MIP 50 Čeští Piráti, Anglická Líza a jaderná válka s Putinem!

Český Pirát, válečný psík Jan Lipavský se v pátek 27. května setkal v Praze s anglickou válečnou Lízou, ministryní zahraničí Velké Británie Lizz Truss, a oba začali společně vyhrožovat Rusku a Číně , že si to s nimi brzy vyřídí.  Jejich společná akce zatím naštěstí vyvolala jen několikadenní náramné veselí čínských medií, co že to za trpaslíky z Prahy, Rusku a Číně vyhrožuje. Ale může být mnohem hůř!

Líza totiž při své návštěvě oznámila Čechům, že je připravena na jadernou válku s Ruskem, a pochválila Lipavského, že Ukrajinu skvěle zásobuje z českých válečných arsenálů  tanky, kanónky a raketkami . Lipavský na oplátku označil, německého kancléře Scholze a další západní politiky za proradné lháře, kteří dezinformují evropskou veřejnost, že se NATO domluvilo, že nebude na Ukrajinu dodávat tanky a další zbraně. Lipavský tak české ovce opět rafinovaně mystifikoval – NATO se opravdu domluvilo, že na Ukrajinu nebude dodávat tanky a další zbraně, a to proto, aby tím nevyvolalo eskalaci konfliktu, a hlavně možnou Putinovu jadernou odvetnou reakci proti dodavatelům těchto zbraní. Domluvilo se tak ovšem pouze západní NATO. A domluvilo se, že tyto zbraně, které by mohly vyvolat Putinovu odvetnou jadernou reakci, bude Ukrajině dodávat pouze východní NATO. Tuto dohodu západního NATO výslovně německým médiím potvrdila zástupkyně německé ministryně obrany Siemtje Möllerová  (38, SPD) slovy: Pro teď  jsme se v alianci NATO se všemi západními státy dohodly, a toto společné rozhodnutí také bude společně uskutečněno (západními zeměmi), že (na Ukrajinu) nebudou dodány žádné obrněné transportéry nebo bojové tanky západních modelů. Tuto neformální dohodu, kterou nevyloučil ani mluvčí NATO, potvrdil už před tím Macron, který uvedl: Existuje hranice, která spočívá v tom, že NATO nesmí nikdy být (pro dodávky zbraní) považováno (Ruskem) za válečnou stranu.

Západní NATO evidentně nehodlá riskovat Putinův vztek, ale riskovat Putinův vztek má východní NATO. Tuto politiku dráždění Putina, aby vrhnul na Čechy nějaký ten Kinžál a nebo Iskander, prosazuje politik Pirátů – těch samých Pirátů, jejichž významný politik, (Tomáš Tožička) v minulosti jako čelný představitel iniciativy NE Základnám zabránil prezidentovi Bushovi ml., aby v Česku rozmístil protiraketovou obranu proti jaderným raketám. Výsledkem Pirátské politiky tak je vskutku originální pirátské řešení: Nejprve zabránit, aby se Češi mohli bránit jaderným raketám! A potom začít jejich majitele dráždit, aby je na Čechy vrhnul! Ačkoli je jasné, že západní NATO nás bránit nebude, protože kdyby se k tomu chystalo, neuzavřelo by potupnou dohodu, že dodávkami zbraní Ukrajině, které by mohly vyvolat Putinův vztek a odvetu, bude riskovat jen východní NATO. Má-li snad politika pirátských válečných psíků snad nějakou rozpoznatelnou logiku, tak pak jen v tom, že se Piráti rozhodli pomstít svým voličům, za to, že je už nehodlají volit, a raději je obětují v nějaké jaderné apokalypse. Nejspíš, aby dostali pochvalu od nějakého dosud neznámého chlebodárce.

Lizz Trussová je v Británii považována za komickou figurku, která si nejspíš myslí, že když je podobná Margaret Thatcher, (na odkaze zábavné fotky), mohla by mít šanci nahradit Borise Johnsona v premiérském křesle. Válečná kampaň Lizz Truss proti Rusku odstartovala loni na podzim, jakmile začal mít premiér Johnson první problémy se skandálem Covid-Partygate, který ho možné smete z úřadu. 30. listopadu 2021 sedla Lizz Truss v Estonsku na britský bitevní tank, a začala se v něm projíždět, stejně jako kdysi Thatcherová. Trussová jezdila poblíž ruské hranice pár kilometrů od Petrohradu a vykřikovala na Putina, že udělá vážnou chybu, pokud se odváží napadnout Ukrajinu, a že okamžitě přestane spřádat své další intriky na Balkáně, nebo ještě uvidí! Ruská média z ní měla radost. Smála se jí, že s jedním tančíkem vyhrožuje Rusku, a vyvozovala, že Trussová na tanku na estonském území jenom dokazuje, že Putin má pravdu, že NATO se chystá napadnout Rusko, jakmile získá Ukrajinu! Ránu bojechtivé Trussové uštědřil 22. března 2022 poslanec a stínový ministr obrany Velké Británie Chriss Evans, který se veřejně zděsil nad skutečností, že britská armáda a ministerstvo Trussové raději nezveřejnily výsledek každoroční inspekce britských tankových sil, aby nemusely Britům přiznat, že všechny britské tanky by nevydržely bojovat proti Rusům v intenzitě současného konfliktu na Ukrajině ani jediný týden, a potom by už žádné britské tanky na boj s Putinem nezbyly!

Západní NATO nemůže Ukrajině dodávat žádné západní tanky (s výjimkou USA), protože žádné tanky nemá. A ty co má jsou k ničemu. Německé Leopardy, krom poslední modernizace, která se teprve bude vyrábět, likvidují spolehlivě po desítkách, jak ukázaly boje mezi Turky a ISIL,  i prastaré sovětské střely Kornet. (viz MIP 40) A britský tank Challenger 2 je ještě více komický. Jeho kanón L30 má dosud archaické drážkovaní jako kanón T-55, a už přes desetiletí se do něj nevyrábí žádná munice. Challenger 2 byl přijat do výzbroje před pár lety, aby nahradil tank Challanger 1, protože se zjistilo, že ten je úplně k ničemu. Tanky Challenger 1 byly původně vyvinuty pro iránského šáha, aby s nimi mohl začít, přes pohraniční řeku, vyhrožovat Saddámu Husseinovi. Ten si totiž už v polovině sedmdesátých let pořídil staré československé tanky T 55, a začal s nimi přes tu samou řeku vyhrožovat Šáhovi. Šách skončil dřív, než byly britské tanky vyrobeny, a protože je nikdo nechtěl, ozbrojila se s nimi Anglie. Také Challanger 2 byl britskou výzbrojní komisí označen za historický omyl. A ačkoli komise doporučila nakoupit Leopardy 2 (v Turecké modifikaci!) a nebo tanky M1 Abrams, padlo vládní rozhodnutí, že Británie musí mít britské tanky! Nyní analytici hodnotí, že 227 britských tanků Challanger 2 má bojovou hodnotu nanejvýš 113 T-72! Naštěstí Britové, díky svému vrozenému smyslu pro anglický humor, o tanku mohou říkat: Tank Challanger 2 sice dosud žádný jiný tank výstřelem nikdy nezničil, ale s určitostí už dokázal, že umí vlastním výstřelem zničit sám sebe i se svou vlastní osádkou. A to ještě žádný jiný tank na světě nikdy nedokázal!

Tristní situací válečníků z NATO nejlépe dokládá přiznání francouzského armádního mluvčího podplukovníka Pascala Ianni (foto), který v reakci na zjištění parlamentní vyšetřovací komise, že Francouzská armáda má střelivo na pouhé 3 dny, oznámil, že Francie může vyslat do války na pomoc NATO smíšenou armádu v síle 6 až 7000 bojovníků, a ta bude mít střeliva dost. Pokud by bylo třeba vyslat do války na pomoc NATO větší armádu, sub-colonel Ianni upozornil, že NATO  v minulosti Francii slíbilo, že když bude potřebovat větší armádu, bude ji v tomto případě zásobovat municí a benzínem z vlastních zásob. A dodal, že právě pro tyto případy má Francie jaderné zbraně, aby konvenční zbraně nepotřebovala hromadit! Pascal Ianni hrdě přiznal, že Francie má uskladněno 10 000 nábojů ráží 120, 100 a 76 mm! (Míň než denní ruská spotřeba na Ukrajině.) A že se jí už dokonce i podařilo začít vyrábět i větší náboje! Zpráva o stavu francouzské armády z letošního roku, přiznává, že je třeba naléhavě vyrobit munici za 5-6 miliard EUR (150 miliard korun), a že to potrvá nejméně několik let, i když se na to najdou peníze. Podle Francouzské válečné logiky vysvětlené mluvčím sub-colonelem Pascalem Ianni, tak jaderná válka s Ruskem vypukne nejméně 3 den vzájemného konfliktu mezi Ruskem a NATO, protože až Francii dojde konvenční munice, a NATO jí žádnou nedodá, protože žádnou nemá, musí Francie z nouze začít na Rusy metat své atomovky. A nebo se jim vzdát. Ve světle tristní francouzské válečné logiky, nezbývá než předpokládat, že se Mnichov 1938 bude brzy opakovat, ať si Líza a pirátský válečný psík Lipavský myslí opak! Staré francouzské heslo z roku 1939 znělo: Proč umírat za Gdaňsk? A Lord Gort, velitel britského expedičního sboru ve Francii, se ve válečném deníku popisujícím jednání Francouzské, Britské a Polské generality těsně před Hitlerovou invazí v srpnu 1939 vyjádřil ještě výstižněji – Budiž zaznamenáno: Francouzi dnes podvedli Poláky a slíbili jim, že na Hitlera zaútočí. Nic takového se ovšem nechystá. Osud Zelenského a Ukrajiny se tak zdá být zpečetěn! Jediná otázka, která evropské politiky nejspíš nyní trápí, je, jak si před voliči umýt včas ruce, aby jejich maoistická bruselská kariéra dále pokračovala.

Čínská média se o víkendu smála námořní výpravě Lizz Trussové do vod Pacifiku. Lízina válečná kocábka s kanónkem a kulometem tam měla poskytovat ochranu ostrovanům před čínskou rozpínavostí. Číňané se po překvapivě rychlém vylodění na Guadalcanalu, které se před pár dny setkalo s radostí u ostrovanů, a způsobilo hrůzu v USA i Austrálii, jak jsme už informovali v předchozích dílech, vylodili tento víkend na Fidži. USA těsně před čínským příletem ve čtvrtek nechaly Bidena veřejně vytroubit, že se Fidži přidalo k jejich novému spojenectví. Fidži americkou zprávu veřejně nepotvrdilo, a když o víkendu Číňané konečně přistáli, neformální vůdce mnoho ostrovů v Pacifiku, nejen Fidži, Henry Púna, je uvítal s otevřenou náručí, a zdůraznil, že Čína je hlavním ekonomickým partnerem pacifických ostrovů! Co Japonci dobývali měsíce a stejně nikdy nedobyli, spadlo Číňanům do klína za pár dní, a jediná lodička Lizz Truss v tom sehrála jedinečnou roli – přesvědčila i toho nejhloupějšího ostrovana, že Velká Británie, je už Malá Británie! Mimořádně malá Británie!

Celou tuto tristní situaci Bruselských válečníků pochopíme lépe pohledem do minulosti. V roce 1991 svolal US prezident Bush starší naléhavou schůzku svých hlavních poradců, a na ní řešili, jak zachránit SSSR, aby se nerozpadl! Proti Bushovu plánu, jak zabránit rozpadu SSSR vystoupila na poradě klika poradců kolem z druhé irácké války nechvalně proslulého Dicka Cheyneye. A ti razili politiku, že nejen SSSR se musí rozpadnout, ale ještě je třeba využít situace, a okamžitě rozparcelovat celé Rusko – na malé gubernie, a vládnout jim. Plán Dicka Cheyneye se tenkrát narazil, a možná i proto ztratil Bush starší podporu Deep State, a získala ji parta Clintonů. Jak to pokračovala v dějinách někdy možná podrobněji rozebereme. Díky Bushovu tehdejšímu rozhodnutí Neparcelovat Rusko, ačkoli Jelcin zahájil ostře protiukrajinskou politiku, byl odvrácen jaderný armageddon! USA tehdy jednoznačně sdělily Kyjevským nacionalistům, ať si rychle nechají zajít chuť, vymanit se z Ruské sféry vlivu, nebo uvidí!

Tento týden zase starý plán Dicka Cheyneye, jak si rozparcelovat  Rusko, ožil na stránkách amerických médií. Místo Ruska by měly vzniknout Tatárie, Karelie, Komie, Sakhanie, Baškortostánie, Čuvašie, Kalmykia, Udmurditie a bůhví, co ještě. Měly by vzniknout, protože Rusy je třeba zbavit jejich kolonizátorské kořisti! Podle stejné americké logiky by ovšem USA měly být rozparcelovány na Siuxii, Apačii, Mohykánii, Huronni, a zpět by svá území měli dostat Mexixo i indiáni Cherokee, kteří byli vládou USA vyhnáni ze svého obrovského území, ač již díky moravským bratřím, vytvořili stát, ústavu, písmo, tiskli noviny, zavedli školní docházku, a úplně přešli na evropské zemědělství! A protože v USA zatím ještě není cenzura, jakou by si přála Kontrolorka Jourová, nositel Pulitzerovy ceny Chris Hedges připomněl Američanům, že jejich dluh stoupá raketovým tempem, převyšuje jejich roční HDP, a že současná protiruská sankční politika vyvolává tlak na dolar, který tak brzy ztratí svou pozici světové měny číslo 1, a potom imploduje, když se zhroutí v hyperinflaci. Číně, Rusku, Indii, Arabům, Afričanům i Jihoameričanům prý už zbývá jen dokončit přípravu druhého systému mezinárodních bankovních plateb SWIFT, ovšem neovládaného z Bruselu, a tak imunního proti sankcím. A krach EUR i USD se stane realitou! Pro úplnost nutno poznamenat, že Hedges je sice slavný nositel řady amerických novinářských cen, ale také bývalý zaměstnanec ruské televize RT. Ale že i papá Deep State a NWO Kissinger z posledních stařeckých sil před ničivým dílem maoistů z Bruselu i Washingtonu varuje. A na rozdíl od Bidena jej v USA snad nikdo nepodezírá ze senility, jako české ovce!

Děkuji všem za pomoc. A zapomněl jsem dopsat, že s Lipavským výjimečně i souhlasím, že Čína je problém č.1!

 

 

 

 

1 reply

Trackbacks & Pingbacks

  1. […] Ještě zajímavější čísla dostaneme po započtení celkového státního zadlužení: Celý Ruský národní dluh  byl v roce 1998 – 135% výše ruského HDP, a v roce 2021 už jen 17%. Celý národní dluh USA byl v roce 1998 – 62% výše amerického HDP, a v roce 2021 už 134%! USA, tak na rozdíl od Ruska, své vojenské výdaje financují trvalým růstem svého státního dluhu! Schopnost USA financovat svůj národní dluh bude brzy omezena budovaným konsorciem SWIFT2! […]

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář