MAP 1855 Ukrajinská vojska utrpěla kolosální ztráty při pokusu překročit Dněpr! Ukrajinští nacionalisté se včera začali bouřit proti generálům, kteří je zbytečně poslali na jistou smrt!

Není to ani měsíc, co česká mainstreamová média oslavovala skvělé úspěchy ukrajinských vojsk při násilném překročení řeky Dněpr. Ukrajinci měli dokonce podle těchto zpráv po úspěšném vylodění zahnat demoralizované  Rusy na ústup, a způsobit jim obrovské ztráty! Z Kyjeva celý listopad vytruboval prezident Zelenskyj ohromné úspěchy svých vojsk na Dněpru, a vychloubal se, že přechod Dněpru je jen začátkem nové ukrajinské ofenzívy, která brzy vyžene ruské okupanty z Krymu! Jak se ovšem včera ukázalo, vše bylo zase jinak, a přesně opačně! 

Mapa bojů o Dněpr, které podle včerejších přiznání ukrajinských médií způsobily Ukrajincům kolosální a naprosto zbytečné ztráty!

Významné ukrajinské liberálně-nacionalistické zpravodajské médium, Думская, které je ostře protiruské, si poprvé přestalo brát servítky – Námořníci překročí řeku pomocí improvizovaných prostředků a většina z nich je zabita, když se přiblíží ke břehu. Ti, kteří přežili a přešli Dněpr, jsou ihned na jeho břehu rozstříleni vším, co mají Rusové v arzenálu. Zranění odtud nejsou evakuováni. Lidé jsou prostě neustále zbytečně vrháni přes řeku, vlna za vlnou –  a rovnou obvinilo ukrajinskou generalitu, že neustálé vysílání vojáků na lodích přes Dněpr, aby tam bojovali s Rusy o pár kilometrů bažin, je zločin proti Ukrajině!

Podle redakce Думская jsou ukrajinské ztráty při bojích o Dněpr kolosální. Ukrajinští vojáci jsou prý Rusy likvidováni, zabíjeni a potápěni po celých praporech, už když se na chatrných lodích pokoušejí překročit Dněpr, a zbytek je nemilosrdně zmasakrován na břehu. Celá bitva nikam nevede. Podle redaktorů  Думская, v bojích na Dněpru jde o naprosto zločinné a zbytečné plýtvání ukrajinskými životy, které má jediný smysl, aby se kyjevská generalita a politici mohli před západní veřejnosti vychloubat, že ofenzíva pokračuje a je úspěšná! 

Včerejší útok redakce Думская na dosud nedotknutelné kyjevské potentáty je významný z několika skutečností:

  1. Jde o první přímý útok významné redakce na Zelenského a ukrajinskou generalitu, za to, jak hloupě vedou válku, a jak nemilosrdně ženou mobilizované Ukrajince na smrt, jen aby se zalíbili svým západním chlebodárcům. 
  2. Přiznání redakce Думская o kolosálních ztrátách a naprosté ruské vojenské převaze na levém břehu Dněpru dokazuje, že Ukrajinská armáda nedokázala soustředit, ani na tomto pro ni nejvýhodnějším kousku bojiště dostatek sil, hlavně děl, minometů, dronů a raketometů HIMARS, aby dokázala ruské dělostřelectvo odehnat z dostřelu. Ač se to vojenskému laikovi může zdát podivné, útok přes Dněpr mezi zničenou přehradní nádrží Kachovka a městem Cherson, je z hlediska konfigurace terénu a rozmístění základen pro Ukrajince nejlepším možným útokem na celém východním bojišti. Levý břeh Dněpru je nižší než pravý břeh. Nelze se na něm skrývat. Lze jej krásně z pravého břehu pozorovat. Síť cest je na pravém břehu hustá, na levém cesty takřka nejsou. Stačí jediné – soustředit na pravém břehu více palebných prostředků všeho druhu a munice, a ustřílet Rusy, a odehnat je 15 až 30 km od toku Dněpru! Jelikož Ukrajinci nedokázali palebnou převahu vytvořit, ač podle ruských zpráv soustředili k podpoře útoku dostatek děl i raketometů HIMARS, a dronů, značí to jediné – Ukrajincům došla munice!!!! 
  3. Včera velitel nejvýchodnější skupiny ukrajinských vojsk generál Syrskyj, který řídí boje od Charkova, až k předměstí Doněcka Avdijivka, nařídil svým vojskům šetřit municí, a drony, a přestat útočit! Nařízení generála Syrského a zpráva redakce Думская tak potvrzují důležitou skutečnost – NATO nedokázalo Ukrajinu zásobit stejným množstvím munice, jako dokázal pro svá vojska vyrobit a nakoupit Putin!! Toto kardinální selhání kolektivního Západu bude mít kolosální následky. Bez dostatečného množství munice a zabijáckých dronů nebude Kyjevská soldateska schopná vzdorovat ruským útoků nikde na celé frontě, a bez munice se její obrana rychle zhroutí!
  4. Včerejší ruské zprávy z fronty hýřily optimismem a hlásily úspěšný postup na celé řadě míst, kde se předtím celý rok Rusům nedařilo prolomit ukrajinskou obranu!! Ruský postup opět dokazuje, že Ukrajině už zoufale chybí nejen munice, ale  i vojáci! 
  5. Redakce Думская je napojena na významné proevropské konzervativně-liberální politiky! Redakce je historicky personálně spojena se členy ukrajinské parlamentní strany Evropská solidarita, která je přidruženým členem Evropské lidové strany. Českými členy Evropské lidové strany jsou TOP-09 a KDÚ-ČSL, a Slovenskými členy jsou hlavně Dzurindovo KDH, a Matovičova Partaj! Náhlý útok redakce Думская na Zelenského a jeho generály za selhání ukrajinské ofenzívy a zločinné zbytečné plýtvání s ukrajinskými životy znamená jediné – dosavadní bezvýhradní bruselští podporovatelé kyjevského režimu už hledají politickou oběť, na kterou by všechny ukrajinské neúspěchy svedli, aby odvedli pozornost od vlastních selhání, a aby do Kyjeva dosadili své nové loutky! 

Dnes budu v 18. hodin diskutovat v Ústí nad Labem v restauraci Tyršovka!

Je pondělí, 11. prosince, 04.31 hodin ráno. Na  maily odpovím až v úterý, protože v pondělí budu spolu s Vidlákem, Kratochvílem, Foldynou a Skalickým večer diskutovat v Ústí nad Labem. Mějte se krásně! Moje poslední pořady: Na konferenci Blaha / Drulák / Svatoš a další z 2.prosince.  U Hájka na Protiproudu z 22. listopadu, a na Petr Bureš TV ze 17. listopadu najdete zde.   Naše analýzy čte odhadem nejméně 10 tisíc lidí denně. Kdyby každý přispěl na vánoce nebo desetikorunou měsíčně, nebyly by starosti. Protože tomu tak není, a doba je fialově zlá, o to víc děkuji od srdce čtenářům, kdo nás i v dnešní těžké době podporují, aby naše analýzy mohly i nadále pokračovat! 

Mail na mne kpv0249@gmail.com 

Přeji všem krásné vánoce. Kdo naše analýzy publikuje, prosím, ať uvede jejich zdroj a nemění jejich obsah! 

Děkujeme Vám za pomoc! Vaše dary nám umožňují Vás informovat! Demokracie umírá ve tmě! Bez informací se nemůžeme správně rozhodnout, koho volit! Proto se snažíme informovat o všech! Nesloužíme žádné straně ani hnutí. Pokud někoho podporujeme, jde pouze o jednotlivé osoby, které osobně známe. Děkujeme, že naše pořady sledujete a naše články čtěte. Naši činnost můžete podpořit darem na účet 2902739284 / 2010, IBAN CZ79 2010 0000 0029 0273 9284, BIC FIOBCZPPXXX, Své platby prosím označte slovem DAR. Děkujeme! Všechny překlady jsou volné a v kontextu.

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář