MAP 1596 Kyjevu se to hroutí! V baště nacionalistů se už protestuje proti násilným odvodům, a muži prchají za hranice! Pohřby padlých se na Volyni konají několikrát denně!

V oblasti s nejvyšším výskytem tzv. Ukrajinských vlastenců (nacionalistů) na Volyni, kde Banderovci provedli v roce 1943 svůj ohavný masakr 60 tisíc Poláků, Arménů, Rusů, a Čechů se prudce propadla morálka, a místní muži se začali vyhýbat odvodům do armády, a dokonce si začali ztěžovat na násilné odvody a prchat za hranice. Dokud se tak dělo v Oděse, na Zakarpatí a jinde, nepředstavovalo to takovou hrozbu pro kyjevský režim, jako teď, když se tak děje v srdci ukrajinského nacionalismu.  

Ukrajinská morálka se ocitla na bodu zlomu. Včera jsem prostudoval zprávy za poslední měsíc na jediném lokálním informačním ukrajinském serveru B24, který informuje o hlavně dění v okolí dvěstětisícového města Luck na Volyni. Za posledních 16 dní tento lokální server informoval o 40 pohřbech vojáků, kteří padli v boji na různých místech fronty. Skoro všichni tito vojáci padli mimo známá místa, jako jsou Bachmut, Soledar, a Ugledar. Frekvence pohřbů padlých hrdinů je 2,5 na 1 den. To je na tak malou komunitu velké číslo. Není potom divu, že advokáti na tomto legálním informačním serveru, radí lidem, jak se vyhnout násilným odvodům, které Kyjevská soldateska provádí dokonce při pohřbech padlých hrdinů, kdy na pohřeb vtrhne a rozdává povolávací rozkazy truchlícím. Advokáti píší lidem, že je to sice neetické, ale legální! Dále prý kyjevští vojenští náboráři pravidelně pročesávají místa, kam se chodí lidé bavit, a rovněž je povolávají do armády! Tzv. Náboráři dokonce vybírají úplatky 1700 USD, za to že chudáka na vojnu neodvedou! Server také informuje, o pokusech povolanců prchnout z Ukrajiny, a o tom, jak se na Ukrajině kšeftuje s tzv. humanitární pomocí.

Padlí jsou přiváženi na pohřby denně v těchto chladících dodávkách: (zdroj)

Lásló Bogár – maďarský ekonom a bývalý poradce Orbána pro strategické otázky 6. února napsal: Válka je hra se záporným součtem, kde každý prohrává. Žádná země nikdy nevyhrála válku, protože „vítězné“ země většinou platí stejně hroznou cenu na materiálních a lidských životech a utrpení jako poražené, například jako Sovětský svaz ve druhé světové válce.  

Tuto realitu si uvědomili už i ukrajinští nacionalisté. Při frekvenci pohřbů padlých v aglomeraci Luck 2,5 za 1 den vychází roční kvóta pohřbených na 912. Oblast mohla mít před válkou tak 300 tisíc obyvatel. Z toho vychází na současnou asi 30 milionovou Ukrajinu 91 200 padlých. Leč  všichni tito padlí vojáci (40), na jejichž pohřeb server B24 za posledních 16 dnů zval, byli převezeni chladícími dodávkami (foto) k pohřbu do Lucka a vesnic v jeho okolí. V počtu padlých tedy nejsou zahrnuti, ti, jejichž těla nebyla z různých důvodů – zavalení, roztrhání výbuchy, spálení těla požárem, obsazení území Rusy, možná dopravit do rodné oblasti Lucka. Celkový počet padlých bude tedy ve skutečnosti značně vyšší, a bude určitě převyšovat 125 000! Na jednoho padlého je třeba počítat nejméně 5 zraněných. To jsou čísla, která hovoří jasně – Ukrajinci si už uvědomili, že je na ruské frontě čeká osud jejich dědů, a Němců! A ztratili chuť bojovat!

Že tomu tak bude, je zřejmé z posledních aktivit Zelenského – nejprve se pustil do mediální likvidace hlavních korupčníků, včetně svých chlebodárců, a potom vyrazil na turné po Evropě, ze kterého hlásí, kolik tanků a letadel a děl Ukrajina dostane.  Naučit se létat s F-16, a nebo ovládat Leopard, potrvá měsíce, a roky. Ale o to tady nejde – jde o slib Wunderwaffe, zázračných zbraní, které vyhrají válku. A to je ten poslední druh válečné propagandy, který se ještě dá použít!

Nejhorší, na mém včerejším pátrání po tom, jak odpovědět na Vaše maily, ve kterých se mne ptáte na to, co se děje Ukrajině, bylo vydržet koukat na fotografie padlých Ukrajinců, a cíleně je vyhledávat. Při každém pohledu jsem viděl zmařený lidský osud. Politici by se měli povinně koukat do tváří všech mrtvých, které poslali díky své korupci, sobectví, touze po slávě a megalomanství na smrt. Svět by tak byl možná lepší pro život. Pokud chcete opakovat moje noční martyrium, server který jsem si prohlížel, najdete zde: B24!  

Na Vaše maily, které jsem včera dostal, odpovím až dnes večer. Můj mail kpv0249@gmail.com, kdyby se někomu hodil.

Je čtvrtek 9. únor 05.54 ráno. Velice Vám děkuji za pomoc, dary i nápady. Já mobilizaci finančních příspěvků vyhlásit nemůžu, ale můžu Vám poděkovat, že díky Vám stále ještě můžeme pokračovat v našich analýzách. A děkovat je myslím si vždy lepší, než mobilizovat, ale politici to bohužel vidí opačně. Tak se mějte a staňte se politiky. Už je nejvyšší čas, na jejich výměnu. Také pro jistotu zase připomínám, že jsem absolventem VPA KG, a tak si na mne, jako na ostatní absolventy dávejte pozor!

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář