MAP 1590 Brusel se chystá zabavit všechny České, Polské a Slovenské lesy! Novela zákona je už připravena ke schválení!

Brusel chce zničit nejen české a slovenské lesy, ale i české a slovenské zemědělce. V druhé části dnešní analýzy proto vysvětlíme, proč se mají zničit čeští a slovenští zemědělci! A budete se zase divit, kdo v tom jede!

V Polsku vystoupil před pár dny v televizi mluvčí tamních státních lesů, které vlastní skoro 30% území Polska, Michał Gzowski, a varoval, že Brusel  se chystá zabavit polské lesy! To je 1/3 našeho území. Pokud to předáme byrokratům v Bruselu, lesy skončí, to je strašné. V tuto chvíli jako Státní lesy, jako Polsko, jsme proti této myšlence. Je to hrozba pro lesy v celé EU!  řekl v televizi mluvčí Gzowski!

Brusel připravil ke schválení zákon o převodu kompetencí na řízení všech státních a dalších lesů do Bruselu! Výbor pro životní prostředí, veřejné zdraví a bezpečnost potravin Evropského parlamentu vydal minulé úterý kladné stanovisko k úpravě smluv, a tato úprava by přenesla lesnictví z národní kompetence do tzv. pravomoci sdílené mezi EU a členskými státy! Zde máte seznam členů tohoto výboru, a budete se zase divit, kdo v něm za Česko a Slovensko sedí! Mluvčí polské vlády naštěstí oznámil, že žádné zabavování lesů Bruselem neprojde, protože Polsko použije právo VETA!

Právo VETA přitom hodlají v EU zrušit Piráti. Jejich vůdce v Europarlamentu Mikuláš Peksa oznámil: Je dlouhodobá pozice Pirátů, že současné právo veta pouze umožňuje jednotlivým oligarchům zasedajícím v radě členských států vydírat celé společenství, a domáhat se tak úplatku. Zrušení je jediné rozumné řešení, jak vrátit moc lidem! Pirát Lipavský, přiznal, že hlavním českým vyjednavačem, který vede za česko v EU diskusi o zrušení práva VETA je ministr pro evropské záležitosti Mikuláš Bek (STAN), který neformálně oslovil své kolegy v EU, a nyní hledají různé varianty hlasování kvalifikovanou většinou.

Jakmile se zruší právo VETA, bude konec s našimi lesy! EU se několik posledních let snažila zmocnit východoevropských lesů pomocí tzv. zadních dvířek evropské justice, kdy se Evropské soudy pokoušely nařizovat, že lesy v Evropě musí být podřízeny Bruselské byrokracii! Když se to díky odporu několika bdělých poslanců nezdařilo, vymyslel koncem loňského roku Brusel zákon, a aby krádež lesů mohl prosadit, potřebuje zrušit právo VETA! ODS se už jednou pokusila prodat České státní lesy, a tehdejší hlavní strůjce tohoto plánu Petr Gandalovič (ODS), proslulý řadou skandálů, (skandály) byl nedávno Petrem Fialou (ODS) povýšen, a zastává funkci ředitele ORS MZV! Petr Fiala se opravdu obklopuje zajímavými lidmi, že! Myslím, že právě případ toho, jak převést lesnické kompetence a řízení českých lesů do Bruselu, je jasným důkazem toho, že právo VETA v EU si nesmíme nechat vzít!

Tím spíš, že naše zemědělství a potravinářství má být také zničeno! A víte proč má být zničeno! Protože Zelenský slíbil, že prodá ukrajinskou černozem! Ukrajinskou zemědělskou půdu vlastní takřka výlučně stát, ale na základě dlouhodobých (super-výhodných!) smluv na ní pěstují obilí takřka výlučně zahraniční společnosti. Ukrajinská úrodná černozem, o které snil Hitler, že ji Němci zaberou, má rozlohu jako celá Itálie! 20 největších společností, které na Ukrajině pěstují obilí, ovládá 14% veškeré zemědělské půdy. Jejich majitelé sídlí v USA, Lucembursku, Holandsku, Francii a na Kypru! Asi 80% ukrajinského zemědělství ovládají tzv. velkopěstitelé. Ceny za pronájem půdy jsou skvělé – hektar si na Ukrajině západní společnosti pronajímají za 37 USD! (Srovnání 195 USD ve Francii, 219 USD v Německu a 279 USD v Bulharsku!) Není divu, že hlavní US giganti Cargill, Bunge Archer Daniels Midland, a švýcarský Glencore nakupují pěstitelské společnosti jako zběsilí! Kdo má smlouvu na dlouhodobý pronájem bude přeci mít výhodu při Zelenského prodeji černozemě! Ve hře je budoucí vlastnictví celkové roční produkce ve výši 30% světového exportu! Jde o desítky miliard dolarů ročního zisku, který si majitelé přivlastní! Největší majitelé mají statky o rozloze 570 000 hektarů! Tisíc těchto velkopěstitelů ovládá skoro celou Ukrajinu, a největší z nich zaměstnává 100 tisíc Ukrajinců!

Do EU se letos od léta valí obrovské množství ukrajinských zemědělských produktů, které nejsou pěstovány podle přísných norem EU, ale často s použitím zakázaných pesticidů! Situace Východoevropských je den ode dne kritičtější! V Bulharsku se úplně zhroutila zemědělská produkce, a 75 % úrody se už ani nesklízelo! Protože dovoz produkce z Ukrajiny vzrostl 20 krát! V Polsku zemědělci krachují a demonstrují! Ukrajinská pšenice se dovezla do EU bez cla! Proč – protože její pěstitele přeci vlastní USA, a další západní země! Východoevropští zemědělci mají zkrachovat, ale západoevropští bankéři a spekulanti z USA, kteří před válkou na Ukrajině investovali o své zisky nepřijdou! Dovoz ukrajinského obilí do EU není pomocí Ukrajině, ale pomocí spekulantům a bankéřům z Wall Street! 

To nejhorší má teprve přijít. Bankéři a spekulanti se už těší, až se stane Ukrajina členem EU! Jakmile k tomu dojde největší část zemědělských dotací dostanou ukrajinské farmy o rozloze 570 000 hektarů. Průměrná evropská farma má 16 hektarů! Průměrná česká farma má 116 hektarů! Největší vlastnicí zemědělské půdy v Česku jsou Babiš – 22 000, Vítek – 17 000, a Charlhold Yellow Ltd. se sídlem na Kypru – 12 000 hektarů! Fialová vláda (euro-poslanec Zdechovský) vedla tažení proti Babišovi, kvůli velikosti jeho farmy, ale ta by se na Ukrajině nedostala ani do první stovky latifundií – oficiální ukrajinský název velkofarmy! Nyní ta samá vláda schválila bezcelní dovoz obilí pěstovaného super-oligarchy na Ukrajině, a vůbec jí nezajímá, že to ničí, a v budoucnu úplně zničí České i Slovenské zemědělce! Je to jak oznámil tento týden maďarský ministr Márton Nagy – USA vyhlásily Evropě ekonomickou válku, aby zničily její průmysl, a aby si Evropu na věky podřídily. A zbohatly na tom.

(Tažení proti Babišovi – ANO! Tažení proti dovozu bezcelního ukrajinského obilí, které likviduje malé evropské zemědělce – NE! – NIC! Chudák Babiš vlastní jen 22 000 hektarů, Největší západní farmy na Ukrajině, které nyní dovážejí obilí bez cla do EU mají rozlohu kolem  500 000 hektarů! )

Ve hře je krom Černozemě prodávané Zelenským i obrovská suma zemědělských dotací EU, na kterou se bankéři a US spekulanti těší, stejně jako na povolenky ze elektřinu a plyn!  386 miliard EUR je suma zemědělských dotací EU! Česko z nich dostává jen drobty, ale jakmile Ukrajina vstoupí do EU,  na zemědělce nic nezůstane! Až Ukrajina vstoupí do EU dojde podle expertky na evropské zemědělství Aurélie Catallo k tomu, že Ukrajina začne z rozpočtu EU více čerpat, než vkládat zpět, a její členství bude znamenat „výrazný“ pokles v celkovém objemu peněz přidělených jiným zemím! A vzhledem ke kapacitě Ukrajiny produkovat miliony tun levného – ale vysoce kvalitního – obilí, by současní lídři zemědělství v EU, včetně Francie a Polska, „čelili náhlé konkurenci, které nemohou výrobními náklady nikdy konkurovat.

Je sobota 4. únor 03.34 ráno. Na analýze o satelitech ještě pracuji. Děkuji všem za pomoc, dary i dotazy. Mějte se letos, co nejlépe to půjde! Naše analýzy vznikají jen díky Vám! A braňte lesy, nebo o ně přijdeme!

 

 

 

 

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář