MAP 1696 Velký masakr Leopardů na Ukrajině! Washingtonem obchází strach! Opakování velké americké hypotéční krize z roku 2008, která rozvrátila na několik let ekonomiku světa na obzoru! Pád cen nemovitostí podle bankéřských výpočtů až 40%!

Včera 5. června 2023 se na Západ valila jedna hrozivá zpráva za druhou! Ekonomika Západu se začíná díky válečnému běsnění na Ukrajině hroutit, tempem rychlejším, něž si tvůrci sankcí v nejbláhovějších představách vysnili, že zničí Rusko. Kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá, praví staré české přísloví, a znovu tak dokazuje, že lidová moudrost je prověřená staletími, a jen hloupí politici se jí odmítají řídit. V dnešní analýze proto vše podstatné rozebereme. Omlouvám za dva dny nečinnosti, ale pohrdl jsem českým sýrem a koupil jsem si německý, abych ušetřil. A přišel trest a skolil mne do postele. 

V MAP 1690 jsme předpověděli začátek letošní slavné ukrajinské ofenzívy na 6. června, a zdá se, že jsme se nemýlili. Ukrajina zahájila první silné útoky na ruské pozice už 4. června a včera 5. června v nich pokračovala. Kyjevské doupě ještě včera odpoledne tvrdilo, že o ofenzívu ještě nejde. Ani mu nic jiného nezbylo, protože podle dnešních ruských hlášení, (v čase 00.26), Ukrajinci utrpěli zdrcující ztráty: 1500 Chocholů, 28 tanků, z toho 8 německých Leopardů, 3 francouzské AMX-10, a neuvěřitelných 109 obrněných vozidel pěchoty, zejména americké produkce. Propagandisté ruského ministerstva obrany jsou sice velcí mluvkové, ačkoli do úrovně pohádkářů doupěte mají daleko. Ovšem tentokráte množství videí z fronty ukazuje, že základ ruských tvrzení je pravdivý:

  1. Video: Nejnovější ukrajinské BTR-4 Bucefalus v plamenech.
  2. Foto:   1 T-72 + 3 US obrněné transportéry v plamenech. 
  3. Foto: Dalších 5 kusů amerických obrněných vozidel v plamenech.
  4. Video: US M-1224 MaxyxPro a další technika vybuchuje, asi vjeli na minové pole.
  5. Fotky: 2 francouzské tanky AMC-10C opuštěny na bojišti po zničení. Podrobně pro znalce techniky zde srovnávací analýza.
  6. Video: Další zničená obrněná vozidla.
  7. Video: Doslova masakr několika obrněných vozidel na otevřené stepy.
  8. Video: Noční útok ruských vrtulníků na kolonu ukrajinských bojových vozidel – všech 9 zničeno!
  9. Video: Večer už zástupkyně ministra obrany Ukrajiny oznámila, že na některých úsecích už ofenzíva začala.
  10. Mapa: Žlutá šipka – podle Rusů se Ukrajina chystá překročit po přehradní hrázi na Dněpru v Nové Kachovce řeku. Ukrajinci prý tento přechod Dněpru dlouho trénovali. A nyní začali z místa výcviku přesunovat přepravní prostředky do místa očekávaného přechodu Dněpru. Modré šipky – hlavní včerejší útoky Ukrajinců na Rusy. Podle ruských blogerů americké tanky Abrams a vozidla Bradley do bojů ještě nezasáhly, a Ukrajinci je drží v záloze, kdyby se jim podařil průlom, aby je do něj zasadili.

Těsně před nynější červnovou ofenzívou se v Kyjevském doupěti nějakou náhodou zdržoval na návštěvě bývalý hlavní Obamův válečník v Iráku a Afganistánu, a ředitel CIA, generál David Petraeus. Ten při své návštěvě oznámil, že: Tato ukrajinská protiofenzíva zaútočí na ruské síly, které jsou výrazně vyčerpané, které utrpěly velmi těžké ztráty. V mnoha případech bojují v liniích nepřetržitě rok nebo déle. Neprovádějí výměnu jednotky – což byste měli udělat. Nestahují své jednotky, aby je rekonstituovali poté, co utrpí ztráty. Jen do nich strkají špatně vycvičené a vybavené jednotlivé náhrady. Rusové jsou nedisciplinovaní a mají špatné velení.

A předpověděl, že: Na druhou stranu ukrajinské síly jsou dobře vycvičené a disciplinované. Mají dobré velení a nyní jsou dobře vybavené západními tanky a bojovými vozidly pěchoty. Věřím, proto že (Ukrajinci) dosáhnou kombinovaného efektu zbraní. Jedná se o útok tanků podporovaný pěchotou, která brání protitankovým řízeným střelám, aby zasáhly tanky, pomocí palby dělostřelectva a minometů, aby nepříteli udrželi po čas útoku palbou hlavu dole v zákopu a nemohl střílet. Ukrajina dostala západní Drony, a ty jí poskytnou příležitost k přesným úderům pomocí přesného dělostřelectva a raket. Ukrajina proto zvítězí.  A doplnil, že Ukrajina musí ještě dostat rakety ATACM s doletem 300km, aby mohla osvobodit Kyjev a vstoupit do NATO. 

Jak ukazují první dny ukrajinské ofenzívy, Obamův válečník Petraeus se opět, tak jako v Iráku i v Afganistánu, v hodnocení protivníka i vlastních sil zmýlil. Ukrajinci ve dnech 4. a 5. června zaútočili bez palebné podpory, bez letectva, bez dělostřelectva a bez dronů. Prováděli, přesně jak jsme předpověděli, rychlé nájezdy obrněnými vozidly na ruskou obranu, aby k ní, co nejrychleji dopravily svoji pěchotu, určenou k obětování v boji zblízka. Při nájezdech ovšem narazili na ruská minová pole, která nebyli ani schopni předem vyčistit, což je elementární západní válečná taktika, kterou ovládá už i ruská armáda, protože se v zimě u Uhledaru poučila, jak dopadne nepřipravený nájezd tanků a BVP. O zbytek přeživších vozidel se postaralo ruské dělostřelectvo řízené drony, vrtulníky a bitevní letadla, které, jak v Kyjevě oznámil válečník Petraeus, k tomu nedostane šanci, a ruská pěchota vybavená protitankovými raketami.

Nedisciplinovaní a špatně vedení Rusové, tak předvedli jádro taktiky bojů kombinovaných zbraní podle příruček Petraeuse, a Ukrajinci útočili stylem generála Žukova z pozdního léta 1941. Těmito svými nelítostnými sebevražednými útoky Žukov získával čas na mobilizaci a obranu Moskvy, protože nebylo jiného východiska. Co tím nyní sledují hlavní válečníci Doupěte? Pravděpodobně chtějí Jestřábům dokázat, že Doupě se snažilo, že nelítostně obětovalo spoustu vlastních Chocholů, ale že bez dodávek stovek dalekonosných raket ATAMCS, a tisíců tanků, obrněných vozidel, děl, raketometů, vše nejnovější konstrukce, bojovat s Rusem, nemá šanci na úspěch. Kde ale vezmou vládci Doupěte, příští várku Chocholů, kterou vyšlou bojovat s Rusy už s moderními zbraněmi, netuším, protože propad počtů obyvatel Ukrajiny začíná být děsivý, a zdá se, že Zelenského vládu snad žádný Ukrajinec nepřežije. Nejděsivější číslo: V roce 2021 se na Ukrajině narodilo 271 tisíc dětí a 714 tisíc Ukrajinců zemřelo. Ještě v roce 2012 za svrženého Janukoviče byl prý poměr 272 tisíc narozených na 520 tisíc zemřelých. Následující graf je ruský, takže ho berte s mírnou rezervou, tím spíš, že zahrnuje i ztrátu obyvatel způsobenou přechodem území do vlastnictví Ruska, a úprk před válkou:

Pokud má nyní Ukrajina jen 25 milionů obyvatel, což je předpoklad řady studií. Je její lidský potenciál 1 ku 6 v neprospěch k Rusku. Poměr Německa a SSSR za druhé světové války byl 76 milionů ku 196 milionům 1 ku 3. Se započtením značně starší ukrajinské populace proti Rusku, z útěku hlavně mladých lidí z Ukrajiny, je lidský potenciál Ukrajiny možná až 1 ku 8. To značí, že Ukrajinci by museli ničit Rusy tempem 1 padlý Chochol na zabitých 8 Kozáků. Zatím to ovšem vypadá skoro opačně. Gosudar vsadil na šetření životů ruské populace a s obsazením Ukrajiny nepospíchá. Čas pracuje pro něj. 

Velice přesně popsal 2. června kolik má Rusko nyní na svou válku s Ukrajinou času akademik Alexandr Dynkin, prezident Primakova institutu Ruské akademie věd. Podle Dynkina, a na tom se shodují západní analytici, Čína bude nutně potřebovat ještě 10 let ruský jaderný štít, než vytvoří strategickou jadernou paritu s USA. Čínské vedení si po nástupu Xi Jinpinga uvědomilo, že USA nikdy nepředají roli světové mocnosti číslo 1 mírumilovně, a že, kdo chce USA z trůnu sesadit, musí k tomu mít nejen ekonomickou, politickou, vojenskou, ale i jadernou sílu, která tzv. Thúkydidovu past při změně světového suveréna udrží v mírové rovině. Podle Dynkina je moderní Rusko připraveno, zaštítit Čínu, než si vybuduje jaderný deštník, a než sesadí USA z trůnu světového suveréna. Pak Rusko bude jako třetí mocnost světa vyvažovat soupeření USA a Číny. Tato neúprosná logika čínské potřeby ruského jaderného deštníku je zárukou neustálého proudu všech výrobků z Číny do Ruska, které bude Putin potřebovat. Zpět půjdou ruské suroviny, které Čína potřebuje, jako jistotu, aby jí USA přerušením  toků dodávek z Afriky, Jižní Ameriky a Asie, nezařízly ekonomiku. Indie, Arabové, Afričani a Jihoameričané mají stejný pocit – vlády USA už mají všichni dost, a proto Rusko podporují. 

Foto: Akademik Dynkin, který 2. června oznámil, že válka na Ukrajině může klidně trvat i 10 let, protože Čína těchto 10 let nutně potřebuje ruský jaderný deštník, aby ji USA nezničily. A proto bude Čína dodávkami všeho potřebného celou tu dobu Rusko podporovat.

Saudská Arábie, finančně nejsilnější země těžící ropu, která má na její produkci absolutně nejvyšší marži, předevčírem jednostranně, aby Rusko a další země OPEC nepřišly o zdroje z prodeje ropy, protože mají značně vyšší náklady na její produkci, snížila její produkci o 1 milion barelů, tedy o -10%. USA spustily okamžitý povyk, protože tento saudský tah dá vydělat Putinovi, Iráncům, Venezuele, Alžíru, Egyptu a celé řadě producentů, kteří stojí na straně BRICS a Ruska. US ropní analytici dokonce začali včera předpovídat pro zimu letošního roku zvýšení cen ze 76 USD na 100 USD za barel, protože loni vyprázdněné zásobníky na severní polokouli se nepodaří díky snížené produkci naplnit. Jde o další malý krok úsilí zemí, které už nechtějí dominanci USA, a snaží se pomáhat Rusku. Zároveň pád cen ropy ukazuje na dále pokračující a prohlubující se krizi západní ekonomiky

Inflace vyvolaná sankcemi na Rusko se jako bumerang vrací. Zatímco Rusko a země BRICS mají nejnižší inflaci, v Česku trhá Fiala světové rekordy. Obdobně špatně je na tom podle včerejších dat Velká Británie a v USA už z poloviční výše inflace, než je v Česku, zavládala mezi finančníky dokonce panika. Podle výpočtů finančníků z Wall Street tiká v USA další časovaná bomba. Má hodnotu 1,5 bilionu USD, cca 17 státních rozpočtů ČR, a představují jí hypotéky, které podle výpočtů nemusí být v příštích dvou letech splaceny.

John Kennedy, republikánský senátor a vysoký představitel bankovního výboru Senátu USA včera novinářům dvakrát na otázku, zda se opět obává velké hypotéční krize, řekl: Mám strach? Krátká odpověď je ano! Dlouhá odpověď je, sakra ano! 

Podle včerejšího vyjádření profesora financí a nemovitostí Stijna Van Nieuwerburgha z Columbia Business School, by bylo nejlepším scénářem pro USA , že by došlo k vymazání hypotečních dluhů, které by bylo izolováno jen na několik bank, které mají velkou expozici k hypotékám na kancelářské budovy. Finančníci v USA, tak už opět plánují, jak dalšími biliony nově natištěných dolarů zachrání banky, které rozpůjčovaly biliony USD na kancelářské nemovitosti. V USA je nyní 18,6% všech kanceláří prázdných, proto jsou problémy se splácením hypoték. Podle profesora Nieuwerburgha, protože FED, aby potlačil inflaci aspoň na 6%, zvednul úroky, a tak došlo k situaci, že zvýšením úroků hypoték ze 3% na 6% došlo k poklesu hodnoty nemovitostí v bankovních účetnictvích o 40%! Zajímavý údaj je, že největší bankovní krach světa Lehman Brothers v roce 2008 odstartovala pouze účetní ztráta hodnoty nemovitostí 3-4%. Tehdy šlo o 600 miliard USD, dnes jde prý o 1,2 bilionu USD! Vše v USA naznačuje krach – ceny fondů, které investovaly do nemovitostí už ztratily přes 18% své hodnoty

Washington se už děsí nadcházející ekonomické krize více než debaklu Kyjeva. Aby odvrátili hrozící platební neschopnost USA, která by zřejmě definitivně podlomila moc dolaru, uzavřeli spolu republikáni a demokraté dohodu, že Washington omezí vojenské výdaje Pentagonu na příští rok na maximálně 886 miliard dolarů. Jenže se ukázalo, že to značí velké problémy, jak s financováním Kyjeva, tak s financováním posilování síly USA v Tichomoří. Biden se nyní vzpírá zvýšit armádní výdaje, protože mu došlo, že tištěním dalších nekrytých dolarů, jen zvýší inflaci a prohraje volby. Ovšem, co je pár desítek miliard dolarů pro Pentagon, když hrozí nutnost natištění 1,5 bilionu dolarů na hypotéky bankám za neplatící majitele komerčních kanceláří. Co tomu řeknou miliony Američanů, které v letech hypotéční krize Lehman Brothers nechala Obamova vláda bez pomoci. Inflace vyvolaná sankcemi na Rusko už likviduje nejen Česko, EU, ale přelila se na hypotéční trh USA. Číňan si může mnout ruce. Zmasírovaná česká provládní média věštila ještě nedávno zaručený příchod realitní hypotéční krize v Číně, teď o nastupující, podle šéfa bankovního výboru amerického Senátu zaručené krizi, raději mlčí, a jen neustále vytrubují Porazíme Rusa, Porazíme Čínu! Bohužel pro jejich voliče, to tak vůbec nevypadá!

Jak včera přiznala i iDnes, Washington se války s Čínou začíná bát, a vysílá do Pekingu zvláštní emisary. Proč? Putin i Medvěděv poslední měsíc intenzivně jednali s čínskou generalitou. Je možné, že se domluvili, že v případě náhlého zvratu v tchajwanském status-quo, se Čína přeplaví na Tchaj-wan a vztyčí na něm svou vlajku. Potřebuje k tomu jediné – ruský jaderný štít. Možná se také domluvili, že v případě náhlého zvratu v ukrajinském konfliktu milion čínských dobrovolníků zase celou záležitost vyřeší jak ji vyřešil s holywoodským válečníkem McArhturem. USA jsou už natolik slabé, že nedokáží Tchaj-wan ubránit, bez hrozby jaderných zbraní. Ale ty nepoužijí, pokud jim bude hrozit Rusko. Děsivý scénář může nastat dřív než se v Evropě někdo z politiků probere, že balancujeme na hraně jaderné války. USA nezničí USA jen proto, že na Prahu nebo na Kyjev spadne nějaká ruská taktická jaderná raketa, stejně tak, jako když se Čína vylodí na Tchaj-wanu. Je nejvyšší čas začít přemýšlet, jak z té spirály eskalace ven. Status Quo uplynulých 20 let nebyl tak špatný, jak se nás snaží fialoví strašpytlové přesvědčit. 

Je úterý 6. června 04.54. Děkuji Vám za pomoc, dary i za nápady. Naše analýzy vznikají jen díky Vám, a my vám za to s pokorou děkujeme a doufáme, že tomu tak bude i v těchto zlých časech.  Mail na mne kpv0249@gmail.com. Poslední video pořady jsem natočil  16. května, a najdete ho zde, 8. dubna, a najdete ho zde, a 11. dubna, a najdete ho zde. Mějte se krásně a staňte se politiky. Jinak ty prohnilé nikdo nenahradí! Pokud někdo naše analýzy publikuje, prosím o uvedení jejich zdroje. 

 

 

 

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář