MIP 37 Velká analýza vývoje Ukrajinské války – I. díl!

Velká analýza Ukrajinské kampaně! Podle všeho Putin vítězí! Institut pro studium válek z USA dokonce včera 13. května oznámil, že pokud Spojenci okamžitě neznásobí svoji vojenskou pomoc Ukrajině, a ta neprovede Okamžité Vítězné Protiofenzívy Během Několika Málo Příštích Dní, tak skončí válka tím, že Rusko anektuje rozsáhlé území Ukrajiny a zbaví ji ekonomické základny její existence. A že za pár dní už bude na všechna opatření pozdě! – Mimochodem, přesně tento scénář jsme předpověděli už v březnu 2022, a byli jsme za to vymazání z YT! Jak vidíte, kadeti Bieglerové už pochopili, že válka se neřídí jejich zbožnými přáními a propagandistickými hesly, ale poměrem sil na bojišti.

Na Donbase probíhá od 2. května obrovská nelítostná bitva mezi Rusy a Ukrajinci! Rusové od 2. května čtyřikrát násilně překročili řeku Severní Doněc u Lysičanska a třikrát byli zahnáni čerstvými ukrajinskými posilami zpět na východní břeh. Ruská armáda už v bojích ztratila přes sto tanků a obrněných vozidel. Přesto ruská armáda v útocích vytrvala, a podle posledních zpráv už vybudovala na východním břehu pevné předmostí a vyrazila z něj směrem k městu Lysičansk. Pokud bude tento úspěšný postup ruské armády pokračovat, bude uzavřeno severodoněcké uskupení ukrajinské armády – podle některých zdrojů až 40 000 bojovníků –  v uzavřeném kotli. Na následujících mapách je průběh bitvy od 2. května do 13. května večer. Jak jste si mohli všimnout o této bitvě takřka žádné evropské médium neinformovalo. Jistě chápete proč.

(2.května Rusové překročili Severní Doněc u Šipilovky a vybudovali pontonový most. 4. května Ukrajinci přisunuli na bojiště čerstvé posily, zničili Rusům most a pokusili se je protiútokem zahnat zpět na východní břeh řeky. Ukrajinský pokus o protiútok ale v noci ze 4. na 5. května rozmetala soustředěná masivní palba ruského dělostřelectva, a 5. května ráno Rusové překročili řeku na dalším místě a vybudovali nový pontonový most u Serebrjanky. 6. května Ukrajinci sice nový most u Serebrjanky zničili a zahnali Rusy zpět za řeku, ale u Šipilovky se Rusové přes pokračující zuřivé ukrajinské protiútoky na předmostí udrželi.)

(Od 7 do  8 května Rusové útoky postupně rozšiřovali předmostí u Šipilovky, a začali pomalu pronikat do hloubky ukrajinské obrany. Ukrajinci otřesení ruskou dělostřeleckou a ztrátami z předchozích protiútoků se už na další pozemní protiútoky nevzmohli a soustředili se výhradně na obranu. 9. května Rusové vybudovali u Šipilovky třetí most a na východní břeh přesunuli 100 tanků a obrněných vozidel. V noci z 9. na 10. května Ukrajinci, ještě dřív, než Rusové stihli s technikou opustit prostor pontonového mostu, provedli nečekaný masivní dělostřelecký přepad, a most a nejméně 50 ks ruské obrněné techniky zničili.)

(11. až 13. května Rusové postavili čtvrtý most a přesunuly přes něj na západní břeh Severního Donce další jednotky a obrněnou techniku. Vyčerpaní Ukrajinci už žádné protiútoky nepodnikali a ze všech sil se jenom snažili zpomalit Ruský postup na Zolotarevku západně od Lysičansku. Hlavní Ukrajinské síly se nacházejí v opevněné zóně Lisičansk – Severodoněck. Mezi oběma městy protéká řeka Severní Doněc a ukrajinské síly východně od řeky se už nemají prakticky jak stáhnout. Z jihu navíc do oblasti Zolotarevky směřují Rebelové, kteří tento týden překonali hlavní ukrajinské obranné linie u Popasnaja. )

Na mapě nahoře vidíte města Kremennaja, Rubežnoe a Voevodovka. Na mapě vidíte, že jsou už několik dní dobytá Rusy a jednotkami Rebelů. Institut pro studium válek USA, a velení ukrajinské armády, ztrátu těchto měst dosud veřejnosti nepřiznali. Paradoxně se ovšem 13. května pochlubili zničením ruské techniky a mostu v noci z 9/10 května, a to ačkoli k této události došlo nejméně deset kilometrů od Rusy dobytých měst Kremennaja a Rubežnoe – tedy podle ukrajinského velení – Ukrajinci zničili ruský most v hlubokém ukrajinském týlu! Jak už nějakou dobu tvrdíme – ukrajinské a spojenecké velení se bojí přiznávat nepříjemnou pravdu (angl. termíny na odkaze Kreminna a Rubizhne)- Rusové postupují! Kremennaja byla přitom Rebely a Rusy dobyta už 14. dubna! Starosta Kremennaja (20 tisíc obyvatel) byl 2. března popraven bez soudu tzv. Ukrajinskými vlastenci a poradce prezidenta Zelenského Anton Geraščenko je tuto vraždu veřejně vychvaloval. Osobně si nedovedu v EU ani v NATO představit zemi, jejíž představitelé veřejně vychvalují vraždy nepohodlných politiků za jejich názory!

Než se pustíme dál – fotky z mimořádného úspěchu Ukrajinské armády u Šipilovky. Rusové napočítali 50 kusů zničené techniky a Ukrajinci 100 kusů. Můžete počítat, aby jste se přesvědčili:

US Institut pro studium válek vydal 13. května komické hodnocení současné ruské armády:

  • podle 1. části hodnocení je ruská armáda rozvrácená dezercemi, nízkou morálkou a velmi brzy se rozpadne a přestane Putina poslouchat. (Text přirovnává situaci v současné ruské armádě ke stavu francouzské armády v roce 1917. Tehdy francouzští vojáci hromadně odmítli pokračovat v sebevražedných útocích  na německé linie. Od roku 1914 do poloviny roku 1917 už padl 1 057 000 Francouzů, a to představovalo každého 20-tého francouzského muže všech věkových kategorií! ) Rusko proto válku nevyhnutelně prohraje a jeho porážka se už blíží!
  • podle 2. části hodnocení ovšem neprovede-li Ukrajina během několika příštích dnů s rozhodnou pomocí Západu úspěšné protiútoky a nezničí-li ruskou armádu na Donbase, okolo Charkova a u Chersonu, tak Rusko zcela určitě válku vyhraje!

Jak vidíte váleční propagandisté se chytili do vlastní pasti, a už nevědí, jak by ovcím vysvětlili, že Rusové slovy generála Andora Šándora – neprohrávají, možná nějak dramatický nevítězí, ale určitě nevítězí UkrajinciPokud se týče ruské morálky – násilný přechod řeky je jednou z nejsložitějších forem bojové činnosti při kterém má obránce všechny trumfy v hrsti. Pokud jakákoli armáda dokáže po třech porážkách i po čtvrté za jeden týden  překonat tu samou řeku a zahájit za ní okamžitou ofenzívu – tak její morálka je vynikající. Pokud jakákoli armáda nedokáže na předmostí před řekou zaútočit, a jenom začne pasivně bránit jeho rozšiřování – tak už nemá bojovou morálku, a nebo už nemá bojovou sílu na to, aby protivníka porazila.

Jak vypadá boj v zákopech – uvidíte zde, ovšem záběry jsou drastické. Útočníci jsou Rusové, obránci Ukrajinci. Zase si povšimněte, že operátor dronu navádí Rusy po zákopech k Ukrajincům  marně se schovávajícím v zemljankách. Moderní válka vypadá tak, že každé pěší družstvo (cca 10 vojáků) má svého dronového operátora, který příslušníky družstva navádí po bojišti. Tato taktika je důležitá zejména při boji v nepřehledném terénu, jako jsou opevnění, města a lesy. Česká ministryně války Černochová, by měla raději místo ukrajinské propagandy začít vážně přemýšlet, zda není nejvyšší čas, ukrást Rusům jejich know*how, a přebudovat českou armádu, tak aby na každých pár českých pěšáků byl jeden průzkumný dron s vycvičeným operátorem! Válka na Donbase ukazuje, že je to levnější a účinnější, než nová obrněná vozítka!

Válka je krutá. Rusové včera v osvobozené obci Dolgeňkoe (napůl cesty mezi Izjumem a Slavjanskem) naši v ukrajinském velitelském opevněném postavení umučenou a znásilněnou dívku. (Drastické Foto zde) Protože nejde o ojedinělé incidenty – obyvatelé ukrajinských měst jsou podle ruských médií častými terči mučení, znásilňování a vraždění zejména od propuštěných vězňů začleněných do ukrajinské armády – na ruských sociálních sítích a mezi vojáky se rozšířila výzva, aby byl na tyto ukrajinské jednotky – 95. výsadková brigáda, 93.mechanizovaná brigáda a 81. letecká úderná brigáda – aplikován Stalinův rozkaz č. 332! Tento Stalinův údajný rozkaz 332 nařizoval nebrat nikdy a v žádném případě příslušníky německého pluku 332 do zajetí. Důvodem rozkazu bylo brutální mučení Zoji Kosmoděmjanské důstojníky 332. pluku a její poprava, za to že zapálila 3 vesnické chalupy.  V roce 2016 byla v Kyjevě ukrajinskými nacionalisty zničena socha Zoji Kosmoděmjanské. Starosta Kličko ji nechal zrestaurovat, a schovat do muzea! Rozkaz 332 byl sovětskými vojáky důsledně dodržován, ačkoli neměl oficiální formu a německý pluk 332 byl velením wehrmachtu raději v průběhu války rozpuštěn.

Obdobně ukrajinská strana zadokumentovala řadu zločinů připisovaných ruským vojákům a nyní začal už první soud se zajatým ruským vojákem, který měl podle obžaloby na počátku války zastřelit ukrajinského civilistu, který hovořil do mobilního telefonu. Ukrajina se snaží, aby proces se zajatým vojákem byl transparentní. Jeho výsledek bude zajímavý – protože ruský voják údajně střílel na rozkaz svého velitele, který se obával, že civilista prozrazuje telefonem jejich polohu ukrajinským vojákům. Z hlediska práva je civilista noncombatant a nesmí mu být ublíženo. Ovšem pouze do té doby, než se zapojí do nepřátelských akcí. Vzhledem k tomu, že k vraždě došlo na počátku války, kdy ukrajinské velení vyzývalo civilisty, aby hlásili telefony pohyb ruských jednotek, a veřejně se těmito výzvami civilistům, aby se zapojili do boje – tedy staly se combatanty – chlubilo – vyvstává právní otázka právního posouzení postavení zavražděného civilisty – zda byl combatant. Vojáci USA ve vietnamské válce nerozlišovali mezi civilisty combatanty a necombatanty a vraždili je často bez rozdílu, právě z obav, že jsou agenti Vietkongu. V dnešní době mobilních telefonů schopných přenášet GPS souřadnice tak zřejmě hrozí, že každý civilista s mobilním telefonem začne být vojáky považován za protivníkova vojenského zvěda! To je velmi neblahý vývoj reálného postavení civilistů v bojové oblasti. Ukrajinská strana zaevidovala 10 700 válečných zločinů spáchaných ruskou stranou, a ani ruská strana nezahalí a ruská média hlásí obdobná čísla zločinů údajně spáchaných Ukrajinci.

V analýze bude zítra pokračovat druhou částí! V noci z neděle na pondělí, potom bude odvysílán pořad.

Mějte hezký den!

Děkujeme Vám za pomoc! Vaše dary nám umožňují Vás informovat! Demokracie umírá ve tmě! Bez informací se nemůžeme správně rozhodnout, koho volit! Proto se snažíme informovat o všech! Nesloužíme žádné straně ani hnutí. Pokud někoho podporujeme, jde pouze o jednotlivé osoby, které osobně známe. Děkujeme, že naše pořady sledujete a naše články čtete. Naši činnost můžete podpořit darem na účet 2601593605/2010, IBAN CZ7720100000002601593605, BIC FIOBCZPPXXX, Své platby prosím označte slovem DAR. Děkujeme! Všechny překlady jsou volné a v kontextu.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář