MIP 77 Zavírání továren na příkaz Bruselu už začalo! Konec evropského průmyslu je tady! A s ním Bruselská zima, bída a hlad!

V Itálii včera padla podle očekávání vláda Maria Draghičlena tajné vlivové skupiny Rada 30-ti, ustanovené Rockefellery! Včera padala Italská burza! Včera padalo EURO! Včera se začalo třást strachy Bruxelae, které to všechno způsobilo! Včera se také 450 zaměstnanců (všichni dělníci) finské továrny na výrobu čtyřdobých motorů v italské Terstu dozvěděli stručnou zprávu – máte padáka! Zbytek výroby motorů se ještě na nějaký čas stěhuje do Finska! Italští lokální politikové a odboráři řádí, protože finská továrna čerpala štědré italské vládní subvence. A slibovala. Ale teď je se vším konec. Spalovací motory se v Evropě přestanou vyrábět, protože poslanci a úředníci Bruxelae je zakázali! O osudy rodin propuštěných se nikdo nezajímá! Energie zdražují, jídlo zdražuje, bydlení zdražuje, a k tomu úředníci proradné Bruxelae zavírají maoistickými příkazy evropské továrny! 

Vtip k současné Drahotě od ÚV KSČíny – Global Times. Trade War = Obchodní válka, Quantitative Easing = Tisknutí nekrytých Dolarů a EUR, Sanctions Against Russia = Sankce na Rusko. Mimochodem Mario Draghi je hlavním evropským jestřábem, Fiala je proti němu Hrdlička, Draghi požaduje sankční strop plateb za ruské energie, (Ruská ropa a plyn za poloviční cenu!). A je největším slovním bojovníkem za Ukrajinu. Pokud jde o počet zbraní, dodal jich na Ukrajinu ve skutečnosti hodně málo. Draghi si předloni zmonopolizoval evropské dotace a Itálie jich spolkne skoro celou třetinu, ne-li víc. Bruxelae má strach, že pád Draghiho = pád Eurozóny a EURA. Draghi ještě může příští středu přežít, protože Italský prezident odmítnul jeho rezignaci. Nastane parlamentní hlasování. A protože Italské volby budou příští rok, očekává se, že Draghi bude muset ustoupit ze své lidojedské protilidové politiky. To ovšem vyvolá potřebu dalších nekrytých bruselských miliard a inflaci a další drahotu v Evropě. V každém případě, v Bruselu se shodli, že pád Draghiho by byl nejlepším dárkem pro Vladimíra Putina, který letos dostal!

Včera začalo zavírání továren na spalovací motory v Itálii, ale brzy bude pokračovat to samé zavírání i v Česku a na Slovensku. V Česku i na Slovensku pracuje na výrobě motorů (jejich součástek) procentuálně největší počet obyvatel. Bez spalovacích motorů nebudou levné automobily. Bez výroby levných automobilů nebude práce. Bez práce dělníků v továrnách nebudou mít práci kadeřnice, pekaři, řezníci, ale ani advokáti, a nebude z čeho platit lékaře a setry! Dílo Bruxelae se jmenuje Bída!

Italští odboráři v Terstu se bouří a požadují, aby továrna byla navrácena pod italské vedení a výroba zachována. Požadavek odborů je jasný vzkaz Bruxelae a všem jejím nohsledům, že je konec jejich zavírací politiky: Musí být okamžitě zahájena komplexní mobilizace pro průmyslovou budoucnost Terstu. Dělníci musí bránit svá pracovní místa a město musí bránit práci pro zaměstnance.  

Z Bruselského zákazu výroby automobilů na spalovací motory těží Čína! Ta podle vlastních údajů za prvních 6 měsíců letošního roku vyvezla o 48% více automobilů než loni (1,2 milionu)! Sami Číňané se chlubí, že při výrobě automobilů získali díky levným energiím a technologickému vývoji komparativní výhodu proti svým hlavním konkurentům z EU! V Číně nevydává vláda žádné maoistické zákazy vyrábět automobily! Celý svět Afrika, Rusko, Arábie i Jižní Amerika potřebují miliony automobilů na spalovací motory a Čína (Indie) jim je ráda místo Evropanů dodá! Čína očekává, že brzy ve vývozu automobilů předstihne EU a vytlačí jí z trhů!

Podle 3 dny staré odborné analýzy se vývoz těžkých nákladních vozidel Volvo, Mercedes-Benz a Scania na čínský trh letos propadne o 50%! Čínský trh přitom představuje 1/3 vývozu těchto vozidel z Evropy do světa. Bez desetitisíců těchto evropských kamionů vyvezených do Číny nebude práce pro stovky tisíc lidí! A bude hůř, protože kamiony se od roku 2023 začnou vyvážet na tradiční evropské trhy do Afriky, bývalého SSSR i Arábie a Indie právě z Číny!

Evropa ještě v roce 2020 vyvezla do celého světa 5,6 milionů vozidel se spalovacími motory a dosáhla tím zisku (rozdíl mezi dovozem součástek a vývozem celého vozu) zisku 76 miliard EUR! 60 miliard EUR přitom stál dovoz všeho plynu, ropy, uhlí a elektřiny z Ruska od začátku války (24. února) do konce června 2020. Vzhledem k tomu, že díky sankcím a politice Bruxelae cena energií vzrostla oproti roku 2020 nejméně o 100% – tak je jasné, že jenom samotný vývoz automobilů z Evropy vydělal dostatek miliard na pokrytí veškerého nákupu levných ruských energií (40% evropské spotřeby). Tedy jenom automobilky byly svým vývozem do Ruska, Arábie, Číny, Indie, USA a Afriky schopné v roce 2020 vydělat na 40% evropské spotřeby energií!

Co udělalo Bruxelae s touto slepicí, co snášela zlatá vejce! Zařízlo ji a zakázalo! Místo ní budou zisky z výroby a vývozu automobilů – zlatá vejce –  snášet nové čínské zlaté slepice! Z čeho bude Evropa a Česko platit dovoz drahého plynu LNG z USA, drahé ropy z Arabského zálivu, drahého uhlí z Austrálie? Když si zařízne svůj hlavní vývozní artikl, který dává práci milionům lidí!!! Bruxelae bude tisknout nekrytá EURA a Česko Koruny! A všichni Evropani zchudnou, jak přiznal dokonce už i Alexandr Vondra (ODS). A nastanou bouře! Tím spíš, že podle plánu Bruxelae se mají nové elektro-auta vyrábět pouze v západní Evropě. A aby si je evropští milionáři a euro-úředníci mohli nakupovat, mají jim na ně dělníci, a zaměstnanci, a důchodci, a matky samoživitelky přispívat  tzv. energetické poplatky Green Deal!

Statisíce automobilů putovali z EU i  do Ruska. S tím je teď konec. Čínský export do Ruska sice také poklesl. Ale nepřekvapivě se zvýšil o stejný podíl vývoz do Ruska z Uzbekistánu a z Tádžikistánu. V Rusku tak jsou k mání stále sankciované čínské elektrospotřebiče, telefony, i počítače, které používají západní technologie, a podle sankcí se do Ruska nesmí dovážet. Čína si myje ruce a Rusové se smějí. Podle zpráv čínské rozvědky už mají některé evropské země a Evropané sankcí, které způsobují drahotu dost, a dokonce se objevují mezi evropskými politiky stále častěji i názory, že USA se sankcemi EU podvedly, a že z nich těží poklesem drahoty, zatím co v Evropě drahotu zvyšují! Číňané dokonce citovali Petra Fialu, a zprávu uzavřeli, že sankce na Rusko už budou jenom symbolické, protože Evropané už toho mají dost a politici se začínají bát, že přijdou o bidla! Stejné zprávy hlásí Rusové i z USA, podle nich Washington začal obstruovat dodávky zbraní na Ukrajinu a z velkého plánu Lend-Leas nic nebude. Pokud mají Rusové pravdu, a to samé tvrdí i Číňani – (že USA už ztratili o Ukrajinskou válku zájem) – mohli by místo jestřábů nastoupit diplomaté. Uvidíme, jestli se Rusové a Číňani nespletli. (Lend-Leas-Ukrajina)

Brusel zakázal výrobu automobilů z prostého důvodu – bez ruské a čínské oceli není schopen auta vyrábět! EU musí dovážet 26% své produkce oceli z Ruska, Číny a Indie! Když Česko vstupovalo do Evropské Unie, muselo předem uzavřít část svých oceláren, aby se odstranila konkurence největšímu evropskému výrobci oceli Německu. Ptáte se proč jsme museli uzavírat moderní ocelárny na Kladně – důvody jsou jasné ze zprávy o oceli samotné EU:

  • Výroba oceli je třetí nejvýnosnější druh výroby v EU – tedy vytváří nejvyšší zisk. (PS. Spekulace Energo-šmejdů a Bankéřů se nepovažují ve statistice za výrobu!) Jak vidíte, Brusel a Berlín nepotřebovaly, aby na východě zůstaly ziskové továrny!
  • Do Evropy dovážená ocel je zatížena dovozními cly. O vybraná dovozní cla z oceli se dělí země vstupu oceli do EU a Brusel! Cla jsou hlavním zdrojem příjmů Bruselu. Čím víc oceli se do EU dováží, tím více EUR je v Bruselské pokladně a může se rozdělovat médiím a neziskovkám.
  • Italové si vyjednali před rokem při dělení balíku stovek miliard EUR za Covid-19 miliardové dotace a výjimky pro největší evropskou ocelárnu v Tarentu. Ta je stará, a měla být zavřena protože z celého Tarentského zálivu, a z města Tarent učinila jednu obrovskou znečištěnou plochu, kde už nežijí ani žádní vodní živočichové. Lidé tam předčasně umírají na rakovinu. A když jsou pitváni, tak se v jejich mozku nachází zinek, olovo a bůhví, co ještě. EU životní prostředí nezajímá, a porušuje vlastní nařízení, podle kterého už měla být ocelárna v Tarentu uzavřena! Když jde o byznys pro Itálii a Německo, Brusel ctí jiná pravidla, než když jde o české ocelárny, a česká pracovní místa! Naše ocelárny byly novější a ekologičtější než ta tarentská, ale musely se zavírat – vždyť jde o třetí nejvýnosnější evropský byznys! 
  • Jenže byznysu bude konec – bez ruského uhlí, je cena české oceli vyšší než oceli z Tarenta z prostého důvodu – z Austrálie je to blíž přes Suez do Tarenta, než do Někam do Polského přístavu, a pak vlakem do Ostravy. V Česku je na výrobě oceli závislých 17 000 ocelářů! Jakmile automobilky přestanou vyrábět auta, nebude pro značnou část české oceli spotřeba – oceláři skončí jako dělníci z finské továrny v Terstu!

Číňané se při oznámení zvýšení vývozu automobilů o 47% za prvních šest měsíců letošního roku pochlubili, že toho dosáhli protože vlastní kompletní výrobní cyklus nutný pro produkci automobilů – tedy zkráceně – ocel, čipy a levné energie! Proč Bruxelae zakázalo výrobu automobilů v Evropě – protože musí dovážet ocel, čipy, a k tomu energie z Ruska! Ruská ocel, železo, dřevo, plyn, uhlí, ropa, hnojiva – všechny za levné ceny byly zdrojem bohatství a vysoké životní úrovně Evropanů, kterou nám svět záviděl. Brusel nejdříve zaříznul evropské textilky, potom evropské ocelárny, potom ve své době největší technologické firmy na mobilní technologie – Nokii a Ericsson (mobily a sítě 4G!), a teď zařízne evropské automobilky a dovoz ruských levných surovin a energií. Brusel a jeho nohsledi se přitom ohánějí, že zachraňují planetu, a přitom jak ukázala data čínského vývozu, na každé v Evropě nevyrobené motorové vozidlo vyrobí Číňané 2! A Afrika, Asie, Jižní Amerika i USA kupují, žádná záchrana planety se tady nekoná. Brusel není schopen ani zachránit jeden Tarentský záliv a jeho obyvatele před otravou zinkem a olovem. Brusel a jeho poskoci jen maskují, že uzavírání evropských automobilek i výroby spalovacích motorů má jediný důvod – díky Bruselské politice je už evropské zboží po celém světe nekonkurenceschopné, a není možné ho prodávat, a tak vyrábět. Zákaz fosilních paliv má stejný důvod – protože Evropa už nedokáže ve světě díky Bruselu prodávat své předražené zboží a výrobky, nemá do budoucna čím platit za dovoz fosilních energií! Proto se dovoz fosilních energií musí zakázat! Čím se budou Evropané živit, co budou jíst, čím budou topit, a z čeho jim budou vypláceny jejich důchody, bruselské politiky, jejich nohsledy neziskovčíky a politiky nezajímá, protože oni si ještě nahrabou z dotací a pořídí si soláry, větrníky a tepelná čerpadla! Ostatní ať se sestěhují do lepenkových krabic do vyhřívaných hal! Jejich byty pronajmeme imigrantům. Výprodej Evropy a Evropanů – to je Bruselská politika. (viz minulý díl)

Ostatně právě proto soudím, že Bruxelae musí být zničeno ještě dřív, než nás prodá někomu do otroctví!

Je léto a válka na Ukrajině. To mi připomnělo, když jsem se dnes chvilku na louce se psem slunil, léto 1987, kdy jsem kousek od Temelína stavěl tajný bunkr, ze kterého se měla řídit III. světová válka. Vzpomněl jsem si v čem bylo to léto jiné, než je letošní léto. V tom, že v takřka každé vesnici se o prázdninách konala aspoň jedna vesnická tancovačka, hrály rockové kapely, a všichni lidé tancovali, popíjeli a radovali se. Já jsem potom po půlnoci nastartoval vojenské V3S a v koloně jsme všechny akce objížděli a nakládali společensky unavené vojáky základní služby. Velení Varšavské smlouvy chtělo, aby bunkr rychle stál, a tak záklaďáci mohli o víkendu užívat rozkoší života, pokud bunkr rychle stavěli. Dnes už nejsou ani záklaďáci, ale ani tancovačky a zábavy, už nejsou ani hospody. V tom je to léto jiné. Aniž jsme si toho všimli, zakázali nám tancovat, radovat se, popíjet pivo v hospodě, mít děti. A teď nám chtějí sebrat auta, byty, teplý pokoj v zimě, maso k obědu, sprchu po práci, a dokonce i zakázat nadávat na vládu! Tak se mi nějak zdá, že Bruxelae chce z celé Evropy brzy udělat německý model ubytovny Arbeit mach frei! Bude asi třeba zvolit toho správného prezidenta, aby se postavil bruselským lidojedům!

A příznivá zpráva na konec, kterou vám vládní média určitě neprozradí! Protiimigrační politika britské ministryně vnitra Priti Patel nese nečekané důsledky! Imigranti začali hromadně prchat z Velké Británie a hrnou se do Irska a do EU! Důvod je prostý – v Británii jim hrozí deportace do Rwandy! Všichni kandidáti na nového britského premiéra slíbili, že v této politice budou pokračovat, a jak hlásí Irsko, asi nebude třeba nikoho z Británie do Rwandy už deportovat, protože se do Irska (EU) valí davy imigrantů z Británie! Je jich tolik, že už není v Irsku ani místo pro ubytování Ukrajinců! A tak se jim mají (podle Bruselu) stavět byty! Návod pro příštího českého prezidenta je jasný, aplikovat britskou protiimigrační politiku v EU! Že by to zařídil současný předseda EU Fiala se nedá očekávat, to není žádný konzervativec, jako Priti Patel, ale buď tajný bruselský maoista, a nebo srab, co se bojí po orbánovsku praštit pěstí do stolu – Konec byrokracie Bruxelae! Je třeba po celé EU okamžitě propustit desetitisíce zbytečných byrokratů, zbavit všechny Neziskovky prebend, a rychle postavit evropský průmysl a zemědělství zpět na nohy! Jinak nebudeme schopní prodávat evropské výrobky a v důsledku toho bude bída, zima a hlad! Jak řekl čínský prezident Xi v telefonu Bidenovi – vy (Západ) nejste schopni se rychle rozhodnout, proto prohrajete! A čas běží, a běží. A drahota roste a roste. A Čína přebírá jeden evropský trh za druhým! Bruselští politici jsou ti největší přisluhovači čínských komunistů a škůdci Západu!

Přeji příjemné léto. Děkuji za pomoc i za podporu a doufám, že si na mne ještě někdo tento měsíc přes všechnu tu drahotu vzpomene. Mějte se krásně. Michal-Gargamel.

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář