MAP 1606 USA se roztřásly strachy, že 24.2. vynesou Rusko a Čína tzv. FIRE KARTU! V sobotu večer se dosavadní pro ukrajinská rétorika začala prudce měnit!

Dosavadní jednotná pro ukrajinská rétorika USA a NATO změnila v sobotu odpoledne nečekaně svůj obsah! Západem začal obcházet strach z důsledků Putinova vítězství! Kdo tuto nečekanou změnu způsobil, a jaké budou její důsledky, rozebereme v dnešní analýze.

O tomto víkendu, člen nejvyššího vedení KS Číny, Wang Yi,  šokoval nejvyšší evropské lídry, kteří se pod taktovkou, a dle pečlivého výběru Washingtonu, shromáždili v Mnichově, aby vymysleli plán, jak porazit Putina, a bez diplomatických cavyků jim rázně doporučil, aby si dali odstup od USA. Wang Yi vyhlásil v sobotu v Mnichově zkoprnělým eurokratům, že “velmi brzy” čínský prezident Xi Jin-ping předloží zásadní mírový plán na urovnání Ukrajinsko-Ruského konfliktu, (nepoužil ani jednou slova válka). Že tento plán bude zahrnovat nové bezpečnostní uspořádání Evropy i světa. A že Evropané by se k plánu měli připojit (get on board), a vyhýbat se (shun) USA! 

Wang Yi po sobotním sebejistém vyhlášení v Mnichově, ihned odletěl do Maďarska. Kde před pár hodinami soukromě povečeřel  s Viktorem Orbánem, a kde bude dnes jednat s ministrem zahraničí Petrem Szijjartó, který se minulý týden vrátil z porady v Bělorusku, o rozvoji další spolupráce Střední Evropy s Čínou. Po té se Wang Yi přesune do Moskvy, aby tam s Putinem doladil noty dalšího postupu! Putin v úterý 21. února přednese zásadní projev, a po něm má čínský prezident Xi Jin-ping teprve vyhlásit svoji iniciativu. Rusové jsou o jejím obsahu asi informování, protože ve čtvrtek 16. února vyhlásil šéf ruské Dumy Vjačeslav Volodin, že s evropskými organizacemi typu Rady Evropy je amen, protože jsou prohnilé, a pod vlivem Washingtonu, a proto je třeba evropské instituce nahradit novými institucemi, které už nebudou loutkami USA! Tedy jinými slovy řekl ve čtvrtek, to co Wang Yi oznámil v sobotu!

USA se včera v neděli pozdě večer (19.2.) snažily Čínu zastrašit, a oficiálně ji varovaly, že pokud začne Rusko zásobovat zbraněmi, tak uvidí. Ukázalo se, že sobotní jednání v Mnichově (18.2) mezi Blinkenem a Wang Yi, které nebylo plánované, a které si USA na poslední chvíli na Číně vyprosily,  skončilo pro Washington blamáží, a Čína na diplomatické výhružky nijak nereagovala. USA sobotní jednání s Čínou sice i za pomoci českých médií maskovaly jako pokus o dořešení známé balónové aféry. (Zdroj Vtipu) Ale Čína zveřejnila, že Blinken v sobotu varoval čínského diplomata (Wang Yi) dokonce, že bude mít důsledky, pokud Čína poskytne Rusku materiální podporu nebo pomoc s obcházením systémových sankcí. Tedy, že americké výhružky se netýkaly jen možných dodávek čínských zbraní Rusku, ale třeba i dodávek ruské ropy a plynu do Číny. Čína včera večer oficiálně oznámila ústy Wang Yi, že se nikdy nepodvolí tlaku USA na změnu čínsko-ruských vztahů. Podle Číny se USA jen snaží rozdmýchávat v Evropě strach, ovládnout země NATO, a zatáhnout je do válek s Ruskem a s Čínou. Podle Číny to byly USA a NATO, kdo vyvolaly současný ukrajinský konflikt, a nyní se snaží vyvolat další konflikt v Asii. Čína také oznámila, že minulý týden ve středu oznámil americký ministr obrany Lloyd Austin v Bruselu, že evropské země budou muset letos v létě odsouhlasit další zvýšení výdajů na obranu nad loni schválenou kvótu. (Více jak 2%HDP!) Tím je už jasné proč se česká fialová vláda v posledních dnech snaží všemi způsoby oškubat důchodce, nemocné, a všechny občany o každou korunu. Zvýšení zbrojních výdajů od konce vlády Babiše do teď představuje 65 miliard, jenže to americkým zbrojním jestřábům nestačilo, a tak požadují po Česku další desítky miliard ročně! Fiala tak bude muset ždímat lid ještě víc. Do důchodu se tak půjde asi v 75 letech, aby se zbrojní kasa naplnila! Není potom náhodou, že se z Mnichova z konference do Arlingtonu ve Virginii, kde sídlí DARPA i Pentagon, v sobotu radostně hlásilo, že lobbyisté vojensko-průmyslového komplexu mají letos v Mnichově žně, a že prodej zbraní doslova vzkvétá na všech úrovních! (Booming by all accounts.)

Česká média o víkendu jásala, že generál Petr Pavel vstoupil v Mnichově na konferenci MSC do nejvyšších sfér mezinárodní politiky. Inu česká média, jako obvykle nic nevědí! Podle interního vyšetřování kauzy rozsáhlé korupce Ursuly von der Leyen, (zde 745 stran), a přiznání různých do organizace konference zasvěcených úředníků, řídí posledních 10 let celou konferenci v Mnichově výhradně, od zaměření tzv. hlavní zprávy (marquee report 2023), přes program celé akce, až po seznamy hostů, výhradně americká nezisková organizace McKinsey!

Tato organizace je známá tím, že od německého ministerstva obrany, v době, kdy bylo řízeno Ursulou von der Leyen, dostávala za miliony EUR netransparentní a sporné zakázky, a že ve stejné době dvě děti Ursuly pro McKinsey pracovaly. Podle vyšetřovací zprávy McKinsey a další podobné Ursulou placené neziskovky promrhaly zbytečně stovky milionů EUR veřejných peněz. Podle odhalení je cílem společnosti McKinsey prosadit přání jejích hlavních klientů jako je Airbus, Raytheon, nebo další velké zbrojní fundace, a zavést v Evropě tzv. společný nákup zbraní – tedy – nakupovat zbraně klientů, kteří společnost McKinsey a konferenci MSC sponzorují a jsou nejvýznamnějšími klienty McKinsey! Mnichovská bezpečnostní konference je tak kopií Davosu Clause Schwaba, je to shromáždění kapitánů vojensko-průmyslového komplexu, kteří si na ně pozvou hlavně své oblíbené politiky, a snaží se jim prodat zbraně, aby napodobili mnohem úspěšnějšího Clause Schwaba, který přes Davos dokázal prodat Green Deal, a s ním spojené nesmyslné výrobky, které by se bez vládních bilionů EUR subvencí nikdy nikomu neprodaly. 

Jako naprostá politická bomba se může zdát sobotní vystoupení generála Petra Pavla na mnichovské konferenci, kdy podle zpráv českých médií vyvolal hněv ukrajinského ministra Kuleby, protože také pronesl, pro Kyjev zlověstná slova:  Můžeme ale se dostat do situace, kdy osvobození určitých částí ukrajinského území bude znamenat víc ztrát na životech, než společnost dokáže unést. Za prvé: Petr Pavel tato slova nepronesl na Mnichovské konferenci, ale na soukromém obědě tzv. Pinčukova fondu, který se konal na okraji konference,  tedy mimo její oficiální část. Za druhé: Mnichovská konference MSC je známá ambivalentním přístupem k Ukrajině. Už v roce 2020 na ní byla oficiálně, dokonce za zády prezidenta Zelenského, projednávána tzv. Kapitulace Ukrajiny! Plán kapitulace Ukrajiny předložil v roce 2020 šéf MSC Wolfgang Ischinger, který se letos drží v ústraní, a který podle odhalení velice těsně spolupracuje s US organizací McKinsey, která konferenci MSC po všech stránkách řídí.

Podstata plánu Kapitulace Ukrajiny tajně projednaného na mnichovské konferenci už v roce 2020, je obdivuhodně podobná s řečí generála Petra Pavla tuto sobotu na obědě Pinčukovy nadace.

  • rozvíjet novou ukrajinskou identitu s přihlédnutím k názorům Ruska na otázky historie, jazyka a národní paměti;
  • vytvořit „cestovní mapu“ pro změnu sankcí uvalených na Rusko, a to ještě předtím, než plně zavede „Minsk“;
  • obnovit sblížení mezi EU a Ruskou federací, aniž by dokonce vznesl požadavek na osvobození Krymu – a obecně obnovit plnohodnotné vztahy mezi Západem a Kremlem;

Tyto změny v rétorice ve vztahu k Rusku jsou reakcí nejen na rusko-čínskou alianci, ale i na ruské úspěchy v Africe. Tuto sobotu potvrdil Sergej Lavrov, že Alžír a Rusko provedly v listopadu 2022 společné tajné vojenské cvičení v alžírské poušti, a že další cvičení proběhne letos na podzim. Už před třemi týdny oznámil alžírský prezident Tebboune, že v květnu navštíví Putina, aby s ním podepsal nové smlouvy o rozvoji obchodu a spolupráce. Alžír je jedním z hlavních odběratelů ruských zbraní, je tradiční spojenec Ruska, a je přitom hlavním dodavatelem plynu do Španělska, Francie a Itálie. EU je nyní na jeho dodávkách extrémně závislá. Potrubí vedou ovšem pod mořem, že?!

Rusko se nepodařilo Západu obklíčit sankcemi, a naopak Západu nyní hrozí, že Čína a Rusko proti němu v odvetu pozdvihnou tzv. FIRE kartu! A to je věc, které se USA bojí, jak čert kříže! A která USA donutila ke změně postoje k Ukrajině a Rusku.

Bojová morálka je už na Ukrajině kvůli vysokému počtu padlých vojáků na bodě mrazu.  Kyjevu se už nedaří nábor dostatečného počtu bojechtivých Ukrajinců, tak jak tomu bylo na začátku invaze. Rusové si z toho dělají legraci: Text vtipu: Lístky (na vlak) do Bachmutu! Lístky do Polska!

Obdobně tristní je situace v evropském zbrojním průmyslu. Šéf výrobce tanků Leopard Ralf Ketzel nedávno oznámil, že na výrobu nových tanků Leopard nedostal z Berlína ani z NATO žádné peníze, protože všechny dostupné miliardy jsou přednostně přidělovány firmě Rheinmetall, aby zvýšila výrobu munice. A proto se žádné nové nezaplacené tanky vyrábět nebudou. Ketzel přitom kritizoval, že Berlín vydává letos kvůli krizi jen 1,6% HDP na vojenské výdaje. Fiala chce dávat 2%! Ale USA to nestačí, a chtějí aby Česko dávalo víc!

Největší hrůzu pro USA i NATO, které nejsou schopné zásobovat Ukrajinu zbraněmi a municí v dostatečné míře, aby mohla bojovat s Ruskem, představuje zapojení čínského průmyslu do ruského válečného zásobování! Celý západ není ani schopen vyrábět své malé množství munice a zbraní bez ruských a čínských dodávek wolframu, titanu, ale i hliníku a oceli. Jakmile se tok surovin, materiálů a komponentů z Číny a Ruska zastaví, jediné co Západ bude chránit, budou atomové zbraně. Tam, kam chtěl Západ dostat sankcemi a válkou do posledního Ukrajince Rusko, se nakonec dostal sám, a teď se bojí, že Rusko a Čína aktivují tzv. FIRE KARTU! A že Evropané a Američané se vzbouří proti svým špatným vládám.

(Pokračování zítra.)  

Je pondělí 20. února 04.07 ráno. Můj mail, kdyby se hodil: kpv0249@gmail.com. Všem Vám velice děkuji za pomoc, dary i za nápady. Naše analýzy vznikají pouze díky Vám.

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář