MAP 1967 Macronova Cizinecká legie na Ukrajině? Srovnání zahraničních cest Fialy, Scholze, Yellenové a Zemana – Fiala opět bezkonkurenční vítěz!

Jedno vlastenecké médium jede v polední době “Pecky”, ze kterých až duní hlava, na kterou jsou svou tupostí postavené. Koudelka a spol. pak mají radost a dělají snadno ze všech vlastenců idioty. Typickou takovou “Vlasteneckou Peckou” je “Článek o největším ponížení kancléře Scholze v Pekingu“. Článek je postaven na naprostém zmanipulování diplomatických protokolů obou stran, a jeho cílem je nejspíš zakrýt před českou vlasteneckou veřejností obrovský úspěch, kterého kancléř Scholz v Číně dosáhnul, a nejvyšší diplomatické pozornosti a poct, které se Scholzovi na návštěvě dostaly. Fialova výprava přes Atlantik totiž při srovnání dopadá poněkud trapně. 

Než se na skvělé výsledky návštěvy kancléře Scholze v Číně, které děsí Washington i fialovou Prahu, podíváme blíže, je zarážející, že současně se špiněním Pekingu kvůli úspěchu se Scholzem, se tito vlastenci pustili i do šíření dalšího Putinem vyvráceného nesmyslu, a to “O slavné likvidaci 100 francouzských legionářů ve Slavjansku jedním ruským úderem“!   

 

20. prosinece 2022 Foto z udělování vysokých státních vyznamenání doněckým funkcionářům a rebelům. WarGonzo s berlemi, vpravo od něj Denis Pušilin, Putinem dosazený vládce Doněcké lidové republiky, a nynější Gubernátor. (Podrobně včetně Zvinčuk/Rybar v MP 1734) (Zdroj – Archív Kremlu.)

Ve Slavjansku ani jinde na Ukrajině žádní francouzští cizinečtí legionáři oficiálně nejsou, a i kdyby byli, rozhodně nebyli ruským úderem zničeni. Samotní Putinovi osobní váleční propagandisté Michail Zvinčuk a spol. tento nesmysl už několikráte vyvrátili. Zvinčuk/Rybar a spol. jsou elitní příslušníci tajných služeb SVR a GRU, kteří byli Putinem nejen vyznamenáni za svoji informační činnost v intencích Kremlu, ale hlavně nakomandováni, aby korigovali nesmysly, které ruští milbloggeři neustále šíří po sítích, aby získali zpět upadající pozornost. Neboť po asimilaci dobrovolnických sil rebelských republik a Prigožinových kuchařů do oficiálních ruských mocenských struktur, ztratili zdroje svých zpráv, a byli až na výjimky, (WarGonzo), ruskými oficiálními médii zbaveni, jak svého vlivu, tak přísunu rublů. Proč české vlastenecké médium ještě včera 16. dubna opět šířilo nesmysl o likvidaci francouzských žoldnéřů ve Slavjansku, když kanál Rybar už 15. dubna 2024 znovu v rozsáhlé analýze celou záležitost dokonale vyvrátil, je záhada, tím spíš, že Macronův protiruský entuziasmus se za poslední týdny obrátil v pravý opak. (Viz MAP 1864.)

V každém případě není v tomto případě na škodu citovat vyjádření Putinových osobních propagandistů, neb jste mne často maily žádali o vysvětlení zničení Macronových legionářů na Ukrajině:  Téma zničení Francouzských legionářů na Ukrajině pokračuje ve svém triumfálním tažení ruskými médii. Dnes bylo oznámeno další místo zničení francouzských žoldáků ve Slavjansku. Ti tam údajně dorazili jako obsluha samohybných děl Caesar. Ve skutečnosti děla Caesar obsluhují ukrajinští dělostřelci sami. Byli k tomu vycvičeni na francouzských základnách, jak v Polsku, tak ve Francii. Celkem s podporou Francie prošlo výcvikem téměř 10 000 příslušníků ukrajinské pěchoty, z toho 8800 – v roce 2023. Mezi vycvičené ukrajinské speciality patří i experti na provoz a údržbu samohybného děla Caesar, které Francie dodala Ukrajině ve 30 exemplářích. Obsluha děla Caesar není nijak složitá a ukrajinské posádky už v roce 2022 dokázaly i překonat francouzské rekordy v rychlém ovládání této zbraně. Zdá se tak podivné předpokládat, že francouzský vojenský personál je natolik nezbytný, aby musel zadávat souřadnice ruských cílů do elektronického naváděcího systému děla Caesar. 

Politika velmocí a silných zemí je velmi složitá, a někdy si její jednotlivé vrstvy opticky navzájem protiřečí. Olaf Scholz vyrazil do Pekingu, protože Německo nyní naléhavě potřebuje hlavně do Číny vyvážet více svého zboží, aby odvrátilo ekonomickou katastrofu, která se naň řítí. Scholz, aby domácí smečce německých protičínských politiků a médií zavřel hubu, vyrazil nejdříve do čínského města Čchung-čching, které je největší Pekingem přímo řízenou prioritní rozvojovou oblastí, která počtem obyvatel překonává i šanghajský přímo řízený hub. Pak odletěl do Šanghaje, a teprve nakonec zamířil do Pekingu. Scholz, aby všem kritikům doma zavřel klapačky, se v obou prvních městech soustředil na mediálně vděčnou propagaci německých investičních úspěchů v Číně. Každý Němec totiž zná jednoduchou rovnici – německý investiční úspěch v cizině = příliv daní z dividend do německé státní kasy, a luxusní manažerská pracovní místa pro vzdělané Němce v cizině!!! A Scholz měl co ukazovat. 

Německá společnost BOSCH v Čchung-čching (obrázek) na 240 000 metrech čtverečních právě rozjela továrnu a největší vývojové a výzkumné pracoviště na světě na tzv. vodíkové palivové články A! Kombinace elektrického a vodíkového pohonu, kterou Brusel považuje za klíč k budoucnosti evropského automobilového průmyslu, se tak začíná vyrábět a vyvíjet v Číně!!! A Scholz využil příležitosti se pochlubit: 

14. dubna 2024 Scholz pózoval médiím v továrně na vodíkové motory Bosch v čínském městě Čchung-čching. Úplné spuštění největšího vývojového a výzkumného centra světa na motory budoucnosti se očekává v květnu 2024, a nebude spuštěno v Evropě, ale v Číně! 

V Šanghaji, kam se přesunul z Čchung-čching, kde slavil mediální úspěch, už Scholz ztratil veškeré zábrany před nevolí domácí proti-čínské smečky, a směle vyhlásil: “Evropa je otevřená čínským automobilům”, a začal se promenovat po mamutích německých automobilkách ve městě, a ve Washingtonu se okamžitě rozezněly všechny poplašné sirény. Německo-čínské automobilky totiž letos zahájily společnou invazi do Mexika. Už  20% všech osobních a lehkých automobilů prodaných v Mexiku letos pochází z Číny. Tempo importu aut z Číny děsivě roste, a Číňané z BYD dokonce oznámili, že v Mexiku vybudují první čínskou automobilku na americkém kontinentu. Cílem invaze automobilek z Číny je v Mexiku vybudovat předmostí pro dobytí amerického automobilového trhu. Ten je totiž od dob Trumpa chráněn proti-dovozními cly, které postihují hlavně čínské, ale také evropské automobilky. Hlavní importér automobilů a jejich součástek Mexiko (90%) však postiženo cly není, neb tamní výroba zatím jede v režii Wall Street. Čínské a euro-čínské automobilky předpokládají, že časem přes budované mexické automobilové předmostí obejdou cla a zmocní se lukrativního amerického trhu. Němečtí dodavatelé automobilových dílů a moderních technologických komponentů pro automobily usazení v čínských městech jsou tak v Pekingu vítáni, a mohou směle s čínskou státní pomocí expandovat své továrny. 

Současná Scholzova návštěva v Číně je spojena s oslavami 10ti-letého výročí Německo-čínské deklarace o strategickém partnerství, a nejvyšší čínské vedení Scholzovi projevuje tu nejvyšší pozornost. Číňané jsou ostřílení diplomaté, a tak plně pochopili základní politický manévr, který Scholz při své 3 denní návštěvě Číny, (patří mezi nejdelší návštěvy německých kancléřů v Číně), vykonal. – Nejprve se soustředit na ekonomický zisk ze spolupráce s Čínou pro prosté Němce, aby domácí média nemoha fialově vrčet – a teprve na závěr návštěvy se v Pekingu pustit do politiky!  Manévr se zdařil a Scholz měl v Pekingu volné ruce. Je tak logické, a součástí vysoké diplomacie, že Scholz byl v Čchung-čching i v Šanghaji uvítán pouze nejvyššími místními představiteli. V Šanghaji byl Scholz osobně uvítán tamním nejvyšším představitelem KS-ČínyČchen Ťi-ning. Šanghaj stejně jako Čchung-čching jsou Pekingem přímo řízené oblasti Číny, jejich vedoucí straničtí představitelé tak stojí v hierarchii Číny výše než ministři, a jsou zároveň členy 20. politbyra KS-Číny, které představuje druhý nejvyšší čínský kolektivní orgán. Z pozic tajemníků strany v obou městech, kteří Scholze vítali, vede skoro vždy přímá cesta do nejvyšších pozic v čínské vládě, a straně, a naopak straničtí tajemníci těchto měst se na post často dostávají z nižších pozic ministrů. Typicky, současný premiér Číny Li Čchiang, který Scholze k nynější návštěvě pozval, vykonával funkci tajemníka strany v Šanghaji ještě na podzim 2022, než byl povýšen do Pekingu. Tvrdit tak, že Scholz byl Nejvyšším čínským vedením ponížen, je projevem naprosté neznalosti a neskutečné ignorance

Srovnáme-li tři cesty do Číny – Zemana v roce 2018, a Scholze a Yellenové letos, a výpravu Fialy do USA – pochopíme více:

Scholz byl za cestu terčem výpadů nejen části vlastních médií a politiků, ale zle vrčeli i tchajwanští nacionalisté. Scholz totiž, po neúspěchu výpravy Yellenové, která Číňanům sice podkuřovala a slibovala i Tchaj-wan. Ale hlavního cíle, omezení exportu čínského zboží do světa, který likviduje US průmysl, nedosáhla. Řekl v Pekingu u Xi klíčová slova: Německo se staví proti protekcionismu a podporuje volný obchod. Jako důležitý člen EU je Německo ochotno hrát aktivní roli při podpoře dobrého rozvoje vztahů mezi EU a Čínou. Yellenová se přitom ze všech sil snažila v úvodní části své návštěvy získat náklonnost prostých Číňanů, a její návštěvy čínských restaurací a jídla, která konzumovala se staly hitem čínských sítí, a její neokázalé vystupování vzbudilo přívětivé reakce. Nicméně neuspěla – Číňané nabyli sebevědomí a ukázali, že nehodlají USA ani ustupovat, ani uvěřit. A po té, co Yellenová po návratu z Číny začala zase z Washingtonu vrčet, že Číňané musí snížit export svého zboží jinak poznají moc západních cel a sankcí, se USA začali nepokrytě vysmívat: 

 

Na obrázku – šíp s nápisem China Overcapacity Theory = požadavek USA na snížení čínského exportu – jde o současný nejnovější protičínský západní politický narativ.

Vtip z 15. dubna publikovaný hlavní čínskou platformou pro šíření stranické politiky do světa – text v článku ke vtipu: USA špiní obchod mezi Čínou a Ruskem, aby svalily vinu za neúspěšné západní sankce! Západ tvrdí, že Čína poskytuje Rusku značné množství komponentů pro stavbu řízených střel a dronů, stejně jako optické části pro tanky a obrněná vozidla, což umožňuje Moskvě zvýšit výrobu obrany v jeho válka proti Ukrajině! Mimořádně rychlý rozvoj Rusko-Čínského obchodu děsí USA!

Ve stejnou dobu, kdy Yellenová začala na Číňany zase zlostně vrčet (15.4.) že:  Washington zastaví záplavu levného zboží na americký trh. Se nejvyšší novináři KS-Číny už smáli (15.4.) že:  Německé automobilky využijí návštěvy německého kancléře Olafa Scholze k prohloubení spolupráce se svými čínskými kolegy v zelené transformaci, a tak dále rozptýlí globální obavy z takzvané čínské nadměrné kapacity! A Scholz jim včera dal za pravdu nejen v tom. Doslova zlověstně pro USA ční z analýz jednání Xi – Scholz, pasáž že: Vysoké ceny energií vyvolané krizí (na Ukrajině) by mohly i nadále potápět německou ekonomiku, a že Čína podporuje mírová jednání. Kam míří společná Rusko-Čínská aliance je z jednání se Scholzem jasné – cílem je snížit geopolitické napětí ve světě a obnovit předválečné obchody s energiemi = “dobrovolná” kapitulace Ukrajiny za Putinových podmínek, a obnova energetických transferů z Ruska do Evropy. 

Velmi zajímavé je srovnání cesty Miloše Zemana do Číny (2018) s cestou Scholze (2024). Oba politici naložili do letadel ekonomickou elitu, a Zeman třeba vyjednával o dodávkách tatrováckých podvozků, českého mléka, masa a vína do Číny! Kelnerovi tehdejší aktivity raději nekomentuji. Kupodivu však tyto aktivity s čínskými protějšky rozjednával už někdejší ministr zemědělství Marián Juračka v letech 2014-2017, (KDÚ-ČSL), který ovšem nyní otočil korouhvičku, a za vládní korýtko přeběhl z Milošovy čínské party do tábora fialových protičínských nohsledů, a místo exportu českého vína do Číny se jej raději snaží bez daní vnutit Čechům ke konzumaci! Je to komické, protože podvozky tatrovek se nyní podle všeho místo vývozu do Číny montují pod děla, která střílí na Rusy, a čeští zemědělci se bouří, protože maso, mléko i víno není kam vyvážet, a oni musí likvidovat, jak chovy zvířat, sady, tak vinice! Doslova satiricky pak působí informace z 15.4. letošního roku, kdy nejvyšší čínská média zvěstovala svým lidem, že se mohou těšit na záplavu skvělého francouzského vína, francouzských lahůdek a delikates a módních výstřelků, včetně kosmetiky, protože Macronova Francie posílá své nejlepší obchodníky na největší čínský veletrh tohoto zboží, aby vše nabídli nedočkavým čínským kupcům! 336 francouzských obchodních značek se uchází o přízeň Číňanů. Za dobu řádění protičínské party v ČR se vývoz vín, potravin a luxusní kosmetiky do Číny zvýšil o 100%! Čeští vinaři, kosmetici, zemědělci stojí díky Fialovi před krachem, a někdejší dobré nápady Miloše Zemana, (je to ekonom, že), jsou v troskách, Fiala se musí v USA  producírovat na hokejovém utkání, protože tak chudý je jeho program s tamními byznysmeny. Zatím co Scholz se nyní v Číně ani nezastavil, a Zeman v roce 2018 jakbysmet, kolik měli důležitých jednání s představiteli Číny a jejich ekonomickými giganty, Fiala se v USA nudí, protože jeho vláda asi není schopna zařídit žádnou investici do ČR, ani export českého zboží. Stát tu není proto, aby vodil Čechy za ručičku, holedbal se Fiala před cestou do USA, ale nechápe, že občané a podnikatelé si platí stát, politiky a úředníky, aby trvale vylepšovali exportní možnosti pro české zboží, a aby trvale zajišťovali podmínky pro růst počtu lukrativních, moderních a dobře placených pracovních míst. Zatímco Orbán, Macron, Meloni i Scholz shánějí investory, kde se dá, a exportní trhy taktéž, Fiala letí do USA podat report CIA, potřást si rukou s Bidenem, a kouknout na hokejové utkání kvality, kterou si většina jeho občanů nemůže dovolit ani ve snu. Co dodat? Snad jen, že s Fialou bude brzy konec, nebo bude konec s Čechami, Moravou a Slezskem. Jestliže se každý politik na celém světě snaží prospět vlastní zemi, existuje jediná výjimka – fialoví! 

V Pekingu už je minimální mzda 87 CZK na hodinu, v ČR aktuálně 112 CZK. Vzhledem k nízkým nákladům na bydlení, energie a další komodity se už nedá říci, že by se Češi měli o moc lépe než Číňané. Růst čínské ekonomiky o 5% ročně, v ČR pád dolů, je jasný trend. Češi budou brzy Číňanů jejich úroveň životní závidět a Fialu, který republiku zadlužuje raketovým tempem, budou naši vnukové a vnučky proklínat! Nevyvážet do Číny české víno, maso, mléko, a další spotřební zboží, když k tomu byla příležitost, může napadnout jedině absolutní ekonomické ignoranty, kteří nemají po celém světě obdoby! S takou vládou není potom divu, že se české nemocnice už rozpadají, a vláda nemá peníze na jejich opravy! Že se nebude brzy, kde léčit, Fialu nezajímá, hlavně, že bude, kde válčit, že! 

Je středa 17. dubna 04.53 ráno. Analýzu jsem psal od včerejšího večera, a dál se v ní nedostanu. Děkuji za maily k předchozí analýze, na většinu jsem už odpověděl.  Zbytek dnes odpoledne. Hodně jsem vyčerpáním spal, proto včera ráno nebyla analýza. Mějte se krásně a děkuji za veškerou pomoc. Bez ní by nebylo našich analýz. Poslední pořady: V sobotu 13. dubna s Josefem Skálou na TV Bureš najdete zde.   V úterý 9. dubna  pořad s Petrem Hájkem na Protiproudu, najdete zde.  V sobotu 16. března – diskuse Svatoš-Skála na TV Bureš zdeJe sobota 13. duben 2024, 05.56 ráno. Mějte se krásně a děkuji za Vaši pomoc i pozornost.  

Naše analýzy čte odhadem nejméně 10 tisíc lidí denně. Kdyby každý přispěl desetikorunou měsíčně, nebyly by starosti. Protože tomu tak není, a doba je zlá, o to víc děkuji od srdce čtenářům, kdo nás i v dnešní těžké době podporují, aby naše analýzy mohly i nadále pokračovat! Mail na mne kpv0249@gmail.com 

Děkujeme Vám za pomoc! Vaše dary nám umožňují Vás informovat! Demokracie umírá ve tmě! Bez informací se nemůžeme správně rozhodnout, koho volit! Proto se snažíme informovat o všech! Nesloužíme žádné straně ani hnutí. Pokud někoho podporujeme, jde pouze o jednotlivé osoby, které osobně známe. Děkujeme, že naše pořady sledujete a naše články čtěte. Naši činnost můžete podpořit darem na účet 2902739284 / 2010, IBAN CZ79 2010 0000 0029 0273 9284, BIC FIOBCZPPXXX, Své platby prosím označte slovem DAR. Děkujeme! Všechny překlady jsou volné a v kontextu

 

 

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář