinských ztrát na ruské frontě v době od 1. ledna do 12. května. Analýza nejnovější ukrajinské protiofenzívy, kterou zatím skvělým manévrem odrazil kuchař Prigožin!

Odborný odhad letošních ukrajinských ztrát na ruské frontě v době od 1. ledna do 12. května:

  • Celkem bylo nevratně vyřazeno z boje: 38 847 ukrajinských vojáků. Z toho:  Padlí 11 500. Vyřazení trvalou invaliditou 27 347.
  • Dalších 80 570 ukrajinských vojáků utrpělo zranění, které US Army klasifikuje jako 15 až 60% service-connected disability, a jejich použití po odborném vyléčení pro další službu v první linii prakticky nepřichází do úvahy.
  • Dalších 7 072 vojáků bylo dočasně vyřazeno zraněními, po jejichž odborném vyléčení mohou být nasazeni do první linie. Service-connected disability je nižší, než 15%. 
  • Dalších až 80 500 vojáků bylo pravděpodobně zraněno velmi lehce, a po vyléčení nebudou v další službě v poli omezeni. 

V případě, že boje nezmění intenzitu, pravděpodobně letos padne 32 000 Ukrajinců. 76 000 bude postiženo různým stupněm invalidity. A 223 tisíc utrpí zdravotní postižení, která je vyřadí z vojenské služby v první linii. 

K výpočtu jsme použili tyto statistické údaje a odborné materiály a zprávy: 

Poslední velitelské výkony Putinova kuchaře Prigožina při odražení ukrajinského pokusu o obchvat Bachmutu, ve dnech 8 až 11. května, vysoce ocenili dokonce i jihoameričtí vojenští analytici, kteří jinak nemůžou Putinovi ani Rusku přijít na jméno! 

V souladu s naším očekáváním, (viz MAP 1666), Ukrajina provedla o tomto víkendu první rychlý nájezd lehce obrněných jednotek na vytipovanou řídce bráněnou ruskou linii. Jak jsme předpokládali, Ukrajinci soustředili do úzkého prostoru útoku dostatek dělostřelectva, získali palebnou převahu, kterou ruské drony nedokázali potlačit, a skupinami složenými z několika málo tanků a desítek lehkých obrněných vozidel rychle přepravili do místa bojů značné množství čerstvé, vycvičené a motivované pěchoty. Ta si lehce poradila s nepočetnými, a zejména, nečekanou ukrajinskou dělostřeleckou převahou a rychlostí úderu, otřesenými řadovými ruskými pěšáky. Ukrajinci je dílem postříleli, dílem obrátili na útěk a dílem zajali. Ruští vojenští blogeři propadli zuřivosti, protože prý napadená ruská pěchota neměla protitankové zbraně, dělostřelectvo mělo jen 0.2 palebného průměru, a velitelé brigád drželi zálohy až 40km od místa úderu. Tím prý došlo k situaci, že příjezd ruských posil na bojiště, již narazil na dobře zformovanou ukrajinskou obranu v dobytých ruských pozicích, a byl krvavě odražen. Z ruských tanků prý po 40 km přesunu na bojiště zůstalo neporouchaných 10%, a ty ještě neměly ani výbušné granáty, nutné k likvidaci pěchoty. Ruští mediální válečníci dokonce včera večer propadali panice, stejně jako loni na podzim, a šířili zvěsti, že Bachmut je už obklíčen. V každém případě, Ukrajinci dosáhli smělými a rychlými útoky do 04.00 12. května několika vlomů do ruské obrany severně a jižně od Bachmutu. K průlomu hluboce členěné ruské obrany to má ještě daleko.

Podle jihoamerických analytiků oba údery severně i jižně od Bachmutu, mimořádně rychlou reakcí a brilantním manévrem zálohami, zastavil kuchař Prigožin, který proti Ukrajincům vyslal své vlastní zálohy. Wágnerův elitní orchestr opět dokázal, že si bez problému poradí i s ukrajinskými elitními formacemi, které se útoku účastnily, a dílem je zatlačil zpět, a nebo je přinutil ukončit útoky. Tím ruské armádní velení dokázalo na bojiště konečně dopravit zálohy a útok Ukrajinců zatím zastavit. Podle Jihoameričanů se opět ukázalo, že elitní ukrajinské formace dokáží překvapit a rozprášit ruskou řadovou pěchotu, ale proti elitním ruským výsadkářům a zejména Wágnerovu orchestru jsou bezmocné. Přikovány k zemi se pak stanou nevyhnutelnou obětí ruského dělostřelectva. Novinkou oproti podzimu podle Jihoameričanů je, že tentokráte Rusové dokázali armádní zálohy a posily dopravit na místo průlomu své obrany do 24 hodin, a v působivém množství. Což značí, že Putin na rozdíl od podzimu drží za frontou v armádní záloze silné a dobře vycvičené formace. Taktické zálohy řadových ruských brigád jsou ovšem oproti armádním zálohám jen slabým odvarem, jak do kvality mužstva, velitelů i zbraní. To dává Ukrajincům šanci v těchto útocích pokračovat. 

K podobným útokům, jako byl úspěšný u Bachmutu, docházelo z ukrajinské strany i jinde, ale všechny byly odraženy. 

Celkový závěr Jihoameričanů – Ukrajinci měli při útoku u Bachmutu více štěstí než rozumu, a při dalších bojích podobným způsobem se jim tato taktiky vymstí. Ruská převaha je prý příliš jednoznačná.

(Zpracováno na základě těchto zdrojů: Pucara, Rybar, WarGonzo, Swodki.)

Je pátek  12. květen 04.42.  Děkuji Vám za pomoc, dary i za nápady. Naše analýzy vznikají jen díky Vám, a my vám za to s pokorou děkujeme a doufáme, že tomu tak bude i v těchto zlých časech.  Mail na mne kpv0249@gmail.com. Poslední video pořady jsem natočil 8. dubna, a najdete ho zde, a 11. dubna, a najdete ho zde. Mějte se krásně a staňte se politiky. Jinak ty prohnilé nikdo nenahradí! Pokud někdo naše analýzy publikuje, prosím o uvedení jejich zdroje.

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář