MIP 4 Ruská armáda 27.3. zahájila Druhou Ukrajinskou Ofenzívu.

Rusko dnes poprvé v dějinách lidstva nasadilo úplně novou zbraň! V rámci ničení Ukrajinských vojsk dnes Rusko nasadilo poprvé do boje stovky experimentálních bojových robotů-zabijáků s názvem “Zemědělec”. Tento ruský mini-robot “Zemědělec”  “Земледелие” má rozměry – výška 20cm, průměr trupu 7 až 9cm a řídí jej miniaturní čip. Ruský Zemědělec dokáže zlikvidovat každého člověka s neprůstřelnou vestou na 8m a bez vesty na 15m. Útok na člověka provádí Zemědělec z výšky 1-1,5m nad úrovní terénu. Zemědělec díky svým senzorům neútočí na zvířata, na malé děti,  ale pouze na dospělé lidi. Ruský Zemědělec nerozlišuje mezi vojákem a civilistou a zabíjí lidi od určité váhy a velikosti bez rozdílu. Ruský Zemědělec také existuje ve variantě útočící pouze na civilní, a nebo pouze na nákladní vozidla. Tato varianta má větší rozměry. Jediným způsobem jak zastavit vypuštěného Zemědělce, aby přestal vraždit, je deaktivovat ho pomocí šifrovaného signálu. Zemědělci jsou  Ruskem považováni za nejlevnější způsob, jak v budoucnosti  hromadně a efektivně zabíjet nepřátele bez vlastních ztrát. První jednotky Zemědělců byly do Ruské armády zařazeny teprve nedávno, a tak je zřejmé, že Rusko jich zatím může do bojů proti Ukrajincům nasadit pouze  tisíce. Výrobu Zemědělců pravděpodobně Rusko do čínských rukou nesvěří, takže Zemědělci nebudou zatím ještě několik let k dispozici v milionových rojích. Leč i k tomu brzy dojde! (Úplný technický popis Zemědělců, přineseme ve zvláštním článku.)

(Foto) Ruské pozemní rozmísťovací zařízení robotů Zemědělec. Zemědělci se také dají do cílové oblasti rozmisťovat letadly, drony a vrtulníky. Zemědělci se nad cílem vyrojí z raketové hlavice a jsou tak rozprášeni nad cílovou oblastí. Kolik zemědělců dokáže na cíl dopravit jedna raketa není veřejné, vzhledem k velikosti zemědělce zřejmě desítky až stovky.

(Foto) Ruské jednotky na E40.

27.března se ruská vojska dala opět do pohybu. Ruské jednotky po dobytí strategického města Izjum (23-26.3) a násilném překročení řeky Severní Doněc prolomila ukrajinskou obranu a nyní postupují  podél strategické dálnice E 40 směrem do týlu elitního uskupení ukrajinské armády východně od Dněpru. (Mapa oblasti bojů) Cílem východní kolony ruského útoku je město Slavjansk, ve kterém v roce 2014 ruský nacionalista Igor Strelkov zahájil Rebelii proti Ukrajině. Cílem střední kolony ruského útoku je strategické město Barvenkovo. Ovládnutím obou měst budou veškerá Ukrajinská vojska nasazená od roku 2014 proti Doněckým a Luhanským rebelům odříznuta od zásobování. Ukrajinské velení patrně pochopilo novou hrozbu dalšího obklíčení velké části svých vojsk a v průběhu dnešního dne nařídilo svým jednotkám, aby se přestala skrývat v opevněních prostorech a městech Kramatorsk a Slavjansk a vyrazila podél dálnice E 40 do protiútoku. Podle ruských vychloubačných hlášení se následně v oblasti rozpoutala krvavá řež ukrajinských jednotek, neboť klíčová komunikace E 40 vede podél západního břehu řeky Severní Doněc a  je v celé své délce mezi městy Izjum, Slavjansk a Kramatorsk v  dosahu ruského dělostřelectva rozmístěného na východním břehu řeky Severní Doněc. Může se tak opakovat Ukrajinská tragédie z Bitvy o Debalcevo (únor 2015), kdy ruské dělostřelectvo bez milosti zmasakrovalo ukrajinské jednotky obdobným způsobem. I Polskem je poměr ztrát z bitvy o Debalcevo přiznáván jako 1 Rus na 10 Ukrajinců! Ukrajinský generální štáb se k situaci kolem Izjumu staví už několik dní zdrženlivě, a pouze tvrdí, že Ukrajinské jednotky město Izjum dobyly zpět, a všechny Rusy, co včas neutekli, pozabíjely. Tento hlavolam protichůdných válečných komuniké se rozřeší tento týden. Jedna strana bude muset svá tvrzení odvolat. USA už před pár dny potvrdily dobytí Izjumu Rusy a vyjádřily obavy z rozpadu ukrajinské obrany v oblasti dolního a středního toku Dněpru. Ruské velení se dnes vychloubalo, že Ukrajinské jednotky v této oblasti rozprášilo a zahájilo jejich pronásledování do hloubky ukrajinského území, a oznámilo, že Ukrajinská vojska budou velmi brzy obklíčena východně od Dněpru a potom dělostřelectvem zničena!

 

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář