MIP 78 Pověstná Ruská Ruleta začala! Putin nařídil novou ofenzívu! Sto tisíc mrtvých a mráz mají donutit nepřátele Ruska kapitulovat!

Sergej Šojgu, ruský ministr obrany, nařídil po páteční (15.7.) inspekci ukrajinského bojiště – novou ruskou ofenzívu! Důvodem pro nařízení ruské ofenzívy jsou vysoké ztráty na životech, které Ukrajinská armáda v posledních měsících bojů s Rusy a Rebely utrpěla. Šojgu tak chce využít, současné pro Rusy výhodné situace na bojišti, a dorazit Ukrajince ještě dřív, než přisunou s pomocí NATO cvičené a vyzbrojované zálohy. Klíčovou podmínkou pro úspěch nové ruské ofenzívy bude, zda už ukrajinská armáda utrpěla dostatečné ztráty na své živé síle, aby negativně ovlivnily její bojeschopnost a morálku. Šojgu má své výpočty opřené o hlášení ruských tajných služeb. Protože na Ukrajině, stejně jako v Rusku, jsou ztráty státním tajemstvím, a žádná oficiální čísla takřka neexistují – pokusíme se v dnešní analýze odpovědět na otázku, s jak velkými ztrátami Sergej Šojgu kalkuluje, když nařizuje ofenzívu.

Jak velké jsou tedy ztráty ukrajinské armády?

Jsou tyto ukrajinské ztráty reálné?

  • Britský královský institut RUSI, založený vítězem od Waterloo, vévodou z Wellingtonu, který se specializuje na odborné vojenské analýzy, v nedávné zprávě o příčinách porážky ukrajinské armády, uvedl, že ruskému dělostřelectvu řízenému Drony trvá 3 až 5 minut, aby navedlo přesnou, zničující a vysoce smrtelnou palbu na každou odhalenou ukrajinskou jednotku. (Str.7 a 8, zde) Naopak Rusové úspěšně klamou Ukrajince vytvářením falešných cílů určených k přilákání jejich palby – typicky vytváří z rozbitých, a nebo starých děl a kusů techniky fiktivní soustředění jednotek, a na ta potom oklamaní Ukrajinci soustřeďují svoji palbu, a odhalují při ní ruským radarům své vlastní pozice. A stanou se tak rychlou obětí zamaskovaných skutečných ruských děl.
  • RUSI (v čele stojí člen královské rodiny, vévoda z Kentu) dále oznámilo, že Rusko má dostatečné množství dělostřelecké munice na několik let konfliktu. Krom obrovských zásob munice z éry SSSR, které sami o sobě vydrží na několik let bojů, Rusko od roku 2008 do zahájení války vyrábělo 2 miliony nábojů ráže 152 mm ročně, a potom výrobu dále zvýšilo! Jelikož podle RUSI Rusko denně na Ukrajině střílí 20 tisíc nábojů 152 mm, tak je jeho roční spotřeba 7.24 milionu granátů 152 mm. Ve skladech má Rusko bez zásob z doby SSSR 28 milionů nábojů 152 mm vyrobených od roku 2008. Více, jak 2 miliony kusů ročně nyní vyrábí. Ruské sklady tak vydrží nejméně na 5 let války! Česká média, jako obvykle, tvrdí opak – (Viz. odkaz-1, odkaz-2) – šíří zprávy, že Rusko válku prohraje, protože mu dochází munice.
  • Rusko na Ukrajině denně celkem vystřelí 60 tisíc dělostřeleckých nábojů a raket všech ráží – a 60 tisíc nábojů je veškerá palebná zásoba české armády! A ostatní evropské armády na tom nejsou lépe!
  • Ruské dělostřelectvo je plně unifikované a všechna jeho děla stejné ráže používají stejné náboje a technické součástky. NATO nemůže Ukrajině efektivně pomoci dodáváním děl s ráží 155 mm z různých zemí – protože dělostřelectvo NATO používá v každé zemi NATO jiný typ granátu 155 mm, a i údržba a konstrukce děl je jiná. Vzájemná nekompatibilita houfnic ráže 155 mm, kterými NATO nyní Ukrajinu zásobuje, vytváří na Ukrajině nepředstavitelný logistický chaos! (Str.10, RUSI zde)
  • Pro náš výpočet ukrajinských ztrát použijeme 60 tisíc ruských granátů vypálených každý den. A budeme v souladu s tvrzením RUSI o smrtelné účinnosti a přesnosti ruské palby počítat, že každý 25 granát zraní a každý 100 granát zabije. Každých den tak Rusové zraní 2 400 ukrajinských vojáků a 600 jich zabijí! Rusko této intenzity palby dosáhlo koncem května 2022 a od té doby ji udržuje. Za sto dní, tak Rusko zraní 240 tisíc a zabije 60 000 ukrajinských vojáků!
  • Že náš výpočet může být správný potvrzují i další údaje. Podle zprávy RUSI z konce července (analytik Sam Cranny – Evans) ztratila už ukrajinská armáda více vojáků, než slouží v pozemních silách Velké Británie! Podle hlavního vojenského vyjednávače Ukrajiny v USA Davida Arakhamii – Ukrajinská armáda v poslední době denně  ztrácí až 500 mrtvých, a až 1000 zraněných.
  • Podle Dariny Morozovové, ombudsmanky Doněcké republiky, utrpěla tato separatistická republika od konce února ztráty 2247 padlých a 9453 zraněných vojáků. Doněcká republika vstoupila do války s armádou o počtu 20 000 vojáků! Po zahájení bojů provedla mobilizaci a pravděpodobně disponuje 50 tisíci vojáky, z nichž nanejvýš 35 tisíc může sloužit na frontové linii. Denní ztráty doněckých rebelů se navíc podle Morozovové od konce května snížily na polovinu. Přepočteme-li tyto ztráty na velikost ukrajinské armády dostaneme 22 tisíc zabitých a 90 tisíc zraněných za 100 dní. Tento výpočet, ale nezahrnuje 10-ti násobek ruské dělostřelecké převahy, ani značný rozdíl mezi přesností ruského a ukrajinského dělostřelectva, a ani údery ruských raket a útoky letadel. I tak je ovšem zřejmé, že se náš odhad 60 tisíc zabitých a 240 tisíc zabitých Ukrajinců za 100 dní, se blíží realitě.

Sergej Šojgu tak zřejmě počítá s tím, že tyto vysoké ztráty nemůže Ukrajinská armáda dlouhodobě vydržet a ztratí morální integritu a vůli k odporu. V takovém to okamžiku, je vždy výhodné na oslabeného protivníky udeřit a dorazit ho.

Šojgu chce letní ofenzívou rozvrátit ukrajinskou vůli k odporu, tak aby na podzim souhlasila s jednáními o kapitulaci. Šojgu ve svých plánech počítá  také s tím, že Ukrajina do podzimu nikde nesežene zásoby plynu za 12 miliard USD, které nutně potřebuje na zimu. Že Evropa Ukrajině žádný plyn na uskladnění na zimu nedodá, protože ho sama nejspíš nebude mít ani pro Evropany. Že Ukrajina na podzim nebude mít ani dostatek elektřiny, protože se Rusové chystají obsazenou největší jadernou elektrárnu v Záporoží odpojit od ukrajinské elektrické sítě. A že Ukrajina nebude mít ani uhlí, protože většinu dolů Rusové a Rebelové už obsadili. V takovém případě vojenská porážka, stotisíc zabitých vojáků, a vidina ruské zimy bez plynu, elektřiny a uhlí, vystaví ukrajinskou morálku kruté zkoušce, a Šojgu věří, že vyhraje. Samozřejmě, že Šojgu nedělá nic bez svolení Putina. 

Včerejší německý BILD dal jasnou odpověď na ruské plány – Titulek: Kde trčí ta prokletá turbína?!, dává jasnou odpověď na německé nálady. Kanada nechce turbínu, bez které Gazprom podle svých oznámení nezprovozní plynovod Nord Stream I dopravit do Ruska. Rusko nemá zájem si turbínu dovézt z Kanady. Ukrajina si dokonce předvolala kanadského velvyslance a požádala, aby turbínu opravovanou v pobočce koncernu Siemens v Kanadě do Ruska nevraceli. V Německu se šíří strach, že Putin už plynovod Nord Stream I po opravě nespustí.

Pověstná ruská ruleta se tak roztočila. Ukrajina potřebuje ruský plyn, nebo zmrzne. Německo i celá Evropa potřebují ruský plyn, nebo zmrznou. Ruský plyn může v dostatečném proudit do Evropy buď přes Ukrajinu, a nebo přes Nord Stream. V prvním případě bude mít dostatek plynu na zimu určitě Ukrajina, v druhém případě určitě Evropa. Putin miliardy z plynu už nepotřebuje. Díky letošním vysokým cenám má už obvyklý roční přísun miliard za plyn dávno i s příplatkem v kremelské pokladně. Může tedy rozehrát pověstnou ruskou ruletu!

A jak vidno proklamovaná jednota NATO-EU-Ukrajina se během chvilky změnila ve vzájemnou řevnivost, přes koho poteče ruský plyn, zda přes Ukrajinu a nebo přes Evropu! Ruská ruleta má jasný cíl – donutit Ukrajinu a EU ke kapitulaci. Ruské argumenty jsou prosté – Stotisíce mrtvých při nové ruské ofenzívě – A zima a hlad díky nedostatku plynu. Putin dal Ukrajině a Německu do ruky jednou plynovou kulkou nabitý revolver, a teď se z Kremlu směje a pozoruje, jak si obě země střídavě revolver přikládají k hlavě – a hádají se o turbínu. 

Přeji příjemné léto. Děkuji za pomoc i za podporu a doufám, že si na mne ještě někdo tento měsíc přes všechnu tu drahotu vzpomene. Mějte se krásně. Michal-Gargamel.

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář