MAP 1543 Brusel včera nařídil od roku 23 další masivní zdražení bydlení, potravin, a cest do práce i do školy. Česká rodina bude do Bruselu platit 877 korun měsíčně, slovenská 26 EUR!

Dnešní analýza je dlouhá. Údaje o děsivém propadu očekáváné úrody obilí na Ukrajině v roce 2023, způsobené výpadky letošního hnojení, včetně mapy, které publikovala Ukrajina 17. prosince, jsou na jejím konci. Tyto údaje ukazují, že potravinová krize a drahota budou příští rok pokračovat. Je proto s podivem, že Brusel včera 18. prosince oznámil další zdražování potravin, hnojiv, bydlení a dopravy novými poplatky! Příští rok tak bude v souladu s očekáváním těch nejlepších profesorů ekonomie z USA (Viz MAP 1542) krizový, a to díky Bruselu. Vám všem děkuji, že naše analýzy podporujete svými dary i v této pro všechny tak těžké době! Kde, a kdy najdete nová videa, je na konci analýzy.

Brusel včera v neděli 18. prosince ráno v 03.32 slavnostně vybubnoval do světa, že díky úsilí českého ministra Mariána Jurečky z KDÚ-ČSL, uvalí od příštího roku na všechny Evropany nové mastné poplatky za bydlení, za potraviny, a za dopravu do práce i do školy! Z každého Čecha, včetně dětí a důchodců se bude vybírat 2 618 korun ročně. Z každého Slováka 78,5 EURA. tedy necelé 2000 korun. Česká rodina se dvěma dětmi, tak příští rok různým šmejdům, protože ti budou nové poplatky pro Bruselskou kasu vybírat a zhodnocovat při spekulacích s poplatkovými povolenkami, zaplatí 877 korun navíc měsíčně, slovenská rodina 26,2 EUR. (654 korun.)

Paradoxně; křesťanský politik Marián Jurečka byl včera Bruselem za svůj osobní přínos při prosazení nového ďábelského bruselského poplatku vyznamenán umístěním své portrétní fotografie na titulní stranu včerejšího nedělního bruselského oznámení o nařízení uvalit na všechny Evropany nové poplatky, tzv. Jurečkovné.

Marián Jurečka je obzvlášť mazaný politik, protože bruselskou chválu si zřejmě vysloužil zejména díky velmi rafinované konstrukci nových poplatků. Ty se budou započítávat do růstu inflace, tedy do růstu Drahoty, a proto budou všem úředníkům Evropské unie, zpětně propláceny se šesti měsíčním zpožděním. Ani čeští politici a vysocí státní úředníci nebudou poplatky zatížení, protože inflační doložka (tzv. rozmrazení) prosazená fialovou vládou jim na konci příštího roku tyto poplatky předplatí v každoměsíčním platu. Je tak krásně vidět, komu ve skutečnosti slouží Fialova vláda – bruselským a českým úředníkům a politikům. Ti poplatky dostanou proplacené nebo předplacené, kdežto my obyčejní občané je budeme muset různým spekulantským šmejdům platit za to, že bydlíme, či že jezdíme do práce nebo do školy!

Marián Jurečka se v neděli po prosazení svého plánu drze chlubil, že nové poplatky umožní EU:  splnit cíle v oblasti klimatu v hlavních odvětvích hospodářství a zároveň zajistit účinnou podporu nejzranitelnějších občanů a mikropodniků v přechodu na změnu klimatu.

Juračka je všemi mastmi prohnaný politik. Posuďte sami. Brusel vybere na tzv. Jurečkovném od Evropanů v letech 2023 až 2032 asi 641 miliard EUR, a z nich zpětně rozdělí mezi potřebné jen 65 miliard EUR. To je pouhých 13,6% vybraných poplatků. Podle Bruselu žilo v EU ještě před letošní Drahotou v roce 2021 nejméně 96 milionů lidí zasažených chudobou. Na jednoho chudáka, tak Brusel hodlá v letech 2026-32 vyplatit z Jurečkových poplatků jen 97 EUR (2500 CZK) ročně! V Česku žije podle Bruselu nejméně chudých obyvatel v EU – jen 10,7% obyvatel, na Slovensku 16%. Proto dostanou z Jurečkova fondu větší podporu pro své chudáky Švédové, Holanďané, Němci, Lucemburčané! Španělé i Italové, protože u nich se za chudé podle logiky Bruxelae počítá více než 20% obyvatel! (Viz graf nahoře.) Z výpočtu dokonce vyplývá, že 10% nejchudších Čechů bude ročně do Bruselu platit 2618 CZK nových Jurečkových poplatků, ale zpět teoreticky dostanou jen 2500 CZK z Jurečkova fondu pro chudé! 90% Čechů bude přitom do Bruselu jen platit a platit. (Obdobně z fondu COVID, Česko i Slovensko dostaly nepoměrně, několikrát, méně na hlavu občana než Italové a Španělé. Brusel to tehdy zdůvodnil tím, že v Česku i na Slovensku jsou lidé více pracovití, a nepotřebují tak, tak velkou pomoc proti následkům nemoci COVID-19!) 

A to není všechno! Podle nedělního nařízení musí být tzv. bruselská pomoc z fondu pro chudé a postižené, použita takřka výlučně na zvýšení energetické účinnosti budov, renovaci budov, dekarbonizaci vytápění a chlazení v budovách, a na zavádění bezemisní a nízkoemisní mobility a dopravy. Tedy chudí stejně nic nedostanou, dotace dostanou majitelé budov, ve kterých chudí bydlí. Na jednu ze 66 milionů evropských budov, které se podle Bruselu musí renovovat, aby splnily nová kritéria, EU přispěje z Jurečkova fondu částkou jen 992 EUR, ovšem jen když nevyplatí ani cent žádnému chudákovi. (Viz předchozí odstavec.)

Žádný chudý Evropan si tak nepomůže, i když náhodou takovou budovu bude vlastnit, protože za 25 000 CZK si do ní nepořídí ani tepelné čerpadlo, natož aby budovu zateplil a dekarbonizoval. Z velikosti dotace fondu pro chudé rozpočtené na každou budovu, která potřebuje renovaci, (992 EUR), je tak jasné, že dotace jsou určeny pouze pro vyvolené. Protože, když budou dotace pro chudé, euro-úředníky, rozděleny mezi 1% vyvolených euro-šmejdů, majitelů budov, budou činit 2 490 000 CZK na budovu, a to je přesně ta částka, která představuje 90% hodnoty předpokládané ceny renovace průměrného evropského příbytku! (Viz údaje EU: Počet budov v EU 131 milionů. Počet budov, které potřebují renovaci 50%!) Navíc se z fondu pro chudé může dotovat i elektromobilita, takže několik desítek tisíc euro-šmejdů si určitě zadotuje svůj nový elektromobil.

(Výpočty poplatků na osobu a do Bruselu provedeny na základě této studie, která předpokládá jejich výši 55 EUR na tunu CO2. My jsme počítali s novým limitem ceny poplatku, který může podle analytiků činit spíš až 90 EUR na tunu CO2 díky letošní Drahotě a spekulacím energo-šmejdů.) 

Jurečkovy poplatky zničí Evropany – vlastníte-li nemovitost, nebo byt – připravte si miliony na jejich renovaci a dekarbonizaci. A to Vám Jurečka právě v tuto neděli zařídil další zdražení, tentokráte poplatky uvalenými na: cement, hliník, hnojiva, výrobu elektrické energie, vodík, železo, ocel i hliník a další produkty! V MAP 1542 jsme 17. prosince rozebrali, že drahé energie vyvolané sankcemi na Rusko povedou nevyhnutelně podle těch nejlepších profesorů ekonomie z USA k bankrotu evropských bank, likvidaci průmyslu a zbídačení Evropanů. Neuplynul ani den, a Brusel pochválil Mariána Jurečku, že vymyslel další zdražení elektřiny, dopravy, potravin, hnojiv, stavebních materiálů i oceli! Pokud se ptáte komu slouží tenhle Jurečka, odpověď dává samotná hlavní platforma Eurokratů Bruselské Politico. To včera zveřejnilo, že Němci zoufale chtěli prosadit v Bruselu další a ještě větší burzovní spekulace šmejdů s povolenkami CO2, a uvalit poplatky a povolenky na další energie a výrobky, aby se mohlo ještě více spekulovat. A že Němci mohou slavit, protože ministr fialové vlády Marián Jurečka z Česka jim jejich sen v neděli 18. prosince zařídil!

Ministr Jurečka je soukromý zemědělec, a je tak je s podivem, že nechápe prostou selskou logiku, že zdražení hnojiv = zdražení potravin a snížení sklizně!

Ministr Jurečka je naprostý ťulpas, stejně jako smečka bruselských komisařů, která nové poplatky na hnojiva a palivo do zemědělských strojů vymyslela. Na spodní mapě vydané Ukrajinou vidíte drastický propad předpokládané sklizně obilí na Ukrajině v příštím roce 2023. Podle svazu Ukrajinských zemědělců se produkce obilí na Ukrajině v roce 2023 sníží na pouhých 40% produkce roku 2021, a 63% letošní sklizně!

Proč dojde příští rok k tak dramatickému poklesu sklizně obilí na Ukrajině pro Vás bude překvapující – cituji: S přihlédnutím k 50-60% poklesu aplikace hnojiv, značným nesklizeným plochám kukuřice na polích, nedostatku financí a nutnosti výrazných úspor se očekávaný výnos sníží o 10-30% v závislosti na regionu a plodině, oproti průměrnému výnosu minulých let. Tedy dojde nejen k poklesu, protože na řadě polí se nadá sít ani sklízet kvůli Putinově speciální operaci, ale i tam, kde nebudou aplikována hnojiva, protože jsou drahá. A ne-aplikace drahých hnojiv způsobí až 30% pokles sklizně! V absolutních číslech zveřejněných Ukrajinou dojde ke sklizni pouhých 34 milionů tun obilí. Ukrajinská spotřeba obilí činí 35 milionů tun obilí! Ještě v roce 2021 Ukrajina vyprodukovala 120 milionů tun obilí, a z nich 85 milionů tun vyvezla. Příští rok vyveze Ukrajina jen 35 milionů tun obilí, díky skladovým zásobám z předchozích let, které nebylo letos možné vyvézt díky ruské blokádě, a všech 34 milionů tun úrody z příští sklizně spotřebuje sama doma. 

Ukrajina 17. prosince oznámila světu, že ho bude moci zásobovat obilím ještě méně než letos, protože sníží jeho produkci! A co udělá zemědělský guru Jurečka 18. prosince? Zdraží poplatky výrobu českého obilí a dalších potravin, zdraží poplatky na hnojiva, a za zemědělskou dopravu, a za zemědělské budovy, aby výroba potravin také v Česku, na Slovensku, v Polsku, a i v celé EU dramaticky zdražila a poklesla. Český ministr Jurečka a česká komisařka Jourová a jejich pomocníci tak spáchali 18. prosince na příští celosvětové úrodě obilí větší škody než Putin a celé Rusko!  Afrika a Asie a Evropa nebudou mít příští rok dostatek levných potravin! A víte, kdo už letos v létě nařídil, aby se na pole zaselo ještě více obilí než v letošním rekordním sklizňovém roce, a aby se více hnojilo?  Kupodivu úhlavní nepřítel lidstva Vladimír Vladimirovič Putin!  A příští rok to tak bude Putin, kdo bude dodávat hladovým krkům v Africe i Asii levné potraviny, a jeho lidé přitom budou říkat – Brusel špatný, Moskva dobrá! Otázka je, kdy to samé začnou říkat i Evropané?

Je 01.55 pondělí 19. prosince. Před pár dny jsem byl hostem u Petra Hájka na Protiproudu. Kompletní záznam našeho rozhovoru najdete zde: ProtiproudTV. Koncem tohoto týdne budu asi opět diskutovat s komunistou Skálou. Až tak nastane, najdete pořad na tomto kanále.  Dnes po obědě natočím jedno video sám. To najdete odpoledne na těchto kanálech: michalapetr,  a MAPanalyzy. Vám všem přeji zatím šťastné a veselé vánoce, a děkuji Vám za dary, i za pomoc. Doufám, že budete naše analýzy podporovat i nadále, a to i přes jejich poněkud neradostný výhled do budoucna.  Mějte se všichni krásně, Vám přeje Vaše informační strašidlo Gargamel.

 

 

 

 

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář