MAP 1784 Putin chystá něco “velkého”! A Zelenskyj “rozzuřil” CIA! Analýza – první část!

Před pár dny se v Bělorusku u hranic s Ukrajinou konalo “vojenské protiteroristické cvičení“. Krom Ruska a Běloruska se cvičení účastnili i vojáci Kazachstánu, Kyrgyzstánu a Tádžikistánu. Hlavním cílem společných manévrů bylo procvičit ochranu vojsk proti radiačním, chemickým a biologickým zbraním.  O společném cvičení těchto vojsk  u hranic s Ukrajinou se v českých médiích pro jistotu moc nepsalo, a byl proto vážný důvod. 

Od začátku letošního srpna totiž kyjevská soldateska začala raketami a drony napadat ruskou 126. Brigádu pobřežní obrany, která je zodpovědná za ochranu Krymu, přístavu Sevastopol a Černomořské flotily. Útočit na ropné tankery. A dokonce mořskými drony zaútočila i na ruský kavkazský přístav Novorossijsk, a poškodila v něm jeden ropný tanker. Soldateska a západní média byla z výsledků těchto útoků u vytržení, a nadšeně jejich výsledky troubila do světa. Jejich radost však netrvala dlouho.

Protože Putin v důsledku ukrajinských útoků nařídil uzavřít ruský přístav Novorossijsk, a vláda Kazachstánu, a globální  ropné společnosti Chevron (USA, bývalý Standard Oil), Shell (USA, GB,) a Agip (Itálie), byly rázem vzteky bez sebe! Přes přístav Novorossijsk se totiž vyváží naprostá většina kazašské ropy, a ta putuje hlavně do EU. Tedy putovala, než na její jediný koncový ropný terminál – přístav Novorossijsk zaútočil válečník Zelenskyj, a jeho nemyslící soldateska!

Kazachstán má jedinou cestu, jak dodávat do EU ropu, a to přes Novorossijsk. Ropovod, který do něj kazachstánskou ropu přivádí přes Rusko severně okolo Kaspického moře má kapacitu 1.4 milionu barelů denně! Hlavními podílníky na ropovodu, který Putin dokončil v roce 2018 jsou krom Kazachstánu a Ruska ještě Chevron, Shell, a Agip! Když Rusko a Saudská Arábie před týdnem oznámily, že prodlouží o tři měsíce snížení své těžby ropy o 1.3 miliony barelů denně, (Rusko 300 tisíc, Saudská Arábie 1 milion), ceny ropy ihned vystřelily vzhůru! Když Zelenskyj svým útokem ze 4. srpna donutil Putina uzavřít novorossijský přístav pro export kazašské ropy, a zastavit tak dodávky 1.4 milionu barelů ropy denně na evropský trh, česká média se ještě radovala, jak se soldatesce útok podařil!

Zato v Kazachstánu zuřili! Kazašský ministr energetiky Almasadam Satkalijev se ihned po útoku jménem vlády dožadoval, aby jeho “zahraniční ropní partneři a odběratelé” okamžitě zajistili bezpečnost přístavu Novorossijsk a plavby ropných tankerů v Černém moři, nebo uvidí! Touto nečekaně ostrou rétorikou vylekaný Washington okamžitě vyslal do Astany vlivného šéfa výboru pro vnitřní bezpečnost a vládní záležitosti senátora Garyho Peterse, aby vzteklé Kazachy uklidnil. Mise se ovšem zřejmě nezdařila, protože jen co Peters odletěl zpátky do Ameriky, Kazachstán oznámil, že se domluvil s Čínou, a že toky ropy přesměruje z ruského přístavu Novorossijsk na východ pomocí nových čínsko-ruských potrubí, která byla nedávno dokončena! Zelenského soldatesce se tak nejen podařilo evropským zákazníkům zdražit ropu. Ale ještě ke všemu její tok přesměrovat z Evropy do Číny.

Putin si tak může mnout ruce. Má teď volný přístav i ropovod, a může začít zásobovat Evropu a Turecko levnou ruskou ropou! Kazachstánci navíc pochopili, že Západ na rozdíl od Číny a Ruska není spolehlivý obchodní a politický partner. Vyslání malé skupinky vysokých důstojníků na “proti-teroristické cvičení na Bělorusko-ukrajinské hranici už byla jen taková malá diplomatická, ale hodně kyselá, višnička na dortu! Zelenskyj ji smlsnul, a střílí rakety, a posílá drony, dál. Proto Putin něco chystá! 

Protože za pár hodin se půjdu podívat na Václavák, druhá část analýzy, co velkého chystá Putin, bude až zítra. Děkuji za pochopení!

Je sobota 16. září,  04.00. Poslední  video – moji besedu s panem Hájkem ze středy 30. srpna najdete zdeNaše analýzy čte odhadem nejméně 10 tisíc lidí denně. Kdyby každý z nich přispěl desetikorunou měsíčně, nebyly by starosti. Protože tomu tak není, o to víc děkuji od srdce těm čtenářům, kdo nás i v dnešní těžké době podporují, aby naše analýzy mohly i nadále pokračovat! 

Mail na mne kpv0249@gmail.com .

Kdo naše analýzy publikuje, prosím, ať uvede jejich zdroj a nemění jejich obsah! 

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář