MIP 38 Brusel požaduje vyvézt evropské obilí! Indie zakázala vyvoz obilí! Budete se divit, co mají Evropané jíst a za kolik!

Dobrý den vážení diváci po delší době vítejte u našich pořadů. (Pořad bude natočen zítra, tahle analýza zabrala celý víkend, a už jsem nestihl pořad natočit. Zas) Děkuji všem za pomoc, podporu a trpělivost. Čas je drahý, a tak se rychle pustíme do dnešní analýzy. Navzdory všem tvrzením našich médií a politiků, Rusko v současném konfliktu vítězí, a když už na to ruské vítězení, varovně, před pár dny upozornil samotný Henry Kissinger, tak to ruské vítězení začíná být už asi neoddiskutovatelné.

Henry Kissinger,  považovaný některými za otce zakladatele Nového světového řádu, anglicky NWO, před pár dny označil všechny západní politiky za hlupáky, kteří svou současnou ukrajinskou politikou nahnali Rusko a Čínu do společného náručí, a vytvořili tak Západu neporazitelného nepřítele. Henry Kissinger, který za celá desetiletí své věrné služby US Deep State stvořil geopolitické uspořádání současného světa, tak jak ho známe a jak v něm zatím žijeme, tak jenom zopakoval své varování  z 29. srpna 2014.  Tehdy, už před 8 lety varoval Kissinger v souvislosti s tehdejšími Ukrajinskými událostmi a Arabským jarem, všechny západní politiky, že éra jejich dominance světové politice, a éra jejich nadřazenosti ostatním národům a ekonomikám se rozpadá, a že  pro udržení západní demokracie je bezpodmínečně nutné uznat historické odlišnosti různých částí světa, uznat jejich kultury za svébytné, a zaručit jim jistotu bezpečnosti před západní rozpínavostí tzv. radikálů. Pokud se západní tzv. politika radikálů nezmění, varoval Kissinger už v roce 2014, tak dojde k tomu, že vypuknou války, a svět se rozpadne na nové mocenské sféry, které bude spojovat do jednoho bloku ostře protizápadní politika. Jak dnes vidíte, současní západní neo-maoisté, jakmile se zbavili Trumpa, začali pokračovat ve své rozvratnické radikální politice z roku 2014, a my dnes sklízíme výsledek jejich Velkých skoků, Green Dealů, Velkých Resetů, Sociálních experimentů a všeobecné nenávisti proti jakékoli svébytné národní kultuře, která se nechce podřídit jejich globalistickému pojetí světa, ve kterém mají práva na důstojný život jenom tzv. elity, a ostatní jsou předurčeni stát se pouhými nemajetnými a nesvéprávnými chudými otroky.

Že se Kissinger tentokráte nemýlí, ukázaly shodou okolností i nedávno objevené dokumenty ze 70 let. Ty dokazují, že Henri Kissinger, jako čelný představitel prezidentů USA Nixona a Forda, úmyslně americkým federálním vyšetřovatelům zatajil důkazy o rozsáhlé teroristické operaci Condor chilské fašistické chunty na území USA a celého světa. Zatajil důkazy o zapojení CIA do těchto operací Condor, které vedly k vraždám 80 tisíců jihoamerických komunistů, demokratů, ale hlavně k vraždám  obyčejných lidí a odborářů, kteří se jihoamerickým fašistům znelíbili  jenom proto, že požadovali za svou práci právo na aspoň trošku důstojný lidský život bez hladu. Podle údajů bylo v rámci akce Condor uvězněno 400 tisíc lidí. Operace Condor probíhala v letech 1969 až 1990. Dnes je i díky těmto operacím CIA Condor velká část Jižní Ameriky otevřeně proruská, a ve vzestupu moci Číny, Ruska a Indie na úkor USA a EU vidí svoji budoucnost, a záruku své nezávislosti a prosperity. Letos se dějiny na Ukrajině opakují. Díky politice našich hloupých politiků Čína podporuje Rusko, naposledy v OSN, Čína a její satelity, třeba Eritrea, hlasovali proti rezoluci OSN požadující vyšetřování válečných zločinů na Ukrajině. A naši politici jsou tak hloupí, že nás vedou ne do války na dvou frontách, před kterou varoval už Bismarck, ale dokonce do války proti všem. A to je taková blbost, že před ní nikdo nikdy nevaroval, protože každý úspěšný politik v našich euro-amerických dějinách  považoval válku proti všem za natolik absurdní, že před ní není ani třeba nikoho varovat.  Jenže jak vidíte, naši vládnoucí euro-maoisté a us-maoisté si začali myslet, že nahradí realitu absurditou, a vůbec je nezajímá, že jejich absurdita nefunguje.

Ekonomika je zrcadlem reality. Ruský Rubl je vítězem letošní soutěže o tu světovou měnu, která nejvíce posílí o proti US-dolaru. Ruský Rubl, který měl být zničen Euro-americkými sankcemi posílil oproti dolaru od začátku roku o 11%. Euro, které mělo být sankcemi proti Rusku posíleno, ztratilo vůči dolaru. Když tyto informace začne do světa vypouštět agentura Blomberg, vidí každý normálně uvažující ekonom a soudný člověk, že Ruská ekonomika prospívá, americká se drží a evropská je v úpadku. Ovce ovšem v médiích přesvědčují Ovčany, že sankce ničí ruskou ekonomiku. Že zatím tomu tak není, ovce nezajímá. Nezajímá je ani, že včera 14. května 2022 třetí největší světový vývozce obilovin Indie, zakázala veškerý vývoz pšenice z Indie. Na svět se žene hladová katastrofa nebývalých rozměrů, před kterou varuje kde kdo. Ovce to nezajímá.

Mateo Salvini, předseda Ligy Severu, koaliční strany současné italské vlády, a bývalý ministr vnitra, varoval 12. května, že v důsledku hladu, který postihne Afriku a země Blízkého a Středního východu, se do Evropy vypraví brzy 20 milionů uprchlíků. Na rozdíl od Afgánských uprchlíků, kteří nakonec oproti očekávání v milionech do Evropy nedorazili, protože OSN do Afganistánu dopravila ve spolupráci s Čínou a Indií rozsáhlou potravinovou pomoc, Turci zatarasili hranice a Talibán udělal v zemi pořádek, sice krutý, ale pořádek, tak nyní nebude, jak Afričany zastavit, protože ze světového trhu vypadla Ukrajinská pšenice v důsledku války, Ruská v důsledku sankcí, a včera už i Indická pšenice, a to v důsledku nečekané vlny veder v minulém měsíci – tedy těsně před začátkem indické sklizně.

Salvini varoval, že neskončí-li válka na Ukrajině do konce května, pochod milionů uprchlíků z Afriky na Evropu nebude jak zastavit. Salvini má zřejmě pravdu. Na Ukrajině, podle posledních zpráv ze 13. května, potvrzených ministryní ukrajinské vlády, jsou zásoby benzínu jen na 5 dní, a nafty na 3 dny. Lidé na Ukrajině stojí v několikakilometrových frontách na benzín na těch pumpách, kde ještě nějaký benzín zbyl. Ukrajina v důsledku ruských raketových útoků, přišla o všechny své rafinerie a veškerou spotřebu nafty, benzínu a LPG musí dovážet vlaky a nebo kamiony z EU. Rusové navíc ničí, jak jsme informovali v minulých dílech, neustále raketami mosty i železniční infastrukturu.  Ukrajině tak dochází nafta i benzín nejen na vojenské operace. Bez nafty Ukrajina nemůže zahájit příští měsíc sklizeň. Jenže, i když Ukrajina sklizeň zahájí, nebude mít kam sklizené obiloviny uskladnit, protože všechny sýpky jsou ještě plné loňské úrody, která se nedá z Ukrajiny vyvézt, protože Rusko zablokovalo, a nebo obsadilo všechny Ukrajinské námořní přístavy. A bez námořních lodí desítky milionů tun pšenice, na kterou čeká, jak Itálie, tak zejména Afrika, nikdo neodveze.

Za této řítící se světové potravinové krize česká vláda nechává z Česka odvážet všechny zásoby. Indie včera 14.května zakázala vývoz pšenice proto, aby zabránila růstu cen potravin v Indii, a zajistila svým občanům potravinovou dostupnost. V Indii je pouze 8% inflace, na rozdíl od Česka, kde je inflace oficiálně 16%, ale podle růstu výběru DPH dokonce 24%, ovšem tato 24% inflace  je uvalená pouze na občany. Česká vláda vývoz obilí, základní potraviny nijak neomezuje, protože čím vyšší inflace a drahota, tím vyšší daně, tím více může vládnoucí lidojed Fiala rozhazovat mezi různé spřátelené neziskovky, úředníky, a na válečné výdaje. Česká vláda se tak ani  nesnaží, na rozdíl od indické vlády, zabránit růstu cen potravin. A nikoho toto lidojedí chování nemůže ani překvapit, protože podle šéfky vládní TOP-09 Pekarové-Adamové se vláda o občany nemá starat!  Čím déle válka potrvá, tím hůře bude. Babiš měl heslo – ANO bud líp.  A i když líp nebylo, tak Fiala a Piráti razí heslo ANO bude hůř. A vy se můžete spolehnout, že na rozdíl od Babiše, oni to své heslo myslí vážně. Ostatně proto soudím, že Bruxelae musí být zničeno ještě dřív než nás umoří hlady a zavalí miliony uprchlíků z Afriky, jak tvrdí Matteo Salvini. 

Morálka ukrajinských vojsk začíná být na pováženou. Okamžitě po vzpouře 101. ukrajinské brigády (viz MIP 35) ze Zakarpatí, která odmítla bojovat na frontě, se nyní obdobným způsobem vzbouřila 115. brigáda ze Žitomiru. (Video s prohlášením brigády zde.) Začíná se tak ukazovat, že čerstvě mobilizovaní ukrajinští vojáci ze západního břehu Dněpru už neprahnou po slavném osudu, jaký potkal na východním břehu Dněpru jejich dříve zmobilizované předchůdce, píší ruská média. Včera 15. května zveřejnili Rebelové další video, jak houfnicemi řízenými drony, bez milosti rozstříleli z bojiště prchající demoralizované ukrajinské vojáky. Britští i američtí vojenští veteráni, kteří se jako dobrovolníci účastnili bojů na Ukrajině přiznali 6. května v rozhovoru pro prestižní britský deník Telegraph, že boj za Ukrajinu je sebevražedná mise. Že Rusové jsou vysoce profesionální vojáci.  A že vás s největší pravděpodobností zabijí granátem vypáleným z dalekonosného děla řízeného dronem dřív, než je na bojišti aspoň jednou spatříte, natož abyste si po nich aspoň jednou vystřelili. Ukrajinské vojáky veteráni popsali jako statečné nešťastné chudáky odsouzené zkorumpovaným ukrajinským velením, k tomu aby se stali potravou pro ruská děla. Veteráni britské i americké armády opět a už po několikáté přiznali, že neustálé bzučení ruských dronů nad vašimi hlavami a neustálé přesné dalekonosné ruské houfnice představují smrtelný koktejl, a ten většinu západních dobrovolníků okamžitě odradí od touhy bojovat proti Rusům. A že pokud nemáte štěstí, a nedostanete se do služby k těm několika málo normálním ukrajinským velitelům, bude váš osud na bojišti rychle zpečetěn. Ne proto, že by Rusové byli lepší, či statečnější než Ukrajinci, ale proto, že jsou po zuby moderně ozbrojeni a vycvičeni. 

Získat informace o skutečném průběhu bojů je velmi náročné. 12. května, zřejmě aby zakryli masakr ukrajinské námořní pěchoty a loďstva při sebevražedném pokusu dobýt Zmijí ostrov v Černém moři, zveřejnili ukrajinští oficiální představitelé zprávu o potopení další ruské velké válečné lodi, právě u Zmijího ostrova. Rusové zveřejnili 14. května video podle, kterého se potopený Vsevolod Bobrov vrátil bez újmy na sevastopolskou základnu. Bitva o Zmijí ostrov, který Rusko obsadilo na začátku války, a který blokuje ukrajinskou námořní dopravu z Oděsy se odehrála 7. května. Rusové tvrdí, že při útoku, nařízeném osobně Zelenským, byly potopeny tři ukrajinské výsadkové lodě Kentaur i s námořníky a příslušníky výsadkových komand. Sestřeleno několik bombardérů SU-24, stíhaček SU-27, a vrtulníků přepravujících ukrajinské “comandos”. Včera zveřejnili i video z bojiště na miniaturním ostrovu, který drží klíč k ukrajinskému vývozu obilí. Ukrajina zoufale potřebuje peníze z vývozu asi 40 milionů tun obilí. Cena pšenice se za posledních 60 měsíců zvedla ze 197 USD za tunu na současných 495 USD za tunu. Ještě loni touto dobou stála tuna pšenice jenom 250 USD! Prodejní cena pšenice, která se nyní nedá z Ukrajiny vyvézt je skoro 20 miliard USD. Veškerý ukrajinský předválečný rozpočet na rok 2022 počítal s příjmy pouhých 48 miliard USD! Od té doby se ukrajinská ekonomika propadla o 50%, daně se takřka nevybírají, a sama Ukrajina přiznala, že potřebuje od spojenců 6 miliard USD měsíčně, aby nezkrachovala! Klíčová vývozní komodita Ukrajiny přitom nejde vyvézt!

Švédsko a Finsko mají Tureckem zablokovaný vstup do EU, dokud NATO neposkytne Turecku dodatečné bezpečnostní záruky, a obě země nezmění svůj protiturecký postoj,  řekl v neděli turecký ministr zahraničí Cavosuglu. Švédsko ani Finsko se bez Tureckého souhlasu členy NATO nestanou. Za Tureckým postojem může stát i potravinová bezpečnost Turecka. Turecko loni nakoupilo z Ruska pšenici za 1,2 miliardy USD (4 miliony tun) a další z Ukrajiny. Prezidentovi Erdoganovi podle průzkumů upadá popularita, má před volbami, a podle všeho za jeho náhlou nepopularitou stojí dramaticky stoupající cena chleba v Turecku! Rusko, Čína i Ukrajina jsou známé tím, že při vývozu pšenice, upřednostňují přátelské vztahy. Severoafričtí dovozci pšenice, tak zřejmě ne náhodou, tento týden vítali Lavrova na jeho “obilné” misi, o poznání vřeleji, než západní diplomaty, při jejich “plynové misi”.

V italském parlamentu se má 19. května debatovat o ukončení vojenské podpory Ukrajině. Většina Italů si podle průzkumu přeje mír a k Salviniho Lize Severu se už s podobnými požadavky přidalo i vládnoucí hnutí 5 hvězd. Požadavek Salviniho je – ač si některé evropské země přejí válku – Itálie, Francie a Německo musí prosadit okamžitý mír!

Brusel vydal v souvislosti s řešením problému s Ukrajinskou pšenicí 12.května velmi podezřelé nařízení COM-217, které může evropské spotřebitele obilovin značně poškodit. Brusel požaduje defacto, aby Evropské země rychle vyprodaly svoje zásoby obilovin, a aby se do takto uvolněných skladů mohla začít navážet ukrajinská pšenice, která se nedá jinam efektivně převézt! První závažný problém celé operace je, že Brusel navrhuje odstranit byrokratické průtahy při veterinární a fytosanitární kontrole ukrajinské pšenice, při jejím dovozu do zemí EU! (Str.2 dokumentu) Snížením vysokých evropských standardů této kontroly tak může dojít, jak k zavlečení škůdců, tak ke spotřebě nekvalitní ukrajinské pšenice, protože její produkce nepodléhá přísným evropským nařízením na používání hnojiv a chemikálií, protože Ukrajina má značně poškozené životní prostředí, a protože i samotná Ukrajina nedávno tvrdila, že v důsledku činnosti Putinových vojsk v Černobylu došlo k zvíření radioaktivního prachu. Za této situace vyvážet evropské kvalitní obiloviny a krmit Evropany neprověřenými obilovinami je opravdu typicky Bruselské rozhodnutí. Ještě před pár měsíci Brusel zakazoval hnojiva v rámci své bio-politiky Green Deal, a jejich zákaz zdůvodňoval potřebou zajistit Evropanům kvalitní stravu. A než bys řekl švec, Evropan má konzumovat nijak byrokraticky nekontrolované obiloviny! 

Důvod Bruselské paniky okolo ukrajinské pšenice je jasný a samotný Brusel ho přiznává – Rus zablokoval všech 20% příjmů ukrajinské ekonomiky za rok 2021 i za rok 2022. Těchto 20% tvoří jenom cena vyváženého obilí. Teď není vyvážet kam. Sama EU přiznává, že převoz obilí kamiony není možný, protože nejsou kamiony, nejsou řidiči. Řidiči podle EU chybí i na Ukrajině! Proto se musí úroda z Ukrajiny odvézt vlaky.

Jeden vagón odveze z Ukrajiny 36 tun obilí! Na převoz 40 milionů tun obilí tak je třeba 1 111 111 vagónů. To je 37 000 vlaků. To je 101 vlaků denně! Skoro polovina, 40 až 50 těchto denních vlaků s obilím musí podle EU směřovat přes Slovensko, jinak není možné převoz zvládnout. Druhá polovina obilí se má převézt do litevského přístavu Klaipeda, odkud se má na lodích dopravovat do Afriky a podobně. Polovina obilí přepravované přes Slovensko nemá Bruselem kupodivu určen přístav na vykládku. Pokud tedy EU požaduje vyprázdnit sklady obilí a zavést do nich ukrajinské obilí, zdá se, že k tomuto účelu bude určena právě ona Slovenská polovina obilí. Potom tedy už chápu, proč se nedávno v Česku tvrdilo, že Česko už prodalo cizincům veškerou úrodu českého obilí i na příští rok! České obilí nakoupili levně cizinci, a my místo něj asi dostaneme možnost nakoupit ukrajinské obilí, které není kam jinam kvůli Putinovi vyvézt! Sama EU přiznává, že operace odvozu ukrajinského obilí do Evropy bude drahá. No tak si Češi připlatí, přeci nemají vládu jako Indové, která vývoz obilí zakázala, aby zabránila drahotě a nedostatku potravin! Inu lidojedové už nyní nežijí v Asii, ale vládnou v Česku a v Bruselu! (EURO-Nařízení COM 217 final ze dne 12. května 2022 najdete v PDF na našich stránkách michalapetr.cz.)

Podle této fotografie a popisku pod ní – významné bruselské médium Politiko – si snadno uvědomíte, že některá ukrajinská pšenice bude dodávána i z Rusy rozstřílených skladů! Tak dobrou chuť – A přečte si také ve stejném článku sdělení Bruselské komise, že se nezabývá zemědělským exportem, a tak ji cena potravin nezajímá! A vzpomeňte si až půjdete k volbám na Indickou vládu, i na Pekarovou – Adamovou!

V minulých analýzách jsme zveřejnili, že je obava, že tzv. Beskydský železniční tunel může být zničen ruskou raketou. Putinovi tak stačí jeden výstřel, aby zhatil Bruselské plány na dovoz Ukrajinské pšenice. Co by nastalo, když Evropané před tím splní plány Bruselu a uvolní sklady pro ukrajinské obilí, raději už asi nebudu analyzovat! Nejvyšší čas uzavřít mír!

víc se do dnešní analýzy nevešlo a bylo s ní práce jak na kostele tak ji prosím šiřte a já ji zítra namluvím. nejvíc práce dá všechno najít, už mám z toho otlačený zad… mějte se a držte se a děkuji Vám všem Michal 01.25 16.5.2022

a ještě jedna mapa na závěr – současná mapa východního bojiště

(Na mapě vidíte, jak se na východě pomalu uzavírá Severodoněcká kapsa. Rusům vyhovuje zatím taktika – pozabíjet co nejvíc Ukrajinců v zákopech okolo této kapsy. Cílí na ukrajinskou morálku. Zabíjení je levné. Rus vystřeluje miliony nábojů ze svých postsovětských skladů a nemusí přemýšlet o jejich nákladné likvidaci za pár let v důsledku prošlé životnosti. Čím víc na východě Rus tyhle granáty střílí, tím levnější je jejich přeprava na bojiště. Asi není kam pospíchat. Ukrajinské velení posílá na bojiště čerstvé posily. Rozhodne, kdo vydrží déle. Ovšem obávám se, že ruské válečné zásoby munice jsou podstatně větší, než mobilizační kapacita ukrajinské armády. Čím dřív sednou politici za jednací stůl, tím více lidí tenhle masakr přežije.)

Mějte hezký den!

Děkujeme Vám za pomoc! Vaše dary nám umožňují Vás informovat! Demokracie umírá ve tmě! Bez informací se nemůžeme správně rozhodnout, koho volit! Proto se snažíme informovat o všech! Nesloužíme žádné straně ani hnutí. Pokud někoho podporujeme, jde pouze o jednotlivé osoby, které osobně známe. Děkujeme, že naše pořady sledujete a naše články čtete. Naši činnost můžete podpořit darem na účet 2601593605/2010, IBAN CZ7720100000002601593605, BIC FIOBCZPPXXX, Své platby prosím označte slovem DAR. Děkujeme! Všechny překlady jsou volné a v kontextu.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář