MAP 2007 Ruský velikán Lavrov promluvil a Washington rychle zalezl zpátky do boudy a začal z ní hlasitě štěkat aspoň na Čínu. Poláci se taky lekli a hned vzkázali do Kyjeva, ať už s nimi Zelenskyj vůbec nepočítá.

Ruský velmistr světové diplomacie Sergej Lavrov, jak jsem už včera informovali, svým typicky monotónním neemotivním projevem ve čtvrtek nastínil Západu, co ho čeká, když si nedá pokoj, a nechá kyjevskou soldatesku západními raketami vraždit ruské civilisty a ničit ruskou strategickou infrastrukturu, a hle, od jeho projevu neuplynul ani den, a už ředitel v Radě národní bezpečnosti USA Michael Carpenter upřesnil, že povolení střílet americkými zbraněmi na Rusko se v žádném případě netýká raket ATACMS, která jako jediné do Ruska vlastně doletí. A že kyjevská soldateska může ostatními US zbraněmi střílet pouze na ruskou pěchotu a důstojníky, kteří z ruského území útočí na Charkov a jeho okolí. Ze slavného povolení Washingtonu Ukrajině střílet na Rusko americkými zbraněmi, které včera dopoledne vyvolalo takový radostný ryk celého západního mainstreamu, tak večer už nezbylo zhola nic, a naopak se z povolení stalo omezení, protože těmi ostatními západními zbraněmi kyjevská soldateska střílí na Rusy i na Rusko už několik let, a střílí jimi hlavně na nevinné ruské civilisty, a to má od včera pozdě večer z Washingtonu úředně “nedovoleno”. Zda má Washington ještě nějaký respekt, aby jeho úřední nedovolení brali Kyjev a jeho militantní evropští spojenci vážně, se sice teprve ukáže. Ale už se ukázalo, že Putinovo Rusko má stále respektu dost, aby si respekt rychle zjednalo.

Jakmile Washington včera zařadil zpátečku, ozvala se i Varšava, a její ministr zahraničí Radoslaw Sikorski z pražského summitu NATO vzkázal neprodleně do Kyjeva, že bude bezpečnější, když žádní polští vojáci, jak bylo před pár dny najisto slíbeno, na Ukrajinu raději nedorazí. A když Kyjev chce, může poslat nějaké své vojáky do Polska, a tam budou vycvičeni. 

V Praze se na summitu NATO některé horké hlavy pokoušely uzavřít pro ruská letadla nebe nad Ukrajinou a zatáhnout tak alianci aspoň do vzdušných soubojů s Ruskem, když už to nejede do války. Ovšem diskuse na toto téma rázně uťali Turci, a jejich ministr zahraničí Hakan Fidan absolutně vyloučil, aby se NATO jakýmkoli způsobem účastnilo válečného konfliktu na Ukrajině. Obdobně se zachovala i belgická diplomacie. 

Naopak česká diplomacie se na summitu snažila, seč jí síly stačily, aby byly všechny “červené linie”, které zatím brání vypuknutí III. světové války strženy, a aby bylo Rusko nějakým větším zapojením NATO do konfliktu na Ukrajině zničeno! Tuto linii včera detailně popsal český diplomat David Stulík, který ji má ve Fialově administrativě v gesci. Konečným cílem Fialovy české politiky tak má podle Stulíka být nejen porážka Ruska na Ukrajině, ale i jeho rozpad a úplné zničení. Rusko představuje podle fialového vládního experta Stulíka pro ČR strategického nepřítele, a proto musí být proto zničeno. Ukrajina vede proti Rusku podle Stulíka svatou válku, a proto je Rusku morálně nadřazena, a proto válku nakonec vyhraje“. V nějakém okamžiku, na který Stulík s jistotou spoléhá, dojde v důsledku přetrvávající války Západu a Ukrajiny proti Rusku, k události popisované jako Černá labuť, a Rusko se zhroutí a rozpadne.  Rusko je podle Fialova hlavního experta na ukrajinskou válku Stulíka velmi křehká struktura, kterou lze snadno rozbít. A ačkoli rozpad Ruska nelze předvídat ani dokázat racionálními argumenty, je třeba věřit, že se tak stane. “Musí se to stát”, skandoval včera Stulík.

Stulík včera sice odmítnul přímo specifikovat, jak má být s poraženým Ruskem a s jeho územím a s jeho národy přesně naloženo, krom toho “že nahradí všechny škody, které způsobili”. A zaklínal se, že nesmí tajné fialové plány na budoucí osud Ruska sdělovat, dokud nebudou veřejně vyjádřeny nějakými českými (oficiálními) veřejnými představiteli. Nicméně přiznal, že české fialové plány na porážku a poválečné dělení Ruska, narážejí u některých evropských spojenců na odpor, neboť se jejich vládní představitelé bojí, co by stalo, kdyby bylo Rusko poraženo. (Z kontextu: Bojí se ruské jaderné reakce těsně před jeho konvenční porážkou, která má být podle fialové vize vyvolána údery spojených sil Západu a Ukrajiny, po odstranění červených linií.) Ale česká diplomacie, oznámil Stulík, se snaží, váhavé spojence přesvědčit o své (svaté) pravdě. 

Z vizí českého diplomata Stulíka, který zastává ve vládě ČR pozici zvláštního zástupce pro Východní partnerství Ministerstva zahraničních věcí, třeští hlava a jde strach. Poslední, kdo se takto vyjadřoval byl jistý Adolf Hitler, který podle Britského muzea válek, (IWM), obdobně před útokem na SSSR věřil, že: “Stačí kopnout do dveří a celá prohnilá budova se zřítí“. “Svatou válku”, vedl naposledy tzv. Islámský stát – ISIL. A pouhá představa, co by se mohlo stát, kdyby si Rusové najednou začali vážně myslet, že se “rozpadnou” a budou “rozděleni” v důsledku nějakých útoků vedených v žoldu Západu,  děsí každou noc všechny americké prezidenty už několik desetiletí, protože chápou, že by se 341 milionů občanů USA už nemuselo ráno probudit. Je proto nejvyšší čas, vybrat si ve volbách nějaké rozumnější politiky než stoupence pomatených fialových vizí. 

Náměstek ministryně financí USA Yellenové Vally Adeyemo včera v Berlíně hrozil Číně, bude-li nadále podporovat Rusko, tak uvidí, a bude pohnána k odpovědnosti. Co tím svým vystoupením Adeyemo vlastně zamýšlel, a komu je adresoval, je velmi zajímavá otázka. V době, kdy náměstek Adeyemo hrozil z Berlína Číně, se totiž v hotelu Shangri-La v Singapuru sešli mnohem důležitější politici, čínský ministr obrany Dong Jun a US ministr obrany Lloyd Austin. Bylo to jejich první setkání, a oba si dávali náramný pozor, aby nalezli společnou řeč a pokračovali tak v linii koncensu přijaté Xi a Bidenem v listopadu 23 v San Franciscu. Pokud se Adeyemo snažil podrýt jednání v Singapuru, neuspěl, a Peking i jeho oficiální média více méně úspěšně předstírala, že Adeyemo ani neexistuje. Možná také Adeyemo zuřil, protože v Číně právě probíhal mimořádně úspěšný a velkolepý summit mezi Čínou a všemi arabskými státy, a protože Čína vzkázala do Kyjeva, ať s ní Zelenskyj na své pseudo-mírové konferenci ve Švýcarsku nepočítá. Washington si evidentně těžko zvyká na nový svět, ve kterém si arabští, ruští, středoasijští, afričtí i další politici stále častěji podávají ruce v Pekingu, a ne v New Yorku nebo Washingtonu. Už je to tak okaté, že to přestává být normální. A Fiala to rozhodně nezachrání. Ještě podivnější na chování náměstka Adeyema, je že útočil na Čínu v přesně době, kdy Bílý dům oficiálně pozval náměstka čínského ministerstva zahraničí Ma Zhaoxu na několikadenní návštěvu USA, a už v pátek obě strany vydaly po prvních jednáních společné komuniké, ve kterém označily výsledky rozhovorů za konstruktivní. Proč se najednou tak Biden bratříčkuje s Čínou je jasné z výsledků arabsko-čínského summitu v Pekingu – dojednána velkolepá podpora Palestině. A možná to je ten důvod, proč náměstek Adeyemo z Berlína najednou na Čínu zaútočil. 

Dnes jdu po obědě na Václavák, tak se tam třeba i potkáme. Jdu se na to trošku vyspat. Děkuji za maily i dary. Odpovím všem až po demonstraci, dnes si musím otočit biorytmus. Kdo analýzy čte, prosím zvažte možnost darem podpořit jejich pokračování. Těm, kdo přispěli moc děkuji. Na konci každé analýzy je zveřejněn účet pro dary. Mějte se krásně a snad v sobotu někoho z Vás osobně potkám. Těším se. Michal.

Je sobota 1. červen 05.57 ráno. Poslední pořady: V úterý 28. května na TV Bureš, najdete zde. Ve čtvrtek 23. května na TV Bureš, najdete zdeV sobotu 4. května na TV Bureš s Josefem Skálou najdete zde. V sobotu 27. dubna na konferenci Jasan, najdete zde. V sobotu 13. dubna s Josefem Skálou na TV Bureš najdete zde.   V úterý 9. dubna  pořad s Petrem Hájkem na Protiproudu, najdete zde.  Na další maily jsem už odpověděl, zbytek snad už dnes večer. Mějte se krásně. 

Naše analýzy čte odhadem nejméně 10 tisíc lidí denně. Kdyby každý přispěl desetikorunou měsíčně, nebyly by starosti. Protože tomu tak není, a doba je zlá, o to víc děkuji od srdce čtenářům, kdo nás i v dnešní těžké době podporují, aby naše analýzy mohly i nadále pokračovat! Mail na mne kpv0249@gmail.com 

Děkujeme Vám za pomoc! Vaše dary nám umožňují Vás informovat! Demokracie umírá ve tmě! Bez informací se nemůžeme správně rozhodnout, koho volit! Proto se snažíme informovat o všech! Nesloužíme žádné straně ani hnutí. Pokud někoho podporujeme, jde pouze o jednotlivé osoby, které osobně známe. Děkujeme, že naše pořady sledujete a naše články čtěte. Naši činnost můžete podpořit darem na účet 2902739284 / 2010, IBAN CZ79 2010 0000 0029 0273 9284, BIC FIOBCZPPXXX, Své platby prosím označte slovem DAR. Děkujeme! Všechny překlady jsou volné a v kontextu

 

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář