MIP 16 Vraždění ruských zajatců – přiznala Dánská státní televize! Analýza války 8.4.2022

TV2 – dánská státní televize – včera 7. dubna přinesla rozhovor s dánským žoldnéřem na Ukrajině s krycím jménem “Jonas”. V průběhu rozhovoru “Jonas” uvedl, že: Ukrajinská armáda cílevědomě vraždí zajaté ruské vojáky. Sám jsem se na vraždách nepodílel, ale vím o nich. S jedním zajatým vojákem jsem večer mluvil…nemohu říci o čem, ale…a ráno byl, řeknu to tak, pohřben… Díky tomu, že jsem se zajatými Rusy mluvil, už k nim necítím takovou nenávist. “Jonasovu” totožnost dánská státní televize ověřila a zveřejnila také několik krátkých videí z Mariupolu, kde “Jonas” bojuje. Vzhledem ke zřejmé profesionalitě dánské státní televize je tak nyní jasné, že zločinů se dopouští obě strany konfliktu. Vraždění zajatců je jeden z obzvláště ohavných zločinů, a v minulosti se jím proslavily hlavně jednotky SS.

Podle Kennetha Øhlenschlægera Buhla, právníka z Dánské vojenské akademie, je zabíjení zajatců trestný čin, a je prý rozdíl mezi ruskými válečnými trestnými činy na Ukrajině a ukrajinskými trestnými činy proti Rusům, a ten spočívá v tom, že Rusko trestné činy popírá, a Ukrajina slíbila, že je bude vyšetřovat. Podle Buhla z NATO jsou také ruské trestné činy na Ukrajině spíše systematické a Ukrajinské spíše nahodilé. V každém případě brutálně a nezákonně se chovají obě strany konfliktu. Uvidíme, jak na toto dánské zjištění, zareagují naši Ovčané, kteří vidí svět pouze černobíle. Kenneth Øhlenschlæger Buhl to vidí jednoznačně – Ukrajina si musí uvědomit, že pokud chce podporu Západu, nemůže dlouhodobě ustát, že její vojáci beztrestně a cílevědomě vraždili ruské zajatce! Podle TV2 je “Jonas” vycvičeným vojenským odstřelovačem.

Velký skandál vypukl v Řecku. Ukrajinský prezident Zelenskyj při projevu k řeckému parlamentu z ničeho nic dal slovo dvěma příslušníkům batalionu AZOV, aby řecké poslance přesvědčili k větší podpoře Ukrajiny. Poslanci všech řeckých politických stran, krom vládnoucí strany Nová Demokracie (v Europarlamentu v koalici s KDÚ-ČSL) v reakci na projevy příslušníků batalionu Azov začali okamžitě opouštět parlament. Řecký vládní mluvčí Giannis Oikonomou později označil celý Zelenského incident s nacisty z batalionu AZOV za nevhodný. Nicméně skandál už neuklidnil, a řecká média začala opět vířit měsíc staré stížnosti řeckých obyvatel ukrajinského Mariupolu, kteří si tehdy ztěžovali jedné z největších řeckých televizí SKAI, že nemohou Mariupol opustit, protože nacisté z batalionu AZOV střílí bez milosti všechny obyvatele Mariupolu, kteří se z města pokoušejí evakuovat! 

Alexis Tsipras (foto s Biden) předseda řecké strany SYRIZA, řekl včera (7.4) o incidentu: Projev členů neonacistického  batalionu Azov v řeckém parlamentu je výzvou. Mluvili o historickém dni, ale je to historická hanba.  Solidarita s ukrajinským lidem je samozřejmostí. Ale nacista nemůže mít slovo v parlamentu. Ukrajina včera jako vždy obvinila ze špinění batalionu AZOV v Řecku ruskou propagandu, která se prý opět snaží odvést pozornost od svých zločinů.

Rusko ani Ukrajina nemají žádný monopol na ohavné válečné trestné činy. Podle amerických historiků spáchali US vojáci jenom v roce 1944 ve Francii 3500 znásilnění. 67 jich bylo za tyto činy odsouzeno k doživotí a 34 popraveno. Chování US vojáků tehdy vyvolalo ve Francii obrovské pobouření a francouzský spisovatel Yann Queffelec byl v roce 1985 oceněn jednou z nejvyšších francouzských literárních cen (Goncourtova cena) za literární zpracování znásilnění 14 leté dívky skupinou US vojáků – Barbarský román.

Dva čeští dobrovolníci, účastníci bojů v Buči, Hostomelu a Irpyni, byli nepravidelnými ukrajinskými jednotkami surově zbiti při výslechu a obviněni z okrádání Ukrajinců! Jejich příběh je takřka identický s výpovědí britského účastníka bojů o Hostomel, o které jsme už informovali, a stojí za přečtení.

V Mariupolu se vzdal celý 501. elitní prapor námořní pěchoty Ukrajiny. (Video) V čase 2.42 videa si prohlédněte a poslechněte, jaký osud na rozdíl od vojáků a důstojníků ukrajinské armády čeká tzv. příslušníky nacionalistických batalionů. Video publikovala oficiální platforma Doněckých rebelů. Ze slov velitele 501. praporu námořní pěchoty, který se po vyčerpání všech možností rozhodl vzdát i s celým zbytkem jednotky, je zřejmé, že Ukrajinské nejvyšší velení plánovalo obrannou bitvu v Mariupolu od samého počátku, a proto do Mariupolu stáhlo ihned na začátku války i 501. prapor z nedalekého přístavu Berďansk, (120 tisíc obyvatel). To potvrzuje naše předchozí analýzy – Ukrajinské velení se rozhodlo bojovat s Rusy hlavně v oblastech husté zástavby. 

Podle pravidla 37 pro válečné konflikty je možné prohlásit jakékoli město za tzv. otevřené město. (Viz. str. 122 manuálu University Cambridge k mezinárodnímu právu válečnému) Otevřená města se nesmí bránit, ani na ně nesmí být útočeno. Ukrajina žádné své město, otevřeným neprohlásila, a naopak do měst stahuje své vojenské jednotky, aby z nich napadaly Rusy. 

  • Analýza válečných událostí na Ukrajině k 8.dubnu 2022

Americký institut pro studium válek, který jsme doporučovali jako zdroj informací, začal v posledních dnech stále více pouze nekriticky reprodukovat hlášení Ukrajinského generálního štábu. (ISW –HODNOCENÍ RUSKÉ ÚTOČNÉ KAMPANĚ, 7. DUBNA

Zajímavější informace začaly přinášet US vojenské noviny Stars and Stripes.  Podle nich Rusové stáhli úspěšně z oblasti Kyjeva a ze Severovýchodní Ukrajiny 40 ze 130 svých bojových taktických skupin, které se do celé války zapojily. Ruská taktická skupina má 800 až 1000 vojáků s příslušnou technikou. 

Ruský ústup (přeskupení) proběhl asi naprosto skvěle, protože světová mainstreamová média nedokázala od zahájení přeskupení (30.3) do ukončení stažení (6.4.) ohlašovat žádné velké zničené ruské kolony, a ani neukazovala žádné zástupy zajatců! (Na rozdíl od Rusů!) Je tak zřejmé, že ruské tvrzení, že úkol tažení na Kyjev, zničit ukrajinskou armádu, byl z velké části splněn, neboť důkazem je, že ukrajinská vojska nedokázala Rusy účinně při ústupu pronásledovat, blokovat, obkličovat, ničit a zajímat. Mobilní ukrajinská armáda už zřejmě neexistuje jako bojeschopný operační celek. Pravděpodobně proto se Kyjev zoufale domáhá po NATO tanků, obrněných vozidel a děl.

Rusové chystají ofenzívu z Izjumu na jih s cílem obklíčit ukrajinské hlavní uskupení bojující proti rebelům. Rozvrat Ukrajinské armády dokumentuje pontonový most přes Severní Doněc u Izjumu – Rusové ho ukazují na sociálních sítích a Ukrajincům se jej ještě nepodařilo zničit! Ofenzíva bude pravděpodobně zahájena po ihned po provizorních opravách dalších mostů v Izjumu, které Ukrajinci vyhodili na ústupu do vzduchu. Severně od Izjumu, do města Kupjansk už byla ruskými jednotkami zprovozněna železniční trať. Nejnutnější logistické zabezpečení pro postup k Dněpru z předmostí u Izjumu tak mají Rusové už vybudováno. Rychlost s jakou udeří z Izjumu na jih a západ, dá odpověď na otázku, jaké  ztráty utrpěly v bojích západně a východně u Kyjeva. 

Ruská armáda se v posledních dnech soustředila hlavně na ničení zásobovacích základen Ukrajinské armády, a útočila také na vlaky převážející ukrajinská vojska ze západu na východ. Soustředění se na ničení těchto cílů znamená, že Ukrajinské letectvo, PVO a velitelská centra, již byly potlačeny a nepředstavují vážnou hrozbu. 

Situace na Ukrajině začíná kulminovat – včera večer (7.4) starosta Dněpropetrovska (1 milion obyvatel)  Boris Filatov vyzval  obyvatele města a uprchlíky, kteří v něm našli dočasný azyl, aby pokud mohou okamžitě opustili město západním směrem

 

 

Aktuálně připravujeme opět naše pořady. Moc se omlouvám, ale asi budu do konce týdne ještě nemocen, zatím mi horečka dovoluje pouze psát analýzy.

 

 

 

 

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář