MAP 1793 US Deep State včera varoval Washington, že kyjevská soldateska může brzy vyprovokovat ruský jaderný úder proti zemím východního křídla NATO! Zelensky včera slíbil Ukrajincům brzká “velká vítězství” a “hromady mrtvých Rusů”! Analýza, jak rozpoutat jadernou válku!

Proslulá americká vojensko-politická organizace RAND Corporation, kterou ruská média pravidelně obviňují nejméně z toho, že představuje “stínový generální štáb USA”, před pár dny vydala znepokojivou analýzu dalšího možného vývoje války na Ukrajině, a podle analýzy je pravděpodobné, že válka eskaluje do několika různých “jaderných scénářů”.

Ruští analytici, včera použili pro popis role RAND Corporation v mocenské struktuře USA výraz “теневой“, který se v Ruštině používá ve spojení s popisem organizace hlavně ve smyslu: existovat v pološeru, oficiálně se neodhalovat, ale zároveň hrát vedoucí roli.  Je tak zřejmé, že Rusové berou analýzu RAND Corporation naprosto vážně, a  je tak na čase, se jejími závěry zabývat podrobněji. 

Zprávu sestavilo 15 nejvyšších amerických expertů na Rusko, Putina, a Ruskou armádu, kteří pracují jak pro vládu USA, tak pro nevládní organizace. Na zprávě tito odborníci pracovali letos několik měsíců. (Celý originál zprávy – 91 stran v anglickém jazyce, najdete zde). 

Že je zpráva vysoce aktuální, je jasné z noční bojovné rétoriky vůdce kyjevské soldatesky Zelenského. Ten utrpěl minulý týden při své návštěvě v zámoří značné neúspěchy. V USA se s ním v podstatě nikdo vážně nebavil, a na rozdíl od jeho poslední návštěvy, nebyl ani středem veřejné pozornosti. Na závěr návštěvy navíc obdržel z Bílého domu několikastránkovou direktivu, kterou musí rychle splnit, jinak už nebude žádná další podpora. Tento soupis nařízení je vůči Ukrajině, a hlavně vůči zbytku jejího obyvatelstva, které ještě nepoložilo svůj život na oltář vlasti, a nebo neuteklo, nesmírně tvrdý! Zelenskyj například musí “zliberalizovat ceny elektřiny, energií a plynu pro ukrajinské obyvatelstvo na tržní úroveň EU” Pro představu – v současné době Ukrajinci platí za 1m3 plynu 4.91 CZK, kdežto Češi podle zářiového ceníku okolo 38 CZK! Obdobné zvýšení bude ve všech energetických komoditách. Text nařízení Washigtonu, str. 2Splnit do jednoho roku: (Bod 4) Implementovat plán zaměřený na liberalizaci sazeb za plyn a elektřinu, a zároveň vypracovat cílený režim podpory pro zranitelné spotřebitele v souvislosti s reformou systému dotací elektřiny. Provést přípravu na rozvoj „zelené“ energie a integraci energetických systémů mezi Ukrajinou a EU. Doprovodit proces liberalizace mechanismy sociální ochrany ke zmírnění dopadů na chudé osoby a přelidněné regiony!  

Ukrajina tak bude mít brzy vážný problém, protože lidé z nízkých platů nezaplatí náklady za energie! Putin si je toho určitě vědom, a tak ve stejné době, kdy Zelenskyj obdržel několikastránkové nařízení Washingtonu, jak vyždímat z Ukrajinců každou hřivnu, nařídil, aby obyvatelé nových území Ruska, dostali mimořádné hypotéky na bydlení, s úrokem maximálně 2%! Navíc podle tarifů za spotřebu plynu se v Luhansku letos platí 25 korun měsíčně za každou osobu, která žije v bytě, kde se na plynu vaří, a kde se pomocí plynu ohřívá voda! Za elektřinu se platí 0.9 CZK za kWh! Ceny, na které mohou Češi i Slováci jen vzpomínat! 

Zelenského a jeho soldatesku tak čeká osud Violetty Chamorové. Na její prezidentskou inauguraci, když CIA a Pentagon v tajné teroristické válce porazily nikaragujské komunisty, vyslal Washington na samém počátku 90 let svého českého obdivovatele Havla. A ten byl z inaugurace celý zkoprnělý, protože mu Chamorová, na jeho otázku, proč se neraduje z vítězství, odpověděla, že není proč, protože USA ihned zastaví Nikaragui veškerou pomoc, a budou se dožadovat splacení úvěrů. A to skončí tím, že časem vůdce poražených komunistů Daniel Ortega snadno vyhraje volby a stane se prezidentem Nikaragui! Jak Chamorová Havlovi řekla, tak se taky stalo! A nepoučitelný a nenasytný Washington, opět o tomto víkendu vydal Zelenskému stejné příkazy, jako před lety Chamorové – vyždímat vlastní obyvatele o každou hřivnu, a připravit rozprodej půdy a státního majetku západním investorům! A jmenovat nové soudce podle diktátu západních odborníků!  

Včera v pozdě v noci, Zelenskyj z Kyjeva hřímal, že brzy Ukrajinci uslyší výborné zprávy z bojiště, že Ukrajina podnikne proti ruskému teroristickému státu údery, které Rusku přinesou ztráty na životech, které bude Rusko tvrdě pociťovat! Tyto nové údery proti Rusku dal do jasné souvislosti s nedávnými úspěšnými raketovými útoky na Krym, Sevastopol a ruské lodě v přístavech, a hovořil o tom, že ukrajinská tajná služba získala informace, na která místa ruského zbrojního průmyslu musí být ukrajinské akce soustředěny! 

Noční řeč Zelenského, tak naplnila jeden ze scénářů RAND Corporation, který může skončit jadernou válkou. Analýza RAND Corporation tvrdí, že v případě, že Ukrajina zahájí útoky proti ruským cílům, které jsou považovány za strategické pro průmyslovou kapacitu Ruska, a nebo pokud Ukrajina dokáže nanést ruské armádě citelné ztráty, Rusko buď ukončí válku nějakou formou míru, a nebo zahájí jaderné údery na Ukrajinu, aby válku rychle vítězně ukončilo! Jaký scénář Rusko použije, je nejisté. Proto je podle analýzy RAND Corporation ve Washingtonu na místě vysoká míra opatrnosti, protože tato jaderná eskalace vyvolaná Ukrajinou může skončit ruským jaderným preventivním úderem proti NATO i USA! 

RAND Corporation ve zprávě výslovně varuje, že jadernou eskalaci mohou úmyslně i neúmyslně vyvolat, jak Kyjev tak Moskva, a že oba režimy mohou mít zájem na této eskalaci!

Jedna z možných variant zahájení jaderné války mezi Ruskem a NATO podle analýzy RAND Corporation spočívá v samotné činnosti NATO! Posilování východního křídla NATO (Polsko, ČR, SR, Maďarsko, Rumunsko, Estonsko, Litva a Lotyšsko) o nové jednotky NATO, zejména o jednotky schopné rychlých úderů a útoků, a o jednotky vybavené zbraněmi dalekého dosahu se schopnostmi jaderných úderů – typicky hromadění raket, a letadel, může vyvolat v Moskvě podezření, že tyto nové jednotky nejsou určeny k obraně území NATO, a k odstrašení ruské agrese, ale slouží, jako skrytá příprava k překvapivému útoku na Rusko, s cílem Rusko definitivně zničit! Reakcí pak může být, okamžité zahájení jaderné války všemi ruskými prostředky, s cílem předejít útoku NATO! RAND varuje, že ruské vedení je nevypočitatelné, a že jaderná válka mezi zeměmi NATO a Ruskem může být vyvolána i omylem jedné ze stran! Vzhledem k tomu, že generál PePa i fialová válečnice Černochová jsou známí stoupenci hromadění nových úderných zbraní a útočných jednotek, zejména v Pobaltí, a na východním křídle NATO, bylo by záhodno, je rychle vyměnit za podstatně rozváženější politiky, kteří chápou, že jen absolutní idiot může riskovat vyvolání jaderné války, tím, že svého protivníka vystraší, aby si myslel, že ho chce přepadnout první! 

Podle zprávy: Náhlé a nečekané ztráty ruské armády na ukrajinském bojišti mohou dostat nejvyšší ruské velení pod časový tlak při hledání alternativních způsobů vojenského řešení vzniklé krizové situace, a spustit tak rychlý jaderný scénář! (Str. 7 zprávy.) Jakmile Rusko zahájí jadernou válku, je pravděpodobné, že v ní nebude používat nukleární zbraně malé ráže, a provede jen několik úderů. Ale použije velké jaderné nálože, a v dostatečném množství, protože politická cena za použití jaderných zbraní bude pro Rusko vysoká i v případě ojedinělých malých úderů, kdežto jistota, že mnohačetné masivní jaderné údery splní svůj účel, přinese jen přibližně stejnou politickou cenu! Pokud se ruské velení rozhodne použít jaderné zbraně, použije je v takovém množství a velikosti, aby splnilo své vojenské cíle. (Str. 7 zprávy.) Vzhledem k nebezpečí jaderné eskalace, je nutné, aby země NATO, a zejména USA, udržovaly robustní a živé diplomatické, politické a vojenské kanály s vedením Ruska, protože bez nich není možné včas celou eskalaci zastavit a odvrátit. (Str. 11. zprávy.)

Opět tak vyvstává otázka nad logikou současné politiky generála PePy, který v rozporu s doporučeními RAND Corporation ze dne 21. září, ještě 25. září tvrdil, že si v tuto chvíli nedokáže obnovení postu českého velvyslance v Rusku představit! Čte vůbec nejvyšší politické vedení ČR analýzy RAND Corporation!? Už 27. března jsme v analýze MAP 1637 citovali švédského profesora špionáže Tonyho Ingessona a estonské diplomaty, kteří varovali, že snižování úrovně a počtů západních diplomatů v Rusku neumožňuje udržovat přehled o dění v ruské nejvyšší politice, ani ji ovlivňovat, ani s Moskvou účinně vyjednávat. Jak vidíte, v Česku vládnou nebezpeční šílenci, kteří nejen riskují, že zbytečně vyprovokují Rusko k preventivnímu jadernému úderu, ale ještě úmyslně likvidují veškeré diplomatické, vojenské a politické kanály, které by takovýto úder v omylu, a nebo ze strachu, mohly odvrátit! 

Zpráva RAND Corporation je vysoce komplexní a varovná. Žijeme ve světě, který mohou naši politici díky své hlouposti a nadutosti, již zítra zničit, aniž vůbec pochopí, jak se jim to podařilo! Kdo umí anglicky, doporučuji mu zprávu k přečtení. Někdy, až bude více času, rozebereme ji podrobněji. Napište mi na mail kpv0246@gmail.com, pokud o to stojíte.

Je středa 27. září, 04.45. Poslední pořad, ve kterém jsem hostoval u pana Hájka, z 19. září najdete zde. Naše analýzy čte odhadem nejméně 10 tisíc lidí denně. Kdyby každý z nich přispěl desetikorunou měsíčně, nebyly by starosti. Protože tomu tak není, o to víc děkuji od srdce těm čtenářům, kdo nás i v dnešní těžké době podporují, aby naše analýzy mohly i nadále pokračovat! 

Mail na mne kpv0249@gmail.com .

Kdo naše analýzy publikuje, prosím, ať uvede jejich zdroj a nemění jejich obsah! 

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář