MAP 1509 Drahý čínský plyn do každé české rodiny! Nová fialová akce Bruselu! První loď už vyplula!

Na levný ruský plyn můžete definitivně zapomenout! Měl vážnou vadu! Západní Evropa a Globalisté na něm nemohli vydělávat. Plyn byl levný a zisky plynuly hlavně Putinovi. Včera se situace razantně změnila. Z ústí řeky Rowuma v Mosambiku vyplula potichu do Evropy první loď naložená drahým plynem LNG. Byla to vůbec první loď, která byla v nejnovější a největší továrně na zkapalňování plynu na světě naložena. Od teď bude tento drahý plyn směřovat do Evropy. Evropané, Češi a Slováci za něj budou platit mastné ceny, a zisky z celé operace poputují majitelům této největší světové investice, která se budovala od roku 2014. Zisk z prodeje tohoto drahého plynu Evropanům poputuje hlavně do státní kasy Itálie, Číny a USA, a taky těm největším světovým globalistům. Projektovaná kapacita zařízení Rowuma je 15,2 Mtpa LNG ročně, a to odpovídá přibližně 45% bývalého ročního dovozu ruského plynu do EU přes Německo

Celá investice do plynových polí v ústí řeky Rowuma byla vysoce riziková záležitost. Plyn z povodí Rowuma nemohl před sankcemi na ruský plyn cenou konkurovat ani Putinovu ani arabskému plynu. Celou Investici proto na podzim 2020 pojistil proti nezdaru (tzv. politická rizika) částkou 1,5 miliardy dolarů americký státní fond U.S. International Development Finance Corporation, a další stovky milionů dolarů do projektu vložil na přímo. Hlavními investory v Rowuma jsou CNPC (čínská státní firma, 4 největší firma na světě), ENI (Italská státem kontrolovaná firma, podobně jako je ČEZ vlastněn a kontrolován vládou Česka), a americký ExxonMobil. největší ropná společnost na světě, s děsivou mezinárodní pověstí. Těmto třem společnostem nyní potečou hlavní dividendy ze zisků prodeje drahého Rowuma LNG plynu v Evropě. Biden před výbuchem slíbil, že ukončí Nord Stream. Po včerejšku je znám další díl ze skládačky této tak tajné sabotáže, že ani němečtí poslanci nesmí znát, kdo plynovod odpálil. V kriminalistice platí okřídlené Cui Bono, v čí prospěch. První loď z Rowuma dává odpověď – Itálie, USA a Čína vydělají miliardy na zásobování Evropy drahým plynem LNG. Ale kdyby existoval a zprovoznil se Nord Stream, nikdo by si jejich drahý plyn nekoupil, že.

Čeští Tchaj-wanci Lipavský (Piráti) a Vystrčil (ODS) neustále brojí proti Číně a Rusku. Když jde o společný čínský byznys s italskou vládou a americkými miliardáři, jsou potichu. Itálie přitom vyždímala za poslední dva roky z Bruselu mnohonásobně víc miliard EUR než dostali Češi a Slováci. (Viz MAP 1235) Itálie podle studie HAL dostala 21 krát větší dotace než chudé Slovensko, a Slovensko přitom dostalo asi o 125% víc dotací než Česko! Italové díky obrovským bruselským dotacím, nemuseli ENI ždímat, jako české vlády ždímaly ČEZ, a ENI investovala do Rowuma LNG.  Italové teď budou inkasovat dividendy z prodeje drahého plynu a Fiala bude zase půjčovat ČEZ další státní miliardy, aby mohl nakupovat plyn. Češi léta platili energo-šmejdy zdražený ruský plyn a zisky putovaly finským důchodovým fondům (viz. MAP 1249 ). Teď budou Češi platit za drahý plyn ještě víc, než platili, a dividendy za plyn z Rowuma LNG budou putovat Číně, Itálii a americkým miliardářům. My Češi máme prostě smůlu, vládnou nám úplní pitomci, kteří skáčou, jak cizí elity pískají, a nevědí, co se ve světě děje. 

Včera 13. listopadu italská státní mediální agentura ANSA umístila na svoji titulní internetovou stránku rozhovor s čínskou chargé d’affaires v Římě Zheng Xuan. Pomineme-li skutečnost, že tohle by v Česku a asi ani na Slovensku neprošlo bez vzteklého vytí kavárníků, jsou k zamyšlení čísla, která Zheng Xuan citovala, a která dokládají, jak se vstřícná politika Itálie vůči Číně vyplácí. Vývoz Číny do Itálie vzrostl o 34%, a vývoz Itálie do Činy vzrostl dokonce o 36%. Zheng Xuan také potvrdila, že Macron obdrží své vysněné pozvání k návštěvě Číny, a že italská premiérka Meloni bude mít jednání s prezidentem Xi už na summitu G-20 na Bali. Scholz, Macron, Meloni, Orbán, srbský Vučič, Portugalci (MAP 1503) i američtí bankéři, ti všichni se předhánějí, jak by na obchodech s Čínou zbohatli, a jak by jejich národy vydělaly na vývozu do Číny, a získaly práci díky čínským investicím. V Česku fialová koala přemýšlí jen, jak by Čechy zbídačila, jak by zavřela české továrny, jak by zničila české zemědělce i české lesníky. Čaputové na Slovensku nesmýšlí asi jinak. Je na čase najít jiné, nové politiky, nebo to s námi skončí špatně. 

Bruselská komisařka Kadri Simsonová před pár týdny pohřbila levný plyn dodávaný do EU potrubím z Egypta přes Kypr. Doslova řekla: plynovod není priorita, protože Evropané si musí zvyknout, že tzv. fosilní energie už budou v Evropě navěky drahé! (Viz MAP 1489) Z jejích slov je vidět, že Brusel nechce levný potrubní plyn, ať už je z Ruska, nebo z Egypta. 

Podle slavného citátu Karla Marxe, když kapitalisté mohou dosáhnout 300% zisku, není zločinu, který by pro něj riskovali. Čeští kapitalisté z ČEZ dosáhli letos zisku o 800% většího než loni, a to jsou ve světě mezinárodního byznysu outsideři. Bruselu ani Fialové vládě nejde o to, kolik za plyn zaplatíte, ale kolik a kdo na ceně plynu vydělá. Klidně se spolčí i s ďáblem, jen aby si namastili kapsy. Ostatně není to tak dávno, co globální bankéř Jean-Claude Juncker, který jako předseda Evropské komise udělal z Lucemburska největší evropskou pračku na peníze a daňový ráj, slavnostně otevíral vzpomínkové akce oslavující výročí narození Karla Marxe!

Na náhody nevěříme. Jean Claude Junker byl předsedou Evropské komise od roku 2014 do roku 2019. Výstavba plynového pole Rowuma LNG v Mosambiku začala v roce 2014. Mario Draghi (Ital!) byl prezidentem Evropské centrální banky v letech 2011 až 2019 a spustil tzv. kvantitativní uvolňování EUR – tedy tisk nekrytých stovek miliard EUR. Tyto nekryté peníze získávaly velmi levně velké banky a ty je použili na levné úvěry – třeba pro výstavbu Rowuma. Z rovnice vyplývá, že akce proti levnému ruskému plynu začala nejpozději v roce 2014, (Rowuma), a to je rok Majdanu, rebelie Východní Ukrajiny a připojení Krymu k Rusku. Kapitalisté vydělávají všude tam, kde je nekřesťanský zisk a strany konfliktu je nezajímají. LNG Rowuma je v oblasti Cabo Delgado a tuto oblast po dohodě mezi prezidentem Mosambiku a gosudarem Ruska Putinem čistili Wágnerovi symfonikové v letech 2019-2022 od islamistických džihádistů, kteří ohrožovali výstavbu Rowuna LNG. Práce to byla určitě dobře placená. Putinův kuchař Prigožin, tak jen potvrdil, že kde je zisk přes 300%, kapitalisté budou riskovat i šibenici za zradu! Ostatně už v MAP 880 jsme informovali, že Bruselský komisař Borrell oznámil 6. května 2021, že na ochranu LNG Rowuma bude třeba do Afriky vyslat desetitisíce evropských vojáků, a že s tím tehdejší vlády Česka i Slovenska souhlasili. EU nikam vojáky nevyslala, oblast je ovšem vyčištěná. Že by díky ruskému kuchaři Prigožinovi, a bez Putinova souhlasu?

Proč se vše tak děje? Čínský vtip vysvětlí – levné peníze Maria Draghi = inflace a drahota!

Celý Marxův slavný citát pro ilustraci: Kapitál, říká čtvrtletní revizor účtů, prchá před nepokoji a spory a je svou povahou bojácný. To je velká pravda, ale ne celá pravda. Kapitál se děsí absence zisku nebo velmi malého zisku, jako se příroda děsí prázdnoty. S rostoucím ziskem se kapitál stává odvážným. Deseti procentní zisk je bezpečný a lze jej dosáhnout prakticky kdekoli; 20 procent zisku kapitalistu povzbudí k většímu úsilí; 50 procent zisku jej učiní odvážným; 100 procent zisku navnadí kapitalistu, aby začal podkopávat všechny lidské zákony; 300 procent zisku a není zločinu, který by kapitalista neriskoval i za cenu šibenice. Pokud nepokoje a bouře přinesou kapitalistům zisk, využijí toho. Důkaz: pašování a obchod s otroky.

 

Je 01.47 pondělí 14. listopadu a já Vám po usilovné práci přeji krásný den.  Všem moc děkuji za pomoc i dary. Analýzy vznikají právě díky Vám, a snad tomu bude tak i nadále, i přes současnou krizi.

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář