MIP 3 Čína podporuje Rusko proti NATO. Oficiální vyjádření Číny 27.3.2022

Řada českých mainstreamových médií v minulých dnech šířila fámy, že Čína nebude podporovat v současném konfliktu o Ukrajinu Rusko, a že díky “příklonu Číny k politice USA a EU” se ruský režim rychle zhroutí a Putin válku prohraje. Dnes (27.3.) brzy ráno zveřejnila Čínská ambasáda v USA přesný přepis rozhovoru čínského velvyslance v USA. Velvyslanec  Qin Gang jednoznačně oznámil USA čínské stanoviskoKonflikt na Ukrajině je také důsledkem expanze NATO a ohrožování oprávněných bezpečnostních zájmů Ruska. Čína se nikdy nepodvolí nátlaku USA, aby přestala s Ruskem obchodovat a rozvíjet vztahy. Čína v případě, že bude USA (EU) potrestána (sankciována), za neomezení vztahů s Ruskem, přijme rozhodná a rázná opatření na ochranu svých zájmů.

Ukrajinské vedení, jak potvrdil Kyrylo Ševčenko, (Guvernér Ukrajinské národní banky), se snaží  všemi prostředky tuto Rusko-Čínskou spolupráci zhatit. Hlavní útok v tomto směru Ukrajina nyní vede proti čínským platebním kartám. Jak jsme předpokládali v posledních dílech našich pořadů – čínská státní platební karta China UnionPay, která je od zavedení sankcí masivně distribuována ruským občanům, je účinným prostředkem, jak obejít sankce platebních karet Visa a Mastercard. Kyrylo Ševčenko potvrdil, že Ukrajina požaduje sankcionovat platební kartu China UnionPay obdobným způsobem – a to zbavit ji platnosti ve “všech zemích světa” pro “všechny její ruské držitele”, pomocí vyloučení ze systému SWIFT.  Ukrajina tím opět, podle své hlavní obranné strategie, zatáhnout do konfliktu co nejvíce dalších zemí a eskalovat konflikt,  se snaží vyvinout účinný tlak na Ruskou ekonomiku, která sankce USA a EU ve spolupráci s Čínou, Indii a dalšími zeměmi účinně obchází.

Postoj USA k tomuto požadavku Ukrajiny  na eskalaci Ukrajinského konfliktu se zdá být odmítavým. Jako jasný příklad odmítavé politiky USA k eskalaci Ukrajinského konfliktu je možné uvést slavný Bidenův citát z Polska, ze soboty 26.3.2022 : Proboha, tento muž nemůže zůstat u moci. Ještě než Biden stihl nastoupit do svého letadla, aby z Polska odcestoval, z Bílého domu i dalších míst se ozvalo jednohlasné: Bidenův komentář neodráží americkou politikuOd Bidenových slov se distancoval nejen Bílý dům, ale i Richard Haass, prezident významné Rady USA pro zahraniční politiku. Z uvedeného jasně vyplývá, že Eskalace Ukrajinského konfliktu, podle požadavků Ukrajinského vedení, tak jak jí prosazují Petr Fiala (ODS), Jan Lipavský (Piráti) a Markéta Adamová-Pekarová (TOP-09) není v přímém zájmu USA!

Tento postoj je jasně čitelný v britském bulváru DailyMail – ten už celý týden upozadil zprávy o Ukrajinské válce a místo nich se zabýval neslavnou cestou následníka trůnu Villiama do Karibiku, která ukázala upadající prestiž Británie v zemích britského  CommonwealthuPřesně jak jsme předpověděli už před dvěma lety – Když ministr USA Mike Pompeo demonstrativně odletěl z Polska v den kulminace tehdejší běloruské krize a zamířil do Karibiku, aby tam vytvářel zázemí pro vznik skupiny států Karibiku, které by se přestaly přiklánět k Číně – není žádný zájem na eskalaci napětí s Ruskem, neboť hrozí odklon celé Jižní Ameriky, Afriky, a značné části Asie od prozápadní politiky východní orientaci.

Jakkoli je to hrozné realita ukazuje, že politika Ukrajinského vedení a některých evropských politiků (Česká vláda!) zaměřená na, co největší a nejdůslednější konfrontaci s Ruskem za každou cenu, je politikou, která vyhovuje hlavně čínským zájmům!

Jak jste se mohli přesvědčit, naše analýzy a předpovědi se v čase potvrzují. Bohužel. Ukrajinská krize má jediné možní řešení – mír! Je na politicích, aby místo eskalace, mír vyjednali!

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář