MAP 1785 Šok! 90% zmobilizovaných Ukrajinců to už má za sebou! Údaje o katastrofálních ztrátách kyjevské soldatesky včera na poradě v Poltavě oznámil vysoký mobilizační komisař Ukrajiny! Gosudarova vojska už zneškodnila skoro 2 miliony Ukrajinců!

Kyjevská soldateska utrpěla včera 16. září krutý debakl. 17. srpna vrhnul vojevůdce Zelenskyj, za oslavných fanfár českých médií, do bitvy o vesnici Pаботино svoji poslední obrněnou zálohu, elitní 82. útočnou leteckou brigádu vyzbrojenou tím nejlepším, co NATO dodalo. S výzbrojí 90 US kolových transportérů Stryker, 40 GER pásových obrněných vozidel Marder, a 14 GB tanků Challanger 2, byla 82. brigáda považována za nejsilnějších ukrajinskou jednotku. A celá prošla několika měsíčním výcvikem v zemích NATO.   Včera 16. září kyjevská soldateska zbytky 82. brigády stáhla do zálohy, a nařídila brigádu doplnit. Podle ruských hlášení je 82. brigáda totálně zničena a vybita, a je neschopna jakéhokoli dalšího nasazení. 

Včera, v sobotu 16. září, se v Poltavě na Ukrajině konala porada místních politiků, na které několikráte vystoupil nově jmenovaný vysoký představitel kyjevské soldatesky pro mobilizaci podplukovník Vitalij Berežnyj! Pplk. Berežnyj byl jmenován Zelenským do této vysoké funkce po svém návratu z fronty, a jeho úkol je jasný, vyždímat z regionu Poltava na frontu každého Ukrajince!

Pplk. Berežnyj během porady, (video čas od 26.28, pozor vystupoval opakovaně), přiznal, že válečné ztráty představují 80 až 90 ukrajinských vojáků z každých 100 loni na podzim zmobilizovaných. A že měsíční mobilizační plány se nyní daří, kvůli odporu Ukrajinců se nechat zmobilizovat, plnit jen na 8 až 13%, a to znemožňuje doplňovat vojska a postavit nové brigády, pro které NATO dodalo výzbroj! Berežnyj také místním vůdcům oznámil, že město Poltava a oblast Poltava jsou v mobilizaci nejhorší na Ukrajině, a požadoval, aby se místní úředníci aktivně zapojili do vyhledávání ukrytých branců, a aby byla ve městě na nejfrekventovanějších místech vybudována nejméně tři nová záchytná a náborová střediska, která budou brance lákat a lapat! (Další brutální video z lovu mobilizačních komisařů na obyčejné Ukrajince.)

Na Ukrajině byly podle výpočtů CIA od začátku války do konce června letošního roku už mobilizovány 2 miliony Ukrajinců. (Podrobně vysvětleno v naší analýze MAP 1739.) Z údajů o ztrátách, které včera přednesl pplk. Berežnyj, a z údajů CIA o počtu zmobilizovaných, tak vyplývá, že 80 až 90% zmobilizovaných Ukrajinců již padlo, bylo zraněno, stalo se invalidy, a nebo v důsledku vojenských útrap onemocnělo, a už neslouží v armádě. 1.6 až 1.8 milionů Ukrajinců tak již bylo vojsky moskevského Gosudara zneškodněno! Podle výpočtů CIA už nyní na Ukrajině zbývají poslední 2 miliony branců, kteří by byli schopni bojovat, kdyby se je podařilo nějakým způsobem zmobilizovat! 

Vojska moskevského Gosudara jsou naopak při chuti. Rusové včera v severní části bojiště dobyli několik malých vesnic, a využili dezorganizace ukrajinské obrany ve směru na Charkov, a z chodu překročili řeku Oskol, a na jejím severozápadním břehu vybudovali silné předmostí. Hlavní obranná linie, řeka Oskol, za kterou se mohli už měsíc pomalu ustupující Ukrajinci zachytit, tak byla překonána. V cestě na Kupjanks a k Charkovu tak už nestojí žádné vážnější přírodní překážky. 

Včera jsem se byl podívat na Rajchlově demonstraci na Václaváku.  Akce podle mně naplno odhalila jediné, že samotný Rajchl a jeho parta PRO zatím nedokáží přesvědčit dost lidí, aby je přišli podpořit proti vládě. Podle mého odhadu tak hrozí, že se bude příští rok ve volbách do Europarlamentu opět opakovat tristní výsledek z posledních parlamentních voleb, a rozdrobené opoziční síly opět nebudou zvoleny, protože nepřekonají s výjimkou Okamury a Babiše volební klauzuli, a jejich hlasy propadnou. Opoziční politici z neparlamentních stran se tak musí rychle probudit do drsné politické reality, a začít profesionálně každodenně makat, nebo nás čeká další fialové vítězství. Děkuji všem, kdo se akce účastnil, protože každá akce má svůj význam. Byť v tom, že odhalí, že se zatím dílo nedaří. Kdo se včas nedokáže poučit ze svých chyb, je odsouzen k nezdaru. Kdo je po včerejší demonstraci spokojen, je naivní, a podlehl sebeklamu. 

Je neděle 17. září,  03.19. Poslední  video – moji besedu s panem Hájkem ze středy 30. srpna najdete zdeNaše analýzy čte odhadem nejméně 10 tisíc lidí denně. Kdyby každý z nich přispěl desetikorunou měsíčně, nebyly by starosti. Protože tomu tak není, o to víc děkuji od srdce těm čtenářům, kdo nás i v dnešní těžké době podporují, aby naše analýzy mohly i nadále pokračovat! 

Mail na mne kpv0249@gmail.com .

Kdo naše analýzy publikuje, prosím, ať uvede jejich zdroj a nemění jejich obsah! 

 

 

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář