MAP 1794 Unikla tvrdá data o tzv. sociální turistice ukrajinských uprchlíků! 42 500 měsíčně pro ukrajinskou matku samoživitelku! 42% ukrajinských uprchlíků provádí tzv. sociální turistiku! Brusel oznámil, že na Čechy a Slováky vypíše nové daně, aby zaplatil úroky z půjček pro Ukrajinu! Pentagon oznámil, že nebude mít na žold pro svá vojska! Jediná Putinova kremelská pokladna přetéká zlatem díky dalším a dalším novým obchodům! Mluvčí vlády USA vyzval americké podnikatele, aby více podnikali v Rusku!

Putinova kremelská pokladnice přetéká penězi i zlatem stále víc a víc. Nejnověji začal tento měsíc moskevský Gosudar ve velkém dodávat zkapalněný plyn LPG železničními cisternami do iránských přístavů, a odtud loděmi do pákistánského přístavu Karáčí. První zásilka 100 tisíc tun LPG proběhla navzdory sankcím úspěšně, pákistánští řidiči jsou prý nadšeni ruskými cenami, a kolotoč ruských dodávek LPG Pákistánu se začíná roztáčet. Další mamutí kšefty upekl Gosudar s Indií. V ruském severomořském přístavu Murmansk se začaly o letošním létě nakládat indické lodě ruským koksovatelným černým uhlím, a kolem arktického pobřeží Sibiře začaly toto uhlí transportovat do indických přístavů. Indická vláda je s výsledkem těchto arktických obchodů s Ruskem nadšená, a ke vzteku CIA, uzavřela s Putinem nejen dohodu o výcviku indických vojáků v ruské Arktidě, ale i dohodu o výstavbě desítek nových ledoborců pro Putinovu “severní ledovou trasu” ve svých  indických loděnicích. CIA k novým rusko-indickým námořním obchodům trpce poznamenala, že se Washingtonu díky západním sankcím podařilo dosáhnout i obnovení pravidelného velkokapacitního námořního spojení mezi indickým přístavem Čennaí, (5 milionů obyvatel), a ruským Vladivostokem. Tato námořní trasa přitom skončila s rozpadem SSSR, a od té doby byla mrtvá. Nyní po ní putují miliony tun ruského obilí, surovin, energií, a zejména černého uhlí, po kterém jsou Indie i její uhelné elektrárny věčně hladové! Gosudar nyní s čínskou pomocí buduje další sibiřské železnice, aby zvýšil tranzit ruských surovin a plodin směrem k východosibiřským přístavům. Podle všeho se Goudar tento měsíc také domluvil se severním Kimem, a ruské uhlí a dřevo, začne putovat do Indie i ze severokorejského přístavu Najin, jak bylo zvykem v dobách SSSR.

Mainstreamová média neustále a do omrzení českým i slovenským občanům opakují, že Putin je stále více izolovanější, a že se jeho ekonomika hroutí. Opak je pravdou. V pondělí byly v ruském nejvýchodnějším vojenském okruhu zahájen rozsáhlé manévry armád Gosudarových spojenců. Cvičení se účastní armády Bruneje, Indie, Vietnamu, Indonésie, Laosu, Číny, Kambodže, Mayanmaru, Thajska, Filipín a Malajsie, a nezdá se, že by jejich vlády chtěly Putina nějak izolovat! 

Putin evidentně nemá problém svoji válku financovat. Podle ruských vojensko-vlasteneckých médií, která komentovala poslední ekonomická data ruského statistického úřadu, většina Rusů žije v chudobě, protože platy v Rusku jsou stále nízké, ale kdo se přihlásí do první linie, nebo jako profesionální voják, bude dostávat vysoký plat. A to jeho rodinu dočasně pozvedne z chudoby, až do doby skončení speciální operace na Ukrajině. A nebo do jeho smrti, jak média přiznávají.

Podle ruských dat se Gosudarova populace dělí na tyto sociálně-ekonomické skupiny:

  • 21 % populace má nižší průměrný příjem na hlavu než 19 tisíc rublů, 4750 CZK, a to je hrozná chudoba.
  • 38 % populace má nižší průměrný příjem na hlavu než 27 tisíc rublů, 6480 CZK, a to je beznadějná bída.
  • 27 % populace má nižší průměrný příjem na hlavu než 45 tisíc rublů, 10 800 CZK
  • 13 % populace má nižší průměrný příjem na hlavu než 60 tisíc rublů. 15 000 CZK, a to je nižší střední třída
  • 15% populace má nižší průměrný příjem na hlavu než 100 tisíc rublů, 24 000 CZK, a to je střední třída.
  • 8% nejbohatších Rusů má průměrný příjem na hlavu vyšší než 100 tisíc rublů, a to jsou boháči.
  • Součet % v tabule je 122%, jak se to ruskému autorovi povedlo netuším, nicméně takto to napsal. V Rusku jsou mimořádně nízké ceny bydlení, a energií, proto Rusové nejsou až tak chudí, jak to vypadá podle přepočtu na CZK. V každém případě, s Fialou v čele, se brzy ruské životní úrovni přiblížíme! 
  • Že v tabulce rozdělení ruského bohatství něco bude, je zřejmé z pořadí zemí podle koncentrace bohatství na světě: 1. Rusko, 2. Švédsko, 3. USA, 4. Irsko, 5. Norsko, 6. Švýcarsko, 7. Německo, 8. Česko!!! Slovensko až 23! Protože v moderním světě platí, že prací a zaměstnáním se bohatství nezískává, je tak zřejmé, že mezi Ruskem a Západem není rozdíl, chudoba je tam na vzestupu! 

Pentagon včera rozeslal svým zaměstnancům a vojákům písemné nařízení, jak se mají chovat, až v sobotu dojdou USA peníze na výplaty, jak se očekává! Zástupci vojáků varovali americké politiky, že velká většina profesionálních vojáků USA žije od výplatě k výplatě, a nemůže si dovolit pracovat zadarmo, jak ve Washingtonu vymysleli. Pentagon nicméně vojákům oznámil, že než se v Kongresu dohodnou, z čeho jim budou vyplácet mzdu, musí podle zákona sloužit USA zadarmo. A upozornil je, že ale musí platit nájmy, a další platby spojené se svým ubytováním, a bydlením svých rodin. Vojenští analytici USA varovali, že celý svět bude mít z armády USA legraci, protože už nebude ani schopná platit svým vojákům. Podle včerejších nočních zpráv se nepředpokládá, že by se zákonodárci v USA rychle dohodli, z čeho budou svoji, a ukrajinskou soldatesku v nejbližších dnech financovat. Putin evidentně žádné problémy s financováním své armády nemá.

A asi ani mít nebude. Protože včera 27. září odpověděl mluvčí ministerstva zahraničí USA Mattew Miller na otázku, zda USA zakáží americkým byznysmenům podnikat v Rusku:  Že USA naopak ani neplánují zakazovat Američanům podnikat v Rusku, protože nejsou v žádném konfliktu s ruským lidem. Pouze se musí dodržovat sankce na určité druhy podnikání ve vojenské a technologické oblasti! A obvinil Rusko, a Putina, že to naopak oni podnikání Američanů v Rusku znesnadňují! Včerejší vyjádření Mattewa Millera zapadá do celé řady dalších signálů z Washingtonu, které ukazují, že Amerika už má války na Ukrajině dost, a nehodlá ji donekonečna financovat! 

Stejně tristní finanční situace, jaká nyní panuje v USA, vládne i v Bruselu. Evropská komise proto svolala naléhavé zasedání členských států, které má vyřešit akutní nedostatek peněz v Bruselské kase. EU chybí desítky miliard, které se musí zaplatit na úrocích z půjček, které si Brusel se svolením vlád zemí EU nabral u bankéřů, aby měl z čeho vyplácet mnohamiliardové dotace Italům a Španělům, aby nezkrachovaly, a Ukrajincům, aby měli za co válčit, a z čeho vyplácet své úředníky, vojáky a důchodce. Celkem Brusel naléhavě potřebuje jen příští rok od Evropanů navíc vybrat dalších nejméně 36 miliard EUR, 900 miliard CZK! Proto Brusel vymyslel, že jeho úředníci vypočítají podle svých tabulek kolik v každé zemi EU bude příští rok činit firemní zisk, a 0.5% tohoto zisku, mu každá vláda země EU zaplatí z daní svých občanů! Pro ČR to bude znamenat značnou finanční zátěž. Podnikatelé v ČR odvádějí 19% daně z čistého zisku. Ale Brusel bude chtít po ČR 0.5% z hrubého zisku! To může představovat 20 až 80 miliard CZK ročně, podle toho jak se bude dařit ekonomice!

Nejděsivější údaje tohoto týdne ovšem přišla z Ukrajiny. Podle nich zahájili Ukrajinci, kteří utekli do Evropy hromadné stěhování za sociálními dávkami! Podle vlastních ukrajinských údajů, 42% Ukrajinců uteklo do Evropy, a stěhuje se v ní ze země do země, jen aby získali, co nejvyšší možné sociální dávky a výhody! Prý jen 27% Ukrajinců do EU uteklo a přesunuje se ze země do země za vyšším platem, a jen 31% Ukrajinců v Evropě pracuje! Podle samotných ukrajinských sociologů si Ukrajinci mezi sebou vzájemně radí, ve které zemi EU jsou aktuálně k mání ty nejlepší sociální podmínky, a podle toho se stěhují. Z ČR tak už za vyššími sociálními dávkami do Německa od-imigrovalo 50 tisíc Ukrajinců, a z Polska dokonce 350 000 tisíc. Německo se stalo pro tyto migrující Ukrajince populární, protože matce se dvěma dětmi do 18 let, přiděluje 1700 EUR měsíčně, 42 500 CZK, bezplatné ubytování, a všem školící programy na výuku Němčiny, a výuku tzv. inkluze a integrace do německé společnosti, které místo práce navštěvuje 99% těchto tzv. migrujících Ukrajinců! Srovnání s tím, co Fiala vyplácí pracující matce samoživitelce, která vychovává dvě české děti, je tristní. Ještě smutnější ovšem je, že od příštího roku mají Češi i Slováci platit do Bruselu další desítky miliard, jen aby Evropská komise měla z čeho platit úroky za miliardy EUR, které si u bankéřů letos napůjčovala, a poslala je tzv. válčícím Ukrajincům. Češi tak budou navíc příští rok platit nejen přemrštěné ceny energií a poplatky za Green Deal, jak vymyslel Fiala, ale i dluhy za válčící Ukrajince, a sociální dávky pro migrující Ukrajince, kteří mají v Německu vyšší sociální dávky,  než jsou kolikrát české platy! To je nový politický směr – fialismus! 

Je čtvrtek 28. září, 05.30. Přeji všem krásný státní svátek. Děkuji za maily. V neděli bude podrobná analýza zprávy Rand Corporation. Poslední pořad, ve kterém jsem hostoval u pana Hájka, z 19. září najdete zde. Naše analýzy čte odhadem nejméně 10 tisíc lidí denně. Kdyby každý z nich přispěl desetikorunou měsíčně, nebyly by starosti. Protože tomu tak není, o to víc děkuji od srdce těm čtenářům, kdo nás i v dnešní těžké době podporují, aby naše analýzy mohly i nadále pokračovat! 

Mail na mne kpv0249@gmail.com .

Kdo naše analýzy publikuje, prosím, ať uvede jejich zdroj a nemění jejich obsah! 

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář