MAP 1783 USA včera zasadily smrtelnou ránu těžbě českého lithia!

6. srpna jsme v analýze MAP 1746 podrobně vysvětlili, proč nelze rentabilně těžit krušnohorské lithium, a proč Fialův plán, nasypat do jeho těžby mnohamiliardové státní dotace, skončí pro ČR ekonomickou i ekologickou katastrofou, na které si namastí kapsy pouze zahraniční kapitál.

Co platilo minulý měsíc, platí tento měsíc dvojnásob!

Včera bylo v USA oznámeno, že v obrovské vulkanické kaldeře McDermitt, (ovál o délce 45 km, a šířce 35 km, mezi státy Oregon a Nevada), bylo nalezeno největší světové naleziště lithia – odhadem až 40 milionů tun! Jílovitá hornina v Kaldeře McDermitt má koncentraci 2.4% Lithia, a je velmi snadno těžitelná i zpracovatelná! Naopak krušnohorský cinvaldit má koncentraci jen 0.45% Lithia. Podle Thomase Bensona z Lithium Americas Corporation se v Kaldeře McDermitt začne těžit už v roce 2026!  

Lithium i výroba elektroaut zažívají od začátku léta těžké časy:

Je tak nejvyšší čas, vrátit se k výrobě aut na klasické motory! Tuto sobotu bude na Václaváku příležitost to vše vysvětlit méně chápavému Fialovi! Tak ji využijte. 

Je pátek 15. září,  04.25. Poslední  video – moji besedu s panem Hájkem ze středy 30. srpna najdete zde.   Naše analýzy čte odhadem nejméně 10 tisíc lidí denně. Kdyby každý z nich přispěl desetikorunou měsíčně, nebyly by starosti. Protože tomu tak není, o to víc děkuji od srdce těm čtenářům, kdo nás i v dnešní těžké době podporují, aby naše analýzy mohly i nadále pokračovat! 

Mail na mne kpv0249@gmail.com .

Kdo naše analýzy publikuje, prosím, ať uvede jejich zdroj a nemění jejich obsah! 

Děkujeme Vám za pomoc! Vaše dary nám umožňují Vás informovat! Demokracie umírá ve tmě! Bez informací se nemůžeme správně rozhodnout, koho volit! Proto se snažíme informovat o všech! Nesloužíme žádné straně ani hnutí. Pokud někoho podporujeme, jde pouze o jednotlivé osoby, které osobně známe. Děkujeme, že naše pořady sledujete a naše články čtěte. Naši činnost můžete podpořit darem na účet 2601593605/2010, IBAN CZ7720100000002601593605, BIC FIOBCZPPXXX, Své platby prosím označte slovem DAR. Děkujeme! Všechny překlady jsou volné a v kontextu.

1 reply

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář