MAP 2005 Důvěrná konference globálních bankéřů v Číně – pád dolaru má být urychlen! Budoucnost patří národním měnám!

Zatímco český prezident Petr Pavel aktuálně plánuje, jak zaříznout Českou korunu a nahradit ji Eurem, “prý abychom v Bruselu hráli první ligu“, sešli se v dokonalém českém mainstreamovém stínu, v čínském městě Chang-čou, (Hangzhou), na konferenci globální bankéři, a začali diskutovat, jak by urychlili nahrazení dominance dolaru, (potažmo Eura), ve světovém obchodu a finančnictví, národními měnami všech států světa. Krom šéfů největších globálních bank, jako je švýcarský gigant UBS, který je považován za jednu ze 7 hlavních světových “korporátních” bank (Bulge bracket), a vlivných německých a amerických finančních lobbistů, hlavní slovo na konferenci měl guvernér Maďarské centrální banky, (obdoba ČNB), György Matolcsy.

Matolcsy je mimořádně schopný bankéř. Už v roce 2018 prognosticky oznámil, že přichází doba “měnového zlata” a nechal z Londýna do Budapešti odvézt tam uskladněný maďarský zlatý státní poklad – pouhé 3 tuny zlata, a už 31. října 2018 jej nákupy znásobil na 31 a půl tuny. Dnes už Maďarsko drží zlaté rezervy ve výši 94.5 tuny, a Matolcsy všechno toto zlato (91.5 tuny) nakoupil od září 2018 do března 2021. Jak je Matolcsy oproti českým a slovenským centrálním bankéřům geniální, pochopíme z operací našich bankéřů. 

Zatímco Matolcsy nakupoval na světovém trhu zlato, protože bylo levné, a ukládal ho do maďarských státních trezorů, česká bankéřská parta zlato prodávala. (1Q2018 až 1Q2020 Češi prodali 1.43 tuny zlata z 9.28). Jakmile Matolcsy měl nakoupeno a zlato prudce zdražilo, Češi vyrazili na nákup a nakoupili 23 tun zlata! Ještě v srpnu 2020, uprostřed Matolcsyho hlavních nákupů, ČNB ústy svého tehdejšího náčelníka Rusnoka vyhlašovala, že “zlato je neefektivní”, “nevynáší žádné zisky”, “musí se někde skladovat”, a že “zlato je nelikvidní a špatně se prodává” a “máte ho uskladněné v Londýně, a “tamní vláda Vám ho může snadno zabavit a nevydat”.  Slováci se zlatem celou dobu neobchodovali, a mají své zlato 31.7 tun stále ve stejné výši.

V době, kdy Matolcsy zlato nakupoval a Rusnok prodával byla jeho cena od 35 000 do 47 000 EUR za kg. V době, kdy se ČNB pustila do nákupů zlata byla jeho cena od 55 000 do 70 000 EUR za kg. Nový šéf ČNB Michl oznámil, že plánuje nakoupit desítky tun zlata, aby ho bylo aspoň 100 tun. Rozdíl cen, za které levně nakupoval Matolcsy, a nyní draze nakupuje Michl,  představuje +20 000 EUR na kg, tedy 0.5 miliardy CZK na tunu. Dá se tak říci, že včasným nákupem 90 tun zlata Matolcsy vydělal Maďarsku  45 miliard CZK! Kdežto parta Rusnok Michl ČR tím samým nákupem 45 miliard prodělala, nebo se chystá prodělat. Nejtragičtější na tom všem ovšem je, že ČNB nyní předpokládá, že nově a draze nakoupené české státní zlato bude skladovat někde v cizině, přičemž už v roce 2018, jak Maďarsko, tak Rakousko, tak Nizozemsko a Německo (!) stáhly své měnové zlato z Londýna, protože se ukázalo, že tam není v bezpečí, a může být zabaveno! Podle vyjádření představitelů těchto centrálních bank se už několik let považuje držení národních zlatých rezerv v zahraničí za riskantní, zejména vzhledem k rostoucím geopolitickým rizikům.   

Zatímco Pavlova hradní parta, nemyslí na nic jiného, než jak zničit českou národní měnu, a jak zrušit českou státní suverenitu. A udělat z naší republiky bruselský protektorát. Dokonce na rozdíl od předchozího Hitlerova protektorátu, bez vlastní měny, a bez zlatého a národního pokladu uskladněných v ČR. Maďarská elita nic podobného neplánuje, a naopak hodlá tyto základní atributy maďarské státnosti i maďarského národa posilovat. Vývoz českého národního Svatovítského pokladu do Německa za účasti generála Pavla, který kritizují i nezávislí odborníci, tak může představovat jistý druh fialového lakmusového papírku, kterým česká vládnoucí elita už testuje míru budoucího národního odporu proti svým dalším bruselizačním plánům – likvidaci české národní měny i státní suverenity. Jestli po zveřejnění skutečných cílů Západu s ČR i se SR, kterých má být dosaženo také přemísťováním značných kvant uprchlíků pomocí tzv. Rakušanova paktu na území obou našich států, (podrobně MAP 2003), už svolává česká opozice pod vedením tetky Schillerové mimořádnou schůzi Parlamentu. Pak je také na čase svolat i schůzi k rostoucím fialovým plánům a pokusům odvážet naše zlaté a národní poklady z Čech, Moravy i Slezska, a skladovat je dokonce v cizině, ačkoli je to podle maďarských, německých, rakouských i nizozemských bankéřů riskantní! 

Zatímco generál Pavel požaduje rychlé přijetí Eura, a odevzdaně tvrdí občanům republiky: “smiřme se s realitou”, nic jiného nám nezbývá. Maďarský guvernér tamní centrální banky Matolcsy nezpochybňuje přijetí Eura Maďarskem, protože se k tomu Maďarsko, stejně jako ČR, “jednou někdy” zavázalo při vstupu do EU. Ale důrazně stanovuje tvrdou podmínku : “dosažení 90% úrovně rozvoje EU (eurozóny), protože příklady Řecka i Slovenska jasně ukázaly, že takovéto předčasné přijetí Eura vede k propadu domácí ekonomiky. Loni v létě Matolcsy předpověděl, že potřebného rozvoje Maďarsko nedosáhne před rokem 2030, a veškeré debaty o zavedení Eura označil za předčasné. Jelikož podle předpovědí Bruselu poroste maďarská ekonomika v příštích letech o 1% ročně rychleji než česká, je krásně vidět, že generál Pavel není v žádném případě stejně brilantní ekonom jako profesor Matolcsy. (EU prognóza pro Maďarsko, a pro ČR.)

Matolcsy, který se před pár dny účastnil porady elitních globalistů, jak opustit dominanci dolaru, byl u příležitosti své návštěvy Číny jmenován profesorem University Fudan. (102. nejlepší na světě, Karlova Uni je 234. Universita Fudan připravuje zřízení pobočky v Budapešti.) Matolcsy před pár dny na kongresu v Chang-čou na adresu dolaru poznamenal – posledních 80 let dominance dolaru světovému finančnímu systému jen ukázalo, že USA dominanci využily ke svému prospěchu na úkor ostatních, a že nyní tak už není možné ani akceptovatelné nadále udržovat při životě globální finanční systém, který je založený pouze na jediné měně – na americkém dolaru. Podle Matolcsyho by měly nyní země Asie: Čína, Japonsko, Indonésie, Indie a Jižní Korea vytvořit “asijský koš digitálních měn centrálních bank”, a ten nabídnout ostatním zemím světa, jako další globální světovou měnu pro vypořádávání mezinárodních obchodů. Logicky by tak země Evropy mohly vytvořit obdobný měnový digitální systém evropských měn pro vypořádávání mezinárodních obchodů. Role Forintu nebo Koruny by tak zůstala pro domácí platby, kdežto vypořádání mezinárodních obchodů by probíhalo v koši “měn regionálních bank”. Tento systém na rozdíl od Eura by zachoval svrchovanost jednotlivých států nad svými měnami, a zároveň odstranil zhoubu, kterou dominance dolaru světové ekonomice představuje. Matolcsy sklidil v Číně za své vize velké pochvaly. A jeho vize jsou v souladu, jak s nejnovějšími plány Putina, (podrobně ve třech dílech MAP 1991, 92 a 93), tak s vizemi prezidenta Číny Xi.  

Konference o nahrazení dolaru několika novými regionálními koši národních měn v Chang-čou se účastnili i další elitní bankéři. Andreas Dombret, bývalý člen vedení Německé centrální banky a současný poradce mimořádně vlivné US finanční a lobbistické skupiny Oliver Wyman. Ten tvrdil, že je třeba mít několik kooperujících systémů mezinárodních měn, protože závislost na dolaru se přežila, a konkurenční boj mezi dvěma znepřátelenými měnovými systémy (NATO kontra BRICS) si nemůže svět ekonomicky dovolit. 

Asi nejtvrději proti dolaru na konferenci v Chang-čou překvapivě zaútočil Massimiliano Castelli, výkonný ředitel a vedoucí strategie nejdůležitější banky všech globálních korporátů, švýcarské UBS, když řekl, že slyšel názor, že ačkoli mají USA vyspělé finanční trhy i institucionální úvěry, jejich měna dolar už nepředstavuje bezpečný přístav pro mezinárodní obchod vzhledem k jejich hegemonickému postavení a bezohlednému zbrojení.  Pokud se tak náš svět propadne ještě větším geopolitickým výkyvům než je tomu dnes, může rychle nastat doba, že řada zemí přestane pro své obchody dolar raději používat. 

Mají-li pravdu Matolcsy, Putin a Xi, a jejich vize mnoha světových měn se prosadí, cena zlata dále poroste, protože centrální banky jej budou muset nakupovat do svých rezerv, a zlata není na trhu nikdy dost. Má-li pravdu ekonomický guru generál Pavel, a národní měny zaniknou, bude tomu opačně. Kdo vsadí správně, může pěkně vydělat, jako už Maďarům vydělal profesor Matolcsy. 

Národní měny tak mají budoucnost. Když už jsme dnes byli u peněz, komu se analýza líbila, prosím zvažte možnost darem podpořit jejich pokračování. Na konci každé analýzy je zveřejněn účet pro dary. Děkuji a mějte se krásně. Michal.

Je čtvrtek 30. květen 05.33 ráno. Poslední pořady: V úterý 28. května na TV Bureš, najdete zde. Ve čtvrtek 23. května na TV Bureš, najdete zdeV sobotu 4. května na TV Bureš s Josefem Skálou najdete zde. V sobotu 27. dubna na konferenci Jasan, najdete zde. V sobotu 13. dubna s Josefem Skálou na TV Bureš najdete zde.   V úterý 9. dubna  pořad s Petrem Hájkem na Protiproudu, najdete zde.  Na další maily jsem už odpověděl, zbytek snad už dnes večer. Mějte se krásně. 

Naše analýzy čte odhadem nejméně 10 tisíc lidí denně. Kdyby každý přispěl desetikorunou měsíčně, nebyly by starosti. Protože tomu tak není, a doba je zlá, o to víc děkuji od srdce čtenářům, kdo nás i v dnešní těžké době podporují, aby naše analýzy mohly i nadále pokračovat! Mail na mne kpv0249@gmail.com 

Děkujeme Vám za pomoc! Vaše dary nám umožňují Vás informovat! Demokracie umírá ve tmě! Bez informací se nemůžeme správně rozhodnout, koho volit! Proto se snažíme informovat o všech! Nesloužíme žádné straně ani hnutí. Pokud někoho podporujeme, jde pouze o jednotlivé osoby, které osobně známe. Děkujeme, že naše pořady sledujete a naše články čtěte. Naši činnost můžete podpořit darem na účet 2902739284 / 2010, IBAN CZ79 2010 0000 0029 0273 9284, BIC FIOBCZPPXXX, Své platby prosím označte slovem DAR. Děkujeme! Všechny překlady jsou volné a v kontextu

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář