MIP 34 Rusové včera na široké frontě překročili řeku Severní Doněc a vpadli Ukrajincům do týlu! Ukrajinci vyklízejí pozice a snaží se rychle uniknout z největšího obklíčení.

US prezident Joe Biden tento víkend zuřil a nadával svým generálům a podřízeným, že se snaží zatáhnout Ameriku do jaderné války s Ruskem! Když tuhle informaci vypustí do světa Bidenův přítel, trojnásobný! nositel prestižní americké Pulitzerovy ceny,  novinář Thomas L. Friedman, je s podivem, že ji Česká Média Pražské Kavárny před českými Ovčany tají!

Jakmile tuto informaci rozebereme do hloubky, hned pochopíme, proč ji Pražská kavárna tají!

Podle Friedmana, si Joe Biden nedělá žádné iluze, že by Vladimír Putin nebyl dopodrobna informován o tom, jak USA tajně pomohli Ukrajincům zabít spoustu ruských generálů, potopit křižník Moskva, a pozabíjet spoustu vojáků a námořníků. Ale zároveň Joe Biden o víkendu ostře varoval všechny “pitomce” v americké administrativě a armádě, aby s tím, co dělají, se přestali veřejně chlubit, protože jinak mohou svou lehkomyslností přivést USA do přímé války s Ruskem; do jaderné války! – a to není v zájmu USA! Podle Friedmana, Joe Biden jasně definoval politiku USA vůči Ukrajině, jako pouhou pomoc při obraně Ukrajiny, bez vytvoření Ukrajiny jako amerického protektorátu na ruské hranici, a bez hrozby přímého vtažení USA do konfliktu s Ruskem! A zároveň vyjádřil obavy, že 9. května, činností jestřábů USA na Ukrajině naštvaný Putin vyhlásí mobilizaci a eskaluje konflikt! Putin konflikt neeskaloval, ačkoli podle ruských médií, existovala i druhá (původně první verze) jeho řeči, která nebyla tak mírumilovná a neeskalační, na rozdíl od té, která byla přednesena! 

Cílem současné politiky USA, tedy není podle Friedmana Ukrajina v NATO! (americký protektorát) Zřejmě ani ne Ukrajina v EU! Putin, který je vždy dobře informován, možná pochopil, že původního cíle jeho politiky vůči Ukrajině – (Svoboda Donbasu, konec diskriminaci národnostních menšin na Ukrajině, konec ukrajinské vše-rozkrádající byrokratury, a uznání Krymu.) – bude možné dosáhnout, díky víkendové deeskalační politice Joe Bidena prostřednictvím přítele Friedmana! (Načasování Friedmanovy zprávy!)

Na Friedmanovu zprávu velmi vztekle zareagovali Číňané. Ti obvinili USA, že se jen snaží, líbivými slovy, se zbavit odpovědnosti za rozpoutání, a neustálé přiživování Ukrajinského konfliktu. A, že USA stoupající počty obětí na obou stranách konfliktu vůbec nezajímají! Nějakou náhodou stejně vztekle, jako Číňané zareagovali na Friedmanovu řeč, zareagovala i Pražská kavárna na Putinovu řeč! Jak vidno – rozumná deeskalace konfliktu – žádný americký protektorát na Ukrajině, za cenu míru – není v zájmu obou těchto politických uskupení! Ba naopak – eskalace jim vyhovuje!

(Poznámka: Pokud budu mít čas, vysvětlím podrobně, proč byla Moskva potopena. Zatím pouze stručně! Ani poslední modernizace Moskvy nedokázala odstranit její hlavní slabinu – mrtvý úhel protiraketového radaru ve směru příď a záď křižníku. Moskva byla postavena v době, kdy nebylo třeba používat dva extrémně výkonné protiraketové radary s pouhým vyzařováním paprsku v úhlu 1 stupeň, a to kolmo a těsně nad mořskou hladinu! Z důvodů staré konstrukce Moskvy musel být proto při modernizaci jeden radar umístěn před hlavní nástavbu, a druhý za hlavní nástavbu. Tím vzniknul mrtvý úhel ve směru příď a záď, protože oba radary musí pokrývat prostor příletu rakety současně! Rusové si byli vědomi této neodstranitelné chyby Moskvy, a proto její hlavní protiraketový obranný systém velkého dosahu 350P ani už nemodernizovali. Druhá vada byla ovšem šlendrián – ruský protiraketový systém blízkého dosahu ve verzi instalované na Moskvu – byl vyvinut primárně pro arabské zákazníky a nefungoval v dešti! Pro námořní loď, na rozdíl od Arabů, opravdu nesmyslná instalace! Putin za to někomu určitě sejme hlavu. Jinak – USA prý sdělili přesnou polohu Moskvy Ukrajincům – sledovali ji výzvědným letounem z Rumunského vzdušného prostoru a satelity, a Ukrajinci na ni odpálili své protilodní rakety! Ty mohl navádět i ukrajinský dron, který ve vysoké výšce v závěrečné části zničení Moskvy operoval. V oblasti protilodních raket jsou Ukrajinci špička, vyvíjeli je pro SSSR v Charkově, a i po rozpadu udrželi tento výzkum na vysoké úrovni! Moskva měla jediný důležitý smysl – nosič dalekonosných raket prvního úderu, který je mohl odpalovat i ze Středomoří.  USA si určitě trošku oddychli, že se potopila. V celku šlo při potopení Moskvy o velmi sofistikovanou operaci, která dokonale využila všech jejích slabin.)

(Mapa – Fialové kolečko s červenou šipkou – Severní útočná skupina, která včera překročila Severní Doněc. Modré šipky – včerejší přesuny ukrajinských vojsk. Modře podržené Baxmyt – poslední volná ústupová komunikace z oblasti. Jižní skupina útočí od Popasna – červená šipka proti modré šipce.) 

Události na Ukrajinské frontě dostaly zřejmě 9. května významný spád. Podle ruských zpráv – ruská vojska na široké frontě násilně překročila řeku Severní Doněc a zahájila konečnou fázi Severo-Doněcké obkličovací operace. Ukrajinské velení o ruském útoku mlčí, a US Institut pro studium válek také – ten dokonce rozvíjel 9. května teorie, že Rusové už pro ztráty nejsou schopni útočit a stahují se do Ruska. Podle výlučně zdrojů ruských rebelů, kteří jako jediní informují, jak o svých ztrátách (MIP 33), tak o svých operacích, tedy Rebelové za podpory Ruských vojsk včera násilně překročili řeku Severní Doněc na dalším místě a vybudovali další pontonový most, a zaútočili z tohoto nového předmostí – Belogorovka –  do týlu Severodoněcké skupiny Ukrajinských vojsk ze severu. Z jihu směrem jim na vstříc postupují jiné rebelské a ruské jednotky, které už předevčírem 8.5 nečekaně rychle a snadno ovládli silně opevněné město Popasna (22 000 obyvatel – MIP 33), a obrátili celou 24. ukrajinskou brigádu na útěk z bojiště. Podle rebelských zpráv v tomto už takřka uzavřeném kotli mezi městy Lisičansk a SeveroDoněck zůstaly uvězněné tyto ukrajinské jednotky –  17. brigáda, 57. motostřelecká brigáda a 24. motostřelecká brigáda krále Daniela. A tzv. nacionalistické bataliony, jak říkají Rebelové útvarům teritoriální obrany Ukrajiny. Celkem má být v obklíčení polapeno nejméně 5-8 tisíc ukrajinských vojáků. Ukrajinské místní vlastenecké kanály ruský přechod řeky u Belogorodovky, na rozdíl od ukrajinského velení, včera přiznaly a tvrdily, že ruský pontonový most sice už byl zničen, ale i tak, že Ukrajincům stále hrozí velké obklíčení. Rebelský velvyslanec v Moskvě včera potvrdil, že se Ukrajinské jednotky už začaly hromadně stahovat z obkličovaných měst SeveroDoněck (100 tisíc obyvatel), a Lysičansk (95 tisíc obyvatel), aby na poslední chvíli unikly osudu obránců Mariupolu. 

Tak držme míru palce. Když se už i Joe Biden nechce nechat zatáhnout do konfliktu – nevypadá to tak špatně, jak česká ovčí média tvrdí!

Na závěr se omlouvám, ale stále ještě mám astma, takže ještě nejsem, přes všechnu léčebnou snahu schopen souvisle hovořit na kameru!

Děkujeme Vám za pomoc! Vaše dary nám umožňují Vás informovat! Demokracie umírá ve tmě! Bez informací se nemůžeme správně rozhodnout, koho volit! Proto se snažíme informovat o všech! Nesloužíme žádné straně ani hnutí. Pokud někoho podporujeme, jde pouze o jednotlivé osoby, které osobně známe. Děkujeme, že naše pořady sledujete a naše články čtete. Naši činnost můžete podpořit darem na účet 2601593605/2010, IBAN CZ7720100000002601593605, BIC FIOBCZPPXXX, Své platby prosím označte slovem DAR. Děkujeme! Všechny překlady jsou volné a v kontextu.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář