MIP 19 Putin při chuti! Где раз поднят русский флаг, там он спускаться не должен! Svodka 11. dubna 2022.

9. dubna 2022 vztyčily ruské vojenské jednotky ruské státní vlajky nad administrativními budovami dobitého města Cherson (280 tisíc obyvatel), a po jejich vztyčení citovaly heslo ruského cara Mikuláše I. : Где раз поднят русский флаг, там он спускаться не должен

1. srpna 1850 vztyčil, navzdory ruským vládním instrukcím a Nerčinské smlouvě  o rozdělení Sibiře, ruský admirál Nevelskoj ruskou státní vlajku v ústí sibiřské řeky Amur, a založil dnešní město Nikolajevsk na Amuru! Ze zabraní dolního toku řeky Amur se stal světový diplomatický incident a ministr zahraničí Ruska Hrabě Karel Nesselrode požadoval vlajku stáhnout a ustoupit tak anglickému tlaku. Na zasedání ruské vlády se proti tomu ostře postavil car Mikuláš I., pronesl svou slavnou větu – Tam, kde se ruská vlajka jednou vztyčí, tam  už vlaje na věky! V důsledku akce admirála Nevelskoje a výroku Mikuláše I, tak dnešní oblast od Nikolajevska na Amuru po Vladivostok patří Rusku – navzdory původní smlouvě z Nerčinska!

10. dubna 2022 přiznala ukrajinská tajná služba SBU, že tiskárny v oblasti Ruskem okupované ukrajinské správní oblasti Cherson tisknou informační brožury, letáky a volební listy pro referendum. V referendu se má hlasovat o odtržení Chersonu a jeho správní oblasti od Ukrajiny. Po rebelských republikách Luhansk a Doněcky, tak zřejmě vznikne, pod Ruskou záštitou, další Lidová republika – Cherson! Cherson byl založen knížetem Potěmkinem na příkaz Kateřiny Veliké 18. června 1778 podle tzv. Řeckého plánu na další expanzi Ruské říše. Podle tohoto plánu byla dávána zakládaným městům řecká jména (Odessa a další). Cílem plánu bylo získat podporu Řeků, tehdy  pod nadvládou Osmanů, pro další expanzi ruské říše. Řecký plán byl uskutečňován společně s Rakouskem-Uherskem, vše bylo domluveno na tajné schůzce Josefa II a Kateřiny Veliké v ruském Mogilevu v květnu 1780. (Ještě za vlády Marie-Teresie)

Podle analytických hlášení západních rozvědek i ukrajinské SBU se chystá nová ruská ofenzíva. Ruské video, které dokazuje obrovské přesuny vojenské techniky směrem k předmostí u Izjumu, vyvrací analýzy Istitutu pro Studium Válek USA, že od Kyjeva stažená  ruská vojska jsou demoralizovaná a nebudou schopná nasazení. Na videu se pohybuje celé praporní taktické uskupení elitních mechanizovaných výsadkových jednotek – tyto elitní jednotky tak už zřejmě ukončily přesun z Hostomelu u Kyjeva, přes Bělorusko, Belgorod, do oblasti jižně od Charkova. Podle masivního shromažďování tankových, mechanizovaných a úderných jednotek, a podle vytrvalých leteckých a raketových útoků na sklady a vojenskou infrastrukturu Ukrajiny v oblasti středního toku Dněpru (Záporoží, Dněpropetrovsk) se zdá být jasné, že z Izjumského předmostí ruská vojska nevyrazí směrem na Slavjansk – nejkratší cesta na Doneck, ale místo malého obklíčení ukrajinských vojsk, vyrazí k velkému obklíčení a to směrem na Dněpropetrovsk a Záporoží, a potom se stočí jižním směrem podél toku Dněpru k už obsazené jaderné elektrárně. Tím bude obklíčeno celé hlavní bojové uskupení Ukrajinských vojsk. Souběžně s touto ofenzívou zřejmě vyrazí ruská vojska i z Chersonu k Záporoží a Dněpru, aby “odtěsnila” ukrajinská vojska od toku Dněpru, a umožnila východní skupině vojsk útočící z Izjumu vybudovat pontonové mosty a předmostí na západním břehu Dněpru. Ruské velení zřejmě počítá s tím, že Ukrajina vyhodí všechny mosty na středním a jižním toku Dněpru do vzduchu, aby se jich Rusové nezmocnili. Co do rozsahu půjde zřejmě o největší ruský útok od začátku války a první útok, který je koncentrován jedním směrem. Pokud ruská vojska v této bitvě uspějí, bude největší a nejelitnější část ukrajinských jednotek uzavřena v kotli. Tento manévr tak Rusům umožní vyhnout se ztrátám živé síly při “prodírání” se vybudovanou obranou ukrajinské armády v půlkruhu od Izjumu k Slavjansku ke Kramatorsku ke Severodoněcku a k Popasnoe.

Po ovládnutí Záporožské oblasti se opět domníváme, že bude zahájena příprava Záporožské republiky!

(Karl Nehammer)

Běloruský Lukašenko oznámil o tomto víkendu, že se Běloruské speciální síly zapojily do operací na Ukrajině. Obzvláště trýznivé popravy ruských zajatců (video pro otrlé povahy) ukrajinskými nacionalisty z nepravidelných jednotek potvrdily už i The New York Times. Ukrajina včera zadokumentovala počet obětí mezi civilisty jen v Kyjevské oblasti na 1222 (zatím). Velitel Ukrajinské armády Zalužnyj zveřejnil video z osvobozené ukrajinské obce Moshun. Válka na Ukrajině je každým dnem děsivější. Proto palec nahoru rakouskému kancléři Karl Nehammerovi, který se odvážně vydal vyjednávat diplomatické řešení do jámy lvové – za Putinem. Hlavním úkolem politiků je vyjednávat o mírovém řešení. Čím dřív mír zavládne, tím víc lidí přežije. Bohužel různí rádoby-politici si myslí, že každá válka musí skončit bezpodmínečnou kapitulací – tyto politiky lépe vyměnit dřívě, než se jim podaří rozpoutat světový konflikt! Proto držme míru palce!

 

Aktuálně připravujeme opět naše pořady. První pořad po odmlce by měl být odvysílán už toto úterý. Prosím šiřte naše analýzy. V případě dotazů kontaktujte kpv0249@gmail.com – na maily odpovídám s dvou-třídenním zpožděním, jak zbyde čas. Děkuji za pochopení a za podporu! Michal.

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář