MAP 1503 Německý vůdce Scholz se jel poradit s Číno-komunisty, jak na USA! Jaké z toho plyne poučení pro Čechy a Slováky?

O tomto víkendu se opět neslavně zviditelnil francouzský náčelník Macron.  Na veřejnosti se totiž provalilo, že Macron celý minulý týden marně a usilovně žadonil, aby také mohl  na palubu letadla, které na víkendovou poradu s hlavním Číno-komunistou Xi Jinpingem dopravilo německého vůdce Scholze i s jeho hlavními průmyslníky. Zatím, co Macron si uříznul ostudu, Xi Jinping se nadýmal pýchou nad německým uznáním vyspělosti Číny. Zatím, co Scholz pragmaticky zařídil v Pekingu, co bylo ve prospěch Ríše a jejích občanů třeba, kámoška českých pirátů a německá podnáčelnice Annalena Baerbocková v Berlíně marně soptila vzteky a chrlila proti-čínské výroky podobně jak Vesuvio v roce 79 chrlil lávu na Pompeje. Dokonce i Američané byli tentokráte raději zticha, a dali raději přednost zákulisním manipulacím, aby výsledek schůzky dehonestovali.  Česká média tak asi ne jen proto, aby podkouřila českým Tchaj-wancům,  podle svého zvyku o víkendové schůzce Xi-Scholz usilovně dezinformovala, a mazaně vytrhávala výroky Xi Jinpinga ze souvislostí, aby se zdálo, že se Čína distancuje od Putina, a že Xi má strach z bruselských sankcí. Inu schůzka to byla veliká, a o jejím významu svědčí skutečnost, že se protáhla déle, než bylo plánováno, což v diplomatické mluvě vzhledem k výsledku dosažených dohod znamená jediné, obě strany si padly do náručí! A tak je zase na čase se na všechno to víkendové hemžení v Pekingu podívat podrobněji. Dnešní analýza bude delší, nová překvapivá analytická data, která nevěští Čechům ani Slovákům nic příjemného, budou na hlavně jejím konci. A tam bude i skutečná perlička, která se mi povedla vyhrabat, a o které se v Česku i na Slovensku raději mlčí, aby se lid nerozzuřil. 

Scholz vyrazil do Pekingu, protože mu nic jiného nezbylo. Německá ekonomika se kvůli neústupné politice kyjevského doupěte  a bruselského brlohu hroutí děsivým tempem. (viz MAP 1502) Washington už vysílá tajné posly do Kyjeva, aby projevil ochotu jednat, a Němci si rychle spočítali, že pokud nezastaví, a nebo aspoň nezpomalí pochod Washingtonu na Peking, mohou odepsat celý německý průmysl na věky. S pádem německého průmyslu se zhroutí české i slovenské montovny, a Česko i Slovensko se vrátí do neradostných let na přelomu tisíceletí, kdy zuřila nezaměstnanost a bída.

Nezaměstnanost a bída, zuřily na přelomu století, jak v Německu, tak v Česku i na Slovensku. Německo a Česko, ale zvolily politicky opačné cesty k jejímu řešení. Zatím co Německo vyslalo posly a státem podporované průmyslníky do Číny, a začalo tam masivně investovat své nejnovější technologie do nových továren ve společném vlastnictví německého a čínského (státního) kapitálu. A současně hromadně přesunulo levná pracovní místa do Česka. A kombinací nových lépe placených pracovních míst, levných energií z Ruska a součástek z Česka, a zpřísněním sociálních dávek, rozjelo výkonnou ekonomiku. Česko se vydalo Havlovou cestou, a na vládní a politické úrovni neustále napadalo Čínu kvůli Tibetu, a přitom mlčky tolerovalo prodej rozkradených českých státních továren do Číny. (Viz činnost socána Birke zmapovaná v prvních dílech MAP) Celých dvacet let tohoto století západní banky, důchodové fondy a firmy masivně investovaly do Číny, a vyvezly tam všechna svá levná pracovní místa, která se na Západě už neuživila. Z Číny zpět na Západ proudily na oplátku tučné dividendy a levné zboží. Západ díky tomu bohatnul, a mohl si dovolit štědré dotace svých sociálních systémů. Západní ekonomika se zbavila levných pracovních míst, a vytvořila, jen v Německu miliony dobře placených nových pracovních míst. Německo se dramaticky zbavilo nezaměstnanosti.  Česko se tohoto trendu západní politiky neúčastnilo, a zatím co USA byly největším investorem v Číně a cpaly se dividendami k prasknutí, pražská washingtonská klika řídící českou politiku, vyla na Peking jak utržená z řetězu, a Miloš Prodavač, aby udržel sebe a socány u moci, prodal veškeré zbytky českého (státního) průmyslu, které přežily éru prezidentování Havla, západnímu kapitálu, a celou generaci Čechů tak odsoudil k levné robotě v montovnách. Do Česka (snad s výjimkou Kellnera, a od něj pražským umělcům) žádné čínské dividendy netekly, a tak k žádným dotacím sociálního systému a modernizaci průmyslu jako na Západě nedošlo. Naopak české vlády, které jsou díky své protičínské politice z minulosti odkázány na omezené daňové příjmy od chudých robotníků v montovnách, celých dvacet let provádějí jedinou politiku, asociálního likvidování důchodů, sociální péče, školství, zdravotnictví, a masivní imigrace z Ukrajiny, aby přecpali Česko levnými robotníky. Zatím co celý Západ se celých dvacet let cpal čínskými dividendami k prasknutí, Česko praskalo ve švech zahraničními dělníky. Veškerá skvělá husákovská výstavba bytů a ubytoven, tak místo toho, aby posloužila mladým českým rodinám k založení rodiny, byla vládami zneužita jen k přecpání Česka levnými robotníky z východu, aby se z výsledků jejich levné práce mohl dotovat rostoucí úřednický aparát, spřátelení umělci, pochlebující novinářská klaka a politické neziskovky.

Letos narazila kosa na kámen, a už není od robotníků, kde brát. Vláda už pochopila, že musí šetřit, a podle zvyku všech českých vlád se pustila do ždímání důchodců, nemocných a chudých o každou korunu. A je pro vládu typické, že v době, kdy tak činí, aby ušetřila, nezruší dotace politickým stranám. Jeden z hlavních křiklounů pražské kavárny fialový senátor Marek Hilšer dostává ročně dotaci na svoji obskurní stranu šesti Hilšerů 900 tisíc korun! Všichni politici si cpou své kapsy státními dotacemi politických stran bez rozdílů, ale v Parlamentu lidem předvádějí divadlo, jak se musí v současné krizi ušetřit! Pekarová vyhrožuje lidem svetry, chce prodávat zbylý státní majetek, ale že by šáhla na státní dotace vlastní TOP-09 ji nenapadne ani omylem, protože by si taky musela jít koupit svetr. Okamžitým zrušením dotací politikům, politickým stranám a politickým neziskovkám by se přitom miliardy ušetřily hned, a místo toho by se nemuselo propouštět 3000 policistů a tisíce pošťaček, kteří slouží lidem, a ne neschopným politikům. Hilšer k tomu doslova říká: Když chcete vykonávat politickou činnost, tak peníze (od státu, který je zabavil lidem) potřebujete. Bude tak pro Česko evidentně lepší, když se politiků jako je Hilšer, kteří jsou bezvýhradně závislí na státních dotacích, aby mohli politikařit, a nedovedou si sehnat peníze od lidí, aby v jejich prospěch mohli vykonávat politiku, urychleně zbaví, tím že je odstřihne od pražských a bruselských penězovodů.

Scholz o víkendu jel do Číny z prostého důvodu – Německo bylo v posledních dvaceti letech tak ekonomicky úspěšné, ze tří důvodů – díky levným ruským energiím a ruskému hladu po průmyslových výrobcích – díky levným českým, slovenským, polským a maďarským montovnám, a díky zisku z investic do Číny. Levným energiím je po sabotáži Nord Sream konec a s nimi je konec i s levnými montovnami. Jejich výrobky budou už díky energiím tak drahé, že je nikdo nebude kupovat. Tím spíš, že Rusko už v Evropě nenakupuje díky sankcím na SWIFT. Jediné, co Německu zbývá je zisk z čínských investic. Německo tak pragmaticky vyveze celé výrobní řetězce z Evropy do Číny, a zřejmě bude usilovat, aby Číňané na oplátku přesunuly bankovní a finanční služby a další pokročilé služby a technologické továrny, které nejsou náročné na energie, více do Německa, než jinam. Opakuje se tak situace z přelomu století. Jen místo havlistů z Prahy na Peking vyje nová klika Vystrčil-Lipavský, a Západ nadále v Číně investuje, aby se nacpal tučnými dividendami. O kapitalistech je známo, že prodají komunistům i ten provaz, na kterém je potom pověsí, ale je otázkou, kdo zmocnil současnou českou vládu, aby smyčku toho provazu uvázala okolo českých krků, aby zachránila bruselské úředníky a washingtonské politiky.

Česká vláda, která vyje na Čínu podle americké taktovky, masíruje Čechy, jak tu bude Západ masivně investovat do nových továren. V Plzni se má stavět Gigafaktory. Její osud je ale po tomto víkendu nejistý, protože v Portugalsku krátce po víkendových jednáních Němců s Číňany (Volkswagen zastoupen) vyšlo najevo, že Němci údajně mění investiční záměry do evropských gigafaktory ve prospěch čínských dodavatelů.  Včera 6. listopadu oznámil 7 největší výrobce lithiových baterií na světě, čínský CALB, že podepsal dohodu s portugalskou státní agenturou AICEP, a že (za Evropské dotace)  v portugalském přístavu SINES postaví novou čínskou gigafaktory, a další, že postaví v Německu. CALB pro tuto investici shromáždil už v říjnu 1,4 miliard dolarů při úpisu nových akcií na burze v Hongkongu. Ve stejné době, kdy CALB upisoval akcie, které ponesou zisky z práce evropských dělníků, se v Hongkongu nějakou náhodou konal letošní  nejvýznamnější slet těch nejdůležitějších světových finančníků. Sletu se zúčastnili nejvýznamnější bankéři světa – třeba generální ředitel Goldman Sachs David Solomon, generální ředitel Morgan Stanley James Gorman, šéf UBS Colma Kelleher, generální ředitel HSBC  Noel Quinn, a ti tam rozhodně nepřiletěli, tak jak lítá fialový bankéř Síkela do Bruselu, aby si na bohaté recepci potlachal s Eurokraty, o tom jak budou řídit světový byznys. Ale aby tam s číno-komunisty-kapitalisty dohodli, jak ten byznys spolu udělají, jak na něm vydělají, a jak jim naivní Brusel zase všechno zaplatí. Proti konferenci protestoval Washington, a vyzýval bankéře, aby na poradu s komunisty neletěli. Jak to dopadlo už víte.

Kdo by ještě pochyboval – české banky mají od počátku tohoto měsíce změněn výhled budoucnosti ze stabilního na negativní, kvůli drahým energiím. Hodnocení provedla agentura Moody’s jedna z velké trojky kreditních agentur.  Bankéři, kteří se účastnili sletu v Hongkongu mají stále výhled stabilní.  Jak napsala další agentura z velké trojky Fitch, silná kvalita aktiv skupiny UBS, zdravý, diverzifikovaný zisk a solidní kapitalizace zůstanou odolnější než většina evropských protějšků, přestože ekonomické prostředí slábne. Tedy v Evropě to slábne, ale extra-třída bankéřů, co lítá do Číny, je na krizi připravena dobře. I německé banky mají výhled negativní, a tak není divu, že vůdce Scholz pádil do Číny, aby Německo zachránil. 

Podle nařízení Bruselu, o kterém jsme už informovali v květnu, se nové gigafaktory mají stavět hlavně v západní a jižní Evropě, protože Východoevropané mají být už tak chudí, že si nebudou moci elektro-automobily dovolit – tak není důvod, aby se na Východě EU vyráběly. Brusel tyto nové Západní gigafaktory už dotuje stovkami miliard dolarů – a  není tak divu, že se za dotace staví už i ve Španělsku (Němci), i v Portugalsku (Číňané). V Maďarsku už Číňané také staví gigafaktory – ta ovšem zřejmě těží především z mimořádně výhodného spojení nalezišť srbského lithia a maďarského hliníku, a výborných vztahů Orbána s Ruskem i Čínou. V Česku se na Čínu štěká, a o západních investicích nadšeně hovoří. Jinde se s Čínou jedná, a už se tam za bruselské dotace staví. Kde se budou mít lidé lépe, a kde hůře je tak jasné všem krom ovcím.

Koncern VW oznámil těsně před odletem  Scholze, že Čína se stane jeho nejdůležitějším trhem a výrobní základnou, a ihned uzavřel smlouvu na investici 2,4 miliardy EUR na vytvoření společného podniku s čínskou Horizont Robotics. Podnik se má zabývat komplexním navrhováním čipů pro pokročilá auta, a jejich výrobou. 

Annalena Baerbocková, německá ministryně zahraničí a kámoška českých pirátů, jakmile odstranila posvátný svatý kříž chráněný UNESCO z radnice v Münsteru (viz MIP 166), aby se tam mohla nerušeně radit s pohlaváry G-7, jak na Putina, začala ihned po poradě na návrh Japonců vřeštět, asi aby poškodila Scholze, který zrovna letěl do Číny, že Čína je soupeř a rival G-7.

V pátek 4.listopadu začala česká média jako na povel jásat, že Peking vyslal na schůzce se Scholzem jasný signál Putinovi, že žádnou jadernou válku nepovede, a ani jí nebude nikomu vyhrožovat. Obdobně se Scholz vyjadřoval i na konferenci po návratu z Číny. Leč 6. listopadu ve 22.42 večer platforma ÚV KSČíny oznámila, že tato interpretace slov prezidenta Xi je výlučnou interpretací kancléře Scholze, a že konzistentní pohled Číny na jaderné zbraně sice je, že by neměly být používány. Ale, že nyní jde Západu ve věci jaderných zbraní jen o humbuk proti Rusku a strašení jadernými zbraněmi všem konkurentům USA a NATO.

Bidenova politika restrikcí proti Číně známá jako Chip 4 aliance se Washingtonu začala vracet jako bumerang. Nejprve, vypukl skandál, jelikož se ukázalo: že jen co Biden za nadšeného skandování čarodějnice Pelosi, která kvůli tomu letěla na Tchaj-wan, aby odtud vyhrožovala Číňanům, navrhl zákon o dotacích americkému čipovému průmyslu a o restrikcích na výrobu čipů v Číně; tak manžel Pelosi už chytře nakoupil, a potom výhodně prodal akcie US čipového gigantu, který na restrikcích a dotacích měl podle plánů chytráků z Washingtonu řádně vydělat. 1 až 5 milionů dolarů je podle analytiků zisk rodiny Pelosi. Jenže po skandálu přišla ekonomická data, a američtí výrobci čipů si začali zoufat, protože místo restrikcí na výrobu čipů v Číně zákon Biden-Pelosi způsobil propad americké výroby čipů, a Intel ohlásil, aby kompenzoval ztráty z propadu výroby čipů, že propustí 20% zaměstnanců v USA! Americký dodavatel technologie výroby čipů Applied Materials Inc oznámil, že omezení vývozu do Číny povede v tomto čtvrtletí ke ztrátě 250 až 550 milionů dolarů na čistých tržbách. Lorenzo Flores, člen vedení japonského gigantu Kioxia (18% světové výroby SSD a NAND flash disků pro počítače) varoval, že dopad zákona Chip 4 Aliance na oddělení výroby čipů od Číny se bude řešit roky, bude stát stovky miliard dolarů a povede jen k urychlení růstu čínské konkurence. Jak Flores varoval, tak se stalo, čínská konkurence YMTC původně spolupracující s Kioxií výrobně roste, zatím co Kioxia musela snížit produkci o 30%, a kvůli dodatečným nárokům zákona Chip 4 aliance investovat 7 miliard USD do nové výroby v Japonsku. Kioxia kvůli tomu dokonce přerušila proces kotace na burze a Číno-komunisté se radují, jak jim Biden s Pelosi zase pomohli, aby se zmocnili dalšího trhu. Podle číno-komunistů USA pomocí neustálého zvyšování úrokových sazeb FEDEM, jen sobecky přesunují břemeno současné ekonomické krize z USA na bedra EU a ostatních zemí světa, a tak nutí obyvatele těchto zemí platit stále dražší potraviny, energie, výrobky i hypotéky. Biden tak jen urychluje pád dolaru, tím že neustále podkopává důvěru celého světa v USA. A právě proto první týden po zvolení Xi Jinpinga generálním tajemníkem KSČíny přiletěli do Pekingu nejvyšší představitelé Německa, Vietnamu, Pákistánu a Tanzanie, aby  podpořili Čínou navržený koncept budování lidské komunity se sdílenou budoucností, zásadně odlišný od diplomatických operací USA. které se vždy zaměřují proti třetí straně, a zdůrazňující blokovou konfrontaci (šíření NATO). 

Jak jste mohli pochopit, politika Lipavského (Piráti), ani Vystrčila (ODS) Česku žádný užitek nepřinesla. Dobře placená pracovní místa tak místo v Česku už vznikají v Německu, Maďarsku, Španělsku i v Portugalsku, a v Česku se bude propouštět. Je prostě príma mít tu Fialovou vládu, že?

Na závěr slíbená perlička. Na fotce dole vidíte všechny zásobovací lety pro Ukrajinskou armádu ze zemí NATO v době od 1. října do 1. listopadu. Cílem letadel bylo vždy polské letiště ve městě Řešov, které je velké asi jako Plzeň. No do Plzně prý už letadla žádná létat nikdy nebudou, aby se tam mohla postavit gigafaktory pro výrobu baterií do elektromobilů. Na válku peníze jsou, a jak jsme zjistili i na nákup elektromobilů vyráběných možná v Česku, ale určitě v západní Evropě stovky miliard z Bruselu také budou, ovšem pouze pro kupce v Západní Evropě. 16. října oznámil Macron v televizi, že každá i ta nejskromnější francouzská rodina dostane dotaci 7000 EUR (175 000 CZK), aby si mohla koupit (pouze evropský) elektromobil, který není dražší než 47 000 EUR (1 175 000 CZK). A že ty francouzské rodiny, které jsou chudší, než ty nejskromnější francouzské rodiny, si budou moci díky štědrým dotacím takovýto automobil aspoň pronajmout, když už nemají na jeho dotovanou koupi, a to za pouhých 100 EUR měsíčně. Jak vidíte ve Francii jsou nejskromnější ty rodiny, které mají 1 milion CZK na koupi dotovaného elektromobilu, a nejchudší ty, které mají 2500 KČ měsíčně, na jeho Bruselem dotovaný pronájem. V Česku se nic podobného nechystá, vždyť Brusel už dávno nařídil, že východní Evropané mají být tak chudí, aby si ani dotované elektromobily kupovat nemohli. V Česku se za to lidem lže, až se hory práší, prý levné Škodovky už nejdou na odbyt, a protože je nedostatek dílů a hlavně čipů, tak se nevyrábí. Nejsou čipy, a proto se nevyrábí levná auta, a proto výrobci čipů propouštějí a snižují výrobu? Tak na to může přijít jenom velký manipulátor, že? Pravda je krutá – levná auta už nenajdou kupce, protože obyčejní lidé už nemají díky drahotě peníze. A na výrobě drahých aut se vydělá, protože Brusel za ně Zápaďákům vyplácí tučné dotace, a proto jdou drahá auta u Zápaďáků na odbyt. Odkud se berou peníze na bruselské dotace – jsou vyždímány fialovou vládou z kapes těch nejskromnějších Čechů, kteří nemají 1 milion na nový elektromobil, jako ti nejskromnější Francouzi, a těch nejchudších, kteří nemají 2500 KČ měsíčně, aby si pronajali dotovaný bruselský elektromobil. Je vidět, že se Francouzům i dalším Zápaďakům investice do českých vodáren, plynovodů, elektráren, bank i montoven neskutečně vyplácejí, a že si z nás udělali jen náhradu svých afrických kolonií. Chudí Afričané a Arabové, kteří uprchli na Západ, se tak budou brzy po Evropě prohánět elektromobily dotovanými z levné práce nových koloniálních otroků západních kolonizátorů – to je krutá realita dějin, a žádný český europoslanec, vládní úředník, člen vlády a ani prezident to nekritizuje – a to je prezidentská kampaň v plném proudu! Tak si všimněte, kdo se v ní za chudé a nejskromnější Čechy proti chudým a nejskromnějším Francouzům postaví – Pavel alias Pávek byl komunistickou STB cvičen na plynnou francouzštinu a Babiš alias Bureš umí francouzsky z časů studií ve Švýcarsku. Hyn sa hukáže, zní staré České odbojářské heslo, ten kdo na lid Česka z vysoka sere, ten drzý plán Macrona a Bruselu nekritizuje, a nechává Brusel, aby celý podvod nadále financoval.

 

Je 02.54 pondělí  6.listopadu, mně končí pracovní neděle strávená nad touto analýzou. Všem moc děkuji za pomoc i dary. Gargamelovy analýzy vznikají právě díky Vám. Od této analýzy budou pořady opět číslovány jako MAP, proto má pořad číslo 1503. 

 

 

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář