MAP 1541 Wágnerova soukromá armáda včera vypudila Francouze ze Středoafrické republiky. Rusko přebírá jednu africkou zemi za druhou s udivující rychlostí.

Wágnerova ruská soukromá armáda Putinova kuchaře Prigožina vypudila včera 16. prosince poslední zbytky francouzských vojenských jednotek ze Středoafrické republiky. Očekává se, že tento neslavný ústup Francouzů spustí dominový efekt, a další země nespokojené s neschopností jednotek EU bojovat s džihádisty se přidají na ruskou stranu.

V pondělí 12. prosince jednal v Moskvě s gosudarovými zástupci premiér republiky Burkina-Faso, a podle komuniké se obě strany dohodly na posílení vzájemných vztahů. 18. listopadu v Burkině-Faso proběhly masové demonstrace proti Francouzům, kteří v zemi provozují dětské otroctví při těžbě nerostů, a demonstranti požadovali, aby Putin zjednal v republice pořádek.

A Putin zřejmě jednal rychle, protože už ve středu 14. prosince vystrašený ghanský prezident Akufo-Addo hlásil americkému ministrovi zahraničí Blinkenovi, že se na severní hranici Ghany už shromažďují další Wágnerovy jednotky, které z Mali rychle prošly republikou Burkina Faso, a nyní se prý už chystají postupovat k pobřeží Guinejského zálivu. Akufo-Addo hlásil Blinkenovi, že Prigožin, alias Wágner, už dostal od vlády Burkiny Faso, za rychlou pacifikaci džihádistů a zjednání pořádku, řadu dolů na nerostné suroviny, které se nacházejí na jihu Burkiny Faso. Podle Akufa-Adda mají tyto doly sloužit jako zdroj financí pro další postup Wágnerových sil Afrikou.

Foto: Vystrašený prezident Ghany Akufo-Addo hlásil 14.prosince do Washingtonu, že Wágnerova ruská armáda se už shromažďuje u severních hranic Ghany. Ruský postup napříč Afrikou tak pokračuje rychlým tempem.

Africká ofenzíva Putinova kuchaře Prigožina začala 18. srpna 2020, kdy Wágner přelstil českého generála Františka Rydzáka. Rydzák  byl velitelem uskupení vojsk EU v Mali.  Vojska EU, hlavně Češi a Francouzi, měla v Mali bojovat s džihádisty a vycvičit malijskou armádu v dodržování zásad bruselského válčení. Ve stejnou dobu se ale v Moskvě cvičil plukovník Malick Diaw a další malijští důstojníci, a to v tom jak se vede skutečná válka. Diaw a jeho lidé ihned po návratu ze školení v Moskvě provedli v noci z 18. na 19. srpna 2020 státní převrat, “poděkovali Rydzákovi i EU”, že jim k němu dobře vycvičili vojáky, a pozvali do země Wágnerovi jednotky, aby už konečně udělaly pořádek s džihádisty, kteří Mali už celé desetiletí sužují vražděním křesťanů. (Viz MAP 558.)

Nyní situace v Africe graduje. Po úspěších Wágnera v Mali, Burkině Faso a Středoafrické republice jsou nyní podle řady analytiků na řadě ropné a plynové země Guinejského zálivu – Niger, Čad, Pobřeží slonoviny, Senegal a Gabon, které mají podle plánu Bruselu zajistit část náhrady dodávek ropy a plynu do EU místo Ruska, a Džibuti, strategická země severně od Somálska, která kontroluje trasu lodí s arabskou ropou a plynem do EU v tzv. Africkém rohu na rozmezí pobřeží Indického oceánu a Rudého moře.

Už lednu 2020 před tímto vývojem v Africe varoval americký ministr zahraničí Mike Pompeo na konferenci v Mnichově přední státníky EU, včetně naší Jourové. Dostalo se mu tehdy výsměchu, jak jsme tehdy informovali. Z vysmívané skutečnosti se za tři roky stává realita, a politici EU i Fialová koala se stále vysmívají dalším varováním před následky jejich politiky. K tomu se dá říci jediné – Ostatně právě proto soudím, že Bruxelae musí být zničeno ještě dříve, než všechno kolem sebe zničí.

Válka o Afriku je špinavá záležitost. Včera v den, kdy poslední Francouzi opustili letadly Středoafrickou republiku, se tam stal obětí teroristického útoku Dmitryj Sytyj. (Na fotce v rámečku). Z teroristického útoku byla obviněna Francie. Dmitryj Sytyj byl oficiálně ředitelem ruského kulturního domu ve Středoafrické republice. Neoficiálně byl považován za hlavního poradce Středoafrického prezidenta Faustina Taudéra, a mozek operace, při které Wágnerovi žoldnéři vyhnali ze země jihadistické vzbouřence, se kterými si Francouzi celá léta nedokázali poradit. Sytyj je nyní ve vážném stavu v péči ruských lékařů v Africe. Už dříve mu bylo vyhrožováno, že jeho synovi žijícímu ve Francii bude uříznuta hlava a zaslána mu osobně v balíku. Možná právě proto balík, který vybuchl, otevíral osobně. 

Je 04.45 sobota 17. prosince. Před pár dny jsem byl hostem u Petra Hájka na Protiproudu. Kompletní záznam našeho rozhovoru najdete zde: ProtiproudTV.   Přeji Vám šťastné a veselé vánoce, a děkuji za dary, i za pomoc. Naše analýzy snad tak budou díky Vaší podpoře vznikat i nadále.  Mějte se krásně, Vám přeje Gargamel.

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář