MAP 2032 Washington i Peking začaly tento týden náhle usilovně podlézat Moskvě! Osud Kyjeva i Bruselu zpečetěn! Velká část Litvy má být dokonce vrácena Rusku!

Není tomu tak dlouho, co ČT šířila pomocí tzv. geopolitických expertů z Karlovy Univerzity učené analýzy, že se Rusko stane díky nezdaru v Ukrajinské válce “nejslabší světovou velmocí”, a že Rusko po ztrátě evropského trhu s ropou a plynem bude muset tyto komodity prodávat pod cenou, a bude tak oslabeno ještě víc. Další experti napojení na Fialovo uskupení ECR dokonce do bruselského ústředí EU svolaly i konferenci, která ve vší vážnosti jednala o budoucím rozdělení Ruska mezi vítězné státy. A některá česká média dokonce nedávno nekriticky vydávala americká zbožná přání o krachu výstavby plynovodu Síla Sibiře 2 za realitu, a dokonce už tvrdila, že Čína Rusku, až se válkou vyčerpá, zabere jeho Dálný východ. Všechny tyto expertízy a plány se však tento týden rozplynuly jako pára nad hrncem. A Putin opět triumfuje.

(1) Ruská ekonomika roste nevídaným tempem, + 3.6% za rok 2023. (Pro srovnání český génius Fiala srazil v roce 2023 českou ekonomiku o -0.4%.) Fialu vůbec stíhá nezdar za nezdarem. Na konci svého předsednictví v čele EU zařídil mezinárodní sankce na prodej ruské ropy, a podle nich už dva roky nesmí nikdo na celém světě nakupovat ruskou ropu dráže, něž za fialových 60 USD za barel. Jak ovšem včera zveřejnil Reuters, ruská ropa se navzdory fialovým bruselským sankcím obchoduje průměrně za 69.1 USD. A Rusko hlásí rekordní státní příjmy z prodeje jak ropy. tak plynu, a ty navzdory sankcím vzrostly za první pololetí letošního roku o 41% na 65,12 miliardy USD, a Putinova válečná truhla přetéká jak nikdy. Ruský státní rozpočet je letos v deficitu -2%, díky válečným výdajům. Český státní rozpočet je v deficitu -2.1%, díky Fialově neschopnosti. 

(2) Když byl letos v květnu Putin na návštěvě v Pekingu, čeští mediální experti tvrdili, že tam narazí, a mezi oběma zeměmi dojde k roztržce,  a dokonce už i plánovali, jak Čína brzy levně prodá Putina Západu. Xi dokonce naše experty nadchnul, když v úvodu setkání vyřknul proukrajinskou zaklínací formuli, kterou Gosudarovi nezbylo než se skřípěním zubů překousnout, protože přeci přiletěl do Pekingu prosit o pomoc s odvrácením porážky. 

Včera se Putin a Xi znovu setkali v kazašské Astaně, a Xi místo ukrajinské zaklínací formule hned na úvod společného setkání vyzval “svého starého přítele” Putina “k zachování jedinečné hodnoty bilaterální spolupráce obou zemí”, a “ke společné ochraně legitimních práv a zájmů obou zemí v nastávajících turbulentních časech”. Jestli čeští experti v květnu hlasitě tvrdili, že Putin prosil Peking o pomoc, pak teď by měli stejně hlasitě tvrdit, že Xi v Astaně prosil Rusko o pomoc. 

Co se tak závažného stalo, že Xi za 50 dní prudce změnil rétoriku? 

(3) Pomineme-li úterní diplomatickou iniciativu indického premiéra Modi, který porušil všechny letité indické diplomatické zvyklosti, a na první zahraniční návštěvu po znovuzvolení vyráží do Moskvy “za starým přítelem”, a úspěšnou Putinovu misi u Severního Kima a ve Vietnamu. 3. července prasklo na veřejnost, že NATO se na poslední schůzce nedohodlo, ani přijmout, ani dlouhodobě podporovat Ukrajinu ve válce proti Rusku. A dva pravděpodobní vysocí bezpečnostní hodnostáři budoucí Trumpovy administrativy novinářům představili budoucí plány USA – donutit Ukrajinu, aby se vzdala velké části svého území výměnou za mír s Ruskem. Aby odzbrojila a stala se neutrální zemí, stejně jako Gruzie, a další země Kavkazu. A přehodnocení celé NATO. Ta se má stát především obranou organizací zemí EU, ze které se USA vojensky stáhnou, a budou ji jen poskytovat ochranu, pokud si to její členové zaslouží, a pokud se NATO přestane rozšiřovat do ruského prostoru.

Protože Biden v televizním souboji s Trumpem definitivně zkrachoval, je jasné jaká bude budoucí US politika. Jak přiznali oba Trumpovi poradci, USA už nemají takovou ekonomickou sílu, aby tříštily síly proti Rusku i Číně zároveň, a protože Čína představuje pro USA větší nebezpečí než Rusko, USA už nemají zájem Rusko dále ohrožovat pošetilou expanzí na Východ Evropy, a EU si musí vybrat, buď “Drang nach Osten” bez USA, a nebo “kooperativní vztahy s Ruskem” bez expanze na východ. 

(4) Shrnuto: Putin brzy dostane, co na podzim 2021 navrhoval, i s tučným přídavkem několika nových gubernií, jako odškodnění za válečné útrapy způsobené ruským vojákům a civilistům.  Hlavní evropští politici spojení s rozpoutáním zbytečné a krvavé války na Ukrajině budou postupně a potichu uklizeni do poklidného důchodu v nějaké štědře subvencované neziskovce, jen aby etablované politické strany nezmizely ve volebním propadlišti, a jen aby se s nimi spřízněné úřednické klany udržely i nadále u koryt. 

Nejnovější čínský vtip o vojenské pomoci NATO Ukrajině. (Zdroj.

Putin a Rusko se ukázali v posledním měsíci ve stejném postavení “nejžádanější nevěsty”, jako byly ve středověku “dcery mocných králů”. Rusko možná není finančně nejsilnější mocnost světa jako USA. Není ani průmyslový gigant světa jako Čína. Ale je politicky nejoblíbenější zemí po celém světě, s výjimkou několika málo státečků, které ještě řídí do ekonomické záhuby různí fialoví vladaři. A všechny tyto nefialové země vidí v Rusku garanta světového míru, stability a rovného zacházení se všemi zeměmi světa. Rusko je přitom, jak ukázala ukrajinská válka vojensky nejsilnější zemí světa, a jeho obrovské přírodní zdroje ho nenutí k žádné další expanzi. Rusko je tak v přirozeném postavení hlavního stabilizačního prvku budoucího multilaterálního uspořádání světa. USA a Rusko nemají přirozené konkurenční třecí plochy, jakmile se USA přestanou snažit ovládnout svět. Trump si uvědomuje, že svět se v posledních deseti letech natolik rozvinul, že už nebude mít jednoho hegemona, jako tomu bylo posledních 40 let. A že Rusko dokonce představuje přirozenou pojistku USA proti Číně, stejně jako pojistku Číny proti USA. Ostatně proto indický Modí vyráží do Moskvy. Rusko je i pojistkou Indie proti Číně, a Západu zároveň.  A Indie muže být malou, ale stále rostoucí pojistkou Ruska, jak proti Číně, tak proti USA. Rusko je zkrátka současná nejžádanější nevěsta světa. Zatím co Zelenskyj ženich, kterého každý až na Fialu odmítá. 

(5) EU se bude potácet ve pasti, kterou jí současní vládnoucí eurokrati naivně vykopali. Důkazem je naléhavá písemná výzva německého autoprůmyslu, aby se v žádném případě nezaváděla cla na čínská auta, protože současný přebytek při vývozu německých aut do Číny, který by tím byl ohrožen recipročními cly, je finančně 3 krát vyšší, než čínský dovoz. A v komponentech pro čínský automobilový průmysl dokonce 4 krát vyšší, než je dovoz čínských komponentů do automobilek v EU. Německo už přišlo díky sankcím o lukrativní ruský trh s automobily, a zároveň o dodávky levných ruských energií i surovin. Další ztráty by Německo zruinovaly. Časy, kdy byl hrdinou pirát Lipavský vykřikující, že zastavil obchod s Čínou i Ruskem jsou pryč. Noví političtí hrdinové se už budou chlubit, že uzavřeli s oběma mocnostmi lukrativní investiční a obchodní smlouvy. A místo likvidace pracovních míst, je vytvářejí. Blok Orbán, Kickl, Babiš věští ráznou změnu. Stejně jako polský prezident Duda, který minulý týden v Číně prohlásil, že Polsko je připraveno otevřít Číně dveře do Evropy. Co pochopili a rozjeli prognostik Miloš i profesor Klaus už před lety, a zničili za dva roky čeští Tchajwanci, je dnes evropský politický hit. 

(6) Snad nejlepší důkaz nadcházejících změn. Zelenského starosta Charkova Terekhov včera (prý) vyzval obyvatele města, aby nepospíchali s výukou ukrajinštiny, a hovořili i nadále rusky.  

Ruská média začala včera spekulovat, kolik území Litvy zabere Rusko. Důvodem záboru má být fakt porušení smlouvy z roku 1997, kdy Rusko uznalo červené území na mapě za litevské, výměnou za volný exteritoriální pohyb Rusů a Ruských nákladů do Kaliningradu a zpět. Litva tuto dohodu porušila a vyžaduje nyní víza. Tím se dostala do postavení, že červené území je území patřící podle Postupimské dohody pouze právnímu nástupci SSSR, a tím je pouze Rusko. Jak dopadne porušení smlouvy s Ruskem Litvou se teprve uvidí. Leč se opět ukazuje, že pro Bruselskou Unii stále platí Hitlerovo heslo, že smlouvy jsou cáry papíru. 

V úterý jsem byl hostem na TV Bureš. Pořad najdete zde.  Příští úterý budu opět u Petra Hájka na Protiproudu. Pořad najdete zde. Kdo analýzy čte, prosím zvažte možnost darem podpořit jejich pokračování. Těm, kdo přispěli, moc děkuji. Na konci textu každé analýzy je zveřejněn účet pro dary. Mějte se krásně. 

Je čtvrtek 4. červenec 03.51 ráno. Poslední pořady: S Petrem Hájkem na Protiproudu  ke shlédnutí zde.  

Naše analýzy čte odhadem nejméně 10 tisíc lidí denně. Kdyby každý přispěl desetikorunou měsíčně, nebyly by starosti. Protože tomu tak není, a doba je zlá, o to víc děkuji od srdce čtenářům, kdo nás i v dnešní těžké době podporují, aby naše analýzy mohly i nadále pokračovat! Mail na mne kpv0249@gmail.com 

Děkujeme Vám za pomoc! Vaše dary nám umožňují Vás informovat! Demokracie umírá ve tmě! Bez informací se nemůžeme správně rozhodnout, koho volit! Proto se snažíme informovat o všech! Nesloužíme žádné straně ani hnutí. Pokud někoho podporujeme, jde pouze o jednotlivé osoby, které osobně známe. Děkujeme, že naše pořady sledujete a naše články čtěte. Naši činnost můžete podpořit darem na účet 2902739284 / 2010, IBAN CZ79 2010 0000 0029 0273 9284, BIC FIOBCZPPXXX, Své platby prosím označte slovem DAR. Děkujeme! Všechny překlady jsou volné a v kontextu

 

 

 

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář