MAP 1545 Putin a US bankéři se dnes v noci společně vysmáli Petru Fialovi a Bruselu za jejich politiku!

Analýza MAP 1544 Kaviár pro Ukrajinu! Brusel dobrý, Moskva špatná. Chytrý Putin zasel, a tak bude sklízet! je dostupná na tomto kanále, jako video. Měl jsem v plánu k ní napsat článek, ale v noci se zrodila ještě větší legrace, a tak na konci dnešní analýzy 1545, budou jen odkazy na zdroje analýzy 1544. Článek k ní psát nebudu. Analýzu 1545 zase odpoledne namluvím na video, na stejné kanály, jako 1544. Děkuji za pochopení. Gragamel.

Náramná legrace vypukla dnes v noci z 19. na 20. prosince – US bankéři a burziáni našli společnou řeč s Vladimírem Putinem, a terčem jejich nočního posměchu se stal předseda české vlády Petr Fiala a Bruselská komise EU! Ale vezměme to popořádku. Co se vlastně stalo?

  1. Nejprve český vládce a rotující předseda EU Petr Fiala v 16.55 zveřejnil na svém Twitteru tento text: Velký úspěch v posledních dnech! Vyjednali jsme zastropování cen plynu. Podařilo se tak dosáhnout velmi důležité dohody, která zajistí dostupné energie evropským domácnostem a firmám! A chlubil se tak, českým úspěchem – včerejší bruselskou dohodou, která stanovila strop ceny plynu v EU na 180 EUR za MWh. Dokonce i Al-Džazíra pravost textu dohody odkázala na vyhlášení českého předsednictví EU
  2. Aby se české ovce začaly hromadně radovat jakého mají geniálního vládce, a nevolily Bureše prezidentem, spustil randál, krátce před 20. hodinou, provinční bankéř a ministr fialové kumpanie Síkela, a s odkazem na dosaženou dohodu o stropu cen plynu Čechům vytroubilTak nějak jsme všichni věděli, že ta největší pochvala za tu obrovskou a úžasnou práci, kterou České předsednictví odvedlo, přijde právě z těchto dvou zdrojů. Otázka byla asi jen, kdo bude první a oni se trefili skoro na minutu přesně. A doplnil svůj bonmot, těmito dvěma obrázky, aby nikdo nebyl na pochybách, co tím myslel:               
  3. Ministr Síkela svým vyhlášením ve 20 hodin dokonale potvrdil, že je opravdu provinční bankéř, který absolutně nechápe, co se ve světě financí děje; a ČT se opět ukázala jen jako hlásná trouba pražské kavárny, která jiné názory, dokonce i z USA!, ovcím raději tají. Protože Putin sice v 18.55 nechal vyhlásit z Kremlu, že : Strop cen plynu v EU je nepřijatelným útokem na ceny komodit na volném trhu.  Jenže současně s ním v 18.55 také z Atlanty v USA nechali vyhlásit majitelé newyorské burzy, podtrhuji, majitelé několika největších burz světa, abych byl přesný: Strop cen plynu v EU ohrožuje finanční stabilitu

To co se jeví jako bezmezná legrace, že Putin i Globalisté z USA našli najednou společnou řeč proti Bruselu a české fialové kumpanii, je tvrdá realita, se kterou neudělá nic ani vzorný čtenář Clause Schwaba z Davosu, exministr Havlíček! Jeho výpočty jsou sice správné, a ukazují, co za mantáky nám vládne, ale neříká úplnou pravdu, a ta je prostá, a my si ji vysvětlíme:

Jak jsme oznámili v MAP 1542, v USA díky těm nejchytřejším profesorům ekonomie už vědí, že plynu bude příští rok málo (Chellaney), a že evropské banky jsou slabé, a nemusí všechny vydržet nynější energetickou krizi (Admatiová). A tak chápou, stejně jako Německo a Nizozemsko, že příští rok získají dostatek plynu na sezónu 23/24 v EU pouze ty nejsilnější evropské ekonomiky, pokud se včas neuzavře mír s Ruskem.

Německo, Nizozemsko a další bohaté státy mají větší strach z toho, že fialový strop ceny odradí některé dodavatele plynu do Evropy, a plynu tak bude příští rok málo, a nebude stačit, aby si bohaté země doplnily zásobníky na zimu. Tyto země jsou bohaté, nezadlužené, a mohou tak i několik let dotovat ceny plynu pro svůj průmysl i občany, a přečkat dobu, než se vytvoří nové energetické kapacity, a nebo těžní a transportní systémy pro plyn. Proti nim stojí chudé státy – Itálie, Řecko, Španělsko a další, které jsou chudé a zadlužené. Jejich vlády vědí, že dotovat ceny plynu, stejně jako to dělá Fiala v Česku, tím že ze státní kasy doplácejí cenu plynu jeho dodavatelům za průmysl i za občany, mohou tak nanejvýš letos, a potom zbankrotují. Proto tyto státy nutně potřebují včera vyjednaný strop ceny plynu. 

Havlíček se sice směje, že je včerejší strop 180 EUR za MWh o 80% vyšší, než je aktuální česká cena. Ale neříká, proč tomu tak je. Odpověď je prostá – opatření je proti Němcům, Holanďanům, Rakušanům, Dánům a dalším bohatým zemím EU, které tak příští rok, až bude plynu málo, nebudou moci vystřelit ceny plynu na burze tak vysoko, aby si nedostatkový plyn mohly nakoupit jen sami pro sebe, svůj průmysl i občany!

Brusel a Fiala tak zvolili polovičaté řešení, až bude příští rok při plnění zásobníků plynu málo, nikdo si díky stropu ceny 180EUR neudělá 100% zimní zásobu. Navíc, díky stropu ceny překupníci ani burziáni nebudou hnát lodě s LNG plynem přes celý svět, aby zásobovaly EU, protože si nevydělají, a protože úroky na půjčky jsou nyní díky politice Washingtonu i Bruselu drahé, nikdo nebude riskovat a půjčovat si stovky miliard, aby rychle postavil nové těžní věže na plyn, a díky rychlým dodávkám plynu do EU a vysokým cenám včas splatil dluh i s úroky.

Výsledkem včerejšího fialového zastropování cen plynu tak zřejmě bude ještě větší nedostatek plynu v EU příští rok. A když nebude plynu, zavřou se továrny. A majitelé burzy, společnost ICE z Atlanty zchudne. Prostá logika, která donutila bankéře z USA, říkat to samé, co Putin. Ostatně Brahma Chellaney to vyjádřil lapidárně – EU musí okamžitě obnovit dodávky ruského plynu, jiné cesty není! (Podrobně v MAP 1542)

Pro toho kdo by stále nepochopil, že ne letos, ale příští rok, bude plynu málo, zde je stav zásobníků plynu. Letos byly naplněny díky ruským letním dodávkám a díky loňské mírné zimě. Obě výhody se pro sezóny 22/23 a 23/24 už neočekávají! Jediná šance je poslat Fialu a jeho provinční rádce rychle do politického důchodu, a osazenstvo ČT jim přibalit do kufru.

V analýze 1544, jsme nově citovali šéfa banky potravin pro chudé Němce Marco Modrowa, který si ztěžoval na chudé Ukrajince v drahých SUV platící jen 100 EUR bankovkami, kteří pořádají nájezdy na výdejny banky levných potravin, a dožadují se v nich kaviáru a drahých sýrů, a napadají dobrovolníky, kteří ve výdejnách pracují. (Viz Odkaz 1, a Odkaz 2) Dále jsme zveřejnili údaje, že se Ukrajinci nechtějí vrátit z Německa na Ukrajinu. a že tak nebude mít, kdo splácet ukrajinské dluhy, za které se Fila zaručil českým státním majetkem! A výpočet Jindřicha Rajchla, že Česko díky Fialovu stropu na plyn a elektřinu nevyhnutelně zkrachuje. Zbytek analýzy jsou starší nenamluvené články MAP.

Rajchlův výpočet krachu Česka je zároveň odpovědí proč Fiala prosadil strop ceny 180EUR v Bruselu – aby se udržel u vlády, nesmí Česko rychle zbankrotovat, protože by ho lidé rychle vyhnali. Místo rychlého krachu, který se dá odvrátit okamžitým mírem s Ruskem, Fiala raději dlouhodobý úpadek, a obrovský krach, který se bude napravovat roky. V čem je rozdíl? V délce doby, kdy se celá fialová kumpanie udrží u moci, a na dobře honorovaných prebendách! V Bruselu vsadili na to samé. 

Je 04.33 úterý 20. prosince. V pátek 23.12 v 19.30 budu opět diskutovat s komunistou Skálou na tomto kanále. Dnes po obědě natočím jedno video sám. To najdete odpoledne na těchto kanálech: michalapetr,  a MAPanalyzy. Před pár dny jsem byl hostem u Petra Hájka na Protiproudu. Kompletní záznam našeho rozhovoru najdete zde: ProtiproudTV. Vám všem přeji zatím šťastné a veselé vánoce, a děkuji Vám za dary, i za pomoc. Doufám, že budete naše analýzy podporovat i nadále, a to i přes jejich poněkud neradostný výhled do budoucna.  Mějte se všichni krásně, Vám přeje Vaše informační strašidlo Gargamel. Tak a jdu konečně spát!

 

 

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář