MIP 158 Nová ruská jaderná technologie šokovala Západ! Arabští kupci už stojí v zástupech před Kremlem. Levná energetická budoucnost lidstva vyřešena na miliony let!

Ukrajinský prezident Zelensky včera přiznal, že mu Putin za jeden týden zničil 30% celé energetické infrastruktury země. Putin přesnými údery ničí jednu trafostanici za druhou. Celá ukrajinská elektrická síť se tak brzy rozpadne, a nastane krach zásobování lidí a továren elektřinou. Celkové škody způsobené ruskými útoky budou astronomické. Podle odborného materiálu komisařů z Bruselu, je cena jednoho běžného transformátoru vysokého napětí o velikosti 150 až 800 megavolt ampér (MVA) mezi 50 až 200 miliony CZK. (Zde str. 15-17)  Putin ničí skoro 10 transformátorových stanic denně. Transformátorová stanice se skládá z několika samostatných transformátorů. Podle vlastních výpočtů komise EU, se tak Putin chystá, že do konce letošního roku zlikviduje na Ukrajině jen energetickou infrastrukturu za desítky až stovky miliard korun. Její poválečná obnova bude nesmírně drahá, a potrvá roky, protože mírové průmyslové kapacity nejsou nastaveny na obnovu válečných škod. Ukrajina nebude mít peníze, aby válečné škody zaplatila – platit je tak budou Evropané. Ostatně Fiala se už k tomu chystá, že Češi budou platit rekonstrukci Ukrajiny. Nechápu ovšem z čeho budou Češi platit rekonstrukci Ukrajiny, protože komisařka EU pro energetiku Kadri Simsonová před pár dny na Kypru, když jí předložili plán na propojení plynovodů z Egypta přes Kypr do Řecka, řekla, že plynovod není priorita, protože Evropané si musí zvyknout, že tzv. fosilní energie už budou v Evropě navěky drahé! Ostatně právě proto soudím, že čím dřív bude Bruxelae zničeno, tím dřív drahota skončí! 

Zatím co evropští komisaři nařídili, aby byla elektřina na věky drahá, Putin nařídil, aby byla elektřina na věky levná, a aby se vyřešila její produkce na staletí. A jak Putin nařídil, tak ruští vědci kutili a kutili, a minulý týden oznámili, že množivý reaktor zprovoznili v JE Belojarsk. Ruská množivá jaderná elektrárna pracuje na jednoduchém principu – nepohání ji, jako všechny atomové elektrárny na světě URAN-235, kterého je na celém světě zásob jen asi na 150 let, ale Plutonium, které ruská množivá elektrárna ve svém reaktoru zároveň při jeho spalování vyrábí z URANU-238, kterého jsou na světě zásoby na miliony let. Výsledkem je, že palivo Plutonium, které vyhoří, se nahradí novým palivem Plutoniem vzniklým v reaktoru z URANU 238, a jako bonus je produkce levné elektřiny v obrovském množství na dobu delší, než je lidská historie. Západní média o tom ruském úspěchu celý týden raději mlčela.

Problém energetické budoucnosti lidstva za levné ceny tak Vladimír Veliký už úspěšně vyřešil, a teď bude muset ještě vyřešit, aby Západ Rusko nezničil. Protože jak známe z amerického filmu Chain Reaction z roku 1996 (Keanu Reeves, Morgan Freeman), kdo vymyslí nekonečné dodávky levné energie, stane se i se svým vynálezem cílem pro okamžitou a úplnou likvidaci.

O ruské jaderné technologie je ve světě (na rozdíl od Česka) zájem. 13. října 2022 podepsalo Maroko jadernou dohodu s Ruskem. Rusko bude v Maroku budovat jadernou infrastrukturu na zpracování všech cyklů produkce jaderného paliva, urychlovače částic (malý CERN), odsolovací zařízení na mořskou vodu poháněné jadernou energií a další projekty. Maroko vlastní velké zásoby Uranu 235 a hlavně 238. Už v srpnu podepsalo dohodu s Ruskem na výstavbu dvou reaktorů Maďarsko. 1. srpna odpoledne zakotvila ruská nákladní loď MV Kamilla v bangladéšském přístavu Mongla, a začala vykládat 3,3  tisíce tun strojů a zařízení pro výstavbu první jaderné elektrárny v Bangladéši. V září podepsalo Rusko dohodu o výstavbě jaderné elektrárny v Turecku, a před tím v Egyptě. Předseda vlády Petr Nečas také jednal v květnu 2013 v Moskvě o výstavbě jaderné elektrárny v Česku, a podle plánů měla být elektrárna zprovozněná už letošního roku. Leč pár dní po jednání v Rusku přepadl v Praze v noci Nečase Šlachta, a všechna další jednání o stavbě jaderných elektráren byla dalšími vládami (Sobotka, Babiš!) na návrh prosazovaný Kalouskem zrušena. Kalousek a TOP-09 se od roku 2013 projevovali jako geniální prognostici, a po návratu Nečase z Moskvy, jej Kalousek napadnul z pozice ministra financí, a tvrdil, že spočítal, že se výstavba dalšího jaderného bloku v Temelíně za 200 miliard do budoucna cenově nevyplatí, a že důležitější než cena elektřiny, která bude už jenom nízká, je energetická bezpečnost Česka. Kalousek v roce 2014 tvrdil, že export elektřiny se v budoucnu Česku finančně kvůli nízkým cenám nevyplatí. Kalousek prognózoval budoucí cenu 1MWh elektřiny v letech 2020 až 2040 pod 36 EUR. Současná cena je v rozmezí 190 (Švédsko, rarita) po 543 EUR (Itálie, 10% nad průměrem EU). Už v roce 2020 byla cena 1MWh elektřiny v EU od 35 do 47 EUR.  A podle komisařky EU pro energetiku Simsonové budou ceny elektřiny už navždy vysoké! Paradoxně tak nebýt tajného agenta Šlachty a falešného proroka Kalouska, mělo by Česko nyní nejspíš dostatek levné elektřiny z Nečasovy elektrárny, a ta by se teď určitě hodila. Ukrajinské původně ruské elektrárny používají US-palivo, takže o nebezpečné závislosti na Rusku zde nemůže být žádná řeč. EU sama navíc dováží od ruského Rosatomu 43% evropské spotřeby Uranu

Evropští komisaři před pár dny nařídili všem zemím EU v letošní zimě snížit spotřebu elektřiny o 15%. Tento plán má závažnou vadu – Západní Evropané se o letošní zimě chystají rapidně zvýšit svou spotřebu elektřiny. Důkazy pro toto zimní chování Evropanů poskytli Číňané. Ti s radostí oznámili, že čínské továrny expedovaly do Evropy absolutně rekordní množství elektricky vyhřívaných přikrývek, elektro-varných nádob a kotlů, elektrických čerpadel a přímotopů. Jen v červenci vyvezla Čína do Evropy 1,29 milionů kusů elektrických přikrývek, což je meziměsíční nárůst o 150%. Jen malé čínské město město Yiwu (1,8 milionu) vyvezlo do EU přímotopy za 625 milionů korun. (+42%). Čína oznámila, že do EU dodá ročně až 40 milionů tepelných čerpadel za 400 miliard EUR (10 bilionů CZK), a aby dostála objednávkám, zahajuje okamžitě v tento pátek v Itálii výstavbu nové mega-továrny a výzkumné základny pro produkci tepelných čerpadel. Čínský Alibaba oznámil nárůst poptávky po termoskách v EU o 89%. Všechny tyto nákupy Evropanů v Číně způsobily 10% nárůst akcií výrobců tohoto zboží týdně, a podle Číňanů vše svědčí tomu, že Západní Evropané hodlají v zimě strhnout svoji vlastní elektrickou síť. A ono není divu, elektřinu budou mít levnější než Češi, a platy mají vyšší. Práce v západní Evropě taky nějaká bude, protože tam Číňané stavějí nové továrny. To v Česku nebude, protože Fiala 17. října varoval před čínskými investicemi v Česku a vyhlásil jim boj! Z Čeho budou Češi platit za energie Fialu a spol. evidentně netrápí, stejně jako skutečnost, že Německo bude mít v nadcházející zimě nižší ceny energií, než Česko, které elektřinu do Německa vyváží! 

Válka na Ukrajině hrozí, že se vymkne z kontroly a změní se v destruktivní konflikt mezi USA a Ruskem. Před tímto vývojem včera varoval bývalý US prezident Barack Obama, který ve vystoupení řekl, že USA musí být upřímní k Ukrajině a sami k sobě, pokud jde o odpověď na otázku, kam až mohou zajít (v této podpoře). Jsou hranice, které si musíme sami vymezit, řekl Obama. Ostatně je třeba počítat s riziky, že při překračování takových hranic se konflikt mezi Ruskem a Ukrajinou může rozvinout v přímý konflikt mezi Ruskem a USA, Ruskem a NATO.

Včera v interview pro ruskou televizi generál Surovikin, který už pár dní velí celé ruské speciální operaci na Ukrajině řekl, že Kyjev chystá velkou ofenzívu na Cherson, a že Rusko evakuuje z Chersonu civilisty, aby je uchránilo. Podle ruských komentátorů nařídil Washington Zelenskému, že musí Cherson dobýt za každou cenu a před americkými volbami. Ruské velení se prý chystá od civilistů vyprázdněný Cherson přeměnit v pevnost, a po odražení ukrajinské ofenzívy jej využít jako odrazový můstek pro ofenzívu do hloubi Ukrajiny (Oděsa, Kryvyj Ryh, Kyjev). Surovikin v rozhovoru obvinil kyjevské vedení z nesmyslných obětí životů ukrajinských vojáků a civilistů, a chlubil se, že Rusko naopak životy svých vojáků a civilistů šetří. Také oznámil, že konečným cílem Putinovy speciální operace  je zbavit Ukrajinu její současné vlády a instalovat v Kyjevě prorusky orientované vedení, a zajistit, že se Ukrajina stane spojencem Ruska, a nikdy nevstoupí do NATO a podobných struktur.

Ukrajinská válka otřásá stále více základy vztahů Západu se řadou zemí. Nejnověji se Saudy.  Podle Cyrila Ramaphosy, prezidenta Jihoafrické republiky, který je na státní návštěvě v Saudské Arábii, mu Saudové osobně potvrdili, že mají zájem vstoupit do Rusko-Čínsko-Indické aliance BRICS. V příští analýze se na rozbor tohoto pro Washington neradostného vývoje ve světě podíváme blíže, tím spíš, že Saudská vládní média spustila před pár dny nebývale tvrdé osočování USA ze všeho zla na světě.

Na anketu o Rudém měsíci nad Kremlem se ozvalo 8 pisatelů – nejvtipnější byl názor, že samozřejmě nad Rudým náměstím nemůže vyjít měsíc s hvězdy a pruhy. Děkuji všem, kteří usilovně googlovali, aby zjistili, kdo Rudý měsíc nad Moskvou z proroků předpověděl – a jak zjistili, nikdo. Nezbývá tedy než dát za pravdu čtenáři, který jej definoval, jako zajímavý přírodní úkaz spojený se znečišťováním ovzduší, o kterém se často hovoří, a který by také rád viděl na vlastní oči. A já k tomu dodám, že Rudý měsíc nad Pražským Hradem by mohl lidem signalizovat, že špatné vlády v Česku už brzy skočí, pokud si to budou přát. 

Předevčírem byla tam, co bydlím,  večer bouřka, a to je prý dobře, protože stará česká pranostika říká: Bouřka v říjnu třebas malá, sotva na to zima stálá. Tak se mějte. Je středa 19. října 01.10 ráno, a já Vám přeji krásný den.  Všem děkuji všem za pomoc i za dary. Naše analýzy vznikají právě díky Vám. 

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář