MIP 7 Ekonomické a zdravotní důsledky války na Ukrajině pro Česko a Slovensko! Analýza, co nás asi čeká.

Česko a Slovensko čeká obrovské zdražování a zadlužování. Provedli jsme analýzu, některých zajímavých údajů a zděsili jsme se. Výsledná čísla nás šokovala.

Jaký je vládní recept na bídu, která se žene na Čechy – Zvyšovat lidem daně, aby měli ještě míň peněz! To oznámily Hospodářské Bakalo-Noviny včera 29. března – budou se muset razantně zvyšovat daně! Poslední razantní zvýšení daní v Česku provedl Miroslav Kalousek zavedením tzv. Superhrubé mzdy. ČSSD, kdysi nazvala toto drastické zvýšení daní zločinem! Kalousek je Guru TOP-09. A Top 09 nyní zase vládne! A už se okamžitě hovoří o razantním zvyšování daní! A u Bakaly!

K čemu tedy má toto razantní  zvyšování daní Českým pracujícím sloužit?

Za prvé. Bude třeba zaplatit nově 6,5 miliardy korun na zdravotní péči pro ukrajinské uprchlíky. Sumu 6,5 miliard  jsme si nevycucali z prstu, ale vypočítali ji ze včerejší stížnosti Polska do Bruselu. Polský ministr zdravotnictví Adam Niedzielski totiž nechal spočítat kolik bude stát polské daňové poplatníky zdravotní péče ukrajinských uprchlíků v Polsku, a když mu vyšlo 70 milionů EUR měsíčně na každý jeden milion Ukrajinců, šel si ztěžovat do Bruselu, ať to zaplatí! Brusel zatím jen pokrčil rameny a oznámil, že se na to podívá. V Česku je podle ČT nyní koncem března nejméně 300 tisíc uprchlíků z Ukrajiny a na Slovensku nejméně 100 tisíc. Z toho vyplývá, že ročně budou muset Češi  po přepočtu polských údajů zaplatit na daních  navíc 6,5 miliardy CZK a Slováci navíc 84 milionů EUR! Profesor Fialu to ovšem nezajímá, a ihned obvinil opozici slovy – Babiš poštvává Čechy proti ukrajinským uprchlíkům, když požaduje, aby vláda taky myslela na chudé Čechy! Podle veřejně dostupných údajů stála celá epidemie nemoci COVID-19 celé české zdravotnictví celkem 99 miliard korun za dva roky! To je 9 428 korun na každého obyvatele Česka za dva roky! Za zdravotní péči o každého jednoho Ukrajinského uprchlíka ovšem chce Česká vláda podle polských údajů zaplatit až 43 333 KČ! Je snad pane Fialo Čech méně hodnotný, když se za celý COVID za něj průměrně utratilo z veřejných peněz 5 krát méně, než se očekává, že bude muset utratit na léčení průměrného ukrajinského uprchlíka! (Výpočet I = 99 miliard děleno 10,5 milionu obyvatel Česka. Výpočet II – 6,5 miliard krát dva roky děleno 300 tisíc uprchlíků). 

Proč bude léčení ukrajinských uprchlíků tak drahé? Podle závěrů jednání rady ministrů zdravotnictví v Bruselu tento týden (Mainstream zase zapomněl informovat!) je zdravotní stav ukrajinských uprchlíků špatný z těchto prostých důvodů: Ukrajinci trpí vysokou mírou infekčních nemocí, jako je  HIV a tuberkulóza . Navíc těsně před ruskou invazí na Ukrajině   vypukla epidemie obrny a její šíření je dáno nízkou proočkovaností ukrajinské populace proti této nemoci. Proočkovanost proti nemoci COVID-19 je také nízká, přibližně jen třetina ukrajinské populace je proočkovaná!

Už 8.března letošního roku Evropská agentura pro kontrolu nemocí nařídila vládám EU, včetně Česka a Slovenska, aby zahájily okamžité očkování Ukrajinských uprchlíků proti virové dětské infekční obrně! (Poliomyelitis anterior acuta!) Zároveň agentura doporučila vládám zemí EU, aby informovali veřejnost o nebezpečí infekčních onemocnění, které sebou uprchlíci z Ukrajiny bohužel přinášení, protože tamní zdravotnictví bylo v rozkladu už před ruskou invazí. Výskyt virové nemoci dětské infekční obrny, která na Ukrajině před válkou propukla, se musí v každém jednotlivém případě zachycení okamžitě hlásit WHO! Musí být zahájena trasování kontaktů nositele viru! Celý svět bojuje proti této nemoci. Česko bylo první zemí, která ji na celém světě ze své populace vymýtila.  Očkování proti dětské přenosné obrně v ČR je povinné u dětí, a to celkem 5 dávkami neživé vakcíny! Co dělá v tomto konkrétním případě Fialova vláda – neinformuje veřejnost, jak bylo doporučeno, neprovádí vyšetření uprchlíků, jestli jsou očkováni a jestli nemoc do Česka nepřenášejí, nadává Babišovi, že chce, aby se prováděla opatření a předseda vlády Fiala si raději jede hrát do Kyjeva na kadeta Bieglera ze Švejka!

WHO varovalo EU před velmi nebezpečnou multi-rezistentní nakažlivou nemocí, která se šíří z Ukrajiny – Tuberkulózou MDR – která je neléčitelná, podle WHO, tradičními prostředky. Tuberkulóza MDR podle WHO představuje 1/4 všech tuberkulóz na Ukrajině. Ukrajina je podle WHO tikající bombou epidemie tuberkulózy v Evropě. Podle VHO míra nákazy tuberkulózou na Ukrajině dosahuje až 110 nakažených na 100 tisíc lidí, a její výskyt na Ukrajině se zrychluje díky zkorumpovanému zdravotnímu systému. Podle WHO tak reálně statisticky hrozí, že v Česku se  nyní pohybuje 300 přenašečů nakažlivé nemoci Tuberkulóza a 75 z nich statisticky přenáší její multi-rezistentní formu! (Slovensko = Česko děleno 3.) Plošné očkování proti tuberkulóze bylo zrušeno! Nejprve bylo omezeno vládou ODS – Topolánka, a potom úplně vládou ODS – Nečase. (Viz Premiéři) Teď vláda ODS – Fialy má 13 let neočkovaný národ díky ODS, a nic nedělá proti šíření této nebezpečné nemoci! Děti pane Fialo nebyly očkovány! Tuberkulóza se šíří vzduchem kapénkami vykašlávanými nemocným člověkem, tedy  podobně jako se šířil COVID. A před COVIDEM byla nejčastější nakažlivou nemocí se smrtelnými důsledky pro neočkované osoby! Podle Alexeye Bobrika, odborníka WHO na TBC, který EU varoval před touto nemocí, představuje ukrajinská tuberkulóza pro Evropu velmi citlivé téma z hlediska globální bezpečnosti a přenosu TBC z Ukrajiny přes evropské hranice. (Vláda chce, abyste jezdili kvůli úsporám pro Ukrajinu více MHD – ideálním prostředkem pro přenos kapénkových nákaz! Tak ať okamžitě všechny uprchlíky prověří, zda nemají TBC a jiné choroby!)

Podle WHO má 250 000 Ukrajinců, tedy 1% všech Ukrajinců ve věku 15-49 let HIV. Jen loni bylo podle WHO prokázáno na Ukrajině 17 333 nových případů Tuberkulózy. (Nově se nakazil každý 2538 Ukrajinec a asi 30% nákaz představují kmeny MDR) Pokud tedy do Česka přibylo 300 tisíc ukrajinských uprchlíků 1% z nich ve věku 15-49 let bude nositeli HIV a bude potřebovat léčbu – asi proto Polský ministr zahraničí operoval s tak vysokými částkami na léčbu ukrajinských uprchlíků!

Léčba všech pacientů na HIV stála loni 420 milionů jenom pojišťovnu VZP. Letos bude statisticky třeba počítat s nárůstem výdajů jenom na léčení ukrajinských pacientů pro nemoc HIV o dalších 320 milionů, a to podle oficiálních dat WHO a VZP.

Pokud by někdo pochyboval, že o tomto problému vlády Česka a Slovenska nevědí – zde je důkaz, že vědí! Slovenský ministr zdravotnictví Vladimír Lengvarský přiznal v Bruselu, že Slovenské zdravotnictví bude zahlceno péčí o ukrajinské uprchlíky  a největší problémy budou třeba na onkologických odděleních. Podle českého tisku způsobila pandemie závažná zpoždění při léčbě a prevenci rakovin a bude nyní po celé Evropě kapacitní problém toto léčebné manko dohnat – a to se psalo ještě před současnou ukrajinskou uprchlickou krizí! Před problémy s ukrajinskou TBC varovali i čeští odborníci!  Začátkem března Brusel sliboval, že pro Ukrajinské pacienty vyhradí 10 000 nemocničních lůžek, zřídí třídící centra Ukrajinců a nemocné odešle k léčení. Jako vždy – Bruselské plány zůstaly na papíře a česká vláda také nic adekvátního situaci nepodniká! Za pandemie museli Češi do karantény a na testy a očkovat se! Všichni hřímali a ČT nejvíc! Teď, když je obdobné nebezpečí s obrnou, TBC, HIV, spalničkami a dalšími nakažlivými nemocemi – je ticho – Češi mají obětovat své zdraví a své peněženky! Tak to je dvojí přístup, a ač neradi musíme zase jednou říci, že Babiš měl pravdu! Otázka je, kdo zaplatí zvýšené náklady na zdravotnictví, potraviny, energie? 

Opačná je situace v Maďarsku. Orbánova popularita roste. (Stejně jako Putinova.) Podle průzkumu veřejného mínění před volbami se očekává, že Orbán zvítězí a získá pohodlnou většinu 119 ze 199 křesel v maďarském parlamentu. 71% Maďarů souhlasí s Orbánovou politikou, že se snaží udržet mír s Ruskem a zajistit dodávky plynu a energií  z Ruska do Maďarska . 47% Maďarů si myslí, ža za válku na Ukrajině mohou obě strany konfliktu a 32% procent Maďarů z války viní Putina. 90% souhlasí, že bezpečnost Maďarska je na prvním místě a Maďarsko by se tedy nemělo zapojit do konfliktu. 78% Maďarů nepodporuje zřízení bezletové zóny na Ukrajině (na rozdíl od české vlády), protože by to podle jejich názoru vedlo k vypuknutí další světová válka. 79% uvedlo, že by Maďarsko mělo odmítnout sankce, které by mohly poškodit maďarskou ekonomiku a 81% potvrdilo, že je proti zrušení dodávek ruského plynu do  Maďarska. Tato Orbánova politika, tak podle průzkumů před volbami slaví úspěch. (Stejně, jako slavila v Sársku, jak jsme informovali v MIP 5.)  Maďarsko přijalo a nebo pomohlo s transferem 530 tisíc Ukrajinských uprchlíků.  Maďarsko od podzimu dodává Ukrajině přes své plynovody výhodně plyn.  Orbán byl Zelenským veřejně napaden na summitu EU, že je Putinův přisluhovač, protože nechce na Rusko uvalit sankce a nechce přestat odebírat ruský plyn! Česká ministryně Černochová a Polsko oznámily, neúčast (bojkot) jednání v Maďarsku! Nicméně pokud Orbán vyhraje – bude mít Maďarsko levnou elektřinu a plyn. Fiala bude raději, aby byl plyn drahý (viz předchozí články) a daně vysoké! Bůh pomáhej Victorovi! 

Ceny potravin letí nahoru jako šílené. Indie nakoupila včera v Rusku 45 000 tun slunečnicového oleje za rekordní cenu $2150 ($1650 cena před měsícem, množství = 4,2 litry na Čecha). Slunečnicový olej byl takřka monopolně dodáván Ruskem a Ukrajinou a je klíčovou složkou, kterou najdete ve všem, od pečených sladkostí a slaných přesnídávek až po omáčky, pomazánky a dokonce i dětskou výživu. Dopadem bude výrazné zdražení třeba oblíbených hranolek. Podle šéfa Belgapomu, největšího světového sdružení producentů hranolek Christophe Vermeulena, jsou v EU zásoby slunečnicového oleje tak do dubna, (45% dodávek zajišťovala Ukrajina) a potom se bude muset přejít na jiné dražší oleje. Tím se zvedne cena hranolek. Belgie vyrábí ročně 5,08 milionu tun hranolek, bramborové kaše, lupínků a vloček. (440kg na hlavu Belgičana) A velkou část produkce vyváží!

Kdo by temnou budoucnost ještě nechtěl pochopit – podívejte se na tento obrázek – kdysi bohatí západní Němci nyní stojí jako Češi stávali za Husáka ve frontě na banány! Ale pozor Němci nestojí ve frontě na banány, ale ve frontě na základní potravinovou pomoc německým občanům v nouzi! A v článku se dočtete, že je na tom nyní, kdysi bohaté Německo tak špatně, že si Němeci už nemohou dovolit ani kupovat základní potraviny. A to ještě proudí Ruský plyn, teče Ruská Ropa, Fiala Vám nezvýšil ceny elektřiny, potravin a nezavedl nějaké nové Kalouskovi zločinné daně! Cena emisních povolenek, která zvyšuje cenu elektřiny a plynu se za jediný měsíc zvedla ze  58,42 EUR (7.3) na 81,27 EUR (29.3). (Na odkaze zjistíte, že USA povolenky stojí ani ne 50% ceny EU povolenek! Asi náhoda, že?) A pouze připomínám, že konečnou cenu emisní povolenky platíte v ceně plynu a elektřiny Vy a peníze jdou přímo do Bruselské pokladny a z ní se používají hlavně na splátky dluhů EU! A že Fiala, když byl v Kyjevě, tak si Španělé a Portugalci vyjednali, že cena elektřiny nebude podle ceny plynu, ale podle ceny, za kolik se elektřina vyrábí – tedy v Česku za hubičku – 200 Kč na megawatthodinu, za kolik se díky Fialovi prodává lidem – 3 až 4000 KČ, kdyby se Fiala účastnil Madridských vyjednávání o snížení cen místo hrátek v Kyjevě na Kadeta Bieglera – mohla být elektřina v Česku za 50%, a bez bruselských povolenek rovnou za 25%! Jenže přeci, čím vyšší cena elektřiny je, tím větší daně z ní lidi zaplatí – a jsme u začátku článku – jak nařídily Bakalo-Noviny – Daně se musí razantně zvýšit!

 

Děkujeme za přečtení a prosíme o šíření našich zpráv. Dalo to zase spoustu hodin práce a jsme rádi, že Vás naše analýzy zajímají. Děkuji všem za maily.

 

 

1 reply

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář