MAP 2004 Pořad na TV Bureš ze 29. května 2024.

Včera jsem vystupoval na TV Bureš. Pořad najdete na tomto odkazu. Dnes proto jen několik faktografických poznámek k datům, které jsem v pořadu uvedl.

Irsko vydává na zbrojení a další vojenské výdaje dlouhodobě 0.25%. Česká republika mezi 1.2% a 2.0%. Za posledních 24 let se Irsko stalo ekonomickým tygrem Evropy a nyní má takřka 200% výkonnosti České ekonomiky. Před 24 lety přitom bylo Irsko zaostalejší než ČR. Jedna z mnoha příčin, proč je nyní Irský stát bohatý, tkví v dlouhodobém rozdílu ve vojenských výdejích ve výši 1%. Pokud by se vlády ČR chovaly v posledních 24 letech podobně jako Irsko, ušetřily by za těchto 24 let celkem až 30% současného ročního HDP ČR, tedy v dnešních cenách neuvěřitelných 2 500 000 000 000 ( dva a půl bilionu) CZK. Tato částka pravidelně investovaná do státního majetku by znamenala postavení 6 jaderných elektráren nebo 920 000 bytů! Samozřejmě, že také mohla být věnována na rozvoj technického školství, vědy a moderního (digitálního) průmyslu. Protože Irové chytře v posledních letech oproti ČR ušetřili na zbrojních výdajích a investovali do moderní ekonomiky, mohou nyní za státních 500 miliard CZK pomoci postavit 300 tisíc bytů pro mladé a sociálně slabé!  Obdobně, nižší výdaje na zbrojení než ČR v poměru k HDP vydává i Rakousko a Švýcarsko. Rozdíl je opět potom vidět v dostupnosti bytů. V Irsku se na byt vydělává průměrně 9 let, v Rakousku i Švýcarsku 10 let. V ČR 25 let! Dokud budeme nesmyslně utrácet miliardy na zbraně, nebudeme mít nikdy životní úroveň těchto zemí. Naše ekonomika zastárne, zkrachuje a na žádné zbraně nakonec stejně nebude. 

V pořadu mi byla položena zajímavá otázka – Kdy padne dolar? Po pořadu jsem získal nové velmi zajímavé informace, a podle nich se před pár dny konala důvěrná konference globálních bankéřů na téma “Rychlý konec dolaru!” Dnes jsem analýzu nestihl dokončit, takže bude zítra. A děkuji posluchačovi za tu včerejší brilantní otázku. Mějte se krásně.

Je středa 29. květen 03.09 ráno. Poslední pořady: Ve čtvrtek 23. května na TV Bureš, najdete zdeV sobotu 4. května na TV Bureš s Josefem Skálou najdete zde. V sobotu 27. dubna na konferenci Jasan, najdete zde. V sobotu 13. dubna s Josefem Skálou na TV Bureš najdete zde.   V úterý 9. dubna  pořad s Petrem Hájkem na Protiproudu, najdete zde.  Na další maily jsem už odpověděl, zbytek snad už dnes večer. Mějte se krásně. 

Naše analýzy čte odhadem nejméně 10 tisíc lidí denně. Kdyby každý přispěl desetikorunou měsíčně, nebyly by starosti. Protože tomu tak není, a doba je zlá, o to víc děkuji od srdce čtenářům, kdo nás i v dnešní těžké době podporují, aby naše analýzy mohly i nadále pokračovat! Mail na mne kpv0249@gmail.com 

Děkujeme Vám za pomoc! Vaše dary nám umožňují Vás informovat! Demokracie umírá ve tmě! Bez informací se nemůžeme správně rozhodnout, koho volit! Proto se snažíme informovat o všech! Nesloužíme žádné straně ani hnutí. Pokud někoho podporujeme, jde pouze o jednotlivé osoby, které osobně známe. Děkujeme, že naše pořady sledujete a naše články čtěte. Naši činnost můžete podpořit darem na účet 2902739284 / 2010, IBAN CZ79 2010 0000 0029 0273 9284, BIC FIOBCZPPXXX, Své platby prosím označte slovem DAR. Děkujeme! Všechny překlady jsou volné a v kontextu

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář