MAP 1853 Putin včera uzavřel obchod století a frustrovaný Washington začal ihned vyhrožovat válkou USA proti Rusku! Ruská armáda zahájila překvapivě rychlý postup na Slavjansk, ukrajinské nejvyšší velení ztratilo schopnost koordinovat obranu svých vojsk!

(1) Válka na Ukrajině se začíná jednoznačně vyvíjet v ruský prospěch:

 7. prosince jednotky 106. výsadkové divize ruské armády nečekaně zaútočily severně od města Bachmut, u vesnice Весёлое, a podle svých tvrzení, rychle prorazily ukrajinskou obranu, a za jediný den postoupily o 2km směrem k městu Slavjansk, do týlu Severské skupiny vojsk Ukrajiny. Výsadkáři 106. divize při útoku obsadily desítky opěrných postavení ukrajinských vojsk, a hned první den své ofenzívy tak prorazili celou první linii ukrajinské obrany. Nejvýchodnější ukrajinské bojové skupině soustředěné kolem města Seversk, (ukrajinsky Siversk, 11 000 obyvatel), jihovýchodně od města Slavjansk, (110 000 obyvatel), která se v prostoru brání od léta 2022, kdy Rusové vyhnali Ukrajince z aglomerace Lysičansk-Severodoněck, (200 000 obyvatel),  tak hrozí přeříznutí zásobovacích tras a úplné operační obklíčení! Síla Severské skupiny ukrajinských vojsk se odhaduje na několik desítek tisíc válečníků. Snadnost s jakou včera ruští výsadkáři zlomili obranu nepřítele u Весёлое ukazuje na dále se prohlubující problémy s morálkou a bojovou schopností kyjevských vojsk! Úspěšný ruský útok severně od města Bachmut směrem na město Slavjansk proběhl přesně podle varování Zelenského zmocněnce pro diverze a sabotáže v oblasti pobřeží Azovského moře Petra Andryushchenka, který už 28. listopadu hlásil do Kyjeva, (viz MAP 1844), že ruské velení přesunuje přes Mariupol k Bachmutu početné obrněné síly, aby s nimi zaútočilo na Slavjansk! Ukázalo se tak, že ani 8 dní nestačilo nejvyššímu ukrajinskému velení, které je rozvráceno vnitřními spory mezi klikami Zalužného, Klička a Zelenského, aby obranu u Весёлое posílilo, a ruský útok odrazilo! Město Seversk leží v kotlině, a bude velmi těžké jej bránit, pokud Rusové vyženou Ukrajince z okolních vyvýšenin. Ruským plánem pravděpodobně bude nejprve obsadit Seversk, a potom od něj postupovat na Slavjansk. Takovýto postup umožní Rusům k zásobování svých útočících vojsk používat komunikace po ose Luhansk – Lysičansk – Severodoněck – Seversk, a odlehčit tak zásobování přes Mariupol, který je úzkým hrdlem ruské logistiky východně od Dněpru.  

(2) Putinův obchod století vyvolal podrážděné reakce v USA. Washington začal Rusku vyhrožovat válkou! 

Faktický vládce Saudské Arábie korunní princ Mohammed bin Salman Al Saud na včerejším setkání v Rijádu s Vladimírem Putinem potvrdil, že bohatá Saudská Arábie bude v příštích 2 letech v Rusku investovat 110 miliard USD, (2.4 bilionu CZK), a vytvoří tak desítky tisíc nových pracovních míst. Na každého obyvatele Ruska tak bude v letech 2024-25 investováno jen ze Saudské Arábie 16 000 CZK! Pro srovnání celé Česko dostane z hlavního fondu EU Recovery v letech 2021 – 2027 jen 915 milionů EUR  přímých dotací, zbytek budou jen půjčky!! A to představuje pouhých 2 178 CZK na jednoho obyvatele ČR!!!

Thayazin bin Haytham Al Said – korunní princ Ománu oznámil, že plně sdílí všechny Putinovy myšlenky a představy!!

Krom Saudů budou v Rusku investovat nepochybně i arabští šejkové, protože jejich současný vládce šejk Mohamed bin Zayed Al Nahyan byl prvním, kdo Putina na jeho nynější návštěvě přijal se všemi poctami, a nechal své stíhačky, aby na Putinovu počet kroužily nad místem jednání, a malovaly přitom barevnými kouři po nebi ruskou trikolóru. Popularita Putina a Ruska u Muslimů v Zálivu kulminuje. Ománský korunní princ Thayazin bin Haytham Al Said Putinův projev v Rijádu podle vlastních slov pozorně sledoval, a po jeho skončení řekl, že plně sdílí všechna Putinova hodnocení současné mezinárodní situace a naprosto souhlasí s nutností ukončit současný světový řádu dominance Západu a potřebu vybudovat nový systém ekonomických vztahů bez použití západních principů dvojího metru! Na jednání bylo oznámeno, že loďstva Íránu, Číny, Ruska, Indie, Brazílie, Ománu, Jižní Afriky a Pákistánu zahájí pravidelné plavby a cvičení ve vodách Perského/Arabského zálivu!!

Ruská delegace, která se do zemí Zálivu vypravila v nejsilnější možné sestavě – ministr zahraničí Sergej Lavrovem, velmistr diplomatického umění, místopředsedové vlády Andrej Belousov a Alexandr Novak, ministr průmyslu a obchodu Denis Manturov, předsedkyně Ruské státní banky Elvira Nabiullinová, považovaná západními bankéři za suverénně nejvyššího finančního čarodějníka celého světa, neboť na jejím umu si západní finančníci i jejich sankce pravidelně vylamují všechny své zuby, šéfové Roskosmosu a Rosatomu – Jurij Borisov a Alexej Lichačev, kteří řídí technologické klenoty Ruska, které se nyní otevírají Arabům, a samozřejmě čečenský vůdce Ramzan Kadyrov, souvěrce Arabů i Peršanů, muž, který u muslimů Putinovi hravě otevře takřka každé zavřené dveře! Nabiullinová je etnická Tatarka z dělnické rodiny, Kadyrov je Čečenec, Alexandr Novak se narodil v Ukrajinské Avdijivce, o kterou se nyní svádějí tuhé boje. Složení Putinova týmu ukázalo na národnostní a náboženskou pestrost Ruska, něco, co Západ vehementně popírá! Ale hlavně na nesmírnou chytrost ruské diplomacie, která dokázala svou výpravou do Zálivu zasadit symbolicky poslední, ale velmi krutou ránu někdejšímu hegemonovi této oblasti USA. Postavení, které si USA vybojovali válkami, a získali výhružkami, Putin převzal přátelskou návštěvou. A to se neodpouští!

Jen pár hodin po Putinově triumfu v zemích Perského zálivu už z Washingtonu vztekle uhodilo! John Kirby, mluvčí úřadu Národní bezpečnosti USA na brífinku zahřímal, že armáda USA bude nucena se zapojit do válečného konfliktu proti Rusku, v případě, že by Putinovi bylo dovoleno získat na Ukrajině strategické vítězství, protože pak by mohl napadnout NATO! Jak hluboce letos klesla autorita Washingtonu ve světě, dokazuje, že Kirby za své výhružky Rusku sklidil v řadách nepřátel Západu jen smích, místo toho, aby v nich vyvolal strach, jak se to dařilo ještě jeho předchůdcům! Noční můrou Trumpovy politiky bylo, že se Rusko spolčí s Čínou! Výsledkem politiky Bidena, Bruselu a Fialové partičky se stalo spojenectví Ruska, Číny, Indie, Brazílie, Jižní Afriky a většiny muslimských zemí! A to se opravdu povedlo!! 

Je čtvrtek, 7. prosince, 22.14 hodin večer. Na  maily odpovím zítra. Mějte se krásně! Moje poslední pořady: Na konferenci Blaha / Drulák / Svatoš a další z 2.prosince.  U Hájka na Protiproudu z 22. listopadu, a na Petr Bureš TV ze 17. listopadu najdete zde.   Naše analýzy čte odhadem nejméně 10 tisíc lidí denně. Kdyby každý přispěl na vánoce nebo desetikorunou měsíčně, nebyly by starosti. Protože tomu tak není, a doba je fialově zlá, o to víc děkuji od srdce čtenářům, kdo nás i v dnešní těžké době podporují, aby naše analýzy mohly i nadále pokračovat! 

Mail na mne kpv0249@gmail.com 

Přeji všem krásné vánoce. Kdo naše analýzy publikuje, prosím, ať uvede jejich zdroj a nemění jejich obsah! 

Děkujeme Vám za pomoc! Vaše dary nám umožňují Vás informovat! Demokracie umírá ve tmě! Bez informací se nemůžeme správně rozhodnout, koho volit! Proto se snažíme informovat o všech! Nesloužíme žádné straně ani hnutí. Pokud někoho podporujeme, jde pouze o jednotlivé osoby, které osobně známe. Děkujeme, že naše pořady sledujete a naše články čtěte. Naši činnost můžete podpořit darem na účet 2902739284 / 2010, IBAN CZ79 2010 0000 0029 0273 9284, BIC FIOBCZPPXXX, Své platby prosím označte slovem DAR. Děkujeme! Všechny překlady jsou volné a v kontextu.

 

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář