MIP 8 Ukrajinské krvavé diamanty a Bruselská nenažranost! Analýza války 30.březen 2022

Nejnovější podrobná analýza Ukrajinského konfliktu. Středa 31. březen.

O politice EU je známo, že se řídí heslem: Co je povoleno pánovi, se zakazuje kmánovi. Nejnovější důkaz o tomto Bruselském pojetí evropské rovnosti potvrdil vysoký úředník EU, který přiznal, že Sankce EU se úmyslně neuvalily na Rusko v těch oblastech, které by poškodily důležité zájmy, důležitých Evropanů. A za jednoznačný příklad této politiky uvedl Belgický obchod s Ruskými diamanty, neboť zařazení ruských diamantů na sankční seznam EU by výrazně poškodilo miliardový belgický byznys při zpracování diamantů! Jenom loni Rusko vyvezlo do belgických Antverp surové diamanty za 1,8 miliardy EU (50 miliard CZK) a ruské diamanty tvořili naprostou většinu v Belgii zpracovávaných diamantů. Podle indické vládní agentury pro obchod s drahokamy GJPEC vygeneroval loni tento diamantový zpracovatelský průmysl o 7 miliard USD vyšší zisk než loni! Tržby se zvýšily dokonce o 62%! Celková výše Antverpského obchodu spojeného se zpracováním z velké části právě ruských diamantů dosáhla loni výše $37.23 miliard. Obrovské zisky z tohoto belgického obchodu s diamanty má i Rusko.

Celý český export všeho českého zboží do Ruska měl loni hodnotu pouhých  3,6 miliard EUR (93 miliard korun), ale vytvářel ovšem desetitisíce obyčejných pracovních míst pro Čechy. Tento obyčejný obchod s Ruskem, který živil část českých pracujících byl Bruselem z velké části sankciován. Oproti tomu antverpský byznys úzké skupiny diamantových specialistů s Ruskem sankciován nebyl, protože by, jak bylo zdůrazněno EU – došlo k odlivu pracovních míst do Kataru a Indie! Z Česka se přitom vyvážely do Ruska hlavně stroje a zařízení – tedy výsledky práce tisíců obyčejných, šikovných a vzdělaných zaměstnanců! A Český export (93 miliard)  zároveň vytvářel finanční prostředky na platby za dovoz Ruských energií a surovin do Česka (137 miliard CZK celkem, z toho 100 miliard Ropa a Plyn v roce 2021) Fialova vláda se účastnila všech jednání o Ruských sankcích včetně sankcí na Antverpské diamanty! Jak vidíte Fialovi (ODS) a Lipavskému (Piráti) jsou čeští obyčejní zaměstnanci a občané lhostejní a klidně předají jejich pracovní místa do Indie a Číny, ale zároveň budou tvrdě bránit miliardový byznys úzké skupiny antverpských specialistů, ze kterého Česko nemá ani Euro-cent!

(Foto zleva Putin, Ivanov, Šojgu)

Hlavní ruský obchod s diamanty do Antverp řídí ruská polostátní firma Alrosa. Ta loni vytvořila loni zisk 4 miliard USD jenom z prodeje surových neopracovaných diamantů. V čele firmy Alrosa stojí syn generála Sergeje Borisoviče Ivanova. Generál Ivanov je absolventem Dzeržinského akademie tajných služeb a Putinův osobní poradce. Zisky z obchodu s diamanty putují do ruské státní kasy, a odtud třeba taky ve formě Iskanderů na Ukrajinu! Ty zabíjejí obyčejné Ukrajince a já pochybuji, že nějaký z nich nosí na ruce belgický diamantový prsten vyrobený z ruských diamantů. Zisky z tohohle krvavého byznysu míří do soukromých bank EU, USA a Ruska, daně do Bruselu, a Ukrajine zbude oplakávat své mrtvé, a Česku v důsledků sankcí na  proti Rusku zbude počítat nezaměstnané – včetně  Ukrajinců, kteří u nás hledali práci a útočiště.  Jak je vidět tento krvavý obchod kadetům Fialovi ani Lipavskému nevadí – ministr obchodu Josef Síkela, který je za proti-ruské sankce v Česku zodpovědný, je profesí bankéř, a tak chápu, že nemůže proti tomuto výnosnému obchodu evropských elit s Ruskem  protestovat, protože by ho už žádná banka nezaměstnala. A co v platí v EU – Co je povoleno pánovi, se zakazuje kmánovi! – To v Česku platí přeci v Česku dvojnásob! (Ostatně Síkela je z party STAN, a to jsou známí týpci, co myslí hlavně na své peněženky a své prebendy – viz Polčák kauza Vrbětice, Michalík kauza Kyperské (ruské?) směnky a Farský kauza USA)

Že tomu tak v Česku opravdu je, dokázal včera už i mluvčí české tajné služby BIS Ladislav Šticha! Ten veřejně požadoval okamžitou cenzuru článku na serveru Novinky.cz, neboť se Novinky zveřejněním veřejně známé a mnoha německými médii publikované zprávy, že německé zásobování obchodů potravinami má lokální problémy a proti panickým nakupujícím už musela i zasahovat policie dopustily, podle zaměstnance tajné služby BIS Šticha – nehorázné fake news, a snažily se v Česku vyvolat  nákupní hysterii. Český špion Šticha si tak už asi myslí, že se stal  příslušníkem nějakého nového gestapa, a tak může v Česku rozhodovat o tom, co se publikovat smí, a co se nesmí. BIS a vláda, pokud si chtějí zachránit ještě aspoň trošku důvěry od obyvatel, že jsou ještě institucemi demokratického státu, by měli špiona Šticha rychle poslat do důchodu, než napáchá ještě více škody na důvěře v tyto instituce.

Že je v Německu napjatá situace mezi obyčejnými lidmi svědčí i toto nové opatření Německé vlády – každý zaměstnaný Němec dostane ihned  + 300 EUR na energie, a + 100 EUR na každé vyživované dítě!  Je tak rázem jasné, proč se vládní tajný agent Šticha tak rozčiluje nad zveřejňováním informací od našeho západního souseda – Němci přidali jenom tímto jediným opatřením všem pracujícím Němcům 7500 CZK jednorázově na tři měsíce (duben-červen), to je 2500 CZK měsíčně, a 2500 CZK každému německému dítěti, to je 833 CZK na tři měsíce, a mají těchto opatření více! Naopak, česká vláda, zaměstnávající tajného agenta Šticha, co nařizuje cenzuru zpráv z Německa, přidala jenom 350 000 nejchudším Čechům a včetně jejich dětí jenom průměrně 643 až 714 CZK měsíčně! Obyčejní Češi mají zase smůlu, nejsou obyčejní Němci! Nejchudší Čech podle vlády se může těšit – dostane přidáno 10% – tedy neuvěřitelných 386 CZK měsíčně! (Výpočet proveden na základě těchto veřejných údajů, kterými se vláda dnes chlubila!) Nejchudší děti dostaly přidáno ještě míň – podle věku 199 až 277 CZK! Kalousek hadr! Volte Kalouska, protože ani on nebyl v letech 2008-13 takový nelida jako jsou nyní profesor Fiala a jeho kumpáni Juračka z KDÚ-ČSL a Bartoš od Pirátů! Německá vláda rozdala lidem svým opatřením 16 miliard EUR, tedy 184 EUR na jednoho Němce a asi jen 20% těch nejbohatších Němců tuto pomoc nedostane, vyplácí se totiž podle daňových přiznání. Česká vláda rozdala svým opatřením jenom 190 CZK na jednoho Čecha (jen 4% hodnoty německé pomoci přepočtené na německého občana), a Česká vláda pomohla tímto opatřením jenom 350 000 lidem, to je méně než 3,5% všech obyvatel Čech!

Podle českých vládních údajů je v Česku 950 000 žáků základních škol a 450 000 žáků středních škol a 350 000 předškoláků ve školkách. To je dohromady 1,75 milionů dohromady. Podle ministra vnitra se nyní v Česku registrovalo 125 tisíc ukrajinských dětí ve věku 3-19 let a ty bude třeba vyučovat! Vláda na jejich začlenění do výuky vyčlenila jen 5,2 miliardy korun! Ukrajinské děti představují nárůst žáků a studentů v českých školách o 7,14%, ale vládní peníze určené na jejich studium představují jenom zvýšení výdajů na výuku jen o 2-2,5% – takové to vládní řešení nárůstu vzdělávacích kapacit hovoří jasně – České děti utrpí ztrátou kvality výuky a vzhledem k nerovnoměrnému rozdělení ukrajinských uprchlíků po Česku, budou některé regiony zasaženy obzvláště tvrdě! Vzhledem k úpadku výuky kvůli pandemii COVID – tady odepisujeme vzdělání celé generace českých dětí, a to v době, kdy se prudce mění ekonomika a bez výborného vzdělání bude dítě odsouzeno k doživotní chudobě!

Čísla ministra vnitra – 125 000 zaregistrovaných ukrajinských dětí v souvislosti s uprchlickou krizí jsou vysoce alarmující! Udává-li vláda počet uprchlíků z Ukrajiny 300 tisíc, je zarážející, že počet vládou zaregistrovaných dětí uprchlíků představuje 41,66% uprchlíků!!! Podíl dětí ve věku 0-19 let na Ukrajině se udává jako 20%, asi 35% z nich žije pod hranicí chudoby! Je zdokumentováno, že z Ukrajiny prchali hlavně ženy s dětmi! Bohužel české vládě chybí koncepce, jak s tímto stavem naložit a jediným důsledkem vládní nekompetence bude zhoršení kvality výuky českých dětí. Doslova se nastoluje otázka, co dělat – buď bude vláda počítat s tím, že ukrajinští uprchlíci najdou v Česku nový domov a potom musí okamžitě soustředit zdroje na jejich českou výuku, a nebo bude vláda počítat s tím, že se rychle vrátí, ale v tom případě pro ně musí okamžitě zařídit vyučování v ukrajinštině se všemi důsledky včetně ukrajinských vyučujících a ukrajinských učebnic!

Počet dětí mezi Ukrajinskými uprchlíky je zarážející a vláda neřeší, ani další problémy, které hlásí jiné evropské země. V Německu byly zaznamenány ojedinělé incidenty s “ukrajinskými uprchlíky”, kteří zdemolovali ubytovny, autobus a museli proti nim už  zasahovat státní orgány. Podle německých médií tito uprchlíci nemuseli být Ukrajinci, protože patřili k jinému etniku a neměli pasy. Německý zemský ministr vnitra Thomas Strobl (CDU) označil celou situaci vzhledem k počtu migrantů, kteří do země každý den vstupují, za bezpečnostní problém, a řekl listu Stuttgarter Zeitung: Musíme vědět, kdo je v naší zemi. Požaduji okamžitou registraci imigrantů, provedení bezpečnostní kontroly a jejich řízenou distribuci po republice. Do Berlína prý denně přilétá 10 000 Ukrajinců a bez jakékoli registrace mizí ve městě. Místní poslanci za vládní SPD, která je imigraci tradičně nakloněna, varují, že kapacity jsou už vyčerpané a že to takhle dále nejde! Ministryně zahraničí Německa Baerbocková dále vytrubuje, že EU přijme 10 milionů uprchlíkůPřitom samotné Německo tvrdí, že už je přetížené 250 tisíci uprchlíky z Ukrajiny a Švédsko naznačuje, společně s Dánskem, že už uprchlíky z Ukrajiny nechtějí! Velká Británie, jich přebírá po kontrole jenom tisíce!  Podle údajů publikovaných francouzským Le Figaro tvoří ukrajinské uprchlíky do Francie podivná směsice národností. Le Figaro uvádí, že až 30 procent prvních migrantů tvořili jiné národnosti. Noviny odhalují, že 7,5 procenta jsou alžírské národnosti, zatímco 3,5 procenta příchozích pochází z Pobřeží slonoviny a Maroka. Další  jsou Indové a občané Kyrgyzstánu s podílem 2,5 procenta, mezi další přicházející národnosti patří Demokratická republika Kongo, Kamerun, Pákistán, Nigérie a Čína. Je tedy zřejmé, jak jsme oznámili s odkazem na policejního šéfa Německa, že mafie opět nalezli skulinku, jak zneužít situace a na lidském neštěstí zbohatnout a dopravit do EU nelegální ne-ukrajinské uprchlíky!

Ukrajinští uprchlíci a Česko budou mít možná problém – podle údajně připravovaného Ukrajinského zákona – kdo z mužů opustil nelegálně území Ukrajiny, aby se vyhnul povinnosti bojovat (vlastně každý muž), bude zavřen až na 10 let. Bude tedy legrace – protože podle platné legislativy o uprchlících nikdo, kdo uprchnul před válkou nesmí být válčící straně už nikdy vydán, ani vrácen pokud mu hrozí nebezpečí – technicky pokud Ukrajina tento zákon schválí – každý muž, Ukrajinec na území EU – se může dovolávat ochrany podle Ženevské konvence o uprchlících a musí získat definitivní statut uprchlíka!

O tom, že Ukrajinská krize pokračuje svým vlastním životem, svědčí nejnovější eskapády tamního prezidenta Zelenského – ten včera (30.března) nečekaně napadnul svého úhlavního evropského zastánce   a faktického vládce Polska Jarosława Kaczyńského za to, že Ukrajina nepotřebuje žádné Kaczyńského plány na vytvoření mírových jednotek a bezletových zón na Ukrajině, a že Kaczyńský potřebám Ukrajiny nerozumí. Tímto výpadem proti Kaczyńskému ovšem Zelenský zcela zpochybnil výsledky tzv. Konference na ulici Bankova v Kyjevě, které se 15. března 2022 účastnili Jaroslaw Kaczynski (Polsko), Volodymyr Zelenskyj (Ukrajina),  Janez Janša (Slovinsko),  Petr Fiala (Česko) a Mateusz Morawiecki (Polsko), neboť vytvoření bezletových zón a vyslání mírových jednotek NATO bylo hlavní na čem se tam shodli a proč tam všichni jeli. (Tuto zprávu přinesl včera polský tisk nicméně jsem ji nedokázal ověřit, než z polských zdrojů, nakloněných straně PiS Kaczyńského.) Obdobně Zelenský, ale nedávno napadl i holandského premiéra Marca Rutte, za to že zablokoval členství Ukrajiny v EU, a maďarského Victora Orbána, jak jsme oznámili v minulém díle. Ruská média včera informovala opačně, a tvrdila, že ministr zahraničí Ukrajiny Kuleba obvinil NATO ze zbabělosti, neboť nechce vyslat na Ukrajinu “mírové jednotky”.

Válka na Ukrajině. Světové hospodářství se propadá do chaosu. To potvrdil propad globálního dluhopisového indexu Bloomberg – 11% (2,6 bilionu USD, 68 bilionů CZK, 34 státních rozpočtů Česka) zmizelo z dluhopisového trhu od letošního ledna, a jde tak o nejhlubší zaznamenaný propad od velké krize roku 2008! Že světová krize začíná zajímat občany západních zemí více, než ukrajinský konflikt je zřejmé z německého i britského bulváru – válka se přesouvá z titulních stránek.

Rusko dnes zveřejnilo ztráty Ukrajiny, a ty potěšily předního vojenského analytika USA Scotta Rittera (ex-zpravodajec US námořní pěchoty a ex-inspektor OSN pro Irák), neboť potvrdily jeho dva týdny staré analýzy, které tvrdily v souladu s našimi analýzami, že Ukrajinská armáda bude rychle a nemilosrdně zničena a zbavena operačních schopností a zbavena schopnosti manévrovat po bojišti. Podle ruských tvrzení – likvidují Rusové Ukrajince v poměru 16:1. My jsme počítali, tak maximálně 4-6:1. Tento poměr ničení je dán nesrovnatelnou technologickou a početní převahou Ruska v nejdůležitějších oblastech moderního vojenství. Ukrajinská armáda dokázala tím, že měsíc už vzdoruje, vysokou odvahu a bojové mistrovství. Ruská převaha však triumfovala ve všech směrech. Ruský generální štáb oznámil ztráty Ukrajinců 14 000 nevratné (mrtví, invalidní, zajatí) a 16 000 vratné (zranění a nebo dočasně otřesení v důsledků bojových útrap, u kterých se předpokládá návrat do služby). Podle Rebelského velení utrpěla Ukrajina dalších 7 000 nevratných a 9 000 navíc v bojích na Donbasu. Ukrajinské ztráty jsou tedy 21 000 nevratné a 25 000 vratné. Rusko i Rebelové přiznávají nevratné kumulované ztráty 2000. (Rusové samostatně  přiznávají ztráty jen 1351 a 3825) Podle Ruského nejvyššího velení už Ukrajina nemá žádné zálohy, které by mohla nasadit do boje. (Tím se myslí větší vojenské útočné celky)

US Institut pro studium válek (Ve snesitelné míře pro-ukrajinské analýzy) předpokládal 30.března, že Rusové přemisťují síly od Kyjeva směrem k Izjumu a Donbasu, aby tam obnovili ofenzívu. Dále očekává pád Mariupolu v nejbližších dnech. Institut tvrdí, že Rusové ještě nedobyli Izjum a že jejich jednotky utrpěly po celé frontě závažné ztráty, a proto už ruské jednotky nebudou útočit a dobývat další území krom území Rebelů.7

Rusové (Genštáb a Štáby Rebelů) tvrdí, že Izjum už dobyli, a, že jejich jednotky jsou už 5km od Slavjanska. (Tedy 50 km za dobytým Izjumem) Izjum i Slavjansk jsou klíčová města, pokud je obě Rusové dobijí, odříznou tím  celé elitní uskupení ukrajinské armády, které od roku 2014 bojovalo proti Luhansku a Doněcku, v kotli na východním břehu řeky Severní Doněc kolem měst Lisičansk a Severodoneck. To by odpovídalo ruské strategii. Rusové se totiž v první části bojů soustředili na likvidaci elitní ukrajinské 1.tankové brigády v oblasti Černigova (jako jediná přezbrojena na poslední verzi tanku T-64-BM2-Bulat) a na likvidaci elitních ukrajinských brigád NGU s čísly 1 a 4. Podle Rusů byly tyto speciálně vycvičené a vyzbrojené jednotky Ukrajinské Národní Gardy hlavní oporou ukrajinského režimu a jejich bojová síla byla vyšší než u běžných jednotek. Obě brigády měly být zničeny při bitvě o letiště Hostomel severozápadně od Kyjeva. Rusové tvrdí, že 1 NGU měla dokonce hlavní základnu na letišti Hostomel. Pokud je to pravda – zdá se být jasný cíl výsadku, který na letiště zaútočil v prvních hodinách války – a to zablokovat 1NGU na letišti, zavázat ji do boje a zabránit tak jak 1. NGU, tak 2. NGU, aby se od Kyjeva rychle přemístily k Černobylu a zablokovaly úzký pruh území přes bažiny, kterým Ruské pozemní jednotky musely v prvních hodinách prodrat na své cestě ke Kyjevu z Běloruska! Tato ruská strategie je unikátní v tom, že výsadkáři neměli šanci boj vyhrát, také ho prohráli, a Rusové teprve později letiště znovu dobyli. Ovšem 1NGU a 2NGU se už nedokázali včas přesunout a na východu z Černobylské bažiny Rusy zastavit! Mistrovské použití výsadkářů, kteří se obětovali, aby hlavní ruské síly pronikly včas ke Kyjevu! Smekám a nedivím se, že padala vyznamenání in memoriam Hrdina Ruska. Vojáci 1NGU a 2NGU také dokázali, že jsou elita, protože čelili elitě ruských úderných výsadkářů podporované ze vzduchu vším, co bylo k dispozici. Jak jsme informovali v minulých dílech (15.3), účastníky těchto bojů byli na ukrajinské straně i veteráni britských jednotek a ti boj popsali, jako něco, co v Iránu ani Afganistánu nikdy nezažili, a že takové peklo, jaké ruští výsadkáři v Hostomelu rozpoutali už zažít nikdy nechtějí a jsou rádi, že už jsou v Anglii.

V souladu s našimi předpoklady z posledních analýz bude Rusko po zničení velení, letectva a komunikace Ukrajinské armády ničit její sklady a továrny a hlavně sklady PHM. Dnes brzy ráno opět Rusko zničilo další sklad tentokráte v Dněpru

O výsledku války nyní rozhodne pouze skutečnost, zda Rusko dokáže přeskupením na klíčové sektory bojiště rychle uzavřít kotel kolem Severodoněcka a kolem Charkova. Pokud se Ukrajinci ubrání, bude muset Putin mobilizovat rezervy a nebo přerušit ofenzívu. Ničením logistického systému a zásobovacích skladů PHM navíc Rusko eskaluje zemědělskou krizi. Ukrajina bude muset řešit zda stále omezenější distribuční systém PHM bude k dispozici pro zemědělce a nebo pro armádu. Putinovou další strategií je tak vyvolávání nedostatku jídla a hladu. Podle USA Rusko blokuje 90 lodí naložených pšenicí v Černém moři a podle Ruska – pokud nebudou zrušeny sankce na Rusko, bude viníkem hladu ve světě USA a EU. Jak vidíte válka bude ještě krutá, a tak držme míru palce.

Stejný text ve formátu ODT najdete zde a můžete jej šířit sociálními sítěmi.

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář