MAP 1586 Brusel nechává do zemí střední Evropy dovážet zakázanými škodlivými pesticidy pěstované ukrajinské obilí, a místní kvalitní obilí odváží do západní EU! Putin se tomu směje a Orbán svolává jednání do Bruselu!

Dnešní analýza je dlouhá. Jak Brusel zakazuje východoevropským zemědělcům používat při pěstování obilí legální pesticidy, a z Ukrajiny dováží obilí pěstované pomocí nelegálních (zdraví škodlivých) pesticidů, je na konci analýzy!

Perlička na dnešní začátek! Jak jste si všimli, Škoda Auto omezuje výrobu, protože nejsou čipy! V Kolíně zastavili dokonce výrobu! A čipy nebudou, hlásí experti na světový trh s čipy! Proč nejsou čipy v EU, když jsou čipy v Číně, Vás ovšem překvapí! Soudruzi v Bruselu totiž zase udělali chybu. Nařídili výrobu chytrých aut, ale zapomněli na jednoduchou rovnici – auto na spalovací motor rok 2010 = 300 čipů, auto na zelený bruselský spalovací motor rok 2020 = 1000 čipů, elektromobil rok 2023= 5000 čipů! Čínští plánovači vše pochopili, a tak naplánovali na rok 2030 už spotřebu 120 miliard čipů jen pro výrobu automobilů, a naplánovali také jejich výrobu. Bruselští plánovači zase nic nepochopili, a tak loni v červenci, když už každý věděl, že čipy nebudou, naplánovali na rok 2030 jen spotřebu 33 miliard čipů pro autoprůmysl EU, ale ne jejich výrobu! Z jednoduchého srovnání Bruselských a Pekingských plánů vyplývá, že Čína bude vyrábět 4 krát více aut než Evropa, ale jen když na Evropu zbydou nějaké čipy! Jak vidíte v Bruselu sedí úřední Blbci, kteří nezvládnou ani matematiku 5. třídy základní školy!

Rozpad sovětského bloku začal nedostatkem dámských vložek, toaletního papíru, a v SSSR dokonce došlo i mýdlo pro horníky. Rozpad Euro-bloku začíná nedostatkem, čipů, energií a léků! Brusel včera potvrdil, že nedostatek léků ve 4 zemích bloku je spojen s úmrtími. Rumunsko už zakázalo vývoz antibiotik ze země! A další země zákazy, známé z éry počátku epidemie Covid připravují. Léky v Evropě nejsou. Německo vymyslelo, že aby bylo léků dost, budou se organizovat ve městech bleší trhy, na kterých si lidé budou moci vyměňovat mezi sebou léky. Francie zase vymyslela, že se EU vrátí do středověku, a lékárníci a mastičkáři budou zase ve svých krámcích míchat léky pro lidi. Léky nejsou protože nejsou klíčové suroviny (API) k jejich výrobě. Výroba API látek je náročná na energie. V EU už loni v létě ukončila, a nebo omezila výrobu řada firem produkujících látky API, protože jejich výroba se v Evropě za stávajících cen energií nevyplatila. Co udělal Brusel, a další země EU, aby výrobu zachránil. Nic. Teď se dostavil důsledek – nejsou léky, protože je není z Čeho vyrábět! Politika Green Deal a válka na Ukrajině a sankce na Rusko tak mají na svém kontě první zemřelé Evropany. Po autoprůmyslu Brusel zlikviduje i farmaceutický průmysl. Snad jediní Holanďané měli loni odvahu a krachujícího výrobce látek API, který vyrábí v Holandsku zachránili před krachem! O tom, že v EU bude kvůli nedostatkům látek API dovážených z Číny nedostatek léků se v Bruselu ví už od roku 2013! (Není to překlep!) Stejně jako u čipů, i u látek API zase Bruselští úředníci zaspali! Zatím co v Bruselu spokojeně spali, už v roce 2020 Indie nařídila investovat do produkce API 1,3 miliardy USD, protože Indie sice vyvážela do USA léky představující 40% americké spotřeby generických léků, ale 70% látek nutných pro tento dovoz dovážela z Číny! EU byla před energetickou krizí už v roce 2019 závislá na dovozu čínských látek API ze 22%, a to představovalo 778 tisíc tun! Přesto Brusel nechal loni v létě krachovat evropské výrobce API a omezovat je výrobu kvůli drahým energiím. EU si přitom dokázala před krizí vyrobit sama jen 51,9% látek API, bez kterých léky prostě nevyrobíte!

Největší Bruselský skandál, jak EU pohrdá zdravím svých občanů, ale vypukl před týdnem. Brusel se začal na základě stížností farmářů z Polska a Rumunska vážně zabývat podezřelým vývozem nekvalitního ukrajinského obilí do zemí východní EU! Skandál má dvě roviny! Ekonomickou – ruinuje zemědělce na východě EU! A zdravotní!

Bronisław Węglewski, šéf agrární komory z Lodže v Polsku vyhlásil 18. ledna, že Polské zdravé obilí se vyváží na Západ EU, a Poláci musí místo něj konzumovat ukrajinské obilí pěstované pomocí nelegálních chemikálii! Západ ví, jaké je ukrajinské obilí, a nekupuje ho. Nakupujeme ho my, a tak ničíme polské farmáře. Před válkou stála pšenice v Polsku 140-160/100 kg, a nyní už jen 110-120/100 kg. Náklady na její pěstování se přitom výrazně zvýšily. Jak se máme my, polští farmáři, uživit? My nesmíme pěstovat obilí, ale musíme padnout, aby tady u nás mohli vládnout Ukrajinci. Ve skutečnosti to ale není obilí Ukrajinců, ale obilí pěstované na Ukrajině oligarchy ze Západu, kteří mají svá pole na Ukrajině! Požár vyvolaný Weglewskim se okamžitě snažil uklidnit polský ministr zemědělství Henryk Kowalzcyk, který ihned vystoupil v rozhlase a oznámil, že: Kvalita ukrajinského obilí se testuje, takže to není pravda. Výrobek splňuje všechny standardy kvality a je stejně dobrý jako polské obilí. Existují rozdíly v technologii zemědělské výroby, protože polští farmáři musí pracovat v souladu s požadavky. Na Ukrajině takové požadavky nejsou, což může způsobit cenový rozdíl! Jenže se okamžitě připomnělo vyšetřování OSN, které v roce 2018 zjistilo, že na Ukrajině je až  15% všech používaných pesticidů dodávaných mafiány, a že tyto pesticidy jsou velmi často zakázané a zdraví nebezpečné! Za vším je prý neuvěřitelná ukrajinská korupce! Ukrajina sice podepsala Rotterdamskou úmluvu o zákazu těchto chemikálií, ale nijak její účinnost nevynucuje! 

Podle nařízení Bruselu se od loňského léta dováží bezcelně do EU Ukrajinské obilí! Východní farmáři v Rumunsku už proto ani nesklízejí svá pole, protože jejich, stejně jako polské obilí je ekonomicky neprodejné! Naplnila se tak slova bývalého polského ministra zemědělství Jana Ardanowski , který už v létě požadoval, aby se ukrajinské obilí nedováželo do EU, protože to zničí polské farmáře! Farmáři v Polsku proto už zahájili tento týden demonstrace proti nekvalitnímu ukrajinskému obilí, protože jim vláda sdělila, že s tím nemůže nic dělat, protože dohodu o bezcelním dovozu ukrajinského obilí nařídil Brusel

Brusel tak používá dva metry – vlastním farmářům zakazuje používat legální a zdraví málo škodlivé pesticidy – ale z Ukrajiny nechává dovážet za dumpingové ceny obilí pěstované až z 25% pomocí nelegálních, zakázaných a zdraví nebezpečných pesticidů! Zdravé východoevropské obilí se prý odváží na západ, kde se obilím vykrmují také četné chovy prasat, která se v Česku už ani nevyplatí chovat! Opět bruselské politiky – Západu EU sloužit, Východu EU škodit! Jak hluboko ještě máme klesnout ve svém ponížení Západu EU! 

Proti těmto nekalým Bruselským praktikám se rozhodl postavit Victor Orbán, do akce proti praktikám Bruselu se zapojilo i Česko, Polsko, Bulharsko a Rumunsko! Slovensko v tom problém asi nevidí, protože se nepřipojilo! Rusko z toho má radost! Podle ruských zpráv, ale jde ministrům ze střední Evropy jen o dotace z Bruselu, a ne o zastavení importu obilí z Ukrajiny! Tak asi bude kvalitní, že!?

Válka na Ukrajině bude mít mezi zeměmi EU brzy první oběť! Itálie byly včera večer v šoku – ještě před 6 dny se zdálo, že Brusel splní její přání, a všechny země EU se budou muset opět společně zadlužit, aby Itálie získala další desítky miliard na svoji tzv. restrukturalizaci dluhů! Leč včera přišla ledová sprcha, a Brusel oznámil, že žádné další společné zadlužování (ve prospěch Itálie) nebude! Nyní se společně EU zadlužuje už ve prospěch Ukrajiny! Pro Itálii to znamená těžké časy, možný bankrot, a zřejmě i odchod z Eurozóny! Ukrajinská válka tak spěje k rozpadu EU! Putin má určitě radost!

Foto: US-Generálka Richardsonová zklamala na své misi v Jižní Americe na celé čáře. Když požadovala zbraně pro Ukrajinu, dostala odpověď: Nedali bychom Vám ruské zbraně, i kdyby to byl šrot! A pak bylo ještě hůř!

Putin měl včera radost i ze zemí Jižní Ameriky. Tam se před týdnem vypravila na turné US generálka Laura Richardsonová, a snažila se přesvědčit tamní vládce, aby poslali své ruské zbraně a munici Ukrajině, a na oplátku získali slib, že jim USA dodají své špičkové zbraně! Generálka neuspěla. Kolumbijský prezident Gustavo Petro jí doslova řekl: I kdyby to byl kovový šrot, nedali bychom ruské zbraně, aby pokračovali ve válce na Ukrajině!, Brazilský prezident Lula, oznámil, že Brazílie nepošle na Ukrajinu ani německou munici do Leopardů, kterou si koupila. A mexický prezident Obrador rovnou zkritizoval jakékoli vojenské zásilky Ukrajině. Generálka se potom snažila, aspoň přesvědčit místní vládce, aby USA prodali svá naleziště lithia a dalších kovů – leč dostala ještě ostřejší odpověď: Latinská Amerika není už zadní dvorek nebo vaše farma k využívání našich přírodních zdrojů. US média z toho v šoku ihned vyvodila závěr, že Latinská Amerika se už stává zadním dvorkem Číny, a že bude ještě hůř, protože oranžové revoluce ve Venezuele a dalších zemích Latinské Ameriky selhaly, a naopak se kontinentem má letos prohnat růžová vlna revolucí spojených s Ruskem a Čínou! Čína v oblasti masivně investuje a získává podporu – viz mapa!

Zatím co země Latinské Ameriky se těší na čínské investice v Evropě žádné nebudou. Jak včera oznámil Brusel žádné dotace na přechod na tzv. moderní zelenou ekonomiku, kterou nařídil, nebudou, a každý stát EU si je musí sehnat sám! Už vidím Fialu, jak se bude snažit pomocí nějakých vlastních českých dotací nalákat nějaké zahraniční firmy, když s dotační silou Německa, Francie a dalších zemí soutěžit nemůžeme. Brusel tak kapituloval a uznal, že s USA v dotacích na elektromobilitu soutěžit nemůže! Výsledkem bude strmý úpad Evropy a jejího průmyslu. Vše urychlí výdaje na válku na Ukrajině!

Je úterý 3. leden 03.24 ráno, a já Vám velice děkuji za pomoc, dary i nápady. Já mobilizaci finančních příspěvků vyhlásit nemůžu, ale můžu Vám poděkovat, že díky Vám stále ještě můžeme pokračovat v našich analýzách. A děkovat je myslím si vždy lepší, než mobilizovat, ale politici to bohužel vidí opačně. Tak se mějte a staňte se politiky. Už je nejvyšší čas, na jejich výměnu. Také pro jistotu zase připomínám, že jsem absolventem VPA KG, a tak si na mne, jako na ostatní absolventy dávejte pozor!

 

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář