MAP 1852 Razantní zdražení obyčejných léků – nový plán Bruselu! Uvalit zelené poplatky i na léky! Vyrábět se mají v Západní EU!

V ČR je dlouhodobý nedostatek léků, který se ministerstvu zdravotnictví stěží daří vyřešit. Současně nejsou peníze na zdravotnictví, ani na platy lékařů, ani na platy zdravotních sester. Politici se už dohadují, jestli v rámci úspor zavřou malé nebo velké nemocnice! Lidé nemají peníze, aby si hradili kvalitní zdravotní péči. A co vymyslí úředníci a politici v Bruselu – masivní zdražení obyčejných léků!!

Celá EU není schopná zajistit svým občanům dostatek léků! Podle analýzy banky ING z 10. října 2023 je EU odkázaná na dovoz 75% evropské spotřeby základních generických léků hlavně z Indie a z Číny. V Bruselu se proto sešli politici a euro-úředníci a vymysleli řešení: Vlády jednotlivých zemí EU dostanou pro farmaceutické firmy výjimku ze zákazu dotovat ze státních rozpočtů výrobní firmy na svém území, a za státní dotace budou moci vyrábět léky! Ďábel se ovšem jako vždy skrývá v maličkostech:

  • nové dotované farmaceutické firmy budou povinny tyto léky vyrábět pomocí obnovitelných energií a nejnovějších ekologických standardů! Takto vyráběné základní léky budou ovšem několikanásobně dražší, než současné léky, a při současné krizi nebudou chudí občané schopni, si tyto základní léky nakupovat, a chudé země, typicky Česko a Slovensko, které s bídou zvládají hradit náklady na své zdravotnictví, se dostanou do neřešitelné situace. Buď nakoupí nové evropské zelené léky, a nebo zaplatí doktory a další zdravotní personál! 
  • dovoz levných léků z Indie, Číny a USA, které nebudou vyráběny podle Evropských Green Deal pravidel, má být zakázán, či na něj mají být uvalena vysoká cla!
  • nové Green Deal farmaceutické továrny mají být postaveny za evropské a vnitrostátní dotace, a z nich má být i výroba financována. Podle plánu EU, se tak mají nové farmaceutické továrny stavět pouze v bohatých západních zemích, protože ty jediné na jejich výstavbu budou mít zdroje. Nová luxusně placená pracovní místa na výrobu předražených léků, které nebudou v celém světě cenově konkurenceschopné, tak mají vzniknout primárně v západní EU! Chudí obyvatelé východní EU tak mají ztratit přístup k levným základním lékům vyráběným v Číně, USA, Kanadě a Indii, mají být nuceni nakupovat předržené Západní ECO léky! Východní EU tak má opět dotovat Západní EU!

Celý plán je už v plném běhu, a první dotované západní farmaceutické firmy už zahajují výrobu, a nebo jsou ve výstavbě. Krom toho, že se před pár dny ukázalo, že neschopné vlády Čech (Babiš, Fiala) a Slovenska (Matovič až Odór) nebyly schopny zajistit žádné evropské dotace, aby i na našich územích vznikly nové farmaceutické továrny se skvělými dotovanými platy! Se ukázalo, jak je celý plán bruselských euro-úředníků na výrobu léků, při které se neprodukuje CO2 nesmyslný! 

V rakouském městě Kundl otevřela 10. listopadu farmaceutická firma Sandoz novou továrnu na produkci amoxicilinu, nejběžnější formy antibiotika penicilinu. Továrna byla postavena s přispěním 50 milionů EUR rakouské státní dotace! Továrna bude pokrývat takřka celou evropskou spotřebu této formy penicilinu, ovšem za vysoké ceny. Továrna je totiž postavená podle nejnovějších principů Green Deal, a celá její výroba sníží evropskou produkci CO2 o hodnotu, kterou produkuje 36 000 lidí, nebo 12 000 domácností! Nesmysl je zřejmý na první pohled – snížením produkce CO2 v hodnotě 36 tisíc osob bylo dosaženo za cenu drastického zdražení penicilinu pro 440 milionů osob!! A to je teprve začátek. Další nové bruxelae-pharma-farmy se mají podle plánů Bruselu v západní Evropě stavět jako houby po dešti! Vyšší mzdové a provozní náklady a přísnější environmentální pravidla znamenají, že výroba léků v Evropě je dražší než například v Asii. Bez veřejného financování by rakouský závod prostě nebyl životaschopný, píše se v závěrečné zprávě o nové továrně v rakouském městě Kundl!

Opět se tak ukázalo, že odklon od levných ruských energií = konec nejen evropského průmyslu, ale i konec evropské výroby léků! Nová evropská auta za milion si takřka žádný obyčejný Evropan nemůže dovolit. Nové obyčejné léky, které mají být už “mnohem dražší než šálek kávy”,  jak se vyjádřil Euro-úředník, si už také žádný obyčejný Evropan, ani žádná česká či slovenská zdravotní pojišťovna nebudou moci dovolit! Proč ovšem česká vláda zaspala, a nestaví žádnou podobnou továrnu, jako je ta ve městě Kundl, i v ČR, je na pováženou! Jde o úmysl, a nebo o neschopnost? V každém případě, práce v levných montovnách našim lidem na nové léky nevydělá! A zdravotní stav většiny českých zaměstnanců tak naše vlády evidentně nezajímá!  A takové vládce je třeba ihned vyměnit, bez ohledu, zda jednají v úmyslu, či z vrozené blbosti.

Je čtvrtek, 7. prosince, 07.29 hodin ráno. Na  maily odpovím zítra. Mějte se krásně! Moje poslední pořady: Na konferenci Blaha / Drulák / Svatoš a další z 2.prosince.  U Hájka na Protiproudu z 22. listopadu, a na Petr Bureš TV ze 17. listopadu najdete zde.   Naše analýzy čte odhadem nejméně 10 tisíc lidí denně. Kdyby každý přispěl na vánoce nebo desetikorunou měsíčně, nebyly by starosti. Protože tomu tak není, a doba je fialově zlá, o to víc děkuji od srdce čtenářům, kdo nás i v dnešní těžké době podporují, aby naše analýzy mohly i nadále pokračovat! 

Mail na mne kpv0249@gmail.com 

Přeji všem krásné vánoce. Kdo naše analýzy publikuje, prosím, ať uvede jejich zdroj a nemění jejich obsah! 

Děkujeme Vám za pomoc! Vaše dary nám umožňují Vás informovat! Demokracie umírá ve tmě! Bez informací se nemůžeme správně rozhodnout, koho volit! Proto se snažíme informovat o všech! Nesloužíme žádné straně ani hnutí. Pokud někoho podporujeme, jde pouze o jednotlivé osoby, které osobně známe. Děkujeme, že naše pořady sledujete a naše články čtěte. Naši činnost můžete podpořit darem na účet 2902739284 / 2010, IBAN CZ79 2010 0000 0029 0273 9284, BIC FIOBCZPPXXX, Své platby prosím označte slovem DAR. Děkujeme! Všechny překlady jsou volné a v kontextu.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář