MAP 2033 Co včera v Českém rozhlasu tajil český generál Petr Pavel? 60 předních vojenskostrategických expertů USA včera označilo Ukrajinu za největší bezpečnostní hrozbu pro USA a důrazně varovalo Washington před jejím přijetím do NATO! Kdo a proč chce rozpoutat III. světovou válku?

Přeji všem krásné prázdniny i dovolenou. 

Generál Petr Pavel včera v rozhovoru poskytnutém ČRo označil Rusko za nepřátelskou zemi, která pro nás představuje největší bezpečnostní hrozbu. (Od času 01:06) A tvrdil, že vojenské velení NATO už vypracovalo bojové plány české i slovenské armády, a zahájilo budování vojenských kapacit na východním křídle aliance, aby odradilo Rusko od útoku na NATO. (Od času 03:00)

Krátce před tím, než generál Pavel v Českém rozhlase začal svým posluchačům vysvětlovat svou vojenskou strategii, jak zastrašit našeho úhlavního nepřítele, který se chová agresivně na Ukrajině, a provokuje NATO, jak Rusko označil. Vydalo 60 nejpřednějších vojenskopolitických stratégů USA bezprecedentní varování a v něm označilo přijetí Ukrajiny do NATO za největší bezpečnostní hrozbu USA, a konstatovalo s odvoláním na Bidena i Trumpa, že “pro USA by ani útok Ruska na evropské členy NATO, vyvolaný přijetím Ukrajiny do Aliance, nevytvořil takové bezpečnostní hrozby, které by USA přiměly vstoupit do války s Ruskem.” (V textu prohlášení 60 expertů: For the same reason that the United States should not go to war against Russia over Ukraine today, it should not make a commitment to go to war against Russia over Ukraine in the future.) (Celý text prohlášení zde.

Z textu prohlášení jednoznačně vyplývá, že Ukrajina nemá pro USA takovou hodnotu, aby kvůli ní vstoupily do války s Ruskem. A současně, že východní kříslo NATO nemá, stejně tak jako Ukrajina, pro USA hodnotu, aby kvůli němu vstoupily do války s Ruskem, pokud válku členové tohoto křídla vyprovokují. Podle textu prohlášení není účelem NATO zajišťovat obranu nečlenům NATO, ale jen a výlučně členům NATO. Podle textu prohlášení, rozšíření NATO o Ukrajinu, (a nebo její trvalá podpora rovnající se účinkům vstupu do NATO), by nejspíš vyvolaly útok Ruska na Alianci, a USA by stály před těžkou volbou, zda přijmout své zničení ve III. světové válce, a nebo se neúčastí v bojích o Výhodní Evropu vyhnout III. světové válce, a riskovat tak jen rozpad NATO. Z textu vyplývá, že USA se musí oběma těmto scénářům za každou cenu vyhnout, tedy obětovat Ukrajinu. 

Zatímco Petr Pavel včera své posluchače ujišťoval, že “nynější budování vojenských kapacit složených i z české i slovenské armády, kdesi v Pobaltí, odradí Rusko od útoku na NATO”, (zde v čase 03:00), 60 předních stratégů USA včera naopak tvrdilo, “že nejspíš vyvolá ruský útok”, protože Putin dobře chápe, že USA na něj v rámci svého přežití, (nutnosti vyhnout se III. světové jaderné válce za každou cenu), nebudou moci vojensky reagovat. Logicky je pro USA rozpad východního křídla NATO výhodnější než jaderné zničení USA. 

Asi pro smutnou budoucnost všech občanů ČR nejděsivější slova Petr Pavel vyslovil v čase po 06.15 rozhovoru, kdy řekl, že naší snahou musí být, protože se jedná nejenom o zajištění bezpečnosti Ukrajiny, ale i o zajištění bezpečnosti ČR, aby Rusko na Ukrajině neuspělo. A aby pochopilo, že pokračování bojů nikam nevede. A bylo přivedeno k jednání, (podle ukrajinských podmínek, jak vyplývá z předchozího kontextu Pavlova interview). Tvrzení Pavla je tak v příkrém rozporu s tvrzením 60 předních US analytiků s prestižních univerzit, novin, médií i vlivných nadací, kteří tvrdí, že právě takovýto způsob řešení Ukrajinského konfliktu místo zajištění bezpečnosti zemí NATO i USA vyvolá jejich zničení. 

Petr Pavel v rozhovoru tvrdil, že Rusko nevyhrává, a že Ukrajina dostane všechnu naši pomoc, aby nějaké území ještě před mírovými jednáními zpět vybojovala. Doslova mrazí Pavlův “brilantní” vyjádření, že se Ukrajina bude muset v rámci mírových jednání smířit s nějakým svým územím, které bude dočasně okupováno Ruskem. Prezident Pavel tak doslova a do písmene potvrdil, před čím varuje Putin, jako před dalším chystaným podvodem Západu, a co slíbil, že nepřipustí – mírová jednání a příměří, které by Západ využil, jen aby Ukrajinu vyzbrojil k novému útoku! 

Generál Petr Pavel s určitostí nemá mozek brilantního vojenského stratéga, který by uměl zvážit do důsledků všechna nebezpečí kroků na odstrašení Ruska a na podporu Ukrajiny, které v rozhovoru přednesl. Ani hrozbu pro další existenci ČR i zemí NATO, které jeho návrhy představují. A které si Biden, Trump i 60 US stratégů dobře uvědomují. A není třeba mu to vyčítat, protože ani slavný maršál Rommel nebyl schopen pochopit, jaké negativní důsledky pro vojenské operace III. říše přinese jeho svévolné a flagrantní porušení direktiv OKW, které obdržel před vyloděním v Africe – v žádném případě nepostupovat vpřed na Egypt. Ale s určitostí generál Petr Pavel dobře ví, kolik zbraní a mužů je třeba k vyzbrojení dalších 14 brigád, které Zelenskyj nyní požaduje jako minimum, aby uskutečnil plány NATO na “získání času k oslabení Ruska a k přinucení Putina k mírovým rozhovorům v duchu ukrajinských podmínek”. A protože je Petr Pavel voleným prezidentem, měl by občanům laskavě také sdělit, kolik jeho plány budou stát, kde se všechny ty zbraně, které Zelenskyj opět naléhavě potřebuje vezmou, a z čeho se zaplatí. Zda je Petr Pavel tak hloupý, že to neumí spočítat, a nebo tak chytrý, aby to raději svým voličům neprozradil, necháme na Vašem úsudku, a vše orientačně spočítáme:  

  • 14. nových ukrajinských brigád představuje dalších 50 000 vojáků, které je třeba zmobilizovat. Zelenskyj přitom už nyní není schopen nahrazovat ztráty jednotek na frontě, protože značná část Ukrajinců se už odmítá nechat poslat na jistou a zbytečnou smrt na ruské frontě.
  • 14. nových brigád představuje nejméně 700 tanků, 700 těžkých pásových obrněných vozidel, 1400 kolových obrněných vozidel, 400 samohybných houfnic, 400 minometů, a aspoň 100 systémů PVO, a 140 operátorů dronů. To je skoro celá vojenská pomoc, kterou Ukrajina od začátku války od celého Západu obdržela. 

Včera Dmytro Lubinets ombudsman Ukrajiny přiznal, že kontrola ukrajinských sirotků v Německu zjistila, že desítky dospělých, údajně profesionálních pečovatelů, kteří je doprovázeli jako vychovatelé, se vypařili, a nechali ukrajinské sirotky v německých ústavech samotné. Nejpřekvapivější bylo zjištění, že profesionální pečovatelé o sirotky, kteří je do Německa doprovázeli, se stávali zaměstnanci ukrajinských sociálních služeb den dva před odjezdem sirotků do Německa, a všichni byli muži, a příbuzní politiků a vysokých úředníků. Další způsob, jak se vyhnout mobilizaci, vymyslely soukromé vysoké školy. Počet mužských studentů jejich postgraduálních oborů, většinou za úplatu, letos vzrostl 6.5 krát, a dalších 174 000 bohatých Ukrajinců se tak opět mazaně vyhnulo poslání na frontu. Chudší Ukrajinci se skrývají, prchají ze země, nebo třeba vypalují auta i byty mobilizačních komisařů. Snad nejkomičtější způsob vyhnutí se mobilizaci vymysleli u hranic s Ruskem. Tam si volají, jakmile se mobilizační jednotky objeví, na pomoc ruské válečné drony, a ty potom útočí na mobilizační komisaře, a vyhánějí je z vesnic. Starý přítel Zelenského z Kvartálu 95, který produkoval jeho “Služebníka lidu 2“, herec Руслан Ханумак, zase včera před mobilizací utekl z Ukrajiny do USA, a vzkázal, že jeho 6 letý syn potřebuje výchovu otce

V úterý jsem byl hostem na TV Bureš. Pořad najdete zde.  Příští úterý budu opět u Petra Hájka na Protiproudu. Pořad najdete zde. Kdo analýzy čte, prosím zvažte možnost darem podpořit jejich pokračování. Těm, kdo přispěli, moc děkuji. Na konci textu každé analýzy je zveřejněn účet pro dary. Mějte se krásně. 

Je pátek 5. červenec 04.12 ráno. Poslední pořady: S Petrem Hájkem na Protiproudu  ke shlédnutí zde.  

Naše analýzy čte odhadem nejméně 10 tisíc lidí denně. Kdyby každý přispěl desetikorunou měsíčně, nebyly by starosti. Protože tomu tak není, a doba je zlá, o to víc děkuji od srdce čtenářům, kdo nás i v dnešní těžké době podporují, aby naše analýzy mohly i nadále pokračovat! Mail na mne kpv0249@gmail.com 

Děkujeme Vám za pomoc! Vaše dary nám umožňují Vás informovat! Demokracie umírá ve tmě! Bez informací se nemůžeme správně rozhodnout, koho volit! Proto se snažíme informovat o všech! Nesloužíme žádné straně ani hnutí. Pokud někoho podporujeme, jde pouze o jednotlivé osoby, které osobně známe. Děkujeme, že naše pořady sledujete a naše články čtěte. Naši činnost můžete podpořit darem na účet 2902739284 / 2010, IBAN CZ79 2010 0000 0029 0273 9284, BIC FIOBCZPPXXX, Své platby prosím označte slovem DAR. Děkujeme! Všechny překlady jsou volné a v kontextu

 

 

 

 

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář