MAP 1605 Kyjevu už docházejí hřbitovy! Ruské tempo zabíjení ukrajinských vojáků se letos zdvojnásobilo!

I když si západní vůdci včera na bezpečnostní konferenci v Mnichově gratulovali ke své štědrosti vůči Ukrajině, ozbrojeným silám této země dochází munice, vybavení a dokonce i muži! Tato slova napsalo včera vševědoucí americké POLITICO, a je po nich jasné, že Kyjevu, jak jsme už loni v létě předpokládali, letos docházejí vojáci, kteří by byli ochotni dobrovolně padnout v boji za blahobyt úředníků, korupčníků a oligarchů! Je tedy na čase se v dnešní analýze podívat, proč Kyjevu docházejí vojáci, a jak se to projevuje! 

13. února 2023 oznámila správa města Poltava (280 tisíc obyvatel) na Ukrajině, že krajskému hřbitovnímu centru už nestačí volné pozemky pro nové pohřby, a proto bylo neprodleně rozhodnuto, že Zaturynské pohřebiště zvětší svoji rozlohu ze 30 hektarů na 68 hektarů.  Zaturynské pohřebiště v Poltavě bylo přitom už v dubnu 2022 rozděleno na civilní a vojenskou část. Vojenská část se liší od civilní podle poltavské městské rady jen tím, že na vojenských hrobech vlají ukrajinské státní vlajky, kdežto na civilních ne! 

Proč je třeba zdvojnásobit plochu Záturynského hřbitova je jasné z intenzity konaných vojenských pohřbů na tomto  hřbitově! Do zahájení Putinovy Zvláštní operce bylo na Záturynském pohřebišti pohřbeno 77 vojáků, kteří padli při ukrajinské speciální operaci na Donbase v letech 2014-2021. Od zahájení ruského vpádu na Ukrajinu do konce léta 2022 se na hřbitově konalo okolo 10 vojenských pohřbů týdně! O konce léta konce listopadu 2022 – okolo 20 vojenských pohřbů týdně. Od konce listopadu 2022 do soboty 18. února 2023 okolo 30 vojenských pohřbů týdně! Vše byli padlí vojáci z okolí města Poltava. Někteří byli pohřbeni i v jiných oblastních hřbitovech. Výbor vojenských veteránů z Poltavy vydává jejich neoficiální seznamy s krátkými nekrology o tom, kde bojovali a jak padli, a doplňuje je i fotografiemi!

(Zdroj 1 s fotografiemi vojenské části hřbitova), (Zdroj 2 Nekrology stovek padlých vojáků z poltavské oblasti Ukrajiny, včetně jejich forografií.)

Z nárůstu počtů vojenských pohřbů týdně v Poltavě je možné vyvodit unikátní závěr o neustále se stupňující schopnosti ruské armády zabíjet čím dál tím více ukrajinských vojáků! POLITICO, které včera zveřejnilo, že Ukrajině docházejí už i vojáci, sídlí nějakou náhodu v Arlingtonu v USA, stejně jako Pentagon, a nechvalně známá US agentura DARPA, a bude tak asi opravdu dobře informované.

Na Ukrajině docházejí dobrovolníci. Ukrajina před měsícem zahájila nábor do 8 nových elitních úderných brigád, (dohromady asi 50 000 bojovníků), které se mají vyzbrojit a vycvičit, a být v létě připraveny k tzv. krymské ofenzívě. Z poltavské oblasti, ve které žije 1,35 milionů Ukrajinců, se dosud přihlásilo jen 100 dobrovolníků, a jak se ukázalo, skoro půlka z nich byli už mobilizovaní vojáci, kteří se tak chtěli evidentně vyhnout rychlému odeslání na frontu jako potrava pro hladová ruská děla.

Sdružení vojenských veteránu z Poltavy si neustále veřejně stěžuje, že nedostává od vojenských úřadů seznamy padlých Poltavanů, aby jim mohlo vystrojit důstojné rozloučení! Je vidět, že počet padlých vojáků se na Ukrajině tají i před vlastními veterány! Poltavský starosta jim odpověděl, že ačkoli žádný zákon na Ukrajině nezakazuje jména padlých zveřejňovat, nezveřejňují se, protože je nezveřejňuje armáda! Není tak divu, že se Poltavané, stejně jako na druhé straně Dněpru žijící obyvatelé Volyně, neustále pokoušejí z Ukrajiny prchnout.

Proč se Poltavanům nechce dobrovolně položit život za vůdce Zelenského, je jasné z lokální všudypřítomné korupce. Podle zpráv místních investigativních novinářů je po lednové protikorupční Zelenského mediální akci opět vše při starém, a osvědčení Poltavští oligarchové zase přes nové nastrčené firmy vedené novými koníky dodávají opět o 25% předražené kuřecí a vepřové maso do jídelen, kde se stravují vojáci, uprchlíci z Východní Ukrajiny a poltavské děti. Stejné je to prý i u dodávek brambor, pohanky, mandarinek, jablek, a i nákupů automobilů. 

Ukrajina tak směřuje k Afgánskému scénáři – lokální političtí defraudanti zase všechno rozkradou, a až Kyjevu dojdou vojáci, tak i s lupem uprchnou do Evropy, kde si koupí byty, na které vy už díky fialové politice nebudete mít peníze!

Je to prostě všechno smutné! A budu si muset koupit nějakou dobrou flašku, protože tyhle ukrajinské analýzy začínají být už až moc depresivní – prohlédněte si fotky zmařených lidských životů a pochopíte proč mám depku.

Je neděle 19. února 04.17 ráno. Můj mail, kdyby se hodil: kpv0249@gmail.com. Velice Vám děkuji za pomoc, dary i za nápady. Já mobilizaci finančních příspěvků vyhlásit nemůžu, ale můžu Vám poděkovat, že díky Vám stále ještě můžeme pokračovat v našich analýzách. A děkovat je myslím si vždy lepší, než mobilizovat, ale politici to bohužel vidí opačně. Tak se mějte a staňte se politiky. Už je nejvyšší čas, na jejich výměnu. Také pro jistotu zase připomínám, že jsem absolventem VPA KG, a tak si na mne, jako na ostatní absolventy dávejte pozor!

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář