MAP 1628 Thúkydidova Past, Putin a DARPA! Tajemství haagského zatykače!

Včera se velmistr fialové diplomacie Jan Lipavský radoval, že na Putina byl vyhlášen tzv. Haagský zatykač! Radost není na místě, protože při posledním pokusu zatknout úřadující hlavu státu, vládce Súdánu, Omara al Bašíra, v letech 2015-17, se haagský tribunál ICC málem rozpadnul, a ztratil většinu své autority. Nejprve ICC nařídil zatknout Omara al Bašíra v roce 2015, když byl na návštěvě Jižní Afriky. Jihoafričané vzkázali do Haagu, že existuje tzv. Malabo protokol (str.2), a ten zaručuje imunitu úřadujícím hlavám států před zatčením, a když si Haag nedal pokoj, oznámili, že odstupují od smlouvy ICC. Bez Jižní Afriky by se zhroutilo celé uznávání haagského tribunálu na černém kontinentě, a tak se celá záležitost odsunula ad acta, a všichni západní politici byli rádi, že Jižní Afrika své odstoupení v roce 2017 zrušila. Haag si ale nedal pokoj, a v prosinci 2017 nařídil Jordánsku, aby Omara al Bašíra zatklo, když tam byl na návštěvě, a šupito-presto ho poslalo do Haagu. Dopadlo to ještě hůř, než v roce 2015, protože se tentokráte za Jordánské království postavila koalice Arabských států, a argumentovala, že podle 1953 Convention (str.3), má hlava státu imunitu. Nyní je už sice Omar al Bašír v base, ale v súdánské, protože ho při změně vlády zatkli za korupci.

Haagský tribunál ICC je podivná organizace. Jeho členy nejsou třeba Rusko, Čína, Indie, a ani USA. Včera z Washingtonu prezident Biden osobně vytroubil, že USA nejsou členy ICC, nenapomáhají ICC, a ani neuznávají autoritu soudu ICC. Obdobně jako Omar al Bašír dopadl diktátor Augusto Pinochet. Ten byl v roce 1998 v Londýně na soudní příkaz ze Španělska zatčen za zločiny proti lidským právům a genocidu, (viz. Operace Condor), ale na přímý zásah ministra spravedlnosti, (Jack Straw), byl rychle poslán z humanitárních důvodů na léčení domů do Chile, místo do španělské basy. 

V roce 1648, aby bylo možné uzavřít mír po 30-leté válce, bylo nejprve nutné vytvořit první diplomatické mechanismy, ze kterých se vyvinula současná moderní mezinárodní imunita úřadujících představitelů států. Bez toho by nebylo Westfálského míru. Jak by se vyvíjela II. světová válka, kdyby v roce 1940 vydal nějaký aktivistický britský a nebo anglický prokurátor zatykač na španělského diktátora Franca za zločiny proti lidskosti a válečné zločiny (Guernica), raději nemyslet. Britské a americké diplomacii dalo velké úsilí udržet frankistické Španělsko mimo válku. Franco se omezil na vyslání 1 divize dobrovolníků, která udatně bojovala u Leningradu. Kdyby neměl jistotu, že on ani další španělští fašisté nebudou souzeni za zvěrstva, která napáchali při občanské válce, mohl by se v roce 1941 spojit s Hitlerem, a nechat ho obsadit Gibraltar. Jakmile by padl Gibraltar, padla by Malta. Tím by italské námořnictvo dokázalo zásobovat Rommela v Africe, a ten by možná dorazil k Suezu. Možná dalších 10 modrých divizí španělských dobrovolníků by rozhodlo bitvu o Leningrad, a možná pár divizí egyptských nacionalistů by mohlo dopochodovat do Sýrie. Turecko by se potom možná přidalo a irácká ropná pole by mohla zásobovat říšský průmysl. Vrah a zločinec Franco tak vyklouznul, soud se konal až posmrtně v roce 2008. Velcí politici minulosti si naštěstí nenechali do politiky kecat kdejakým prokurátorem, a věděli proč. Protože diplomacie je umění možného, a někdy je v ní třeba dělat velké a těžké ústupky. 

Politika USA je nemilosrdná, stejně jako politika každé jiné velmoci. Pro úplné pochopení, proč Zatykač na Putina, začneme u současné holandské firmy ASML. Bez strojů ultrafialové litografie, které ASML vyrábí, není možné průmyslově vyrábět nejmodernější čipy!  Proto USA před pár dny donutily ASML k embargu vývozu těchto strojů do Číny. Důležité je, jak se technologie ultrafialové litografie EUV/DUV k holandské firmě ASML dostala. A budete překvapeni. Technologii vyvinulo USA konsorcium pod řízením agentury DARPA za peníze Pentagonu a Washingtonu. Celý vývoj začal už na příkaz Reagana a byl dokončen těsně před rokem 2000. Cílem celé přísně tajné operace DARPA bylo získat konkurenční výhodu proti Japonsku!, které v té době ohrožovalo a likvidovalo celý polovodičový a čipový průmysl USA! Když byla technologie konečně vyvinuta, americký polovodičový průmysl už neexistoval, a tak na přímý příkaz Deep State, se chválením Kongresu USA, byla licence k technologii EUV/DUV poskytnuta malé holandské firmě ASML. Za deset let v roce 2021 ASML zlikvidovalo japonské konkurenty Nikon a Canon, kteří do té doby tomuto oboru výroby strojů pro tisk čipů vládly! Jak vidíte USA nemilosrdně zlikvidovaly pomocí spojení (ASML/Holandsko/stroj na tisk čipů), (TSMC/Tchaj-wan/průmyslový tisk čipů), a (Čína/vzácné minerály/průmyslový tisk levných čipů/kompletace US elektroniky), svého největšího tehdejšího konkurenta Japonsko! Proč, se USA takto spojily? Protože Japonsko bylo do roku 2010 druhou největší ekonomikou světa po USA, a představovalo největší konkurenci pro USA v technologiích. EU byla jako celek větší ekonomika než Japonsko, ale od krize 2007/2008 byl její technologický průmysl v troskách, (Nokia, Sony-Ericson, takřka monopol na 3 a 4 G!), proto EU přišla na řadu až v roce 2014!

USA se v politice řídí zákonem, který definoval už starověký učenec Thúkydidés, (460 až 399 př.nl). Podle zákona Thúkydidovy pasti, který je mezi politiky Deep State velmi oblíben, dojde vždy k válce, když se nastupující velmoc začne vyrovnávat dosavadnímu hegemonovi! Podle americké vědecké studie 12 ze všech 16 historických změn hegemona skončilo válkou. USA se snaží vyhnout Thúkydidově pasti, a proto se proxy válkami snaží ani nepřipustit vznik stejně silného soupeře. Za klíčové civilní oblasti, ve kterých USA nepřipouštějí konkurenci, s výjimkou zemí, které je svou velikostí nemohou ohrozit, (Holandsko, Tchaj-wan, Jižní Korea), považují technologie a finančnictví. 

Současným nastupujícím hegemonem je Čína, protože začíná disponovat technologickou i finanční silou rovnocennou USA, a krom toho má několikanásobnou převahu v průmyslu i v lidských zdrojích. Co Číně chybí, jsou energie, suroviny a potraviny. Aby Čína vedla s USA boj, který obě strany podle CIA nyní považují za nevyhnutelný, potřebuje Čína Rusko, jako dodavatele energií, surovin a potravin, a výrazného vojenského spojence s jadernou kapacitou, která překonává i kapacitu USA. Ve Washingtonu vědí, že Čína každým rokem sílí, a proto chtějí zahájit konfrontaci, co nejdříve. Čína ví, že bez Ruska nemá proti USA šanci. Rusko ví, a po haagském zatykači je to už neoddiskutovatelné, že se Západem nelze jednat, protože nedodržuje své sliby, a ještě se tím chlubí. 

Svět spěje od konce COVIDU k vyřešení nejnovější sedmnácté Thúkydidovy pasti. Šance na III. světovou válku je podle zjištění amerických historiků 75%! A jenom pirátský blázen se může radovat, že Haagský zatykač, dále zužuje Putinův prostor pro mírová jednání. Thúkydidova past USA kontra SSSR skončila bez jaderné války. Jenže sliby nebyly dodrženy. Jak skončí Thúkydidova past USA kontra Čína a Rusko? Když Čína i Rusko vědí, že slibům Západu se nedá věřit, a že vedoucí politici Ruska, (Číny?), mají skončit v haagské base! Jak by asi reagoval Gorbačov, kdyby na něj v Haagu vydali zatykač? Kdo ví, třeba by CIA zlikvidovala šíleného prokurátora dřív, než by ho stihnul zveřejnit. Třeba by taky Gorbačova sesadili, a nebo by zemřel na infarkt! Byla by potom jaderná válka? A na které straně by bojovali Pirát Jan Lipavský, a na které generál Petr Pavel? Diplomacie je složitá a těžká disciplína, ale jen díky ní jsme přežili studenou válku. Je proto třeba se k ní vrátit, dokud to ještě jde, a místo pirátů a generálů rychle někde sehnat nějaké diplomaty!

Náš čas neúprosně odtikává.  Včera 17. března v 17 hodin vydala CIA analýzu s tímto názvem:  Studená válka, která se může změnit ve válku horkou! Nic povzbudivého, že?

Je sobota 18. března 05.32. Všem Vám děkuji za pomoc, dary i nápady. Já mobilizaci finančních příspěvků vyhlásit nemůžu, ale můžu Vám poděkovat, že díky Vám stále ještě můžeme pokračovat v našich analýzách. A děkovat je myslím si vždy lepší, než mobilizovat, ale současní politici to bohužel vidí opačně. Tak se mějte a staňte se novými a lepšími politiky. Už je nejvyšší čas, na výměnu těch starých. Mail, kdyby se hodil: kpv0249@gmail.com. A připomínám, že jsem také absolventem VPA KG, tak si na mne dejte pozor!

 

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář