MAP 2006 Orbán svolává 500 tisíc Maďarů demonstrovat proti válce! Petr Pavel vyznamenává hlavního zbrojnoše NATO! Lavrov hrozí jadernou odvetou zemím, které schválily ukrajinské útoky proti Rusku, a které na ně dodávají své zbraně! Děsivá mapa, kam až ruské taktické jaderné zbraně doletí!

Náš český svět se zvrhl v definitivní blázinec. Posuďte sami:

  • V Maďarsku včera bývalý antisovětský disident Victor Orbán svolal na 1. června 2024 do Budapešti mírový pochod, na kterém přednese projev proti hrozící III. světové válce, a na němž se očekává účast neuvěřitelných 500 000 lidí, kteří nechtějí III. světovou válku.
  • Na Pražském hradě včera bývalý agent komunistické tajné státní bezpečnosti generál Petr Pavel vyznamenal generálního tajemníka NATO Stoltenberga, který prosadil, aby Ukrajinci začali útočit západními zbraněmi na Rusko, a porazili tak Putina. Oba pomatení zbrojnoši přitom všechny občany Evropy zatvrzele ujišťují, že jejich nejnovější nápady III. světovou válku ani ruskou odvetu vyvolat nemohou. Zbrojnoš Pavel se už vyznamenal, protože se zjistilo, že 50% jeho granátů nakoupených pro Ukrajinu nefunguje, a oba vysocí hodnostáři NATO za dobu svého letitého úřadování včele této instituce dokázali zplundrovat protivzdušnou a protiraketovou obranu východního křídla NATO na pouhých 5% její nejmenší nutné kapacity! Putin tak v případě odvety bude mít díky oběma tajtrdlíkům snadnou práci.
  •  Německu v Mnichově se srotili demonstranti a rykem přehlušili tamní zelenou ministryni zahraničí Baerbockovou a zabránili jí pronést další z jejích štvavých válečnických projevů. Zelení, kteří v Německu v osmdesátých letech historicky vznikli jako mírové hnutí proti jaderné válce, jsou nyní neprosto bizardní strana. Jejich voliči ze všech Němců nejvíc podporují válku Ukrajiny proti Rusku a přejí si, aby Ukrajinci na Rusy stříleli německé rakety (68%), a současně ze všech Němců nejmíň (9%) hodlají v případě, že se Putin naštve a rozpoutá odvetu, nastoupit do armády a bránit Německo. Opačné jsou postoje údajně fašistických voličů AfD. Ti podporují Zelenského útoky německými raketami na Rusko jen z 18%, ale celých 28% z nich by v případě potřeby nastoupilo do armády bránit Německo. Ukazuje se tak, co je typické i pro Ukrajinu. Ti co hlasitým křikem nejvíc požadují další eskalaci války, zároveň všemi způsoby odmítají nastoupit do armády a sami ve válce bojovat. 
  • V Rusku, které podle českých médií už ve válce ztratilo 500 000 vojáků, je kupodivu podpora válečníka Putina neochvějná, a sami Ukrajinci včera přiznali, že Putinovy válečné kroky schvaluje 87% Rusů a 71% Rusů je pevně přesvědčeno, že se Rusko ubírá správným směrem. Je tak zřejmé, že ruské ztráty na bojišti jsou nezvykle nízké, jinak by Putinova podpora nedosahovala takových závratných výšek. Pro pochopení. Ukrajina je poseta obrovskými válečnými hřbitovy jejích vojáků, v Rusku operují západní diplomaté a zejména západní vojenští přidělenci. Přesto neexistují snímky ruských vojenských hřbitovů srovnatelné velikosti jako je tomu na Ukrajině. Západní mainstream by z podobných fotografií šílel – leč nejsou! Ruské ztráty jsou tak stejné jako ztráty Američanů v pouštních válkách. Kdo v moderní válce nemá srovnatelnou ničící kapacitu bomb, děl i dronů, je odsouzen k masivním ztrátám svých vojáků a jeho režim se časem zhroutí. Neexistence snadno diplomatickými špiony poříditelných snímků ruských hřbitovů je toho důkazem. Projevem je pak vysoká podpora Putinovi. 
  • Ukrajinské údery na ruské radary včasné výstrahy (podrobně v MAP 2002) se zřejmě včera vysvětlily. Washington potřeboval záminku, aby Ukrajincům povolil používat své rakety a další zbraně proti Rusku. Oficiálně, tak od včera platí, že Ukrajinci mohou US raketami vraždit ve velkém obyvatele ruského Bělgorodu, ale nesmí střílet hlouběji do Ruska. Na oplátku dostali Ukrajinci nařízeno přestat útočit na ruské radary včasné výstrahy a další strategické cíle, jinak bude povolení vraždit obyvatele Bělgorodu americkými zbraněmi zrušeno. Vzhledem k ruským bombardovacím kapacitám tak Zelenskyj možná svými útoky na Bělgorod podepíše hromadné rozsudky smrti nad obyvateli Charkova, protože Putin bude muset nějak reagovat. Nová strategie války proti Rusku je tak založená na následujících plánech: Protože Západ ve válce klidně obětuje všechny Ukrajince, tak Zelenskyj nejprve obětuje všechny východní Ukrajince. A Východní Ukrajinci tak mají prostě smůlu, protože už nemají koho obětovat. 
  • Putin včera nasadil do podrývání Zelenského jednoho z autorů Ukrajinské ústavy Dmitrije Tabachnika. Ten ruským médiím potvrdil, že Zelenskyj už podle Ústavy není prezidentem Ukrajiny, protože jeho mandát vypršel 20. května. Podle Tabachnika je nyní nejvyšším představitelem Ukrajiny legálně pouze Nejvyšší Rada jejího parlamentu a ta musí převzít prezidentské pravomoci. Zároveň, dokud nebude zrušeno stanné právo, nesmí být nový prezident zvolen. Tabachnik z Ukrajiny ovšem už uprchl a nyní je poradcem ruského gubernátora Záporožské oblasti. Na Ukrajině byl prohlášen za velezrádce. Putin vymyslel rafinovanou podmínku pro jednání o míru s Ukrajinou a podle ní musí nejprve Ukrajina mít ve svém čele legální představitele. Z podmínky vyplývá, že Putin mír nehodlá brzy uzavírat, a že bude dál pokračovat ve své současné válečné strategii, pozabíjet co možná největší počet Ukrajinců, aby se tamní režim v důsledku masivních ztrát vnitřně zhroutil, a Ukrajina kapitulovala.
  • Šéf ruské vojenské správy Charkovské oblasti Vitalij Gančev včera tuto Putinovu strategii nepřímo potvrdil, když se chlubil novinářům, že ruská severní útočná skupina generála Lapina už splnila všechny své úkoly, a po včerejším ovládnutí dominantních výšin severně od Charkova u městečka Liptsy (4100 předválečných duší) má nyní pod svou dělostřeleckou a raketovou palebnou kontrolou všechny přístupové cesty z Charkova směrem k ruskému Bělgorodu, a nyní tak začne ruské dělostřelectvo všechny tamní ukrajinské jednotky bez milosti likvidovat. 

Včera svým typicky suchým bez emočním projevem Putinův ministr zahraničí Lavrov oznámil, že po rozmístění letadel F-16 na Ukrajině, která jsou všechna potenciálními jadernými nosiči, NATO a USA daly Rusku najevo, že jsou připraveni na vše. My ve Střední Evropě můžeme být zatím rádi, že z Lavrovových slov se zdá, že pokud k ruským jaderným útokům dojde, budou omezeny na taktické zbraně, a na území Ukrajiny, pokud nedojde k další eskalaci. 

Zeleně jsou označeny země, které povolily Ukrajině používat jejich zbraně k útokům proti Ruským civilistům, městům a strategickým objektům.

V kružnici je znázorněn dostřel ruských taktických jaderných střel z Kaliningradu, které mohou být použity k ruské odvetě za ukrajinské útoky západními zbraněmi na Rusko.

No, a proto se jdu 1. června účastnit jako obyčejný mírový demonstrant akce Za mír proti válce na Václavském náměstí. Jestli má Orbánovi přijít půl milionu Maďarů, tak snad do Prahy na demonstraci dorazí aspoň 50 tisíc.

Děkuji za včerejší maily i dary. Odpovím všem až po demonstraci, dnes si musím otočit biorytmus. Kdo analýzy čte, prosím zvažte možnost darem podpořit jejich pokračování. Těm, kdo přispěli moc děkuji. Na konci každé analýzy je zveřejněn účet pro dary. Mějte se krásně a snad v sobotu někoho z Vás osobně potkám. Těším se. Michal.

Je pátek 31. květen 05.07 ráno. Poslední pořady: V úterý 28. května na TV Bureš, najdete zde. Ve čtvrtek 23. května na TV Bureš, najdete zdeV sobotu 4. května na TV Bureš s Josefem Skálou najdete zde. V sobotu 27. dubna na konferenci Jasan, najdete zde. V sobotu 13. dubna s Josefem Skálou na TV Bureš najdete zde.   V úterý 9. dubna  pořad s Petrem Hájkem na Protiproudu, najdete zde.  Na další maily jsem už odpověděl, zbytek snad už dnes večer. Mějte se krásně. 

Naše analýzy čte odhadem nejméně 10 tisíc lidí denně. Kdyby každý přispěl desetikorunou měsíčně, nebyly by starosti. Protože tomu tak není, a doba je zlá, o to víc děkuji od srdce čtenářům, kdo nás i v dnešní těžké době podporují, aby naše analýzy mohly i nadále pokračovat! Mail na mne kpv0249@gmail.com 

Děkujeme Vám za pomoc! Vaše dary nám umožňují Vás informovat! Demokracie umírá ve tmě! Bez informací se nemůžeme správně rozhodnout, koho volit! Proto se snažíme informovat o všech! Nesloužíme žádné straně ani hnutí. Pokud někoho podporujeme, jde pouze o jednotlivé osoby, které osobně známe. Děkujeme, že naše pořady sledujete a naše články čtěte. Naši činnost můžete podpořit darem na účet 2902739284 / 2010, IBAN CZ79 2010 0000 0029 0273 9284, BIC FIOBCZPPXXX, Své platby prosím označte slovem DAR. Děkujeme! Všechny překlady jsou volné a v kontextu

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář