MAP 1542 Jak dlouho potrvá drahota? Co od Fialy a jeho rádců nikdy neuslyšíte! Gargamelova prognóza na rok 2023!

Všichni se ptáme, jak dlouho potrvá současná Drahota, a jestli nebude ještě hůř. Fiala, a jeho provinční finanční rádcové Síkela a Stanjura jsou samá sebechvála, a podle jejich včerejšího sdělení ( 18.12. ): Mají všichni čeští občané a podnikatelé (díky práci Fialy a spol.) na příští rok jistotu, že energetickou krizi Česko zvládne! Prognóza globalistů a bankéřů George Sörose z 15. prosince přitom zní: Bude trvat roky, než se Evropa vzpamatuje z bezprecedentní energetické krize, kterou pomohla vytvořit!

Česko je unikátní země, ministr financí tu není ani vystudovaný ekonom, média jen donekonečna opakují bruselské fráze, a tak nemůže být ani divu, že se naši fialoví chytráci takto sami veřejně chválí. Kdyby si podali přihlášku na nejlepší postgraduální ekonomickou vysokou školu světa Stanford GSB, profesorka Anat Ruth Admatiová by je rychle vyrazila, stejně jako 94% ze 7 367  žadatelů o studium v letošním roce. A to ti,  na rozdíl od našeho ministra financí Stanjury, už jednou finančnictví na vysoké škole před přihláškou řádně vystudovali. Fialové svou včerejší sebechválou dokázali, že o moderním finančnictví a ekonomii toho moc nevědí, a že ani neznají neradostné předpovědi na příští rok od Admatiové, Chellaneye, Stiglitze a dalších guruů světového finančnictví, a dokonce ani nečtou varovné zprávy BIS. (Banka pro mezinárodní vypořádání.) Když už máme ve vládě samé nafoukané fialové ignoranty, co nic nevědí a nechápou, tak nám nezbývá, než se s názory světových expertů na příští rok seznámit, a omlátit je ignorantům rychle o hlavu, aby se už konečně probudili z bruselského snění, a začali konečně makat pro Čechy. Nebo to tady příští rok dopadne opravdu špatně.

Brahma Chellaney, slavný profesor ekonomie a geo-strategie třeba na washingtonské univerzitě Johns Hopkins, poradce George Sörose, a nositel řady amerických cen, napsal 16. prosince Sorosovi: Evropa se sankcemi na Rusko střelila do své vlastní nohy. Rychlým odklonem od ruských energií napáchal Brusel více škody Evropě než celému ruskému válečnému úsilí. Rusko stále vítězně postupuje vpřed, a tak trvání Bruselu na protiruských sankcích není ničím jiným než projevem chorobného sebemrskačství. Sankce Evropské unie vůči Rusku, které měly Rusko potrestat za brutální útočnou válku proti Ukrajině, tuto podmínku absolutně nesplňují.

V další části svého textu profesor Chellaney, na rozdíl od fialových chytrolínů,  nelítostně argumentoval, že se Evropa v příštích letech zhroutí do obrovské krize. Takto jsme jeho hlavní argumenty shrnuli:

  1. Evropská ekonomická prosperita byla celé dekády založená na importu levného ruského plynu. Náhrada ruského potrubního plynu zkapalněným plynem LNG je ekonomický nesmysl. Plyn LNG je 5 krát dražší na těžbu než ruský potrubní plyn. Energetická krize jeho cenu ještě ke všemu zdvojnásobila. Evropa tak za desetinásobek ceny pošetile nahrazuje energetickou závislost na Rusku energetickou závislostí na USA.
  2. Evropa musí dovážet 11% světové produkce všech energií. Sankce na ruské energie jsou tak příčinou vší drahoty ve světě. Na světovém trhu s energiemi nebyl dostatek volných produkčních kapacit, které by ruský dovoz do Evropy nahradily, a tak v důsledku bruselských sankcí na Rusko došlo k pouhému přesměrování toku energií z Ruska do jiných zemí, a do Evropy z jiných zemí, a to pouze způsobilo jejich zdražení, které několik let nebude možné, než se zvýší produkce, vyřešit. Ceny energií pro Evropu tak zůstanou několik let nadále drahé, a povedou k likvidaci evropského průmyslu a pracovních míst. Těžit z Bruselských sankcí budou hlavně USA, kam se průmysl a pracovní místa z Evropy přesunou.
  3. Používání plynu LNG produkuje několikanásobné větší znečištění atmosféry plynem metan než používání potrubního plynu. Ústřední politika Bruselu (Green Deal) na snižování produkce skleníkových plynů tak úplně ztratila smysl.
  4. Tím, že EU uvalila na Rusko sankce, se dopustila velké strategické chyby, za kterou zaplatí ztrátou konkurenceschopnosti svých výrobků na světovém trhu. 
  5.  Bude trvat roky, než se Evropa vzpamatuje z  bezprecedentní energetické krize, kterou pomohla vytvořit.

Mrazivá předpověď profesora Challaneye pro rok 2023 v Evropě je jen neškodným čajíčkem proti nelítostnému elaborátu snad nejuznávanější současné profesorky ekonomie a finančnictví Anat Ruth Admatiové z Kalifornské elitní University Stanford GSB. Ta napsala 15. prosince Sorosovi a v textu odkázala na svá zjištění: Mnohé evropské banky se jeví jako poměrně slabé. Evropský finanční trh je křehký a pokřivený. Regulační orgány bank v Evropě utajily před obyvateli Evropy, že nepodnikly žádná opatření, aby zabránily opakování finanční krize roku 2008. (Str.14) Toto promeškání a slabý stav některých bank jasně ukazuje, že v Evropě přijdou další krize. Toto utajení má příčinu v tom, že politici v Evropě záměrně umožňují bankéřům, aby půjčovali vládám peníze bez toho, aby byla jistota jejich návratnosti. Bankéři v Evropě díky politice Bruselu a ECB nenesou žádnou zodpovědnost a riziko za své půjčky. Jejich chyby vždy zaplatí občané EU, a chyby se vždy utají.

Profesorka Admatiová 15. prosince citovala zprávu banky BIS, která je společnou institucí pro vypořádávání devizových plateb světových centrálních bank – tedy Fiala se nemůže vymlouvat, že by ke zprávě neměl přístup, protože do ČNB byla zaslána! Podle Admatiové je ohrožena až 1/3 všech devizových vyrovnávacích plateb mezi bankami, protože státní banky schovávají ve svém účetnictví černou díru až 80 bilionů dolarů! Tato díra je vytvořena tzv. deriváty OTC, což jsou volně prodejné, mimoburzovní dluhopisy a úpisy, nad kterými není žádná kontrola, zda mají vůbec nějakou cenu. (Podobně jako americké hypotéční deriváty v roce 2007) Samotná zpráva BIS, na kterou Admatiová upozorňuje, dokonce tvrdí, že Objem denních měnových obratů mezi bankami, který podléhá riziku nezaplacení je neúprosně vysoký. A že, až 2,2 bilionu USD jsou každý den ohroženy nezaplacením! Podle Admatiové je tak celý bankovní sektor vysoce náchylný k vyvolání další krize Lehman-Brothers 2007-8, a tento předkrizový stav je vyvolán nezodpovědnou politikou, jejíž podstatou je výprodej demokracie bankovním oligarchům. Jak jste si jistě povšimli, Putin za stav evropských bank nemůže!

Jakmile energetická krize (Challaney) spustí finanční krizi (Admatiová) nastane v Evropě doslova kolaps! Aby byl odvrácen, je třeba bezpodmínečně uzavřít s Ruskem mír, obnovit tok energií na předválečnou úroveň,  udělat pořádek s bankéři, energo-šmejdy, a hlavně s úplatnými a neschopnými politiky. Podle argumentace profesorky Admatiové – to není Putin, kdo ohrožuje západní demokracii, ale jsou to naši neschopní západní politici, kteří vyprodávají demokracii bankéřům! Nějakou náhodou přesně podle plánu Clause Schwaba z Davosu! Ostatně právě proto soudím, že Bruxelae musí být zničeno ještě dřív než nás všechny zaprodá a zničí!

Je 04.5 neděle 18. prosince. Před pár dny jsem byl hostem u Petra Hájka na Protiproudu. Kompletní záznam našeho rozhovoru najdete zde: ProtiproudTV.   Přeji Vám šťastné a veselé vánoce, a děkuji za dary, i za pomoc. Snad budete naše analýzy podporovat i nadále, a přes jejich neradostný výhled.  Mějte se krásně, Vám přeje smutné strašidlo Gargamel.

 

 

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář