MAP 1854 Kyjev chystá ústup o desítky kilometrů! Ruská vojska včera severně od Avdijivky prolomila poslední obrannou linii ukrajinských vojsk! Kyjev přiznal, že hrozí zhroucení celé fronty!

Dnešní analýza je dlouhá, omlouvám se, ale na jejím konci najdete dvě absolutní perličky – několikaminutová videa z Ukrajiny – zachycující, jak kyjevská elitní po zuby ozbrojená komanda přepadla termálních lázně Kosino na Zakarpatí, a honila v nich naháče, děsila ženy a dívky, a nakonec pochytala starce a další pacienty, asi aby bylo kým rychle zalepit množící se díry na ruské frontě! 

Včera 9. prosince pozdě večer známý ukrajinský vojenský expert plukovník Roman Svitan, kterého ještě letos v dubnu hojně citovala česká mainstreamová média, když sebevědomě vyhlašoval, že Rusům po zahájení letní ukrajinské ofenzívy na Donbase díky nasazení západních zbraní rychle dojde dech, a budou poraženipřiznal, že nyní už ukrajinské armádě nezbývá, než ustoupit o 20km zpět, jinak hrozí zhroucení celé ukrajinské obranné linie, a ztráta kontroly nad rozsáhlým územím Donbasu! 

Mapa chystaného ústupu ukrajinské armády na Donbasu, jak jej oznámil ukrajinský vojenský expert plukovník Roman Svitan. Tmavě růžová – území kontrolované Rebely a Ruskem od roku 2014. Světle růžová – území pod kontrolou Ruska do 9. prosince 2023. Zelená – hlavní směry ukrajinské letní ofenzívy a osvobozená území od května do prosince 2023. Červené šipky – současné ruské útoky. Modro-Žluto-Červená linie – nová obranná linie ukrajinské armády, na kterou podle plk. Svitana musí ukrajinská vojska rychle ustoupit, jinak hrozí úplné zhroucení celé ukrajinské obranné linie!

Ruská vojska včera prolomila poslední obranné postavení ukrajinských vojsk severně od města Avdijivka mezi železničním uzlem Очеретино, (3 500 obyvatel), a silničním uzlem Орловкa, (850 obyvatel), severně od vesnice Бердычи, (267 obyvatel). Jak Орловкa tak Бердычи mají vybudovanou obranu pouze jižním a východním směrem. Ruská vojska už ovšem po prolomení ukrajinské obrany operují i severně od obou opevněných vesnic, a postupují přímo na západ mezerou v obraně mezi obcí  Орловкa a městem Очеретино. Kyjevské velení včera odpoledne vrhlo do prázdného prostoru mezi uzly odporu Очеретино a Орловкa narychlo sehnané zálohy, aby se tam zakopaly, položily minová pole, a zabránily Rusům pokračovat v postupu. Zálohy ale byly soustředěnou ruskou dělostřeleckou palbou a leteckými údery zničeny, nebo rozprášeny, a část se jich raději rychle vzdala, než aby kladla marný odpor. Z Очеретино přes Орловкy a Бердычи vede nejdůležitější zásobovací silnice do hlavní ukrajinské pevnosti na východní Ukrajině – Avdijivka, (před válkou 30 tisíc obyvatel, nyní až 10 000 ukrajinských vojáků), a Rusové včera tuto zásobovací silnici překročili, a přerušili tak hlavní logistickou trasu do pevnosti. Ruský průlom ukrajinské obrany má zatím šířku méně než 3km, a už před třemi týdny byli z vesnice Бердычи, po té co se do ní nakrátko probojovali, vyhnáni, ale pokud Ukrajinci průlom opět rychle neuzavřou, a nevyženou Rusy zpět, bude osud města Avdijivka zpečetěn, protože bez zásobování nelze dlouho bojovat. 

Ruský průlom – Žlutý čtverec = místo, kde není vybudována Ukrajinská obrana. Žluté vlnovky – narychlo budovaná ukrajinská obrana. Červené šipky – ruské útoky. Červený klíč – ukrajinská pevnost Avdijivka.

Podle včerejšího vyjádření ukrajinského vojenského experta plukovníka Svitana, který ještě na jaře tvrdil, že Rusové budou v létě zahnáni na Krym a „rozemleti“, bude ztráta Avdijivky pro Ukrajinskou obranu kritická:  Avdijivka je pevnost na kopci. Východní část města a průmyslová zóna stojí na dominantní vyvýšenině.  Pokud ustoupíme z výšin na východě Avdijivky, budeme nuceni ustoupit až 20 km na západ k nové obranné linii na vyvýšeninách Карловка – Очеретино, protože v nížinách nevydržíme ruský nápor. Zároveň bude pád severního předměstí Doněcka – Avdijivky a vynucené stažení o 20 km až do vyvýšenin na linii Карловка – Очеретино znamenat i další vynucený ústup ukrajinské armády z jižního předměstí Doněcka – Марьинки, ( kterou už tento týden Rusové skoro celou od Ukrajinců vyčistili ), a to až o 18 km západně k vyvýšeninám u města Курахово, (18 000 obyvatel), a rovněž tak bude nutné vyklidit, další pevnost na vyvýšeninách – město Вугледар, (17 000 obyvatel), jižně od Doněcka, a ustoupit z něj 22 km na sever k městu Курахово. Pokud tento ústup nebude včas a řádně proveden, hrozí úplný rozpad celé ukrajinské obranné linie na Donbase! Proto je naprosto nutné bránit pevnost Avdijivka ze všech sil a do posledního vojáka.

Slovy plukovníka Svitana – obrana Avdijivky má nyní stejnou důležitost, jako obrana 6. armády ve Stalingradu. Posádka Avdijivky se musí obětovat, aby zadržela ruský postup, jinak hrozí rozbití a prolomení celé dosud kohezní a fortelně vybudované ukrajinské fronty na Donbase. Po obsazení Avdijivky a ústupu Ukrajinců na Svitanovu linii už ovšem Rusové nebudou muset prolamovat obranu, která byla ženijně budována několik let. Ruská dělostřelecká, obrněná, vzdušná, elektrotechnická, profesionální, morální, technická a materiální převaha, znásobená převahou v živé síle, tak už bude mít mnohem jednodušší cestu k dalším vítězstvím! 

17. června 2022 Moskevský Gosudar nařídil svým vojskům, aby neútočila čelně proti pevnostní linii táhnoucí se od města  Вугледар přes předměstí Doněcka Марьинка a Авдеевка, až k městu Bachmut, protože by to stálo příliš mnoho životů, ale aby armáda celou linii obešla z týlu a donutila tak nepřítele k ústupu z pevností, a ukončila tak ostřelování civilistů v Doněcku, které je zločinem proti lidskosti. Putin tehdy také řekl: splnění tohoto úkolu bude “nějakou dobu trvat”, ale ostřelování Doněcka nakonec ustane. Nyní se podle ukrajinských vyjádření zdá, že Putinův rozkaz bude konečně splněn, a bude splněn přesně podle jeho pokynů, bez zbytečného plýtvání ruskou krví v nesmyslných čelních útocích proti celé linii. A i v tom asi tkví současný rozdíl mezi popularitou prezidenta Zelenského a prezidenta Putina mezi občany jejich států. 

Ukrajina je nyní v zoufalé situaci. Fronta se hroutí pod vytrvalým ruským tlakem, její nejvyšší elity si jdou navzájem nelítostně po krku, a včerejší hlášení kyjevských médií dokonale dokreslují celý rozvrat: 

Včera odpoledne společnost Ukrenergo, monopolní státní provozovatel elektrické sítě na Ukrajině, oznámila, že už není schopna, v důsledku nouzové situace způsobené náhlým výpadkem jedné elektrárny, plánovanou opravou druhé elektrárny, a nedokončenými opravami několika dalších elektráren, které byly minulou zimu poškozeny ruským ostřelováním, zajistit dostatek elektřiny pro bezpečné napájení sítě. Kolaps celé rozvodové sítě se podařilo podle Ukrenergo odvrátit až na poslední chvíli pouze díky nouzovým dodávkám elektřiny z Rumunska a Polska. Situace v následujících týdnech však bude vážná, protože navzdory oteplení, a včerejšímu volnému dni, byla spotřeba elektřiny na Ukrajině příliš vysoká. A pokud Rusové znovu zaútočí a spotřeba neklesne, čekají Ukrajince těžké týdny. Ukrenergo přiznal, že důvodem výpadků je nemožnost vyrábět v současné době dostatek elektřiny. Zima teprve začíná, a energetika Ukrajiny se už začíná hroutit. A to ještě před očekávanými Putinovými raketovými útoky, jaké provázely Ukrajince celou poslední zimu. 

Ukrajinci včera ostře reagovali na ohlášený protest maďarských autodopravců, kteří se rozhodli připojit ke Slovákům a Polákům, a zablokovat hraniční přechody.

Ve vyhlášení maďarské policie se uvádíKrajská policie Szabolcs-Szatmár-Bereg povolila demonstraci oznámenou maďarskými dopravci, jejímž cílem je upozornit Evropskou komisi a maďarskou vládu na závažné následky dohody mezi Evropskou unií a Ukrajinou a Moldavskem, částečně liberalizující silniční nákladní dopravu, což dostalo mnoho maďarských podniků do kritické situace. Dopravci požadují okamžité přezkoumání dohody a obnovení licenčních kvót v ukrajinsko-maďarských nákladních přepravách, a také účinnou a intenzivní úřední kontrolu ukrajinských dopravců. 

Polská blokáda kamionové přepravy přes ukrajinské hranice podle Danyla Hetmantseva, šéfa výboru pro finanční, daňovou a celní politiku ukrajinského parlamentu jen za listopad způsobila propad ukrajinského exportu o 40%, a stála Ukrajinu 228 milionů EUR, (5.7 miliardy CZK) pouze na ušlých celních exportních poplatcích. Hetmancev navíc přiznal, že Ukrajina nyní neplatí z vybraných daní, cel a poplatků, nic jiného než armádu, protože všechny ostatní státní a veřejné platby hradí výlučně z miliard zasílaných z EU, a z dalších spojeneckých zemí!

Nemáte žádné morální právo očekávat, že lidé zbankrotují, protože Ukrajinci jsou ve válce, prohlásil jeden z vůdců polské blokády, novinář a příležitostný řidič kamionu Tomasz Oryński. Podle Poláků Ukrajinští celníci úmyslně zdržovali celý rok polské kamiony na hranicích 2 týdny, aby ukrajinské kamiony mohly za stejnou dobu uskutečnit dvě cesty do Evropy a zpět! Naopak podle Ukrajinců polské dopravní firmy přišly v důsledku sankcí o možnost přepravovat evropské zboží do Ruska a Běloruska, a tak jim nezbylo, než se nelítostně natlačit na ukrajinský dopravní trh.

Ukrajinský parlamentní šéf Hetmantsev, dokonce ve sporu dopravců prohlásil, že když jsou ukrajinské přepravní služby, zboží a a další služby levnější a kvalitnější než evropské, tak Evropanům nezbývá nic jiného, než aby se přizpůsobili Ukrajinským cenám a pracovním podmínkám!  To je volný trh – základ, na kterém EU stojí! 

Za povolením, aby Ukrajinci vozili zboží bez omezení po celé EU stojí zejména Německo, protože jeho automobilky jsou nyní životně závislé na dodávkách levných dílů smontovaných na Ukrajině! Je to zajímavé, nejméně do roku 2010 bylo českým dopravcům pod hrozbou likvidačních pokut přísně zakázáno, ačkoli jsme již byli 6 let členy EU, převážet jakýkoli náklad mezi dvěma německými městy!! Němci si tím chránili svůj vlastní dopravní trh!! Nyní Ukrajinci – nečlen EU – mohou vozit bez omezení náklady mezi vnitrostátními evropskými městy, protože to Němcům a dalším západním zemím vyhovuje! Proč – protože ukrajinské kamiony výrazně snižují náklady na dopravu, což příznivě ovlivňuje výrobní náklady a cenovou konkurenceschopnost evropských společností, jak vyplývá ze slov Anny Derevyanko, výkonné ředitelky lobbystické skupiny European Business Association, sídlící v Kyjevě, která němečtí průmysloví podnikatelé plně potvrzují.

Opět tak jdou proti sobě zájmy chudých zaměstnanců a podnikatelů z východní EU, kteří díky sankcím na Rusko a bezmezné podpoře Ukrajiny přicházejí na buben, se zájmy Západu EU, který na sankcích a válce vydělává! 

O tom, jak dovoz závadných ukrajinských vajec, drůbeže a obilí ničí české zemědělce, bylo napsáno mnoho zpráv už před válkou i nyní. V EU se nyní zakazuje klecový chov drůbeže, a v Česku se chystá 8% drůbežářů chov ukončit, a 27% omezit, protože na chov jedné slepice je třeba investovat 750 CZK, aby se splnila nařízení EU.  Už nyní se přitom v ČR chová 58 % nosnic v tzv. obohacených klecích, kde mají slepice “hnízda”, a místo pouze drátěné podlahy i podestýlku na hrabání. Na Ukrajině se ovšem stále udělují dotace, na čistě “drátěný” chov drůbeže, která žije pouze v drátěné kleci s drátěnou podlahou! Na tomto videu si můžete prohlédnout ukrajinskou veteránku – odstřelovačku, která po propuštění z armády dostala před pár dny právě na takovýto v EU zakázaný chov drůbeže ukrajinskou státní dotaci. Protože podle šéfa finančního výboru ukrajinského parlamentu Hetmanceva Kyjevský režim nyní všechny domácí příjmy státního rozpočtu používá výhradně na zabezpečení armády, je jasné, že dotace odstřelovačce byla vyplacena z evropských nebo amerických miliard! Jak má potom český zemědělec konkurovat ukrajinské farmářce, když mu EU zakázala klecový chov, nedala žádné dotace na nový neklecový chov, a místo toho poslala miliardy na Ukrajinu, aby je tam rozdělovali farmářům na zakázané klecové chovy!? (Video)

Ukrajina se hroutí nejen na frontě. Včera se jako na potvoru nejen zhroutila ukrajinská energetická síť, ale se i zatopila část kyjevského metra, – prý důsledek Kličkova tureckého hospodaření ve městě.  Rozvrat je blízko, přiznala včera i První dáma Ukrajiny Zelenská na vlnách BBC, když si stěžovala, že Ukrajinci jsou ve „smrtelném nebezpečí“, když budou ponecháni napospas Rusům, když západní země nebudou pokračovat ve své finanční podpoře.

Aby měl Kyjev za západní miliardy koho vyzbrojit a poslat zalepit díry na ruské frontě, vyslal včera své elitní mladé válečníky, aby pochytaly staré, morbidně obézní a nemocné muže v lázeňském komplexu Kosino. Jak vypadá taková razie kyjevských vlastenců na staré naháče v termálních lázních si můžete prohlédnout na tomto veselém videu. A zde s ukrajinským komentářem

Je neděle, 10. prosince, 04.48 hodin ráno. Na  maily odpovím až v úterý, protože v pondělí budu spolu s Vidlákem, Kratochvílem, Foldynou a Skalickým večer diskutovat v Ústí nad Labem. Mějte se krásně! Moje poslední pořady: Na konferenci Blaha / Drulák / Svatoš a další z 2.prosince.  U Hájka na Protiproudu z 22. listopadu, a na Petr Bureš TV ze 17. listopadu najdete zde.   Naše analýzy čte odhadem nejméně 10 tisíc lidí denně. Kdyby každý přispěl na vánoce nebo desetikorunou měsíčně, nebyly by starosti. Protože tomu tak není, a doba je fialově zlá, o to víc děkuji od srdce čtenářům, kdo nás i v dnešní těžké době podporují, aby naše analýzy mohly i nadále pokračovat! 

Mail na mne kpv0249@gmail.com 

Přeji všem krásné vánoce. Kdo naše analýzy publikuje, prosím, ať uvede jejich zdroj a nemění jejich obsah! 

Děkujeme Vám za pomoc! Vaše dary nám umožňují Vás informovat! Demokracie umírá ve tmě! Bez informací se nemůžeme správně rozhodnout, koho volit! Proto se snažíme informovat o všech! Nesloužíme žádné straně ani hnutí. Pokud někoho podporujeme, jde pouze o jednotlivé osoby, které osobně známe. Děkujeme, že naše pořady sledujete a naše články čtěte. Naši činnost můžete podpořit darem na účet 2902739284 / 2010, IBAN CZ79 2010 0000 0029 0273 9284, BIC FIOBCZPPXXX, Své platby prosím označte slovem DAR. Děkujeme! Všechny překlady jsou volné a v kontextu.

 

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář