MAP 1910 US Deep State včera akceptoval Putinovy požadavky a “doporučil” administrativě USA, aby je splnila! Redukce Ukrajiny a “východního křídla” NATO je prý v nejlepším zájmu USA a světa!!

Vládnoucí čeští politici Pavel, Černochová, Rakušan, Lipavský a Fiala, a generál Řehka, kteří veškerou svou politiku v posledních měsících založili na manické snaze za každou cenu porazit Putina, ať to má pro ČR a její občany jakékoli důsledky, včetně jejich ekonomické likvidace, či fyzického vyhlazení. A kteří každého, kdo vyzýval k rozvaze, okamžitě označovali za “chcimíra”, ruského švába, či rovnou dezinformátora. Mají najednou obrovský problém! Hlavní americká vojensko-strategické organizace považovaná za nejdůležitější myšlenkové centrum US Deep State pro formování zásad budoucí politiky USA je ve své poslední zprávě označila za přívržence “nejhorší možné varianty řešení ukrajinské krize, která představuje pro USA i EU a celý svět tu nejnepříznivější a nejnebezpečnější variantu”! Naopak přední česká “chcimíra”, Andrejova mafiánská tetka Alena Schillerová, které fialoví ještě před měsícem nemohli za její návrhy na mírové řešení konfliktu na Ukrajině přijít ani na jméno, je podle doporučení těch nejvlivnějších amerických vojensko-strategických analytiků z Rand Corporation stoupenkyní toho nejlepšího možného způsobu ukončení války na Ukrajině, který je nejvýhodnější jak pro USA, tak pro EU, tak i pro Ukrajinu! Na začátku zprávy Rand Corporation ne náhodou varovně stojí: Analýza RAND zjistila, že zásadní předpoklady tvůrců politik o vývoji a následcích velkých válek – například jak dlouho tyto války potrvají a jak bude vlastně poválečný svět vypadat – se často ukazují jako zcela chybné, což v důsledku jen komplikuje další plánování řešení následků těchto konfliktů

Podle Rand Corporation je třeba: Ukončit rozšiřování NATO směrem na východ a ukončit posilování vojsk USA i vojsk zemí NATO v Evropě, zejména v její východní části! Obě tyto formy expanze západní vojenské moci nemají na Rusko žádné další odstrašující účinky, ale naopak vedou pouze k tomu, že Rusko tyto kroky vnímá jako bezprostřední přípravy USA na své zákeřné přepadení, a jen se tak zbytečně zvyšuje pravděpodobnost vypuknutí nikým nechtěné (jaderné) války.

Tato nová strategie US Deep State na deeskalaci vztahů s Ruskem je v absolutním protikladu s několikaletou štvavou politikou českého prezidenta generála Pavla, který už v roce 2015 jako nejvyšší politický voják aliance navrhoval, aby NATO přistoupilo k okamžitému rozmisťování jaderných zbraní okolo Ruska, jen aby se Putin ještě více vystrašil!!

Tato nová politika US Deep State dává za pravdu i myšlenkám Andreje Babiše na budoucí odstoupení od Černochové kontraktu na nákup letadel F-35, který Babiš slíbil vypovědět, až se stane premiérem. Z analýzy Rand vyplývá, že USA budou mít v budoucnu zájem na “nedráždění” Ruska zbytečným zvyšováním jaderných úderných kapacit v Evropě, a F-35 není svou koncepcí primárně nic jiného, než letoun určený pro první zákeřný jaderný útok na Rusko. Černochová se tak jako další český vládnoucí politik svým bezmyšlenkovitým lpěním na sdílené jaderné útočné kapacitě AČR pomocí F-35, která má strašit Putina, dle představ šířených nyní snad už jen současnými polskými válečnými avanturisty, dostává do rozporu s nastupující politikou USA neprovokovat zbytečně Rusko, než se to nechtěně zvrtne a vymkne kontrole. Paradoxně tak Babiš a Schillerová ještě před zveřejněním zprávy Rand začali do české politiky přenášet její důsledky! A stali se za to terčem nevybíravých útoků politiků a médií, kteří se tak rádi označují za proamerické! Fialová politická komedie tak dosáhla svého absolutního tragikomického vyvrcholení! 

Rand Corporation představilo 4 scénáře, jak bude vypadat svět v závislosti na použité americké strategii. Na tomto odkaze na zprávu Rand najdete všechny scénáře zhodnoceny pomocí grafiky – zelené značky = pozitivní vývoj, červené značky = hrozící nebezpečí. Ze zprávy vyplývá, že Fialovi vládní politici jsou stoupenci nejhoršího možného scénáře “Všudypřítomné nestability” (Pervasive Instability), kdežto Babišovi opoziční politici zastánci nejvýhodnějšího relevantního scénáře “Chladného míru” (Cold Peace). Zatím, co fialový scénář přináší nejvyšší rizika a problémy pro ekonomiky USA i EU, nezvládnutelné zbrojní výdaje a obrovské riziko vypuknutí III. světové války, scénář propagovaný v ČR politiky ANO, přináší mírná pozitiva pro růst ekonomiky USA i EU, akceptovatelné zbrojní výdaje, a minimální rizika vypuknutí dalších válek, či dokonce III. světové války.

Podle Rand Corporation se už svět nikdy díky zbytečnému ukrajinskému konfliktu nevrátí do šťastných devadesátých let, protože Rusko a Čína přestaly Západu důvěřovat, že se je nechystá zákeřně zničit, ale je možné ve světě udržovat stav podobný studené válce, který umožní stabilitu, mír a růst ekonomiky a životní úrovně ve všech zemích světa. K tomu je ovšem zapotřebí, aby vláda USA konflikt de-eskalovala, vyhověla základním ruským požadavkům, a neutralizovala revanšistické choutky Ukrajinců na odvetu, stejně jako jejich touhy po dobytí ztracených územích. Čím dříve konflikt takto skončí, tím více bude svět prosperovat, a žít v míru.

V ČR tak brzy nastane ironická situace – ve volbách do EU budou voliči vlasteneckých stran ANO, SPD, PRO, KSČM a dalších volit politiky, kteří ještě před zveřejněním analýzy Rand, prosazovali její současná doporučení americké administrativě, kdežto fialoví voliči budou volit strany, jejichž politici prosazovali řešení důrazně nedoporučovaná současné americké administrativě! Tento paradox vyvolává opravdu jízlivý úsměv nad tím, kam až to Fiala a jeho nohsledi dokázali za pouhé dva roky své vlády dotáhnout. 

Je úterý 13. únor 2024, 10.36. Maily za posledních pár dní jsem četl až po půlnoci. Odpovím na ně večer. Poslední pořady: 7.2. s Petrem Hájkem na Protiproudu. Pořad najdete zde. 20.1. s Josefem Skálou na TV Bureš. Pořad najdete zde.  4. ledna u Hájka na Protiproudu. Pořad najdete zde

Naše analýzy čte odhadem nejméně 10 tisíc lidí denně. Kdyby každý přispěl desetikorunou měsíčně, nebyly by starosti. Protože tomu tak není, a doba je zlá, o to víc děkuji od srdce čtenářům, kdo nás i v dnešní těžké době podporují, aby naše analýzy mohly i nadále pokračovat! Mail na mne kpv0249@gmail.com 

Děkujeme Vám za pomoc! Vaše dary nám umožňují Vás informovat! Demokracie umírá ve tmě! Bez informací se nemůžeme správně rozhodnout, koho volit! Proto se snažíme informovat o všech! Nesloužíme žádné straně ani hnutí. Pokud někoho podporujeme, jde pouze o jednotlivé osoby, které osobně známe. Děkujeme, že naše pořady sledujete a naše články čtěte. Naši činnost můžete podpořit darem na účet 2902739284 / 2010, IBAN CZ79 2010 0000 0029 0273 9284, BIC FIOBCZPPXXX, Své platby prosím označte slovem DAR. Děkujeme! Všechny překlady jsou volné a v kontextu.

Kdo naše analýzy publikuje, prosím, ať uvede jejich zdroj a nemění jejich obsah!

 

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář